Jump to content
  • entries
    7
  • comments
    17
  • views
    15,330

Zamknięci - o więzieniu umysłu i roli mężczyzny w społeczeństwie


Jan Niecki

1,949 views

Sława Panowie

 

Ot, to będzie w zasadzie bardziej zajawka niż artykuł. Po pierwsze chciałbym Wam bardzo polecić ten materiał Colttaine: https://www.bitchute.com/channel/cn4NBxTUb5gx/  (THE MATRIX BEHIND THE MATRIX)

Jest z 01.2019 lecz wciąż pozostaje bardzo aktualny. Obejrzałem go i po jakimś miesiącu do mnie coś dotarło.

 

Wszystkie kultury świata, wszystkie trwałe systemy polityczne i sposoby urządzenia rzeczywistości, aby przetrwać musiały w jakiś sposób zmusić lub przekonać mężczyznę, żeby dobrowolnie wziął na siebie ciężar utrzymania społeczeństwa:

- żeby chciał mieć dzieci; 

- żeby zgodził się oddawać ogromną cześć swoich przychodów na utrzymanie rodziny;

- żeby był produktywnym trybem systemu, w którym się wychował, pracował i płacił podatki. 

 

I w gruncie rzeczy nie uważam, że samo w sobie jest to złe, ba, jeśli działamy świadomie możemy nauczyć się wykorzystywać na swoją korzyść każdy system. Fascynujące jednak jest jak spróbujemy prześledzić w jaki sposób różne cywilizacje/kultury podchodziły do tego zadania.

 

1. Konserwatywna katolicka prawica osiąga to w następujący sposób:

- Gloryfikacja kobiety jako czegoś więcej - obiektu starań i westchnień, czegoś z gruntu dobrego. Przeniesienie kobiety niemal do sfery sacrum. 

- Tworzenie etosu prawdziwego ...katlika, ...mężczyzny itd. ...Polaka. Budowanie przekonania, że rodzina jest celem życia. 

Znamy ten schemat bardzo dobrze. Całe go gó**o przez, które kobiety w PL odchodzą na emeryturę 5 lat krócej niż mężczyźni pomimo, iż żyją 10 lat dłużej, dostają mniejsze wyroki sądowe za te same przestępstwa, niemal zawsze dostają opiekę nad dzieckiem, zawsze są ofiarami, ale nigdy sprawczyniami przemocy itd... bierze się z pozostałości mentalnych tego systemu. Ludzie, wychodzi w tym systemie po prostu uważają, że kobieta jest skarbem, który należy chronić - tak zostali wychowani. 

 

2. "Postępowa" lewica 

- tutaj teoretycznie wszyscy jesteśmy równi, więc gloryfikacja kobiety nie przejdzie tak po prostu. Lewica żeby zapewnić sobie trwanie stanęła przed 2oma problemami. Pierwszy to w  jaki sposób zapewnić finansowanie dla bombelków i ich madek skoro mężczyźni przestali poczuwać się do roli ojców (rozwody + dzieci nieślubne itd...). Są oczywiście alimenty, na których ściąganie kładzie się coraz większy nacisk, ale nowym mechanizmem jest przejmowanie przez Państwo roli ojca rodziny poprzez system zapomóg społecznych. W USA hojność wobec samotnych matek doprowadziła do tego że 60% czarnych dzieci wychowuje się bez ojców (czego konsekwencje społeczne okazały się tragiczne - wzrosła przestępczość, ubóstwo itd..) Czy w dużym skrócie, wszyscy stajemy się takim kolektywnym ojcem płacąc na nie swoje dzieci ich głupie matki. Żeby przekonać się, o tym jak głęboko ugrzęźliśmy już w tym systemie sprawdźcie statystyki dotyczące przepływów pieniężnych między państwem i obywatelem w rozbiciu na płeć. W dużym skrócie faceci dokładają do kasy paręset tysięcy, kobiety z niej wyciągają.  

 

Drugi dylemat to w jaki sposób sprawić by mężczyzna w ogóle chciał się w cały burdel pakować. Prawica kusi wizją ogniska domowego, kobiety opiekunki, dobrej matki, rodziny itd.... lewica tego nie może zrobić bo zaprzeczyła by idei równości. Mimo to jakoś trzeba przekonać mężczyzn, żeby wzięli na siebie to ogromne ryzyko społeczne posiadania dzieci. Otóż lewica nie mówi tego wprost, że tu chodzi o dzieci, zamiast tego promuje model rozwiązłości seksualnej kobiet z jednej strony, z drugiej zaś buduje obraz seksu jako najważniejszego celu życiowego mężczyzny. Spójrzcie tylko na postacie męskie w kinie. To że dla mężczyzny najważniejsza jest kobieta, lub dostęp do seksu to fabuła połowy filmów. Celem jest przekonanie faceta, że musi jak najszybciej uprawiać jak najwięcej seksu bo jeśli nie to na pewno coś z nim nie tak. Mężczyźni postępowej popkultury nie mają swoich własnych pasji, marzeń, ambicji, życia duchowego itd.... wszystko musi kręcić się wokół kobiety i/lub seksu. 

To, że w efekcie faceci pakują się w bagno do końca życia zostaje przemilczane. 

 

3. Dokładnie te same dylematy, tyle że w inny sposób rozwiązuje kultura muzułmańska. Jeśli jednak myślicie, że to facet tam ma uprzywilejowaną pozycję to jesteście w głębokim będzie. W islamie dokładnie tak jak u nas mężczyzna to ogłupiony portfel - w kwestii szczegółów polecam materiał zlinkowany na początku, który nagrał Colttaine: https://www.bitchute.com/channel/cn4NBxTUb5gx/

 

 

Czas na parę słów podsumowania. Otóż wniosek jest smutny. Nie ważne czy prawica czy lewica - spróbują nas wydymać tak czy inaczej. Jedynym wyjściem jakie widzę jest uczenie się i świadome życie. 

 

Do następnego

Jan

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.