Skocz do zawartości

4 mln Ukraińców chciałoby się osiedlić min. w Polsce


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Młode Ukrainki zabierają pracę Polkom w gastronomii, w centrach handlowych,praktycznie wszędzie na niższych stanowiskach i zgadnijcie co w naszych dziewczynach to powoduje. Jeszcze większą irytacje bezrobociem i coraz większe parcie na samca z duża kasą, gdzie ona nie będzie pracować.

 

Te zabiegi socjotechniczne niszczą nasz kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni już się osiedlili w co niektórych miastach w Polsce, skąd o tym wiem?

U mnie jest ich w cholerę i trzy dupy, najczęściej spotkać takie towarzystwo jak wraca z roboty po 22:00 wbijają do żabki obok mojego bloku i piją pod sklepem.

Kumpel też mi ostatnio gadał że kilku szef przyjął i w robocie mu po rusku nad uchem klekoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler Za przeproszeniem wybacz, ale gadasz głupoty. Szczyt niskiej dzietności był w 2003 roku.

Pracy jest coraz więcej, także i w niższych sektorach, ponieważ wiele 60-letnich Grażyn idzie na emeryturę.

Parcie na samca z kasą zawsze było i to u mężczyzn jest głównym motywatorem do zarabiania pieniędzy, bo nawet jeśli ma wygląd zły, to dzięki pieniądzom może zamoczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2017 o 14:08, MoszeKortuxy napisał:

Ostatnio w Kijowie uczczono UPA. Była to głównie młodzież.

Zapoznaj się dokładnie z historią a dowiesz się dlaczego oni czczą upa...bynajmniej nie dlatego, że mordowali nasz naród.

 Teraz z wszech stron mamy dezinformacje i mowę nienawiści, a z tego co widzę większość daje się w to wkręcić

 Ta sama sytyacja z Katyniem i Smoleńskiem - ludzie kogo wy chcecie karać, jakiej odpłaty chcecie??? Żadna zemsta nie przyniesie ani wam ukojenia ani nie pomoże ofiarom - najlepsze co możemy zrobić to do takich sytuacji w przyszłości nie dopuszczać. A filmy propagandowe typu "wołyń", "smoleńsk" w tym na pewno nie pomagają

 Nie dajcie się wkręcić!

@Stulejman Wspaniały niedawno nagrałeś audycje o możliwości drugiego wołynia...a następne co? Smoleńsk?(Rosja), nawoływanie do odkupienia krzywd z 2 w św? (Niemcy) - i wtedy właśnie mamy wojne murowaną.

 Szanuję ciebie to co robisz, twoje audycje - ale nie daj się IM wkręcić, zwłaszcza, że audycje mają pewną ilość słuchaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10/14/2017 o 17:14, Strusprawa1 napisał:

Poznałem wielu Ukraińców, głównie studentów - ŻADEN, powtarzam, ŻADEN nie miał zapędów pro-banderowskich, nawet oni nie są zazwyczaj z terenów objętych dawną rzezią wołyńską. A

A skąd wiesz, że żaden nie miał zapędów banderowskich?

 

Bo Ci tak powiedzieli?

 

Wielu Polaków nie lubi Niemców za II WŚ - czy myślisz, że Polacy jeżdżący pracować lub studiować do pracy do Niemiec chętnie opowiadają o tym Niemcom?

 

Mnie osobiście przeraża to, jak wielu Polaków wykazuje daleko idącą naiwność względem Ukraińców. Bo ta naiwność w pewnym sensie może przekładać się na bezbronność.

 

Jest w tym wiele winy polskich tak zwanych "elit", które są dosłownie obłąkane doktryną Giedroycia i w imię tej ideologii traktują Polaków propagandą pro-ukraińską, przedstawiającą Ukraińców w wybielony, zafałszowany sposób. Oczywiście zafałszowany w kierunku tworzenia takiego wizerunku Ukraińców, który jest lepszy od rzeczywistości.

 

Wielu Polaków śmieje się z Zachodu, pogardza tym ich całym multi-kulti, tą ich propagandą wybielającą muzułmanów, cenzurą, etc. Z jednej strony słusznie, ale z drugiej niesłusznie - bo my mamy coś podobnego, tylko względem Ukraińców. W wielu partiach politycznych i w wielu mediach jest taki klimat, że jak zaczniesz mówisz niewygodną prawdę o Ukraińcach, to musisz się liczyć z nieprzyjemnościami, atakami ze strony giedroyciowskich miłośników Ukraińców.

 

 

W dniu 10/15/2017 o 15:07, Stulejman Wspaniały napisał:

Mówię to co wiem - jesteście fantastami, jeśli myślicie że kilku znajomych Ukraińców którzy są mili (50? A dlaczego nie 500? Jak oszukiwać to już z rozmachem), coś znaczą. Gdy UPA albo coś podobnego u nich urośnie, to szybko zrozumiecie skalę swojego błędu. Wielu Polaków przed 1939r lubiło niemców, przyszedł nazizm i się skończyło lubienie jak ich zwerbowali do wojska - ideologia zaczyna panować, i fajny Ukrainiec Cię zarżnie jak świniaka, i to już się działo. To co mówicie to myślenie życzeniowe, nie biorące pod uwagę jak działa rzeczywistość i ideologia.

 

Sprowadzanie do Polski potencjalnego wroga, który nas wyrzynał, to samobójstwo.

 

Po akcji Wisła nie fikali? A wiecie co z nimi NKWD robiło? Niby jak mieli cokolwiek zrobić, jakby natychmiast ich wyrżnięto w pień? To nie były słabe Kresy, a ruska armia która się z nimi nie cackała, i Ukraińcy dobrze to wiedzieli. 

 

UPA było najmocniejsze do Polek z dziećmi, ale już uzbrojeni, zorganizowani mężczyźni to był problem - bali się ich. To byli tchórze, nędznicy, ludzkie zwierzęta. Polak kurwa zawsze mądry po szkodzie, i nie uczy się na błędach.

 

Oczywiście masz Marku rację. Tylko niestety od początku III RP polskie elity uprawiają giedroyciowską propagandę pro-ukraińską, robiącą w tym względzie z Polaków naiwne barany, pozbawione zdrowej i uzasadnionej ostrożności względem Ukraińców. A wielu "mądrych inaczej" Polaków nawet nie wie, że żyje w kraju, gdzie w mediach dominuje taka właśnie propaganda. Tak jak wielu ludzi z Zachodu nie wie, że w ich krajach ma miejsce dominacja propagandy wybielającej muzułmanów.

 

 

 

W dniu 1/4/2018 o 11:18, Puma Kele napisał:

Zapoznaj się dokładnie z historią a dowiesz się dlaczego oni czczą upa...bynajmniej nie dlatego, że mordowali nasz naród.

I co z tego?

 

Pozostaje faktem, że czczą ludzi, którzy obcinali polskim kobietom piersi, rozpruwali brzuszki niemowlętom. Jak widać nie jest to dla nich problemem i już to samo w sobie wystawia o nich określone świadectwo. Podobnie jak to, z jakim uporem i bezczelnością Ukraińcy kłamią odnośnie tych spraw. 

 

 

Cytat

 Teraz z wszech stron mamy dezinformacje i mowę nienawiści, a z tego co widzę większość daje się w to wkręcić

Nie - to Ty się dałeś wkręcić w propagandę pro-ukraińską, sztucznie wybielającą obraz Ukraińców. W "propagandę miłości" względem Ukraińców, tak jak na Zachodzie jest "propaganda miłości" względem muzułmanów.

 

Od samego początku III RP mamy w Polsce dominację ideologii opartej na doktrynie Giedroycia i związaną z tym dominację takiej właśnie propagandy, w tym także właśnie pro-ukraińskiej. Trwającą ponad 20 lat. Z czego "mądrzy inaczej" Polacy broniący Ukraińców najczęściej nie zdają sobie prawy - tak samo, jak ludzie Zachodu broniący muzułmanów też nie wiedzą, że są ofiarami propagandy.

 

Cytat

 Ta sama sytyacja z Katyniem i Smoleńskiem - ludzie kogo wy chcecie karać, jakiej odpłaty chcecie??? Żadna zemsta nie przyniesie ani wam ukojenia ani nie pomoże ofiarom - najlepsze co możemy zrobić to do takich sytuacji w przyszłości nie dopuszczać.

No i właśnie ostrzeganie, walka z propagandą giedroyciowską, pro-ukraińską to droga do zapobiegania.

 

Droga przeciwna to hodowanie naiwnych baranów, podobnych do wielu ludzi Zachodu, bezbronnych względem muzułmanów. Co robią od dekad polskie elity, zakochane w ideologii Giedroycia jak elity Zachodu w ideologii multi-kulti. W obu przypadkach mamy do czynienia z zakochaniem się elit w "ideologii naiwnej dobroci (czytaj: frajerstwa)", hołubiącej określoną grupę obcych.

 

 

Cytat

A filmy propagandowe typu "wołyń", "smoleńsk" w tym na pewno nie pomagają

Rozmijasz się z prawdą - "Wołyń" nie jest filmem propagandowym. Jest właśnie filmem wysoce realistycznym, bardzo rzetelnym - i właśnie dlatego nienawidzą go i Ukraińcy, i polskie środowiska giedroyciowskie.

 

 

Cytat

 Nie dajcie się wkręcić!

My się nie daliśmy - to Ty się dałeś wkręcić. Przede wszystkim zastanów się nad tym, jaka propaganda docierała do Ciebie podczas całego okresu Twojego życia w III RP.

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Rozmijasz się z prawdą - "Wołyń" nie jest filmem propagandowym

Jest

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Jest właśnie filmem wysoce realistycznym, bardzo rzetelnym

No w chuj :D 

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

A skąd wiesz, że żaden nie miał zapędów banderowskich?

Uprzedzenia

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Wielu Polaków nie lubi Niemców za II WŚ

Za poszczególne osoby nienawiść do narodu...BRAWO! (za inteligencje)

Ci którzy nawet nie chcieli tego robić to musieli, by ich i ich rodzin nie zajebali - to nie jest czarno białe, wejdź głębiej

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

niewygodną prawdę o Ukraińcach

O tamtych osobach którzy dokonywali czego dokonywali - narodowość nie ma tu znaczenia

O tamtych KONKRETNYCH osobach

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Pozostaje faktem, że czczą ludzi, którzy obcinali polskim kobietom piersi, rozpruwali brzuszki niemowlętom

Ale nie czczą ich za te czyny!

Czy wiesz, że Polacy pomagali wielu żydom? Na pewno wiesz :) 

A wiesz ilu wymordowali, jakie były na zydów łapanki? No tego już możesz nie wiedzieć :)

 

I teraz co żyd ma nienawidzić Polaka ponieważ jego pra pra ktoś tam kiedyś mordował żydów?...taka logika

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Podobnie jak to, z jakim uporem i bezczelnością Ukraińcy kłamią odnośnie tych spraw

Ty nie dowiesz się kto mówi prawdę a kto kłamie - ja zapewne też nie. Jednak w przeciwieństwie do cb mogę do tej prawdy się zbliżyć, no ale do tego trza mnieć łeb otwarty

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Nie - to Ty się dałeś wkręcić w propagandę pro-ukraińską

Nie jestem Pro-ukraiński, Propolski, Pro-cokolwiek z narodowości - jestem PRO-LUDZKI

 

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

W "propagandę miłości" względem Ukraińców

Względem ludzi

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Z czego "mądrzy inaczej" Polacy broniący Ukraińców najczęściej nie zdają sobie prawy - tak samo, jak ludzie Zachodu broniący muzułmanów też nie wiedzą, że są ofiarami propagandy

Już zostawię dla siebie kto tu jest mądry :) 

Mowa nienawiści prowadzi do nienawiści, nienawiść do waśni, waśnie do konfliktów, a konflikty do ich rozwiazania (wojny)

Wojną wojny nie wygrasz, co jakiś czas pojawią się kolejni mściciele - to droga donikąd (zresztą nawet w kwestii wołynia Polacy też mieli swoje za uszami. Nie mówię, że te bitwy to dobre rozwiązanie..no ale historia, historia, a nie nakręcenie się bo teraz wszyscy o tym pierdolą, teraz każdy nienawidzi Ukrainców bo kiedyś tam wołyń, Rosjan bo smoeńsk, a Niemców bo kiedyś była 2 w światowa to teraz gdy jest pokój wszyscy się nienawidźmy - jak dla mnie debilne myślenie (za przeproszeniem)

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

walka z propagandą giedroyciowską, pro-ukraińską to droga do zapobiegania.

Żadna walka nie prowadzi do pokoju - i z jaką ideologią, co ty...ehhh

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

hołubiącej określoną grupę obcych

A ty hołubisz Polaków - a gdybyś urodził się w niemczech to Polaków byś nienawidził a kochał byś Niemcy. Gdybyś urodził się na ukrainie to byś czcził upa.

Śpisz, śpisz i to twardo :) 

2 godziny temu, HodowcaKrokodyli napisał:

My się nie daliśmy

Ty się dałeś, dałeś się im nasroszyć

 

Pytania na przebudzenie:

1.jakiej zemsty chcesz? Jak ma ona wyglądać?

2.Za co i na kim? Na potomkach?

3.Jaki bedzie skutek, co po twojej zemście, po krwawej wojnie?

4.Jeśli oczekujesz jakichś przeprosin z ich strony to co one dadzą? Tu jest taka propaganda a u nich zapewne nieco inna (tak jak w korei sądzą, że Kim wymyślił hamburgera...ja pierdole i to prawda :D )

 

pzdr i WAKE UP KURWA (za przeproszeniem oczywiście) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/2/2018 at 3:07 PM, doler said:

Młode Ukrainki zabierają pracę Polkom w gastronomii, w centrach handlowych,praktycznie wszędzie na niższych stanowiskach i zgadnijcie co w naszych dziewczynach to powoduje. Jeszcze większą irytacje bezrobociem i coraz większe parcie na samca z duża kasą, gdzie ona nie będzie pracować.

Należy wykorzystać ten trend imigracyjny. Nawiazywać kontakty z Ukrainkami, preferować towarzystwo Ukrainek nad Polki. Wtedy zobaczycie jak w Polkach cos pęka :)  to zdrowa konkurencja. Zaczna szanowac swoich facetów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Les napisał:

Należy wykorzystać ten trend imigracyjny. Nawiazywać kontakty z Ukrainkami, preferować towarzystwo Ukrainek nad Polki. Wtedy zobaczycie jak w Polkach cos pęka :)  to zdrowa konkurencja. Zaczna szanowac swoich facetów. 

Bardzo dobrze piszesz. Mnie już totalnie zbrzydło zadufanie Polek. Wielkie już Europejki się zrobiły. Najlepiej na kolanach do nich podchodzić i starać się bez końca. To co w Ukrainkach mi się podoba to to, że się STARAJĄ. Jeżeli widzi, że chłop na poziomie, ogarnięty to się stara. Pisze, zagaduje. Mają też z reguły lepsze wyczucie w kwestii ubioru. Jeszcze żadnej nie widziałem z tatuażem. Nie szpecą się tak. Klasyka. W tych uboższych narodach jest jakiś czar przeszłości. Norm, które dawno przestały obowiązywać w UE i od jakiegoś czasu w Polsce.

Przykład o czym mówię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Puma Kele napisał:

Jest

Kłamiesz.

 

"Wołyń" pokazuje bardzo realistycznie to, jakimi zwierzętami byli ukraińscy "bohaterowie" z UPA. I właśnie dlatego nie podoba się Ukraińcom,  a także pro-ukraińskim, de facto pro-banderowskim Polakom, którzy są przeciwni wytykaniu Ukraińcom niewygodnej dla nich prawdy.

 

Cytat

No w chuj :D 

Poziom tego co piszesz jest żenujący.

 

 

Cytat

O tamtych osobach którzy dokonywali czego dokonywali - narodowość nie ma tu znaczenia

O tamtych KONKRETNYCH osobach

Wypisujesz brednie. Bo to, że współcześni Ukraińcy nie mają problemu z czczeniem takich ludzi jako "bohaterów", a także z uporem i bezczelnie kłamią na związane z tym kwestie, to już wina współczesnych Ukraińców i o nich wystawia to świadectwo.

 

 

Cytat

Ale nie czczą ich za te czyny!

Napisałem już o tym - i co z tego? To, że Ukraińcy czczą takich ludzi jako bohaterów i nie mają z tym problemu, wystawia im odpowiednie świadectwo. To, że z uporem i bezczelnością kłamią na ten temat - także.

 

Cytat

I teraz co żyd ma nienawidzić Polaka ponieważ jego pra pra ktoś tam kiedyś mordował żydów?...taka logika

Po raz kolejny wypisujesz brednie. Ja napisałem o czczeniu takich ludzi jako bohaterów, a nie po prostu o posiadaniu ich za przodków.

 

Cytat

Ty nie dowiesz się kto mówi prawdę a kto kłamie - ja zapewne też nie. Jednak w przeciwieństwie do cb mogę do tej prawdy się zbliżyć, no ale do tego trza mnieć łeb otwarty

Kłamiesz, czy też po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz?

 

W kwestiach związanych z OUN/UPA, Ukraińcy po prostu kłamią i nie jest to jakaś subiektywna opinia, tylko fakt, piszą o tym zarówno polscy, jak i zachodni historycy. Lista ukraińskich kłamstw, szczegółowych i ogólnych, jest długa i zawiera np:

 

1. Negowanie tego, że OUN była partią faszystowską, o ideologii zbliżonej do nazistowskiej.

2. Twierdzenie, że to nie UPA mordowało Polaków, tylko NKWD.

3. Twierdzenie, że to nie UPA mordowało Polaków, tylko ukraińscy chłopi.

4. Twierdzenie, że UPA nie mordowało Polaków celowo, tylko że było to rzekomo działanie militarne. 

5. Twierdzenie, że UPA nie chciało mordować Polaków, tylko ich przepędzić.

 

Cytat

Nie jestem Pro-ukraiński, Propolski, Pro-cokolwiek z narodowości - jestem PRO-LUDZKI

To co piszesz w tym wątku jest pro-ukraińskim bełkotem propagandowym, najprawdopodobniej zainspirowanym jakiegoś rodzaju liberalną czy lewacką prasą - w takich mediach dominuje właśnie taka propaganda jaką piszesz.

 

 

Cytat

Już zostawię dla siebie kto tu jest mądry :) 

 

Jeżeli nie potępiasz multi-kulti, owocującego "wzbogacaniem kulturowym", jaki doznaje Zachód od muzułmanów, to bardzo daleko ci od jakiejkolwiek mądrości.

 

Cytat

Mowa nienawiści prowadzi do nienawiści, nienawiść do waśni, waśnie do konfliktów, a konflikty do ich rozwiazania (wojny)

Lewacka propaganda. To co lewactwo nazywa "mową nienawiści", stanowi zarówno faktycznie patologiczną nienawiść, jak i zdrową, uzasadnioną niechęć i nieufność względem niepożądanych, niekompatybilnych kulturowo i niebezpiecznych elementów. Świetnym przykładem jest to, jak lewactwo nazywa "mową nienawiści" uzasadnione i oparte na faktach ostrzeganie przed "wzbogacaniem kulturowym" ze strony muzułmanów.

 

 

Cytat

Wojną wojny nie wygrasz,

"Wykwit" lewackiej myśli intelektualnej. W rzeczywistości wojny właśnie mają to do siebie, że rzadko kiedy kończą się "remisowym" rozejmem, najczęściej właśnie wojnę ktoś wygrywa, a ktoś przegrywa.

 

 

Cytat

Żadna walka nie prowadzi do pokoju - i z jaką ideologią, co ty...ehhh

Kolejny przykład lewackiego dna intelektualnego, a także drastycznego oderwania od rzeczywistości.

 

Cytat

A ty hołubisz Polaków - a gdybyś urodził się w niemczech to Polaków byś nienawidził a kochał byś Niemcy. Gdybyś urodził się na ukrainie to byś czcził upa.

Jestem pro-polski, jestem polskim patriotą i ważne są dla mnie polskie interesy. Właśnie dlatego nie podoba mi się, że Polacy są indoktrynowani w kierunku bycia naiwnymi baranami względem Ukraińców, tak jak mieszkańcy Zachodu są indoktrynowani w kierunku bycia naiwnymi baranami względem muzułmanów.

 

A " Gdybyś urodził się na ukrainie to byś czcził upa.", zgłaszam moderatorowi jako obrazę.

 

Cytat

Śpisz, śpisz i to twardo :) 

W rzeczywistości to ty "śpisz" - także w takim sensie, że chyba nie dostrzegasz drastycznej przepaści intelektualnej pomiędzy nami, na twoją niekorzyść oczywiście.

 

Cytat

Ty się dałeś, dałeś się im nasroszyć

Możesz pisać różne rzeczy, "papier", ekran komputera wszystko zniesie, ale prawda jest taka, że najmądrzej byś zrobił, gdybyś przestał pisać i zaczął mnie pokornie słuchać. Bo powinieneś słuchać się mądrzejszych od siebie ludzi, a nie się z nimi (tutaj: ze mną) sprzeczać. Bo jedyne co masz do powiedzenia, to frazesy z lewackiej czy liberalnej prasy.

 

Cytat

Pytania na przebudzenie:

1.jakiej zemsty chcesz? Jak ma ona wyglądać?

2.Za co i na kim? Na potomkach?

3.Jaki bedzie skutek, co po twojej zemście, po krwawej wojnie?

4.Jeśli oczekujesz jakichś przeprosin z ich strony to co one dadzą? Tu jest taka propaganda a u nich zapewne nieco inna (tak jak w korei sądzą, że Kim wymyślił hamburgera...ja pierdole i to prawda :D )

 

pzdr i WAKE UP KURWA (za przeproszeniem oczywiście) 

Jak widać nie jesteś nawet w stanie przeczytać ze zrozumieniem tego co napisałem.

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, doler said:

 To co w Ukrainkach mi się podoba to to, że się STARAJĄ. Jeżeli widzi, że chłop na poziomie, ogarnięty to się stara. Pisze, zagaduje.

Nie wiem jak Ty ale ja nie znam młodej Polki, z którą można POROZMAWIAĆ i się nie nudzić. Kiedys poznałem Ukrainkę z którą rozmawiałem po angielsku. Swietna rozmowa, niewymuszona, interesująca, nie chciało sie kończyć. Z Polkami to takie wyciąganie, muzę zadawać ciagle pytania, łaskawie odpowie , nawet jeśli jest zainteresowana. Polki nie lubia rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, HodowcaKrokodyli said:

A skąd wiesz, że żaden nie miał zapędów banderowskich?

 

Bo Ci tak powiedzieli?

 

Wielu Polaków nie lubi Niemców za II WŚ - czy myślisz, że Polacy jeżdżący pracować lub studiować do pracy do Niemiec chętnie opowiadają o tym Niemcom?

 

Mnie osobiście przeraża to, jak wielu Polaków wykazuje daleko idącą naiwność względem Ukraińców. Bo ta naiwność w pewnym sensie może przekładać się na bezbronność.

 

Jest w tym wiele winy polskich tak zwanych "elit", które są dosłownie obłąkane doktryną Giedroycia i w imię tej ideologii traktują Polaków propagandą pro-ukraińską, przedstawiającą Ukraińców w wybielony, zafałszowany sposób. Oczywiście zafałszowany w kierunku tworzenia takiego wizerunku Ukraińców, który jest lepszy od rzeczywistości.

 

Wielu Polaków śmieje się z Zachodu, pogardza tym ich całym multi-kulti, tą ich propagandą wybielającą muzułmanów, cenzurą, etc. Z jednej strony słusznie, ale z drugiej niesłusznie - bo my mamy coś podobnego, tylko względem Ukraińców. W wielu partiach politycznych i w wielu mediach jest taki klimat, że jak zaczniesz mówisz niewygodną prawdę o Ukraińcach, to musisz się liczyć z nieprzyjemnościami, atakami ze strony giedroyciowskich miłośników Ukraińców.

Widać po reakcjach. Owszem, jak się jedzie do Niemiec, Francji i Anglii to nie mówi im się o co ma się ból do "nich". Dziwne jest poza tym towarzystwo ukraińskie. Jak miałem Ukraińca w pokoju w akademiku, to przez pierwszy miesiąc było bardzo dziwnie. Koleś pierwszej nocy przyszedł z jakiejś imprezy o 4 w nocy i zsikał się na podłogę. Następnego dnia nic nie pamiętał i myślał, że ja to zrobiłem. Od tamtego czasu przez miesiąc się nie odzywaliśmy za bardzo. Dopiero po miesiącu przez całą noc gadaliśmy wymieniając się memami.

Inny za to, poznany z kierunku, miał żal, że niektóre Ukrainki są z Polakami. Ja tam osobiście nie znam takich par, ale po części go rozumiem, bo sam miałem podobne zmartwienia po wizycie w uk.

 

Tu nie chodzi o to czy to jest dobre. Nie. Ja uważam, że jest to złe i jest ich zdecydowanie za dużo, ale to nie jest kwestia rządu czy ktoś tu przyjeżdża czy nie. U nas zrobiono prywatyzację(baituję po części oczywiście, inne wskaźniki także miały znaczenie), u nich nie i oni teraz przyjeżdżają do nas, a nie my do nich. Jest to kwestia czysto ekonomiczna i demograficzna. U nas zaczyna się kryzys spowodowany sytuacją demograficzną. Po prostu przez ostatnie 25 lat rodziło się za mało dzieci. Ciężko to niektórym zrozumieć, szczególnie na tym forum.

Ja się nie śmieję z zachodu, nas też to czeka, tyle że za 20 lat (jeśli nie zmieni się ustrój całkowicie).

Nie jestem miłośnikiem Ukraińców, niemiło mi jest jak się ukazuje mnie jako tego forumowego lewaka (choć od tego mi daleko), ale kwestia jest czysto ekonomiczna i należy zrozumieć z czym mamy do czynienia współcześnie. Wsie się bardzo szybko wyludniają, emigracja zebrała tam żniwo, w Polsce A brak rąk do pracy, coraz większe zadłużenie, społeczeństwo się starzeje, panuje mentalność taka, że pożal się Swarogu...

 

To co proponujesz? Z widłami na nich? Wyrzucić siłą? Zabronić ich zatrudniać?

 

@Les Zwyczajnie mają wygórowane oczekiwania. Obraz Polaków jest w ich oczach zazwyczaj przewrócony i liczą na "egzotów".

Choć ja akurat znalazłem normalną..

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

 

@Les Zwyczajnie mają wygórowane oczekiwania. Obraz Polaków jest w ich oczach zazwyczaj przewrócony i liczą na "egzotów".

Choć ja akurat znalazłem normalną..

Polki przeważnie nie potrafią powiedzieć nic ciekawego, taka ich uroda :) Oczywiście sa wyjatki potwierdzające regułę. Dlatego troche Ukrainek nie zaszkodzi, a juz słyszę o paru związkach mieszanych. Ukraińcy uciekli z Ukrainy do lepszego świata, nie przypuszczam aby chcieli przłaczać Polske do UA :)

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość osób z krajów 3 świata i biednych jak Ukraina bardzo chętnie by się przeprowadziła do Europy/Ameryki. Należy pamiętać że Ukraińcy nie szanują Polski i nie będą postrzegali jej jako ojczyzny. Będzie dobrze, to będą chcieli przyjeżdżać, zaczną się problemy i okaże się że trzeba się zebrać by je rozwiązać, to Ukraińcy tak jak przyszli, tak pojadą, albo wykorzystają sytuację by zrobić drugi Wołyń. Z resztą imigracja nie zmniejsza biedy. Dodatkowo wielu Ukraińców ma zapędy banderowskie, ale się z tym chowają. W Przemyślu kilka lat temu przyłapano studentów z Ukrainy jak pozowali z flagą UPA i gloryfikowali  Banderę, UPA i Nazistów (podczas wojny Ukraina była sojusznikiem Niemiec). Mimo tego że studiowali za darmo dzięki Karcie Polaka, nienawidzili Polski, ale też się z tym nie obnosili. Normalnie mówili że Polska jest spoko, ale przypadkiem ich nakryto i dowiedziano się jakie jest ich prawdziwe stanowisko w stosunku do Polski i Polaków. Niestety, dostali tylko naganę, nie wywalono ich ani z uczelni ani z Polski.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy bardzo ściśle współpracowali z nazistami przed II wojną światową. Prężnie tam działały różne dziwne organizacje itd. Kiedyś mogę coś więcej tu o tym napisać. O ile Niemcy dostali solidne pranie mózgu za swoją nazistowską przeszłość o tyle Ukraińcy jakoś nie przerobili tematu. 

 

A jak tak snujemy , to jestem BARDZO ciekawy co widzicie na tym obrazku:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/nowy-minister-spraw-zagranicznych-bedziemy-wspierac-europejskie-aspiracje-ukrainy/

Również w środę telefonicznie rozmawiał z ministrem Czaputowiczem szef dyplomacji Ukrainy Pawło Klimkin. Ukraiński minister złożył Czaputowiczowi gratulacje z tytułu objęcia stanowiska. Tematem rozmowy, podobnie jak w przypadku rozmowy z ministrem Szijjártó, były bieżące kwestie w stosunkach bilateralnych.

 

Minister Czaputowicz potwierdził zaangażowanie Polski na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz podkreślił, że Polska w dalszym ciągu będzie wspierać europejskie aspiracje Ukrainy. Podczas rozmowy wyraził także nadzieję, że jak najszybciej dojdzie do rozwiązania problematycznych kwestii historycznych w relacjach Polski i Ukrainy. – napisano w komunikacie MSZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.