Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

deleteduser09

Użytkownik
 • Zawartość

  184
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

145 Świetna

O deleteduser09

 • Tytuł
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. No niestety właśnie ty pier.. Seks służy nie tylko reprodukcji ale też budowaniu relacji w społeczeństwie. Człowiek jest istotą społeczną, niezależnie od modelu społeczeństwa i rodziny. Instynktów związanych z seksem jest cała gromada. Upraszczając wszelkie seksualne zachowania do roli imperatywu bilogicznego rozmnażania sprowadzasz cały temat do groteski. Jak chcesz, możesz sobie napisać komentarz w odpowiedzi, zignoruję.
 2. [email protected] Wydaje ci się że rozgryzłeś matrix pisząc o tym imperatywie biologicznym, niestety wpadłeś w niezły matrix sam. Taki imperatyw biologiczny jak ty piszesz to może odczuwać baran. Bo widzisz baran, to sobie zapłodni owieczek tyle na ile mu pary starczy. Jagniątka urodzą się, pochyboczą się chwilę na wątłych nóżkach i będą mogły wraz z całym stadem uciekać przed wilcami itp. Wyprostowana postawa u ludzi oznacza wąskie biodra przez które nie przeciśnie się duży mózg człowieka. Dlatego ludzkie dzieci rodzą się zupełnie nie przystosowane do jakiejkolwiek samodzielności. Dziecko wymaga lat opieki i ochrony. Dzięki temu ludzie, oprócz instynktu reprodukcji, mają jeszcze silny instynkt rodzicielski, instynkt wiązania się w pary, ochrony potomstwa itp. Organizmy ludzkie podczas seksu wytwarzają różne hormony które powodują przywiązanie ich do siebie, w ten sposób (seksem) ludzie budują relacje które mają być na tyle silne by można było wspólnie zająć się potomstwem. To jest naprawdę proste do zrozumienia, więc nie będę się rozpisywał.
 3. No jednak przemyśl to sobie. Skoro nasze ciała potrafią bez udziału naszej świadomości ustalić czy geny partnera są w porządku, skoro kobiece ciało reaguje na cykl miesięczny zmiennym libido etc to jednak nie jest to wszystko takie czarno-białe i zerojedynkowe jak uważasz.
 4. Nie wiem czemu jakiś kłótliwy jesteś. Nie zaprzeczam że popęd seksualny jest prawdziwy i istnieje. Tłumaczyłem jedynie że potrafimy popęd kontrolować. Jeśli zamiast kontrolowania wolisz używać stwierdzenie "walczyć" - nie ma sprawy, możesz sobie tak to ujmować. Gumki i antykoncepcja - jasne, to są narzędzia dzięki którym rewolucja seksualna istnieje itp. Ale istnieje też u kobiet cykl miesięczny i możemy mieć seks w jej dni niepłodne. Będzie miała obniżone libido w porównaniu z dniami płodnymi, ale wciąż seks może się odbyć. To nie będzie seks powodowany imperatywem rozmnażania, ale dla budowania relacji, rozrywki, przyjemności. Implikowanie mi lewactwa uważam za wycieczkę osobistą Odpuść.
 5. @Marek Kotoński Ja rozumiem że nie było to twoim zamiarem - przyrównanie popędu seksualnego do trawienia itp, ale mówiąc że ten instynkt pochodzi z gadziego mózgu - na to wychodzi. W krajach muzułmańskich kradzież każe się ucięciem kończyn - a i tak trafiają się śmiałkowie. Zdrada w takim społeczeństwie wciąż istnieje dlatego że niektórzy ludzie uważają że potrafią uniknąć konsekwencji, czy to z głupoty czy z pychy. Też pewnie jest procent ludzi zaburzonych itp. @AR2DI2No i przechodzę w miarę obojętnie. Czasem się wyprostuję albo rzucę spojrzeniem jeśli kobieta wygląda na zdrową Akurat człowiek może uprawiać seks dla samej przyjemności - tak wyewoluował. To nie jest kwesta lewactwa itp. Podobnie mają szympansy bonobo - cały rok się chędorzą. Psy np mają inaczej - suczki dostają rui, a samce dostają białej gorączki. U ludzi występuje seks rekreacyjny od milionów lat. Seks jest kluczowy dla przetrwania gatunku, a nie indywidualnego człowieka. Dlatego celibat jako świadomy wybór istnieje wśród ludzi, i nie mają z tym związanych przykrych następstw. Gwiżdzą na potrzeby NATURY. Medytują sobie gdzieś w klasztorze Jestem daleki od stwierdzenia że człowiek to nie zwierze. Ale jest to wyjątkowe zwierze.
 6. To jest temat na który można książki pisać.. Dlatego opiszę tylko skrótowo moją ocenę sytuacji. Mężczyzna i kobieta różnią się budową ciała i gospodarką hormonalną, ale należą do jednego gatunku. Biorąc pod uwagę że mężczyźni i kobiety zdradzają w podobnym procencie, to oznacza że kobieta może panować nad swoimi instynktami w stopniu równym mężczyźnie. A biorąc pod uwagę że kobiecie nieporównywalnie łatwiej o seks - można się pokusić o stwierdzenie że lepiej kontrolują swoje instynkty od mężczyzn. Choć oczywiście dla nich seks może zakończyć się ciążą i konsekwencjami - więc i z instynktów może wynikać większa powściągliwość seksualna u kobiet. Dlatego dałbym tu remis. Temat kobiecych popędów - to że porządają zdrowych mężczyzn, to że potrafią wywąchać męskie feromony to fakt. Ale nie oznacza że nie potrafią tych popędów kontrolować. Podobnie jak mężczyzna się kontroluje i nie gwałci kobiet na ulicy, tak i kobieta nie zaciąga przechodniów w krzaki. Zazwyczaj. Mężczyzna również ma swoje popędy, również szuka zdrowej kobiety o atrakcyjnych genach. Zdrady biorą się z tego, że mimo świadomości zdrady - coś jest nie tak z konsekwencjami. Albo osoba zdradzająca nie boi się konsekwencjii, albo nie spodziewa się żadnych. Jeśli pomimo zdrady jej życie nie zmieni się na gorsze - to czemu miałaby nie zdradzić? Czemu miałaby zaciągnąć hamulec jeśli np nie szanuje swojego partnera. Jeśli uważa że znajdzie sobie następnego bez problemu? Albo zakłada że partner ją nie opuści pomimo zdrady? Albo właśnie chce konsekwencji - chce zranić swojego partnera. Pozatym, podobnie jak złodziej - nie spodziewa się zdemaskowania. Są też osoby ubezwłasnowolnione - nie potrafiące ocenić konsekwencji kompletnie. Ale to rzadkie przypadki, chorzy psychicznie i upośledzeni. Jeśli chodzi o jedzenie - jest to potrzeba znacznie większa od potrzeby seksu. Bez jedzenia człowiek przetrwa kilkadziesiąt dni, bez seksu da się żyć. I grubasów nie jest 100% społeczeństwa tylko połowa w krajach takich jak USA, UK itp. Więc jednak da się to kontrolować. Umieszczanie popędu seksualnego w gadzim mózgu, obok takich automatycznych czynności jak oddychanie, trawienie, przełykanie, pocenie się itp jest błędem. To nad takimi czynnościami nie mamy praktycznie żadnej świadomej kontroli, możemy co najwyżej zwolnić oddech. Gdyby umieścić tam seks - życie wyglądałoby jak film porno.
 7. Pod video Mateusza Spysińskiego pojawił się post Druga Strona Medalu. Nie jest użytkownikiem forum. Marka zna tylko z widzenia. https://imgur.com/7AMQjkQ link do video https://www.youtube.com/watch?v=cvmwAMYoe3Q
 8. Oczywiście że kobiety są w stanie panować nad swoimi instynktami. To nie są żadne bezwolne kukiełki targane emocjami i instynktami. Świadomie wybierają zdradę lub wierność. Nie są ubezwłasnowolnione. No to jest książkowy przykład zabawy w głuchy telefon Napisałem w tym temacie podając fakty, bo chciałem ci zaoszczędzić upokorzeń na youtube, kwesta empatii. Ale już się wylogowywuję z forum i wracam do jedzenia popcornu i oglądania tej aferki z dystansu. Pozdrawiam.
 9. @arch Ok, jeszcze raz. Tutaj masz pełną wypowiedź Dominika: Mówi wyraźnie że za dobór partnera odpowiada układ limbiczny a kora mózgowa umożliwia nam przetwarzanie informacji co jest kluczowe w doborze partnera. Instynkty z układu limbicznego są ograniczane rozumem z kory mózgowej. To mają być źródła? Bez jaj. Jedna to strona jakiegoś kołczingu, a druga strona to amatorski blog jakiejś fizjoterapeutki Normalnie zabawa w głuchy telefon. Każda kolejna osoba na swój chłopski rozum przekręca fakty. Potrzebna jest informacja źródłowa od kompetentnego neurologa, a nie czyjeś interpretacje.
 10. Wybacz arch, ale udowodniłeś tylko że z jakiegoś powodu przekręcasz co Dominik Awięc powiedział. Chłopak stwierdził wyraźnie: A więc ograniczone, a nie jak błędnie zrozumiełeś wypowiedź Dominika "sterowane" albo "racjonalnie przemyślane". Nie wiem co ty chcesz udowadniać. Wypowiedź Awięca jest spójna i klarowna. Nie ma się do czego przyczepić. Ma znaczenie! Gdybyś znalazł źródło w którym podwzgórze przypisywane jest do mózgu gadziego, pomógłbyś @Marek Kotoński w zachowaniu dobrej twarzy. Ale na miłość boską - jakieś źródło! Czyli porządny atlas anatomiczny np. A nie jakieś video anonima z youtube, albo pomylona notatka z amatorskiego bloga. Tak jak Einstein powiedział - "wystarczyłby jeden profesor"... Rację ma Dominik. Jeśli chodzi o mózg paleolityczny to można używać takiego określenia, jasne. Paleolityczny - od paleolit - epoka kamienia łupanego. Pisząc mózg paleolityczny pani prof. ma na myśli mózg wczesnych form człowieka który wykonywał sobie pierwsze narzędzia łupiąc kamieniem o kamień. Jego umysł nie posiadał aż tak rozwiniętej kory mózgowej i płatów czołowych jak człowiek współczesny - więc jego życiem rządziły instynkty w znacznie większym stopniu niż w życiu człowieka współczesnego. No ja pokazałem wyraźnie. Dziś wiadomo że za seks odpowiada podwzgórze. A w artykule z wikipedi o potrójnym mózgu wyraźnie jest napisane że za reprodukcję odpowiada mózg ssaczy/układ limbiczny. W polskiej wikipedi nie umiałem nawet znaleźć takiego hasła.. O gadzim mózgu artykuły są jedynie na stronach do ktorych brak mi zaufania - i tam też raz umieszczają seks błędnie w mózgu gadzim, a raz poprawnie w ssaczym.
 11. Poważnie? Ma duże znaczenie bo wychodzimy na ignoranta popisującego się niewiedzą. Oj nie kolego. Awięc wytłumaczył czym się zajmuje mózg gadzi, czym układ limbiczny a potem omówił korę mózgową. Zacytuję: "W dodatku należy doliczyć do tego bardzo rozwiniętą u ludzi korę mózgową, która sprawia że możemy planować swoje działania, myśleć abstrakcyjnie czy przewidywać jakieś konsekwencje tego co robimy. Po prostu kora mózgowa umożliwia nam przetwarzanie informacji. Coś co jest kluczowe przy doborze partnerki czy partnera. to sprawia że naturalne instynkty są ograniczone racjonalnym przetwarzaniem" W tym video cała 13ta minuta jest w temacie mózgu: Nie gadaj że tego nie rozumiesz i że to brednie. Twoje podwzgórze może się podjarać jakąś kobietą, ale już kora mózgowa stwierdzi że na co ci związki, 44% małżeństw się rozpada?
 12. @Strusprawa1 Skąd wziąłeś ten opis mózgu trójwarstwowego? Wystarczy go skonfrontować z opisem z wikipedii żeby uznać że jest fałszywy. Mamy 21 wiek, ludzie potrafią używać google i znają języki. Tutaj link do amerykańskiej wikipedii przetłumaczonej przez google: https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FTriune_brain&edit-text= Cały artykuł z wikipedii warto przeczytać ze zrozumieniem. Ten podział jest używany w książkach popularnonaukowych, ale ma wiele wad. Wynika z niego że MacLean umieścił zachowania reprodukcyjne w kompleksie paleossaczym/ mózgu starossaczym. Awięc ma rację, przygotował się do video. Jeszcze raz chcecie by Marek umieszczał te funkcje w mózgu gadzim? I aby Awięc po raz trzeci puszczał archiwalny fragment w którym jasno tłumaczy budowę mózgu? Za seks odpowiada podwzgórze. Podwzgórze jest częścią układu limbicznego. https://pl.wikipedia.org/wiki/Podwzgórze Jakby były jakieś wątpliwości to tutaj są wymienione części składowe układu limbicznego, wśród nich podwzgórze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_limbiczny
 13. deleteduser09

  Dominik z Awięc, kolejny film o mnie.

  Problem jest w tym że Marek jednym ciągiem wymienił cechy które wg niego pociągają kobiety: a) badboy - kryminalista b) wysoki testosteron c) symetryczna twarz Dominik nie śmieszkuje z testosteronu i symetrii, tylko z faktu że zostały wymienione jednym ciągiem z badboystwem. I atrakcyjność kryminalistów została przedstawiona przez Marka jako "naukowo udowodnione". Jeśli Marek przedstawi badania mówiące o testosteronie i symetrii - Dominik zapyta "co w takim razie z badboyem kryminalistą?". Jeśli Marek chce nagrać odpowiedź powinien znaleźć również badania potwierdzające pociąg kobiet do badboya. Słuchacie Marka i innych redpillowych twórców, dlatego gdy nawet nie dopowie pewnych kwestii to się domyślacie jak to powinno brzmieć. Ale jeśli ktoś to słyszy pierwszy raz, to najbardziej w oczy rzucają mu się błędy logiczne i dziury w rozumowaniu. Nie wiem czy ma sens odpowiadanie Dominikowi i innym. Rozpętasz aferkę to zaraz posypią się filmy od innych twórców. Strzelam że najbliższy popełnienia filmu o Marku jest Fangotten. Jak się aferka rozkręci to Warga nagra o Marku kawałek w swoim programie Z dvpy. Pewnie zrobi krótki zdupping. Sorry jeśli jest przykre to co piszę, ale ja tak to widzę.
 14. deleteduser09

  Bejsbol w aucie.

  Nie lepiej saperkę? Zima idzie
 15. A żadna z pań nie chciałaby zostać białym rycerzem, jak śpiewają w swoich piosenkach Kayah, Beyonce i inne? Pytanie czy te piosenki to zwykłe ściemy, wzbudzanie winy u facetów, antyedukacja etc, czy rzeczywiście kobiety w męskim ciele byłyby co najwyżej kandydatem do friendzone?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.