Jump to content

:-)

 • entries
  4
 • comments
  6
 • views
  2,054

Kto jest najbardziej pewnym mężczyzną w pokoju?


Wyobraź sobie, że właśnie wszedłeś do baru.

Idziesz po drinka i przedstawiasz się barmanowi. Po krótkiej rozmowie oferuje Ci szansę na wygranie darmowych drinków. Mówi, że chce zagrać w grę.

Wskazuje trzech facetów. Wystarczy tylko obserwacja i krótki opis, aby dowiedzieć się, kto jest najbardziej pewnym siebie w pomieszczeniu. Jeśli dobrze zrozumiesz, pijesz na jego koszt.

Barman ostrzega, że odpowiedź nie jest oczywista. I faktycznie, każda inna osoba, która zagrała dziś wieczorem, źle wytypowała.


Mężczyzna A ma na sobie szyty na miarę włoski garnitur i rolexa. Wygląda elegancko. Jest otoczony przez swoją świtę, a inni imprezowicze gapią się na niego. Wszystko w nim mówi o wysokim statusie.

Barman wyjaśnia: „Ten facet jest dyrektorem holdingu. Jest wart miliony, zasiada w zarządach wielu organizacji non-profit i jest gospodarzem najbardziej prestiżowych wydarzeń ”.

Mężczyzna B rozmawia z dwiema pięknymi kobietami. Jest głośny, towarzyski i ożywiony - kobiety to uwielbiają. Jest fizyczny i żartobliwie z nimi tańczy. Chichoczą i nie mogą przestać się uśmiechać.

„Ten facet jest towarzyski z każdą atrakcyjną kobietą. Jest prawdziwym ekstrawertykiem. Zawsze jest dowcipny i wydaje się dokładnie wiedzieć, co powiedzieć. Widziałem, jak zabierał do domu więcej dziewcząt niż ktokolwiek inny ”.

Mężczyzna C opiera się o ścianę z boku. Ma na sobie t-shirt i dżinsy. Popija drinka i od niechcenia rozgląda się po pokoju. Z nikim nie rozmawia i nikt z nim nie rozmawia.

„Ten facet jest inżynierem oprogramowania. Jest cichy i ogólnie trzyma się siebie. Tylko od czasu do czasu widziałem go rozmawiającego z ludźmi ”.

Barman patrzy na ciebie i pyta: „Więc kto jest najbardziej pewnym siebie mężczyzną na sali? Czy to Mr. Status, Mr. Social czy Samotnik? ”

Jeśli wybrałeś Człowieka A lub Człowieka B, mylisz się. Nawet jeśli wybrałeś Man C, mylisz się. Jedyna prawidłowa odpowiedź to…

Każdy z nich.

To, że Człowiek A odnosi sukcesy, nie oznacza automatycznie, że jest pewny siebie.

A jeśli oprze całą swoją wartość na swoim bogactwie i statusie? A co, jeśli spędziłby życie próbując udowodnić, że jest wystarczająco dobry poprzez swoje osiągnięcia? Wszystko to mogłoby zostać odebrane w jednej chwili, gdyby jego firma upadła.

Może ubiera się krzykliwie, aby stale demonstrować swoją wartość, ponieważ bez tego potwierdzenia czuje się niepewnie. Może czuje, że ludzie i kobiety polubią go tylko na podstawie tego, co może zaoferować.

Zaufanie zbudowane na dobrach materialnych wcale nie jest zbyt pewne.

A co z Człowiekiem B? Musi być pewny siebie, prawda? Jest niesamowity w stosunku do kobiet i naprawdę czarujący. To świetnie… jeśli tak naprawdę jest.

Ale co, jeśli to wszystko jest występem? A jeśli założy maskę, udając przesadnego, uprzejmego ekstrawertyka? Kiedy w rzeczywistości jest niepewnym wrakiem, który zapamiętuje linie i procedury, by udawać prawdziwą rozmowę.

Może robi to wszystko, bo czuje się przegrany, jeśli nie „wygrywa” każdej kobiety. Goni za walidacją noc po nocy, ale jest nieszczęśliwy, ponieważ nikt nie zna go prawdziwego. Opiera swoją wartość na pustym seksie, który tak naprawdę nigdy go nie spełnia.

Brzmi daleko idąco? Kiedyś byłem tym facetem. Uprawiałem seks, ale nie mogłem być bardziej samotny.

Ale z pewnością nie ma mowy, żeby Man C kiedykolwiek był najbardziej pewny siebie. Jest samotnikiem i nie wybiera interakcji z innymi. Prawdopodobnie boi się rozmowy z nowymi ludźmi lub odrzucenia.

To wiele założeń. A jeśli tak naprawdę nie jest antyspołeczny?

Może wyszedł z długiego związku i nie jest teraz gotowy na randki. Może przyjdzie do baru, żeby napić się swojego ulubionego koktajlu. Może ma dziewczynę i po prostu lubi odpoczywać po długim dniu pracy, słuchać muzyki i oglądać ludzi.

Nie musi w tej chwili rozmawiać z ludźmi, ponieważ jest zadowolony. Jest otwarty na rozmowy, ale chętnie spędza czas i odpoczywa. Świetnie się bawi, nie robiąc wrażenia na innych ludziach.

Wydaje mi się to pewne siebie.

-

Chodzi o to, że każdy z tych facetów może być pewny siebie lub nie.

Czynniki determinujące nie dotyczą tego, jak wyglądają, gdzie pracują, kogo znają, a nawet niekoniecznie w zachowaniu, które demonstrują.

Chodzi o to, jak postrzegają swoją wartość i intencje stojące za tymi zachowaniami.

Dlatego ważniejsze pytania to…

Kto pokazuje swoje prawdziwe ja? vs Kto gra?

Kto kocha siebie za siebie? vs Kto opiera swoją wartość na zewnętrznych źródłach, takich jak pieniądze, kobiety lub zewnętrzny osąd?

Kto robi to, czego chce? vs Kto robi to, czego chcą od niego inni ludzie?

Tylko wrażliwy człowiek, który jest sobą bezwstydnie, posiada prawdziwą odwagę.

 

Tłumaczone google, źródło:

 

https://www.nicknotas.com/blog/whos-the-most-confident-man-in-the-room/

Edited by SzatanKrieger

 • Like 2

1 Comment


Recommended Comments

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.