Skocz do zawartości

Faktura na inny numer rejestracyjny pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak już we wcześniejszych moich postach pisałem Wam, że pracuję na stacji benzynowej. Kilka dni temu po powrocie z pracy zza granicy wznowiłem moją pracę na stacji. Dowiedziałem się teraz, że podczas wystawiania przez nas faktur musimy wpisać numer rejestracyjny tego pojazdu, który przyjechał i zatankował lub pozostawiamy bez rejestracji. Wcześniej tego nie wiedziałem. Podobno gdzieś przyłapali kogoś na autostradzie jak brał fakturę za 20 zł na inny numer rejestracyjny i został ukarany bardzo dużą ilością pieniędzy a wystawiającemu fakturę grożą zawiasy i 720 czy jakoś tak stawek dziennych (wychodzi ponad 80 tys zł). Oczywiście sprawdziłem w internecie i znalazłem posty z 2012 roku gdzie już o tym pisali. Jak to tak naprawdę wygląda? Bardzo bym prosił o odpowiedź @Mosze Red, ponieważ wiem, że jesteś specjalistą w tym temacie, bardzo by mi zależało abyś mi odpowiedział. Teraz gdy mówię, że nie mogę wpisywać na inny numer rejestracyjny klienci burzą się, robią awantury ehh totalnie się odechciewa pracować i człowiek się stresuje. No i jak to by było w przypadku gdy podjeżdża samochód, tankuje w kanister i chce fakturę np. na maszyny, piłę, agregat? Co mam w takim przypadku robić? Oczywiście pozostałych braci również prosiłbym o odpowiedź, zależy mi na każdej pomocy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niepowtarzalny napisał:

@Mosze Red, ponieważ wiem, że jesteś specjalistą w tym temacie

Pierwsze słyszę żebym był specjalistą w tym temacie i niby na podstawie czego to wnioskujesz? 

 

A google daje ci odpowiedź na to pytanie, więc kiepsko szukałeś. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red A to przepraszam, po prostu usłyszałem w którejś z audycji, że jesteś specjalistą od prawa i pomyślałem, że mi pomożesz.

 

@Tornado Tak, ale od strony prawnej czy ja mogę tak zrobić, wpisać komuś kosiarkę jak ktoś tankuje do kanistra. Bo jak zatankowałby do samochodu i chciałby na maszyny no to hej, nie mogę tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że u was kosiarki uzupełnia się w paliwo na stacji benzynowej.

Kanistry służą jedynie do noszenia wody święconej do produkcji wina na pustyni.

Zgodnie z protokołem ADR(wielka księga)do TRANSPORTU paliw stosuje się zbiorniki atestowane/homologowane lub baterie wcześniej wymienionych zgodnie z ich atestem/zastosowaniem/grupą ADR.

Kosiarki natomiast są urządzeniami nie do transportu tak jak i piły spalinowe/agregaty/wypalarki/kotły itd itp.

Poza tym ilość w kanistrze jest poniżej  dopuszczalnej dla danej grupy transportu osobistego (chyba 25 L).

Nie mylić z baterią kanistrów, o ile dobrze pamiętam to 4000 L dla klasy 3. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.