Jump to content

Cień


deleteduser79

578 views

Obok Ciebie siada czasem twój własny cień...
Czy wejdziesz z nim w dialog zależy od Ciebie. Dziś weszłam w dialog ze swoim "diabłem". Śmiał się z moich słabości. Szeptał: "Popłakałaś się publicznie". Łzy wezbrały na samą myśl okazania słabości przed innymi ludźmi.
Saturnik publicznie nie płacze, a ty siedzisz na ławce w parku i łzy płyną po twoich policzkach.
Przestajesz kontrolować emocje, starsza Pani przechodząc zerka na Ciebie ale widzisz rozmazaną plamę. Jej głos dociera do Ciebie przytłumiony. Myślisz: "Co Ona chce Ci przekazać?". Odchodzi widocznie będąc niezrozumiana. Przez spazmy płaczu i łapanie powietrza nie słyszysz jak ostatnie letnie dni uciekają a w parku tańczą już pożółke liście. Jeden zatrzymuje się na twojej nodze. Bierzesz go w dłoń i obracasz. Pięknie tańczy na nim słońce przedzierające się przez gałęzie. Obracasz go w palcach i pozwalasz mu frunąć dalej.
W twoje serce napływa ciepło. Nagle robi Ci się lekko i przyjemnie. Śmiejesz się z własnego płaczu. Przechodnie zapewne myślą, że jesteś zwichrowana psychicznie. A jesteś? A kto nie jest? Co to jest normalność?
Jesienny czas depresji i samobójców nagle wygląda bardziej żywo niż zwykle. Widzisz uśmiech małego dziecka bawiącego się beztrosko na placu zabaw po drugiej stronie parkowej alejki.
Przez chwilę czujesz się tak dobrze i spokojnie, że znów zaczyna Cię przerażać swoją osobista beztroska. Znów wchodzi cień i ciągnie Cię za ręke w zakamarki mroku. Ale wyrywasz ją i idziesz w stronę światła...

  • Like 2
  • Thanks 1

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.