Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
 • wpisów
  21
 • komentarzy
  40
 • wyświetleń
  1680

PŁASKA ZIEMIA?!

SEBDUDIX

701 wyświetleń

Czuję dzisiaj ,że tytuł mojego bloga będzie wywoływał uśmiech na twarzy czytelników i jak podpowiada mi intuicja na pewno się nie mylę :D. Jakże to może być ziemia płaska, no chyba ktoś tu ma płaski mózg :)?!  Też miałem takie samo zdanie na ten temat i dlatego postanowiłem zgłębić się w tą teorię, bo lata nauki nauczyły mnie tylko jednej rzeczy. Nie wierzyć nauce ,religii  i telewizji. Jeśli człowiek chce się czegoś nauczyć i dowiedzieć musi wyjść poza „podręczniki szkolne”. Skoro astronomia jest tak dalece rozwinięta, nie powinno stanowić dla naukowców żadnego problemu udowodnienie, że heliocentryzm i kulista ziemia to bezsporny fakt. Wystarczyłoby konkretne nagranie lub fotograficzna dokumentacja jednej z tysięcy satelitów rzekomo orbitujących dookoła ziemi i temat byłby zamknięty. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie! Nikt nie potrafi podać rzetelnych dowodów, których nie dałoby się obalić. Znana wszystkim agencja NASA nie robi nic w tym kierunku, by odeprzeć zarzuty fałszerstwa, mało tego, udostępnia zdjęcia, a właściwie grafiki, które wyglądają co najmniej podejrzanie, nie wspominając już o częstych niedociągnięciach.Najważniejsze jest to, że nie mamy ani jednego zdjęcia Ziemi z kosmosu a podobno krąży wokół Ziemi ponad 20 tyś satelitów i NASA wylatuje nawet na Marsa.

pz5.jpg?w=626&h=449

Z czego one wynikają? Z tego, że są to zwykłe kłamstwa, których podtrzymywanie wymaga ustawicznego tworzenia kolejnych kłamstw tak, aby masy ludzkie nadal żyły w iluzji, krocząc w złudnym podziwie za swymi władzami i mentorami. Prawda jest taka, że władcy tego upadającego świata nie chcą byście myśleli o Bogu i o Prawdzie, ale żebyście ślepo wierzyli we wszystko, co nam powiedzą i pokażą. Chcą żebyśmy myśleli,że jesteśmy dziełem przypadku i nasze życie w ogóle nie ma znaczenia na tej planecie. Cytując “Terra Firma“ Davida Wardlaw Scotta “System Wszechświata”, jaki nauczany jest przez współczesnych astronomów, oparty jest wyłącznie na teorii, która nie jest w stanie przytoczyć ani jednego prawdziwego dowodu. Otoczyli się zmową milczenia i unikają odpowiedzi na zastrzeżenia dotyczące ich hipotez…Sam Kopernik, który ożywił teorię pogańskiego filozofa Pitagorasa, oraz jej wielki przedstawiciel Sir Isaac Newton przyznali, że ich system obrotowej Ziemi był tylko możliwością i nie może być udowodniony czy poparty faktami. To zwolennicy tej teorii ozdobili ją nazwą “nauk ścisłych“, gdzie według nich jest to “najbardziej dokładna ze wszystkich nauk“. Jeszcze jeden angielski Astronom Królewski powiedział kiedyś, odnosząc się do całego systemu słonecznego: “ ta kwestia pozostaje w stanie całkowitej niepewności i będę bardzo zadowolony, jeśli ktoś pomoże mi wyjść z tej sytuacji”. Nie będę ich jednak wymieniał wszystkich, ponieważ artykuł byłby za długi i wybrałem te, które w sposób oczywisty przedstawiają kłamstwo i ułudę „teorii heliocentrycznej”, która jest tylko TEORIĄ.

pz15.jpg?w=628&h=710

Niestety, ale Kopernik niczego nie odkrył ani nie udowodnił, a jedynie stworzył fantastyczną teorię, złożoną z wielu hipotez. Oryginały jego prac nie są dostępne do publicznego wglądu, ponieważ sam Mikołaj napisał w nich, że są to tylko hipotezy i jego osobista teoria, a nie udowodnione fakty!
Ponadto, Kopernik był wolnomularzem, czyli masonem, a jego prace zostały opublikowane długo po jego śmierci, przez członków najbardziej zbrodniczej organizacji na świecie – zakon jezuitów! Z kolei Sir Samuel Rowbotham już w XIX w. udowodnił eksperymentalnie, ze nasza planeta jest płaska. Jego eksperyment bedfordzki pozwolił udowodnić, że tafla wody pozostaje w całkowitym poziomie na odcinku o długości 6 mil. Gdyby Ziemia miała kształt kuli o długości 25 tys. mil w obwodzie, to woda na odcinku 6 mil powinna układać się już w łuk, którego wierzchołek byłby 6 stóp wyżej, niż jego początek i koniec. A tak nie było.

pz18.jpg

Gdyby Ziemia była kulą o szerokości 25 000 mil w obwodzie, piloci samolotów musieliby stale korygować wysokość samolotu obniżając lot aby nie wylecieć w przestrzeń kosmiczną. Pilot chcąc utrzymać swoją wysokość z typową prędkością przelotową ok.500 mph musiałby stale obniżać nos samolotu i schodzić 2777 stóp (ponad pół mili) każdej minuty. W przeciwnym przypadku w ciągu godziny pilot znalazłby się 31,5 mili wyżej niż oczekiwał. Gdyby Ziemia i jej atmosfera rzeczywiście obracały się w kierunku wschodnim z prędkością ponad 1000 mph, to ten ruch obrotowy Ziemi powinien być jakoś zauważalny, słyszalny, odczuwalny, albo zmierzony przez kogoś. Dotychczas nikt w historii nie doświadczył i nie zmierzył tego rzekomego ruchu Ziemi na wschód. Tymczasem jednak słyszymy, czujemy i doświadczalnie mierzymy nawet lekki powiew wiatru w kierunku zachodnim. Na koniec chciałbym omówić kwestię „misji kosmicznych” rzekomo na księżyc i marsa ,które są kręcone w basenie. Wykorzystują przy tym najnowszą technikę komputerową i filmową by pozorować rzekome wycieczki po kosmosie.

Podobny obraz

 

Wiem,że nie wszystko jestem wstanie omówić na tym blogu dlatego postanowiłem udostępnić linki do filmów,które przedstawią więcej faktów o teorii płaskiej ziemi. Chciałbym móc się mylić odnośnie moich poglądów, ale moje doświadczenie wskazuje ,że im więcej wiemy o tym świecie tym bardziej dochodzimy do wniosku w jakim kłamstwie żyjemy.Tak, jak obiecałem linki macie poniżej.Miłego oglądania, jak zawsze ;)

 

 

 10 komentarzy


Rekomendowane komentarze

No a ja jak zwykle będę mieszał :) bo gdyż ponieważ większość zarzutów (majaków) szanownego właściciela blogu jest prosta do zweryfikowania.

 

Historia  za Wiki : "W 1514 rozpoczęło się spisywanie Księgi I De revolutionibus orbium coelestium. W 1533 roku poglądy Mikołaja Kopernika wyłożone w rękopisie jego dzieła De Revolutionibus zreferowano papieżowi Klemensowi VII. Teolog norymberski, Andreas Osiander, usunął przedmowę Kopernika i dopisał własną niepodpisaną, z której wynikało, że jest to tylko hipoteza dzięki której można skonstruować efektywne modele matematyczne opisujące ruch planet. Zmienił także tytuł z De revolutionibus na De revolutionibus orbium coelestium[3].

W roku 1542 pierwsze dwa arkusze De revolutionibus wyszły spod prasy drukarskiej. Mikołaj Kopernik wysłał do Norymbergi napisaną przez siebie przedmowę dedykowaną papieżowi Pawłowi III. Rozdziały 13 i 14 Księgi I ukazały się drukiem w Wittenberdze pod postacią osobnej książki De lateribus et angulis triangulorum... (O bokach i kątach trójkątów), z przedmową Retyka, który od roku 1541 był w posiadaniu rękopisu dzieła De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich)."

 

Mikołaj Kopernik zmarł w 1542, więc można spokojnie przyjąć, że jego dzieło ukazało się za jego życia. Zakon Jezuitów ukonstytuował się w roku 1540 i miał na głowie ważniejsze sprawy niż wydawanie dzieła Kopernika. Wbrew temu co piszesz można bez problemu poczytać sobie pracę Kopernika - choćby tutaj - strona po stronie ....

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Nicolai_Copernici_torinensis_De_revolutionibus_orbium_coelestium.djvu

 

Dalej - baseny używane są do treningu astronautów, jako, że znakomicie symulują warunki braku grawitacji. I tylko tyle. BTW argument z basenami nijak się nie wiąże z tym, czy Ziemia jest czy nie jest płaska.

 

PS. czemu używasz angielskich jednostek miar ? Nie chcesz czy nie umiesz napisać coś od siebie ? Poza tym zakładanie, że Ziemia ma kształt idealnej kuli to już jest nadużycie. Bo właśnie zaprzeczyłeś istnieniu dowolnych gór. No ale to już moje czepialstwo jest.

 • Like 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Zachęcam cię do przeczytania tego artykułu,bo iluzja w której żyjesz nie wystarczy do przeczytania kilku książek.

http://damgrath.blogspot.com.au/2014/10/gdzie-my-w-koncu-zyjemy.html

 

Po drugie wiedza z Wikipedii jest często fałszowana tak samo jak historia Polski więc jak chcesz się czegoś dowiedzieć to z niej nie korzystaj.

 

Po trzecie w basenach są nagrywane loty rzekomo na księżyc .Dzięki technice filmowej i grafiki komputerowej fałszuje się rzeczywistość.A to ma się do tego, że ziemia nie jest taka jaką nam przedstawiają z kamer lotu, którego nigdy nie było.

 

Zacznij myśleć a nie korzystać ze schematów które są nam narzucane,bo ktoś chciał żebyś tak myślał. Ten świat jest logosem,czyli logiką się mamy kierować a nie przekonaniami i teoriami ,które nijak się mają do rzeczywistości, która nas otacza

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SEBDUDIX napisał:

Po drugie wiedza z Wikipedii jest często fałszowana tak samo jak historia Polski więc jak chcesz się czegoś dowiedzieć to z niej nie korzystaj.

 

Po trzecie w basenach są nagrywane loty rzekomo na księżyc .Dzięki technice filmowej i grafiki komputerowej fałszuje się rzeczywistość.A to ma się do tego, że ziemia nie jest taka jaką nam przedstawiają z kamer lotu, którego nigdy nie było.

Kolego, porzuć ten protekcjonalny ton, bo stawiam dolary przeciwko orzechom, że przeskakuję Cię o lata świetlne w każdym zakresie wiedzy i umiejętności.

Może sprawdź sobie kiedy był "nagrywany" ostatni lot na Księżyc oraz jakie to struktury znajdują się tych basenach. O ile mnie wzrok nie myli to są to repliki modułów ISS. Widziałem takowe baseny również z modelem luku transportowego promu kosmicznego. Do tego istnienie tych basenów nie jest żadną tajemnicą. Najbardziej rozpowszechniona teoria spiskowa głosi akurat, że zdjęcia z "lotu na Księżyc" były kręcona w studiu w Hollywood, a reżyserem był nie byle kto, bo sam Stanley Kubrick. Wtedy zresztą o technice komputerowej obróbki obrazu to ho ho ho ...

Nieważne, że ślady obecności człowieka na Księżycu są widoczne z Ziemii przez teleskopy, prawda ?

 

Wiesz dlaczego Samuel Rowbotham zakwestionował heliocentryzm ? Bo nie jest zgodny z Biblią :) - no comments ...

 

Zresztą krzywiznę Ziemii widać już ze stratosfery .. np.

 

Ale poczytałbym coś o zafałszowanej historii Polski o której piszesz. Masz temat na następny wpis na "blogu". Mam naprawdę nadzieję, że tym razem tak go zredagujesz, żeby dało się czytać.

Edytowane przez GurneyHalleck

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

To jest twój punkt widzenia i nic mi do tego.Świadomości ludziom nie zmienisz i życzę dalszego poszukiwania wiedzy

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Ja również nie wierzę w to. Co jest na końcu ziemi? Zaćmienie księżyca i kształt kuli na nim jak się wytłumaczy? 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że im więcej wiesz,tym więcej pytań masz i zagadek do rozwiązania. 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

A autor bloga kiedyś słyszał o przyciąganiu ziemskim? No więc trudno, żeby samolot wyleciał w kosmos. Tak samo mamy różne płaszcze w głąb ziemi jak i w górę - sfery. 

Przypomina mi to ten filmik gdzie gość pustyni udowadnia, że ziemia stoi w miejscu.
 


Wszystkie dowody zwolenników płaskiej ziemi tak właśnie wyglądają. Nie wiem kto rozpoczął tą durną teorię, ale chciał być naprawdę logiczny, tak? No więc wystarczy popatrzeć na filmiki ze skoków spadochronowych bądź filmiki z dużych wysokości. Nawet z samolotu widać już lekko krzywiznę ziemi. 

@SEBDUDIX Uwierz w to co widzisz, nie wierz w kłamstwa itp brednie mnie nie przekonuje. Poległeś już na drugim poście gdzie kolega @GurneyHalleck rzucił ci filmik ze skoku Baumgartnera. Teoria płaskiej ziemi to najbardziej kretyńska teoria spiskowa jaką w życiu widziałem a w teoriach spiskowych trochę siedzę. 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Ziemia nie jest ani okrągła, ani nie jest płaska. Ziemia jest wklęsła, bo buty nie przecierają się ani na całej powierzchni, ani na środku, lecz tylko na palcach i piętach. Nie dajmy się oszukać Reptilianom! 

 • Like 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
On 07/11/2017 at 10:08 PM, SEBDUDIX said:

1. Zachęcam cię do przeczytania tego artykułu,bo iluzja w której żyjesz nie wystarczy do przeczytania kilku książek.

http://damgrath.blogspot.com.au/2014/10/gdzie-my-w-koncu-zyjemy.html

 

 

2. Zacznij myśleć a nie korzystać ze schematów które są nam narzucane,bo ktoś chciał żebyś tak myślał. Ten świat jest logosem,czyli logiką się mamy kierować a nie przekonaniami i teoriami ,które nijak się mają do rzeczywistości, która nas otacza

ad 1. Artykuł przekonał mnie do niekulistości w momencie gdy zobaczyłem tą pół gołą dupę w stanie nieważkości (znaczy gołą po wypaleniu mocnego skręta).

ad2. To czemu narzucasz tutejszej gawiedzi swój schemat? Czy Ty chcesz abyśmy myśleli tak jak Ty?

Ziemia wcale nie jest płaska to wierutna bzdura. Ziemia ma kształt podwójnie ściętego podwójnego stożka z czterema ogromnymi magnesami z jednym biegunem "N" w trzech rogach.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×