Skocz do zawartości

Paranoja - Tesco przeprasza za reklamę


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu natknęłam się w necie na zdjęcie reklamy Tesco:

 

22196341_1502876129792498_80759846511381

 

Dla mnie sielski obrazek, wszystko gra. Pod zdjęciem jednak rozpętała się gównoburza, bo "jak to tak, kobieta w ciąży usługuje mężczyźnie...?!".

Skomentowałam fotę wyrażając swoje zdanie, część kobiet przyznała mi rację (również uznając obrazek za normalny) a część kontynuowała wywody na temat "ucisku kobiet" itp.

Dziś widzę, że sieć Tesco wycofała się z kampanii:

http://biznes.wm.pl/470344,Tesco-przeprasza-za-kobiete-w-ciazy-uslugujaca-mezczyznie.html#axzz4vDoYKVmW

 

Ciężko mi to nawet skomentować... 

Kurna, ja rozumiem, że w zaawansowanej ciąży lekko nie jest, ale bez przesady, doszukiwać się upodlenia kobiety bo podaje mężowi śniadanie? What's wrong with you people?!

 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że to reklama i wiadomo jak reklamy mają działać na nas. I tak działa. Nie widzę w niej żadnego upodlenia kobiety - ona uśmiechnięta, on też - obejmuje ją. Zaraz pewnie zjedzą wspólny posiłek ... wszystko różowo pudrowe. Ot reklama taka jaka powinna być. Wywołała burzę czyli zadziałała.

 

A tak dla żartów to można byłoby dodać komiksową chmurę nad głową mężczyzny z napisem "ciekawe czy moje?" . Jakiś on taki zamyślony ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy na baner zwrócił uwagę Andrzej Saramonowicz. Twórca popularnych komedii „Testosteron" i „Lejdis"

– Oto kobieta w zaawansowanej ciąży - połączenie żony? kochanki? służącej? kucharki? - podsuwa śniadanko zadowolonemu z siebie bykowi, który tak jest skupiony na żarciu, że nawet na nią nie spojrzy, choć jednocześnie zaznacza swój posesywny stosunek do karmicielki, trzymając ją za tyłek - napisał na swoim FB. 

 

No cóż ja też nie widzę w tym obrazku nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić :) Niedługo pewnie pojawi się reklama gdzie to facet usługuje, wtedy wszystko oczywiście będzie na miejscu. Zachowanie kobiet często mnie zastanawia... Gnoić mężczyzn, gnoić, sprowadzić ich do bycia nikim, a przecież... Tyle z nich ma synków, którzy strasznie ucierpią w przyszłości, bo wtedy pewnie będziemy mieli przesrane duuużo gorzej niż teraz :) Przynajmniej się zreflektują jak będą dymać na 2 etaty żeby pomóc synom spłacać alimenty (tak tak drogie Panie, jeśli to czytacie to wśród Was jest wiele takich, których czeka widok płaczu Waszego syna, papapa z wnukami, bo za często ich nie zobaczycie i NIC z tym nie zrobicie, gdyż Wasi synowie zmierzą się z pewnie jeszcze większą kaszaną niż my obecnie).

 

Jak ja się cieszę, że dzięki forum zaczynam odczuwać coraz większy spokój do tego wszystkiego... Komentarze pod newsem już mnie nawet przestają irytować. Patrzę na to coraz bardziej z góry. Fajnie tak :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak czasu - ośmieszane są zdrowe rzeczy.

34 minuty temu, Anna napisał:

Oto kobieta w zaawansowanej ciąży - połączenie żony? kochanki? służącej? kucharki? - podsuwa śniadanko zadowolonemu z siebie bykowi, który tak jest skupiony na żarciu, że nawet na nią nie spojrzy, choć jednocześnie zaznacza swój posesywny stosunek do karmicielki, trzymając ją za tyłek - napisał na swoim FB. 

Aż ciężko mi uwierzyć, że to mężczyzna napisał. Może zainspirowała go kobieta? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Selqet napisał:

Aż ciężko mi uwierzyć, że to mężczyzna napisał. Może zainspirowała go kobieta?

No na pewno ta ze zdjęcia przecież widać, że ona taka u-ciemiężona. Odrealniony Saramonowicz nie wytrzymał, z pozycji celebryckiego autorytetu musiał rozpętać gównowojenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Anna napisał:

Odrealniony Saramonowicz nie wytrzymał, z pozycji celebryckiego autorytetu musiał rozpętać gównowojenkę.

Możliwe, że jest on tego typu "artystą", że wykorzystuje niektóre grupy społecznie - w tym przypadku biedne kobiety aby jego "sztuka" lepiej się sprzedawała. Istnieje taki typ człowieka, dla którego praca to praca a życie prywatne to życie prywatne. Zostawiają w domu kręgosłup moralny.

 

11 godzin temu, HORACIOU5 napisał:

@Selqet mylisz pojęcia. Nie napisał tego mężczyzna, tylko osobnik płci męskiej, którego określa się mianem kapłona.

Kapłon – wykastrowany i specjalnie utuczony młody kogut - jako rzecze Wikipedia :D Ciekawe czy etymologia tego słowa pochodzi od kogucika czy kapłana. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nieco w kontrze do Saramonowicza zinterpretuję. W tle przyzwoity dom, ciepły, ogrzewany, stylowa szafka z książkami, kupa żarcia nie do przejedzenia na stole. Jest więc jakiś "piniondz", który przyniósł facet, skoro kobieta czuje się na tyle bezpiecznie, żeby w ogóle zajść w ciążę. Zatem ciężarna kobieta po raz pierwszy w życiu podaje posiłek swojemu mężowi, stąd jego zdziwienie. Podaje mu zatrute ciastko z planem wykończenia męża jeszcze przed rozwiązaniem, by przejąć ładną chatkę i odszkodowanie po nim, zanim on spostrzeże że dzieciątko jest ciemniejszego koloru skóry ;) Po łzawej uroczystości pogrzebowej, na koniec wprowadza się Ahmed.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pamiętam taką reklamę:

 

Mężczyzna jest jak bank, musi zarabiać - oczywiście to jest śmieszne, a nie przedmiotowe. A ja chciałbym zobaczyć reklamę: Kobieta jest jak zlew, najważniejsza jest drożna dziura (i brand jakiegoś środka do mycia armatury łazienkowej i ujęcie sedesu).

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższa reklama wywołała burzę, bo się panie poczuły porównane do używanych samochodów. To też był żarcik, nie przedmiotowe podejście, dlatego też nie wiem skąd ten problem. No naprawdę nie wiem. Serio! Ani troszeczkę!

 

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Fb widziałem post gdzie ktoś zaczął zdanie od "Mężczyźni i kobiety" i jakiś młody chłopak zaczął agresywnie dopytywać dlaczego słowo "mężczyźni" jest z dużej, a dlaczego "kobiety" z małej. Nie pomyślał, że tak było ponieważ zdanie zaczyna się od wielkiej litery. Taki typowy kapłon XXI wieku. Co ciekawe na swoim profilu miał napisane, że jest w związku z jakąś dziewczyną. 

 

Cytując Tylera z Fight Club "Jesteśmy pokoleniem mężczyzn wychowanym przez kobiety" i skutki tego widzimy w rzeczywistości.

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.