Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
  • entry
    1
  • comment
    1
  • views
    310

About this blog

za wikipedią:

 

Cytat

Horyzont zdarzeń (ang. event horizon) – sfera otaczająca czarną dziurę lub tunel czasoprzestrzenny, oddzielająca obserwatora zdarzenia od zdarzeń, o których nie może on nigdy otrzymać żadnych informacji. Innymi słowy, jest to granica w czasoprzestrzeni, po przekroczeniu której prędkość ucieczki dla dowolnego obiektu i fali przekracza prędkość światła w próżni. I żaden obiekt, nawet światło emitowane z wnętrza horyzontu, nie jest w stanie opuścić tego obszaru. Wszystko, co przenika przez horyzont zdarzeń od strony obserwatora, znika.

 

Entries in this blog

 

DYLEMAT LISTONOSZA BIUSTONOSZA

Był ciepły jesienny dzień.    W zasadzie zbliżał się wieczór, zmierzchało, słońce właśnie odpaliło zadanie "schowaj się" i nie wydawało się, że będzie inaczej, niż zwykle.   - Wiesz, mam pewną informację do przekazania. Komuś, kogo nie znam - odparła - To musi być coś istotnego, skoro potrzebujesz przekazać to komuś nieznanemu - powiedział - Nie tak bardzo, ale czuję, że to ważne. W zasadzie nie wiem, czy w ogóle powinnam... - zamotała się "Eh kobiety" - pomyśl

lync

lync

Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.