Jump to content

Czy warto inwestować w kryptowaluty?


ManOfGod

1,999 views

Kryptowaluty jawią się jako bardzo ciekawa gałąź do inwestowania. W obecnej sytuacji,kiedy oprocentowanie lokat jest bardzo niskie i nie opłaca się trzymać oszczędności w banku również ze względu na fakt,iż inflacja jest bardzo wysoka jedną z dobrych opcji zarabiania i inwestowania są kryptowaluty.

 

Ja osobiście po latach przerwy postanowiłem powrócić do inwestowania w krypto. Okazuje się, że miałem jeszcze aktywny stary cyfrowy portfel i  nawet było widać na nim jakieś ruchy. Obecnie, ze względu przede wszystkim na Bitcoina, branża ta po latach posuchy przeżywa swój rozkwit. Są to inwestycje obarczone dość dużym ryzykiem, ale przecież i na tradycyjnej giełdzie papierów wartościowych, czy podczas handlu tradycyjnymi walutami też należy się liczyć z uratą swoich funduszy.

 

Doszedłem do wniosku, że będę po prostu jakąś część swoich miesięcznych dochodów przeznaczał na inwestowanie w mało znane kryptowaluty z dużym potencjałem. Będą to jednak środki, które mogę stracić i nie będę na sobie wywierał przez to niepotrzebnej presji. Postanowiłem na takie inwestycje przeznaczyć 250 zł miesięcznie.

 

Stabilność tej gałęzi opiera się w dużej mierze na rozpoznawalności największych cyfrowalutjak Bitcoin czy Etereum. Decyzjami handlujących też najczęściej rządzą emocje, dlatego nie jest to łatwy rynek. Dodatkowo wpływ na niego mają w coraz większym stopniu tzw. „duzi gracze” z ogromnym kapitałem. Jest to dla nich bardzo korzystne, bo cechuje ich anonimowość, która polega na tym, że, co prawda, można śledzić poszczególne ruchy na rynkach, jednak nie wiadomo do kogo należą konkretne kwoty. 

Potencjalnych inwestorów kuszą stopy zwrotu, które nierzadko są kilkakrotnościązainwestowanych środków. Każdy marzy o zostaniu cyfrowym milionerem, ale jak wiadomo niewielu się to uda.

 

Ja, bazując już na swoich doświadczeniach i błędach, mogłem, w miarę swobodnie, poruszać się po tym rynku. Jedyne czego musiałem się wystrzegać to podejmowania decyzji pod wpływem emocji, czyli reagowania na nagłe wzrosty lub spadki oraz ciągłego zerkania na kursy poszczególnych kryptowalut. 

 

Znam osobiście wielu ludzi, którzy są bardzo sceptyczni co do tego rynku, ale są też tacy, którzy uczynili z handlu kryptowalutami swoje główne zajęcie. Inni inwestują pieniądze długofalowo myśląc, że zapewni im to fundusze na emeryturę. Ja postanowiłem inwestować małe kwoty w różne kryptowaluty z myślą o realizacji zysków w długiej perspektywie. 
 

Należy pamiętać,że pokusa zysku jest duża i większość osób traci na handlu krypto. Ja również podliczając kapitał w ciągu kilku lat byłem zdziwiony,że wyszły z tego duże kwoty,a dopiero niedawno wyciągałem pierwsze małe kwoty,a większość funduszy okazała się nietrafionymi inwestycjami ze względu na popełnione błędy. Najczęstszym jest podejmowanie decyzji pod wpływem emocji. Jest to jednak dobra lekcja,którą jak w każdej dziedzinie trzeba odebrać,aby osiągnąć sukces. Porównując ostatecznie możliwości zarobku, próg wejścia i dostępność kryptowaluty są dla mnie bezkonkurencyjne.


 

 

 

  • Like 1

4 Comments


Recommended Comments

"Czy warto inwestować w kryptowaluty?"

 

Ponieważ nie jestem znawcą krypto i szkoda mi czasu na codzienne śledzenie newsów. Ja bym zaczekał na kolejną długą i silną bessę na tym rynku. To dość prosta ale wymagająca cierpliwości strategia.

VBV7QYU5MZDLHHFR7AQJZG3CBA.jpg

  • Like 1
Link to comment

Wygląda na to, że bessa na krypto rozpoczęta? Okazje zakupowe dopiero za kilka - kilkanaście miesięcy?

mvrv-bitcoin-bessa-min.png

Edited by Absolutny
Link to comment
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.