Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
  • entries
    3
  • comments
    9
  • views
    320

About this blog

Bracia, zdecydowałem że dodam coś od siebie na forum. Jako że studiuję, to będę wrzucał teksty o tematyce naukowej (głównie ze swojej dziedziny), ale przetłumaczone na zrozumiały język. Wychodzę z tą inicjatywą, ponieważ media są pełne kłamstw, które służą do manipulowania ludźmi, dlatego też będę przybliżał różne tematy żebyście się nie dali nabrać tym "ekspertom".

Entries in this blog

 

Anegdoty profesora 2

Lecimy z kolejnymi anegdotami, będzie o chipsach (też).   Kilka lat temu głośno było w wiadomościach na temat sprzedaży soli technicznej jako sól kuchenna. Zarzucano sprawcom, że jak tak można nie przestrzegać norm i truć ludzi. W praktyce taka sól była pełna różnych mikroelementów i generalnie zdrowsza od oczyszczonej. Jak tłumaczyli się przedsiębiorcy? Gdyby przystosować magazyny do przechowywania soli do celów spożywczych sprzedaż stałaby się nieopłacalna. Oczywiście nie namawiam do

tips6

tips6

 

Anegdoty profesora

Na mojej uczelni pewien profesor lubi opowiadać anegdoty żeby lepiej wyjaśnić różne zagadnienia. Fajnie się tego słucha i pomyślałem że podzielę się z Braćmi trochę innym spojrzeniem na świat. Tych anegdot było oczywiście więcej, ale na razie pamiętam tylko tyle. Możliwe że będę kontynuował ten temat jak przypomnę sobie kolejne.   Wyobraźcie sobie pomidory, ale nie takie świeże i jędrne, tylko takie ciemnoczerwone i lekko nadgniłe. Co zrobić z takim surowcem? Jeśli myślisz że do niczeg

tips6

tips6

 

Zbudujemy elektrownię?

Dzisiaj poruszymy temat bezpieczeństwa energetycznego kraju, czyli dlaczego jedynym sensownym rozwiązaniem jest elektrownia atomowa. Jak wiemy Polska żyje na węglu. To właśnie elektrownie węglowe dostarczają większość energii elektrycznej i to byłaby całkiem dobra wiadomość, gdyby nie fakt że normy zapylenia powietrza są mocno przekroczone. Na TEJ mapce widzimy że w porównaniu do krajów zachodnich  w Polsce jest delikatnie mówiąc źle. Dochodzą do tego tlenki siarki, azotu, rtęć i inne metale.

tips6

tips6

Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.