Skocz do zawartości

Program do edytowania filmów - YT


Pozytywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zwracam się do Was z prośbą o polecenie jakiegoś programu do montażu/edycji filmów.

Najlepiej darmowy, ale płatny jak będzie dobry i niedrogi to też może być :)

Powinien być intuicyjny, prosty, posiadać takie podstawowe funkcje jak: przycinanie, dodawanie tekstów, grafiki, muzyki, jakieś przejścia, obsługa filmów m.in w formacie MP4 itd.

 

Możecie coś polecić?

Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shotcut - darmowy, prosty w obsłudze, praca na wielu ścieżkach, dostępne wiele formatów zapisu + podstawowe filtry i przejścia. Intuicyjna obsługa. 

 

Z płatnych (od najtańszego do najdroższego):

 

- camtasia 9

- sony vegas

- adobe premiere pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wystarczył mi Edytor YT, ale już nie funkcjonuje. Dlatego zależy mi na czymś prostym, chociaż może pora pobawić się czymś bardziej zaawansowanym :)

Przy okazji spytam czy może znacie programy, strony, firmy w których można zrobić w miarę przyzwoite intro? I jaki jest szacunkowy koszt czegoś takiego?

 

Edytowane przez Pozytywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka, wybrałem do swoich celów Camtasię.

Nie jest szczególnie droga (i bez subskrypcji), daje radę temu co potrzeba, w cenie są 2 licencje - akurat przydatne w moim przypadku na Mac i Win. Fajne tutoriale też mają. Szybko mi poszło jej opanowanie na potrzebnym mi poziomie. Mała uwaga - najnowsza chodzi tylko na Win 64bit.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat używam Sony Vegas w domu i w firmie , jest stabilny ,nie pamiętam żeby kiedykolwiek były problemy ze ścinaniem w czasie montażu czy podczas renderingu. W naszej firmie służy jako żelazna podstawa że jak się coś gra na Vegasa to wiadomo że się nagra co z innymi programami wcale nie było takie pewne. Też pracowałem trochę na Avidzie ale z tego co wiem dość drogi jest.

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ sobie wymagania, pościągaj parę triali i obczaj co Ci pasuje. Wprawdzie robiłem kilkugodzinne sesje dziennie, ale po tygodniu przemieliłem parę softów i finalnie śmigałem już w Camtasii. Na pewno jak coś wybierzesz, userzy Ci pomogą z kruczkami i sztuczkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Niestety camtasia jest tylko po ang., a sony vegas ma wersję PL. Ale ściągnę dwa i zobaczę. Jak się zdecyduję, to od razu kupię monitor 28 cali.

 

 

No a to? https://allegro.pl/listing?string=sony vegas&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-5-1003 

 

Sony Vegas od 275zł legalnie? Gdzie jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały może tylko w tym, że ta ver. jest dość leciwa? Na aukcji jest v13 a najnowsza to v15. No i cholera wie co dalej, bo Magix kupił to od Sony i obiecuje rozwijać (no zobaczymy), a ceny jego własnych produktów są w sumie niskie:

http://www.magix.com/pl/video-deluxe/

 

Ja wybrałem Camtasię, bo jak widziałeś z kanału, potrzebuję w trybie on-line rejestrować ekran/fragment z sensowną ilością FPS. Ale Magixa nie testowałem, może słabo mieli podkreślone że program robi to co potrzebuję. Więc nawet nie wnikałem czy da się tą opcję wykrzesać. 

 

Co do wersji ang - w ogóle się tym nie przejmuj. Bardzo intuicyjna jest. No a komplikacja opcji jest na poziomie: "microphone", "voice narration", "zoom" itp. Obejrzyj parę tutoriali, jest tego pełno na YT. 

 

p.s. Ja mam 27" (no, no, o monitorze mówię ;)) i uważam że to minimum do jako-takiej pracy. A i tak jeszcze wykorzystuję wirtualne pulpity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.