Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Siła wdzięczności, podsumowanie 2019

Quo Vadis?

624 views

PODSUMOWANIE 2019

 

Nadszedł czas aby podsumować to co stało się w tym roku :)

Praktycznie wszystko co sobie zaplanowałem na rok 2019 udało mi się zrealizować, czasem nie wiem jak to się stało ale cele osiągnięte.

Końcówka roku lekko popsuła mi całoroczny bilans, w każdym razie i tak jestem na plusie i mam nadzieję, że to będzie dobre wejście w 2020.

 

Z wiadomych powodów nie chcę opisywać szczegółowo co to za rzeczy mi się udały, ect. osoby, które mają wiedzieć, wiedzą. Wystarczy.

Chciałbym też zachęcić co niektóre osoby, którym się powodzi do wpłaty na jakiś cel dobroczynny, zwłaszcza, jeśli Wam się powodzi.

Mi się w tym roku powodziło więc postanowiłem choćby małą cząstkę dobra oddać dla tej dziewczynki: https://pomagam.pl/basiazgodka?utm_medium=thx_auto&utm_source=email

 

Jeśli ktoś chce, będzie mi miło, że przyczyniłem się do tego aby oprócz moich pieniążków znalazły do niej drogę kolejne.

Osobiście nie chcę tam na razie zaglądać, bo za wrażliwy jestem ale życzę jej wszystkiego dobrego oraz wytrwałości.

 

 

TROCHĘ PRYWATY

 

Chciałbym Wam przekazać coś wartościowego, dlatego przypomnę a niektórym może wskażę fajną praktykę.

Nazywa się ona - praktyka wdzięczności. Musicie tego spróbować, uważam, że to potrafi dużo zmienić w życiu.

 

Cytat

Sednem praktyki wdzięczności na najbardziej podstawowym poziomie jest po prostu poświęcanie uwagi czyli zauważanie różnych rzeczy w Twoim życiu, które na co dzień pomijasz, zapominasz o nich albo uznajesz za oczywiste. Czemu sednem jest uwaga? Zwyczajnie dlatego, że nie możesz być wdzięczny za rzeczy, których nie zauważasz. Zauważanie czyli skierowanie na coś światła naszej świadomej uwagi tworzy wrażenie bogactwa, przepychu, mnogości i urealnia to co wcześniej było niezauważone. W codziennym życiu bardzo łatwo uśpić tą świadomą uwagę i pominąć różne rzeczy, ale nie tylko rzeczy – to też dotyczy ludzi i wydarzeń.

Link do całości: https://selfmastery.pl/jak-i-po-co-praktykowac-wdziecznosc/

 

Drugą sprawą, którą chciałbym poruszyć - nie uzależniajcie swojego szczęścia a raczej swojego doświadczania szczęścia od osób, rzeczy, miejsc.

Wszystko przemija i nie chcę wyobrazić sobie tego co przeżywa osoba, która uzależni się od ww. Cieszcie się, że możecie z kimś spędzać czas, że macie coś lub jesteście w jakimś miejscu.

Jednocześnie - akceptujcie to, że osoba może odejść, rzecz się zniszczyć a miejsce się zmienić lub warunki waszego życia nie pozwolą wam w owym przebywać.

 

 

KARTKY I INNI, CZYLI MĘSKA SOLIDARNOŚĆ

 

Czasem zastanawiam się, gdzie się podziała męska solidarność, kiedy na podstawie rzuconego oskarżenia przez ex rapera dostał masę gróźb?

Z tego co się orientuję w temacie, były to groźby śmierci, dla niego i dla jego rodziny. Domniemana niewinność? Pff, biali rycerze dostali amoku.

Myślę, że mimo wszystko cała ta sytuacja oczyściła mocno środowisko z wszelkiej maści ludzkich kleszczy, którzy podczepiają się i ssą słodką krew sukcesu i fejmu.

 

Ostatecznie, sprawa ucichła, miała trafić na drogę sądową (a nie wiem czy tak będzie) i zaowocowała powstaniem nowej epki, która wyjdzie w lutym.

Każdą przykrość, porażkę czy tragedię można przekuć w sukces, jeśli ma się dość woli i determinacji i mimo cierpienia trochę trzeźwego myślenia.

 

Co mnie boli, to fakt, że aż tak znaczna część społeczeństwa rzuca oskarżeniami bez pokrycia, jest ślepa na mocne dowody a wierzy (zazwyczaj) w piękne kobiece oczy.

Uświadomię Wam, moi drodzy, że nie jesteśmy gdzieś w Afryce czy jakimś innym miejscu na ziemii, gdzie różne plemiona czy społeczeństwa (muzułmańskie) nie pierdolą się w tańcu.

Jesteśmy w Europie, dokładniej w jej środku, a co za tym idzie, masa przywilei, prawo i zbiałorycerzenie części męskiej jest po stronie kobiet.

 

Dwie skrajności, z których w sumie żadna dobra nie jest, brak balansu jest odczuwalny. Zdecydowanie.

Apeluję tylko o to, aby nie rzucać bezpodstawnie argumentami, nie grozić odsyłaniem płyt, czy niszczeniem kogoś póki nie zapadnie wyrok.

No i bracia, jest nas mała garstka ale chociaż my trzymajmy się razem i nie rozsadzajmy tej męskiej solidarności od środka.

 

NA KONIEC + PARĘ KSIĄŻEK NA GRUDZIEŃ

 

Podsumowując, ten rok to był dobry rok i oby to był tylko wstęp do kolejnego, jeszcze lepszego roku.

Wesołych świąt, szczęścia, zdrówka, pomyślności, piniążków i prezentów oraz szczęśliwego nowego roku.

 

BONUS:

 

KSIĄŻKI NA GRUDZIEŃ

1. "Biologia przekonań" Bruce H. Lipton

2. "Ciszej proszę" S. Cain

3. "Bądź mistrzem ukrytego ja" Serge Kahilii King

4. "Jak zabezpieczyć majątek" M. Kotoński & Mosze Red (ilustracja mojego autorstwa w środeczku! :) )

5. "Rysunek, odkryj talent dzięki prawej półkuli" B. Edwards

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1


4 Comments


Recommended Comments

Chyba sobie skopiuję twój pomysł odnośnie zasady "5 książek na miesiąc" =realnie to ok stron dziennie.

Powiedz mi czy próbowałeś może wdrożyć techniki szybkiego czytania?

  • Like 1

Share this comment


Link to comment

@Maninblack Powiem więcej, nawet zacząłem czytać książkę na ten temat i utknąłem gdzieś w połowie.

Myślę, że to rzeczywiście pomaga, tylko należało by właściwie czytanie książek zacząć od tej na temat szybkiego czytania.

Ja kupiłem T. Buzan - Podręcznik szybkiego czytania ale pewnie w każdej na ten temat są podobne informacje i ćwiczenia :)

Share this comment


Link to comment

Wspomniałeś wcześniej o "Ciszej proszę...". Tak mnie zaciekawiła ta pozycja, że aż sobie ją sprawiłam będąc w Polsce. Czytam i wciągnęła, że hej. ;) 

Dzięki! 

 

  • Thanks 1

Share this comment


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.