Skocz do zawartości

Mocowanie akumulatora, gdzie je dostać?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

EE to jak druty pękają to para w łapie jest :) nie widzę gdzie to może być przymocowane, ale może pan kupić takie druty cale nagwintowane(na takich można na całej długości nakręcić nakrętkę), odpowiednio wygiąć zabezpieczyć z obu stron nakrętką(są takie które zabezpieczają przed odkręceniem się, nie wiem jak sie nazywają) podkładką i będzie trzymać jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie, podstawa akumulator-a to taka jakby półka na której on "leży/stoi/jest zamocowany" jest cała?
W książkach pisałeś o kia rio, a te auta mają wbudowaną fabryczną "bio degragowalność" jeśli "podstawa aku" jest zgnita, trzeba nową..
Jakie to jest dokładnie auto (kia rio, z audycji, oraz tarcze kot-wieczne, może coś uda mi się Tobie pomóc?!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Budowlanym na dziale metalowym też można kupić takie szpilki gwintowane , podkładki, nakrętki. Weź ze Sobą na wzór, dobierzesz jaka średnica. Diaksem dotniesz (tarcza do metalu 115, jest i 125 ale jak nie zmieści się to będziesz musiał zdjąć ochronkę z diaksa) albo brzeszczotem jak brak diaksa i bezpieczniej jak często nie robisz tego rodzaju narzędziami bo możesz sobie krzywdę zrobić. Przy okazji będziesz miał lekcję obróbka ręczna :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdzie do dostania, nawet na dwóch złomach byłem i nie mają - w metalowym nie chciał mi pomów, mówił że trzeba by coś gwintować i nie zrobią tego, strach jeździć.

 

Został mi w okolicy jeszcze jeden sklep metalowy, może tam mi pomogą.

 

@jaco0007 Od ponad dwóch lat chevrolet evanda, a łoże nie jest zgnite, jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Marek, pręt gwintowany w Leroy kosztuje 2zł. Jeśli nie jesteś estetą i nie zależy ci na "brended ordżinal ołem" - ma działać a nie wyglądać - to wg mnie nada się w sam raz. Weź część oryginalną to dobierzesz sobie grubość 5 albo 8mm. Grosze. A i możesz zapytać panów czy ci nie przytną i nagną na miejscu, dwie podkładki i dwie nakrętki i zrobione. Możesz psyknąć czarnym lakierem jeśli ci zależy na estetyce. Zjeździsz więcej paliwa szukając tego mocowania niż to warte. Olej skupy złomu, bo ci będą wymyślać jakieś gwintowanie itp i zapłacisz kilkanaście złotych za kawałek drutu. 

https://www.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/gwozdzie-wkrety-sruby/prety-gwintowane/pret-gwintowany-5-mm-1-m-armet,p7211,l1096.html

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2017 o 23:27, Stulejman Wspaniały napisał:

Bracia, gdy odkręcałem śrubę, urwał się ten "drut" i teraz akumulator leży luzem - chodziłem po złomie, sklepie moto i nie mają - jak to kupić, zrobić? Zamieszczam foto:

 

https://imgur.com/a/5l5me

Czyli czop zahaczający jest cały, a urwało przy nakrętce.

Może dospawać kawałek cienkiej śruby z gwintem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pewien Pan któremu pomogłem, widząc że obwiązuję drutem aku powiedział że mi pomoże, i za godzinę miałem zrobiony cały element, tak więc już wszystko gra, tylko śrubkę muszę na niego znaleźć i po sprawie.

 

Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.