Skocz do zawartości

Jak spieniężyć nietypową pasję?


OldBernard

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. 

Moją pasją odkąd pamiętam jest Kung fu i szeroko pojęte sztuki walki.

Tak jak w tytule, zastanawiam się jak mógłbym z tego żyć?

Na 90% wykluczam zabawę w MMA , a do zostania Sifu (mistrzem) potrzeba mi jeszcze wiele, wiele lat praktyki. 

Prosiłbym was o konstruktywne wypowiedzi.

Z góry dziękuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super , tylko to są rzeczy dobre na dorabianie sobie a mi chodzi o sposób na życie. O coś na co mógłbym poświęcić całą swoją energię i oczywiście żebym mógł się z tego utrzymać.

 

Rozważałem na przykład aplikowanie do jakiś szkół samoobrony dla kobiet albo pracę w szkoleniach np. Dla służb ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać nie mając dużego budżetu i jakie certyfikaty/uprawnienia musiał bym wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic z tego nie będzie, nie utrzymasz się z tego, jeżeli nie masz jakiś osiągnięć, czarnego pasa itd. Dodatkowo jak wygląda lokalny rynek ? U mnie w szkole bylo już trochę sekcji i działa chyba tylko piłka nożna.

Proponuje inną drogę. poświęcić 5-10 lat życia, pracy po 12-14 godzin dziennie, stworzyć biznes który zaspakaja potrzeby ludzkie na skalę albo rangą i wtedy odejdziesz sobie na wcześnejszą emeryturę lub ogarniesz sobie jakiś bierny dochód. Na emeryturze nie musisz się martiwć o to czy będziesz mał przychody czy nie. 

 

Fastlane Milionera - de Marco polecam. Otworzy Ci oczy na wiele spraw. L

 

Chyba, że oddasz się temu całkowicie, całym sobą, wyjedziesz jeśli będzie trzzeba, osiągniesz jakiś mistrzostwo w tej dziedzinie, wykażesz się dużą kreatywnośc, nie będziesz zrażał się porażkami, kiedy będzie trzeba będziesz spał u kumpla w piwnicy, bo nie będzie na czynsz :D Niewielu na to stać. Ale takim co stawiają wszystko na jedną kartę nierzadko wychodzi, a przynajmniej nigdy nie będą żałować(bo to chyba najgorsze), że nigdy nie spróbolowali.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał na youtube jest bardzo dobry do wypromowania swojej osoby, pieniędzy jednak tam za wielkich nie zarobisz. Są oczywiście ludzie zgarniający świetny pieniądz z tej platformy jednak twoja dziedzina jest zbyt wąska żeby generować miliony wyświetleń na miesiąc. 
Może jakaś szkoła dla kaskaderów? Skoro interesuje cię aktorstwo a jesteś doskonale wysportowany to może być jakaś droga. 

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za ostatnie trzy porady. Apropos postawienia wszystkiego na jedną kartę - już dawno to zrobiłem. Od dwóch lat wszystko inne podporządkowałem pod treningi a co do Youtube też wydaje mi się to jedyną , realną na tę chwilę opcją wypromowania się. Myślałem o wyreżyserowaniu (i zagraniu) kilku , krótkometrażowych filmów w stylu "kina kopanego". Powoli , krok po kroku będę szedł w tym kierunku.

Dziękuję za pomoc :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.