Skocz do zawartości

W jakim banku macie konto?


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zastanawia mnie w jakim banku trzymacie pieniądze. Dużo czytam na ten temat i porównuję oferty. Wiem, że idealny bank nie istnieje bo on też musi na nas zarobić ale jeśli mielibyście wybierać to który byście wybrali? Ja aktualnie posiadam konto w ING Banku Śląskim i jestem zadowolony choć nie podoba mi się wygląd strony. Skusiłem się na nie z powodu wyjazdu za granicę do pracy, musiałem założyć rachunek walutowy do euro. Pod tym względem spisał się świetnie. Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

Edytowane przez Niepowtarzalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 6 lat w mBanku. Może inne kuszą darmowym tym i tym, ale to wszystko, aby przyciągnąć klienta, a potem mu dowalić opłaty. Tylko trzymam tam pensje w PLN. W sumie poza zmianami dosyć częstymi to za kilka transakcji kartą mamy ją za darmo i konto jest za 0 zł (6 zł jak nie zrobi się). Mój brat ma w spółdzielczym jakimś i niby taniej, ale za przelew internetowy 0.50 zł. Tak więc każdy żre się o złotówkę i chce oskubać klienta. Nie daje się wrobić w pożyczki czy kredyty, więc jestem kiepskim klientem dla każdego banku. Kolega co chwilę zmienia bank, bo gwarancja braku opłat zniknęła i jest jak wszędzie. Tylko kupę formalności, bo 5 razy trzeba zapłacić kartą, w końcu poważne wyzwanie, aby tracić czas na zamykanie rachunku, otwieranie nowego i czekanie na nową kartę. 

Edytowane przez volcaniusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego banku, i takiego nigdy nie będzie. No chyba, że bank spermy :)

Konto do gromadzenia pieniędzy: PKO Bank Polski, lub ewentualnie inny zagraniczny państwowy bank.

Konto konsumpcyjne:  Millennium, Idea Bank

Konto oszczędnościowe: WBK

Rachunek maklerski: mBank, BOŚ,

Edytowane przez karolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ING od 11 lat i sobie chwalę. Chargebacki bezproblemowo przeszły gdy trafiłem na oszustów. Zgubiła mi się karta, jakiś żul wypłacił (zbliżeniowo, 50 zł limit, wtedy nie było możliwości wyłączenia), po zgłoszeniu na policję, a potem napisanie w tej sprawie do banku, po miesiącu oddano mi całą kwotę, którą wypłacił. Żula oczywiście policja nie dorwała, a kupował w 3 różnych sklepach więc nie wierzę, że monitoringu tam nie było.  Ale taki już urok z tą policją. Lepiej łapać piratów drogowych. 

Także bank nie zawiódł mnie w kluczowych momentach i dlatego jestem z nimi dalej. Śmieszy mnie ten hejt na bank za 9 październik. Mieli ogromny niefart z awarią bo wypadła w dniu gdzie robi się wypłaty i przelewy do różnych instytucji (jak masz firmę). 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niepowtarzalny napisał:

ING Banku Śląskim

Dobry wybór, jeden z lepszych wyborów w naszym nieszczęśliwym kraju.

 

Godzinę temu, Niepowtarzalny napisał:

jestem zadowolony choć nie podoba mi się wygląd strony

Prawie spadłem z krzesła ze śmiechu jak to przeczytałem

 

Ja mam 2 konta za granicą oba w niemiecko-języcznych bankach tutaj można się domyślić gdzie się znajdują, nie polecam banków w Polsce a na 100% nigdy nie powinno się trzymać hajsu w bankach centralnych, żeby kiedyś jak cyprowicze się nie obudzić z ręku w nocniku.

 

Jak chcesz idealny bank to się skonwertuj na judaizm tam Ci pokażą jak się szekle mnoży ;)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska mBank juz o hoho i jeszcze trochę pamietam, jak wszytko było za free teraz jest coraz gorzej.... Ale nie zmieniam żyje teraz w pl i jest luz... Tak jak ktoś już napisał ze idealnego banku nie ma i nie będzie to samo operatorzy tel komórkowej, oraz sytemu operacyjnego Twojego kompa itd...

 

UK LloydsTSB pózniej Lloyds bank - na początku trzeba upomnieć sie o konto Classic - bez opłat itd. W domyśle zakładali Silver. Zero problemów jezeli juz to wynikające z mojej niewiedzy, ale zawsże wszytko załatwiane pod customera :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alias napisał:

Jeżeli masz sporo kasy albo zamierzasz trzymać wszystkie swoje oszczędności na koncie, skupiłbym się na wskaźnikach ekonomicznych:

https://independenttrader.pl/czy-banki-w-polsce-sa-bezpieczne-aktualizacja.html

 

Czyli według Ciebie, który byłby najbezpieczniejszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.