Skocz do zawartości

Czy UE jest tworem nazistów?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchając sobie wczoraj audycji, rozmyślałem troszkę na te tematy o których mówił Marek. O groteskowości komunizmu wiele mówić nie trzeba, jest trochę książek na ten temat i rzeczywiście tam absurd gonił absurd. Inna sprawa, to taka jak poruszona w artykule, na który natrafiłem i (dziwnym zbiegiem okoliczności - iluminaci?) jest tam poruszona kwestia UE. A konkretniej, czy UE jest tworem nazistów. Artykuł jest chyba od Jarka Kefira o ile się nie mylę. Pozwolę sobie zacytować co ciekawsze fragmenty:

Cytuj

Kilka lat temu w Wielkiej Brytanii ukazała się książka, która próbuje odpowiedzieć na od dawna zadawane pytania. Dlaczego Niemcy wciąż się bogacą, a kraje południa, środka i wschodu Europy wciąż biednieją? Czy symulowane „przegranie” II wojny światowej w 1945 roku i założenie Unii Europejskiej nie było tajnym planem Hitlera?

I tu wypadałoby aby wypowiedział się ktoś, kto tym tematem się interesuje szerzej i będzie wiedział, czy faktycznie jest tu coś na rzeczy, czy to zwyczajnie kolejne sensacyjne newsy jakimi to lubią nas karmić portale internetowe. 

Cytuj

Książka o tytule „UE: Prawda na temat Czwartej Rzeszy: Jak Adolf Hitler wygrał Drugą Wojnę Światową” autorstwa Daniela J Beddowesa i Falvio Cipolliniego dowodzi, że gdy zada się ważne pytanie – kto zyskuje na istnieniu Unii Europejskiej – to wychodzi na to, że zyskują wyłącznie Niemcy. Warto przypomnieć choćby interesy, jakie naziści przez cały okres wojny (do 1945 roku) prowadzili z USA. Czy możliwa jest tak daleko idąca konspiracja?

Czytał to może ktoś? Co myślicie o czymś takim? Czy byłoby to możliwe na taką skalę? Jest w artykule trochę nieścisłości, które są już wytykane w komentarzach pod nim ale sama wizja UE jako tworu nazistów nie wydaje się taka do końca idiotyczna.. można by rzecz nawet, że wiele rzeczy do siebie pasuje. Czekam na wypowiedzi obeznanych w temacie II WŚ.

Link do całości: https://wolnemedia.net/unia-europejska-to-twor-nazistow/

PS. Ogólnie sam tytuł książki to taki magnes na ludzi zainteresowanych tematem, jestem ciekaw jak z zawartością tej książki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako plan i spisek od pierwszej chwili września 1939 trudno to sobie wyobrazić. 

 

Ale jako dogadanie się dwóch głównych graczy dlaczego nie. Po pierwsze mieli ogromne środki wpływu po drugie potrafili się dogadać patrząc przed siebie. Tak jak właściciele dużych firm, nie muszą się zgadywać jakie przepisy są dla nich korzystne. Raczej nie ustalają zmów cenowych na minimalną stawkę, ale obaj wiedzą (i mają narzędzia, aby na niego oddziaływać) jaki kierunek zmian na lokalnym rynku będzie dla nich korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mój ojciec zabrał mnie do Berlina (jeszcze wówczas) Zachodniego jako dzieciaka. Byłem oniemiały. Pamiętam sporo scenek, ale jedna szczególnie mi utkwiła. Na jakimś skrzyżowaniu, koleś z jakąś laską w białym kabriolecie Merca z piskiem opon wszedł w zakręt na prawie czerwonym. Akurat tak się złożyło, że zaraz za skrzyżowaniem stali policmajstrzy, którzy go zahaltowali. Pomyślałem sobie wówczas, że zaraz kolesiem rzucą na maskę a potem rozstrzelają. A gliniarz podszedł, zdjął ze słupka pas bezpieczeństwa i zapiął nim kolesia w fotelu, po czym gestem kazał odjechać. Mój ojciec też to widział a patrząc na moje osłupienie, uśmiechając się, powiedział - "widzisz, myśmy z nimi za to wygrali wojnę" i puścił do mnie oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam to przypomina?

Znalezione obrazy dla zapytania flaga ewwis

Poczatki tego projektu, ale kto i kiedy to wymyślił nie wiem, 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejska_Wspólnota_Węgla_i_Stali

Choć jak dodamy do tego to

https://www.poloniainstitute.net/expert-analyses/manifest-z-ventotene-1941/

To zaczyna się to klarować

Edytowane przez kryss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_1982 Tutaj warto przeczytać ten artykuł i ogólnie o postaci tego pana i jego wizji współczesnej Europy. A przypominam - to są lata 20 czyli grubo przed II Wojną Światową. Wielkie przyspieszenie powstania Unii z tego co pamiętam nastąpiło w latach 50 czyli zaraz po wojnie. 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-coudenhove-kalergi-ludobojstwo-narodow-europy-2015-06

Co prawda Kalergi w swojej książce używa sformuowania "Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej." i ciężko wywnioskować czy on przewiduje czy planuje ten fakt, to jednak można się skierować ku temu drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspoólnota węgla i stali miała sens. I była inicjatywą szlachetną w swych zamierzeniach.

Potem czerwona zaraza opanowując urzędy wpadła na pomysł użycia wspólnoty do swoich celów.

Co do nazizmu, to jeśi masz na myśli narodowy socjalizm, to jest to to samo zło, jakie jest powszechne w unii, tylko inaczej się nazywało.

Traktat lisboński, był zmianą tej wspólnoty w kierumku odbierania praw państwom, i dania siły do centrali.

A centrala w brukseli ma nad wejściem sentencje alberto spinelliego(tfu), o wspólnej europie. poczytajcie, życiorys jak hitlera. https://pl.wikipedia.org/wiki/Altiero_Spinelli

Cytuj

 

1. Polska nie wstępowała do Unii Europejskiej, tylko do Wspólnoty Europejskiej (czego nikt nie wie i nie odróżnia),

2. Unia Europejska powstała dopiero w 2009 r. (jw.)

3. Tendencje federalistyczne, czyli bolszewickie istniały w Unii od czasów aktywności Spinelliego (projekt Konstytucji), ale były skutecznie blokowane. Teraz wspiera je Komisja Europejska i Grupa Spinelli, wykorzystując zmianę pokoleniową i niewiedzę - również posłów.

4. Chodzi o to, żeby nie przekształcać Unii w coś, do czego Polska nie wstępowała, czyli w kołchoz.

Jednym słowem - Polska chce pozostać w takiej wspólnocie, do jakiej wstępowała, ale powinna przeciwstawiać się jej przekształcaniu w państwo komunistyczne.

Krzysztof Karoń

 

 

 

http://www.solidarni2010.pl/32814-polecamy-krzysztof-karon-altiero-spinelli-i-nowa-europa.html
 

 

Edytowane przez kootas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.