Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

SPI z Polski i ze świata #2

W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy wzrost cen metali:

Złoto 1900$ za uncję

Srebro 23$ za uncję

 

POLSKA:

 

Cytat

Organy ścigania potrafią odzyskać zaledwie ok. 1 proc. mienia pochodzącego z przestępstwa. W obliczu takiej indolencji służb Ministerstwo Sprawiedliwości chce od przyszłego roku zasilać budżet państwa pieniędzmi zajętymi także uczciwym obywatelom. Nowe przepisy o konfiskacie prewencyjnej umożliwią prokuratorom przejmowanie ich majątków bez prawomocnego wyroku.

 

ŚWIAT:

 

Cytat

Dosłownie kilkadziesiąt godzin temu srebro przebiło psychologiczną barierę 20 USD, która była mocnym oporem od kilku lat. Po tym wydarzeniu cena wręcz eksplodowała i wystrzeliła do 23 USD za uncję.

https://bithub.pl/gieldy/surowce/srebro-najdrozsze-od-7-lat-zloto-blisko-historycznych-rekordow/

 

Cytat

Ethereum wyszło z dwumiesięcznej fazy stagnacji, gdy spekulacje wokół ETH 2.0 kumulują się praktycznie pod sam sufit. Poza tym wydaje się naturalne, że wraz ze wzrostem gotowości do dalszego rozwoju, rósł będzie również popyt…

https://bithub.pl/kryptowaluty/altcoin/kierunek-300-usd-wszystkie-oczy-na-ethereum/

 

Cytat

Gigant płatności ogłosił niedawno nowe partnerstwa badawcze wspierające innowacje technologiczne, również te w zakresie zasobów cyfrowych.

W niedawnym komunikacie firmy stwierdzono, że waluty cyfrowe pomagają im oferować lepsze usługi w zakresie rozbudowy sieci wspierających nowoczesne formy handlu i wymiany.

https://bithub.pl/wiadomosci/visa-integruje-kryptowaluty-ze-swoja-platforma-platnosci/

 

Cytat

Kurs bitcoina uwolnił się coraz bardziej zawężających się ram i wzrósł powyżej 9500 USD. Co dalej z wyceną wiodącej kryptowaluty? Czy będzie w stanie zaatakować i z powodzeniem zostawić 10 000 USD daleko w tyle?

https://bithub.pl/analizy/kurs-bitcoina-rosnie-do-9500-usd-co-dalej/

 

Cytat

Spółki value podniosą się, jeśli zaczną rosnąć stopy procentowe. Jeśli tak się nie stanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w nadchodzącej dekadzie spółki wzrostowe znów będą lepszą inwestycją, niż spółki typu value” – powiedział Miller.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/gielda-usa/20200716/bill-miller-gielda-bitcoin-porady

 

Cytat

Według Izby przewóz gotówki( o wartości min. 10 tys euro) należy zgłaszać Służbie Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej, a obowiązek złożenia zgłoszenia środków pieniężnych przy wjeździe do Unii Europejskiej i przy wyjeździe z Unii Europejskiej wynika ze strategii UE mającej na celu zapobieganie praniu brudnych pieniędzy oraz walkę z finansowaniem terroryzmu.

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/przewoz-gotowki-o-wartosci-minimum-10-tysiecy-euro-musi-byc-zgloszony-izba-administracji-skarbowej-przypomina-4644401

 

Cytat

Zauważcie, że tuż przed zamrożeniem globalnej gospodarki, indywidualni inwestorzy nabywali wyjątkowo dużo opcji na wzrosty. Stracili na tym. Następnie w drugiej połowie marca zaczęli skupować duże ilości opcji na spadki. Na tym także stracili. A dzisiaj? Dzisiaj nastroje są jeszcze bardziej euforyczne niż przed koronawirusem. Na koniec podkreślmy to raz jeszcze: optymizm dotyczy indywidualnych inwestorów, a to przecież oni tracą na giełdzie najwięcej środków.

https://independenttrader.pl/najwazniejsze-wykresy-minionych-tygodni-lipiec-2020.html

  • Like 3


0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.