Skocz do zawartości

Nie mogę się ruszyć


maniks

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, do napisania tego tekstu skłoniła mnie pewna sytuacja. Otóż kilka dni temu miałem dziwny sen. Mianowicie śniło mi się, że idąc pieszo w pewnym momencie nie potrafiłem zrobić następnego kroku przed siebie. Mogłem spokojnie i bez problemu zawrócić natomiast jakakolwiek próba podążania naprzód, zrobienia następnego kroku kończyła się okropnym bólem kolan i piszczeli do tego stopnia, że budząc się miałem w kolanach ten sam rodzaj bólu, który towarzyszył w trakcie snu.

 

Jak to odczytać? Czy wprost przełożyć to na życie i uznać to za dosłowny sygnał, że stanąłem w miejscu a co za tym idzie następuje regres zamiast rozwoju (sam to zauważyłem) czy może macie jakieś inne pomysły. Będę wdzięczny za Wasz głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach przed tym, że nie będziesz mógł podjąć kolejnego kroku w swoim życiu i ten strach jest wręcz paraliżujący? Przyjrzyj się swojej podświadomości i przypatrz się na czym się skupia. Jeżeli na lękach o przyszłość, czy też jakiś innych może to stanowić wskazówkę. W analizie snów ważne są twoje pierwsze skojarzenia. Czym więcej przeczytasz jak inni interpretują twój sen tym bardziej będziesz się tym sugerował co może uniemożliwić odczytanie co tam się w podświadomości dzieje. Jeżeli bardzo Cię ta sprawa frapuje spytaj się kogoś zaufanego, czy ostatnio nie zachowujesz się jakoś inaczej, lub sam postaraj się to zaobserwować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem podobny sen.

( W śnie śniło mi się rozumiecie? czyli sen we śnie,  że rękoma nie mogę ruszać od ramion w dół. Budzę się w tym śnie a ja nie mam rąk, że straciłem w bitwie z krzyżakami odrąbano mi je siekierami. Szoku dostałem tak rzucałem się na tej kozetce w tym śnie zaznaczam, straszne emocje. Aż się przebudziłem w tym śnie teraźniejszym .

Taka pierwsza myśl ale dziwne sny. Ja chce się przekręcić na bok a tuuu O QRWA!!! Nie mogę się przekręcić nie czuję rąk. Mówię wam tak się zląkłem, że uwierzyłem, że tak jest, do tego noc ciemno, gorąco mi się zrobiło serce bić zaczeło oddech głęboki. skórę na głowie tak miałem spiętą, możliwe że włosy dęba mi stanęły. STRASZNE uczucie noc człowiek sam dziwne myśli.

Zacząłem tak rzucać się na łóżku, zatrzymałem. Po chwili poczułem zimno i znowu myśli szybkie jak to przecież rąk niemam a tu takie odczucia? Takie w głowie szybkie myśli , a to trwa chwila ale tyle myśli odczuć na raz itd.

Czuje zimno, że tak płynie ku palcom ale jakoś tak w górę nie w dół już tak mi się w głowie mieszało, już straciłem rachubę o co tu chodzi. Zaraz poczułem dotknięcia na głowie, myślę co jest. Tak uwierzyłem że rąk nie mam a tu znowu odczucia jakbym miał. Nie wiadomo komu ufać myślom czy odczuciom tak się to wszystko mieszało w krótkim czasie i to w chaosie w strachu.

Potem po paru sekundach wyczułem i myśli się zebrały że usnąłem z rękoma skrzyżowanymi za głową.

Poczułem straszne zimno w rękach mrowienie ale i radość że są ręce, i tak se pomyślałem ale dziwnych rzeczy człowiek doświadcza, pod nosem się uśmiechając)

Ale  też po jakimś czasie zdrówko zaczęło podupadać. I tak skojarzyłem ten sen, i tak se myślałem hmm...czy to możliwe??? Wydawało mi się że to tylko moje takie myśli i odczucia ale czytam że niektórzy podobnie mają.

Być może coś w tym jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG-24 bardzo prawdopodobne jest to,że miałeś sen reinkarnacyjny.Chodzi tu o to kim byłeś w poprzednim wcieleniu.Wielu ludzi mam takie sny,jednak niewiedzą o źródle jego pochodzenia.Jeśli był to sen bardzo realny tak jak napisałeś w komentarzu,to bez wątpienia jest to o czym, myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBDUDIX powiem Ci że też miałem takie myśli nawet się wystraszyłem trochę. Jak komuś nieraz coś takiego mówię to odnoszę wrażenie że dziwnie na mnie patrzą.

Nieraz na to wszystko jak patrzę to odbieram to jakoś jak takie to wszystko chaotyczne, nie ma spójności albo tego nie rozumie albo miesza mi się to wszystko. Tylko to dzieje się jak jestem jakby to napisać hmmm... wyłączony z jakichśkolwiek myśli a oddać się odczuciom. Ciężko to opisać nie wiem co to jest.

Nieraz to myślę albo zwierzęcieje albo zostało może coś we mnie z człowieczeństwa nie wiem nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się czasem śni, że jestem francuskim pisarzem i żyje w 18 wieku :) Bardziej mnie martwi, że czasem jak jestem już w fazie zasypiania mam wrazenie jakbym wpadał w jakąś otchłań...jakbym umierał to czasem przerazajace....budzę się wtedy i nerwowo łapie oddech

 

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, SEBDUDIX said:

MG-24 bardzo prawdopodobne jest to,że miałeś sen reinkarnacyjny.Chodzi tu o to kim byłeś w poprzednim wcieleniu.Wielu ludzi mam takie sny,jednak niewiedzą o źródle jego pochodzenia.Jeśli był to sen bardzo realny tak jak napisałeś w komentarzu,to bez wątpienia jest to o czym, myślę

a czy to nie jest zwykły paraliż senny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bracia za odzew. W czterech pierwszych odpowiedziach zawarto chyba istotę zagadnienia bo oto pewne decyzje przede mną krążące po mej głowie jak zbłąkany kierowca po rondzie i kwestie zdrowotne wykluczające mnie z obiegu na dłuższą chwilę i działania podjęte jakiś czas temu będące przyczyną niepewności i pojawiających się znaków zapytania co do dalszego rozwoju wypadków. Pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja bym nie szukał metafizycznych wyjaśnień tam gdzie ich nie ma. W twoim przypadku trochę trudno znaleźć fizjologiczne podłoże więc może to być podświadomość.

Gdybyś jednak znalazł się w sytuacji takiej jak @MG-42

 

On 14.10.2017 at 10:35 PM, MG-42 said:

Potem po paru sekundach wyczułem i myśli się zebrały że usnąłem z rękoma skrzyżowanymi za głową.

to bym raczej szukał znacznie bliżej niż myślisz. On zapewne zatamował dopływ krwi do rąk i dlatego tak się stało. Ja sam wiele razy się budziłem bo mi się śniło, że spadam. I spadałem. A właściwie moja noga spadła z łóżka i tak się to manifestowało we śnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2017 o 14:10, SEBDUDIX napisał:

Za paraliz senny  odpowiadaja demony i zle duchy ,jesli zdarza ci  sie to czesciej niz raz w tygodniu  to napisz do mnie.

 Panie, zmień książki, które czytasz albo chociaż poczytaj jakieś działy medyczne, gdzie traktują o paraliżach sennych i przyczynach ich powstawania. Czytam też Twojego bloga i trochę Cię ponosi w różnych kwestiach, albo to ze mną coś jest nie tak :)

  Co Ty jesteś z ghost busters, żeby się do Ciebie zgłaszać w razie problemów z demonami ;) ? 

Ghostbusters_FOR_BOOK-1486579951-726x388

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu z marszu negujecie to co pisze użytkownik @SEBDUDIX. Na historie o poltergeistach i reinkarnacji kiedyś też się wszyscy pukali w czoło tylko jakoś nauka nie potrafi wytłumaczyć zjawiska psychokinezy ani też historii ludzi, którzy opowiadali o miejscach i zdarzeniach, które się wydarzyły a te osoby nie miały prawa wiedzieć o tych zdarzeniach. 

Zanim zaczniecie obrzucać błotem wszystko to warto by poznać inne spojrzenie. Może OUIJA to też bzdury? Pojawianie się dziwnych bytów na cmentarzach i w miejscach kaźni też? To wszystko umysł? Ezoteryka to bajki?

Medycyna... Tia... Medycyna też kiedyś na każde schorzenie i ból zalecała lewatywy i trepanację czaszki. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.