Jump to content

Redbad

Starszy Użytkownik
 • Posts

  1,958
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6
 • Donations

  0.00 PLN 

Redbad last won the day on February 12

Redbad had the most liked content!

5 Followers

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

17,603 profile views

Redbad's Achievements

Starszy chorąży sztabowy

Starszy chorąży sztabowy (12/23)

5.5k

Reputation

 1. Ciekawy temat panie Szaraku 😉 Jeszcze ciekawsze przemyślenia chłopaków. Co mnie zaskoczyło? Jak życie jest w gruncie rzeczy proste, a jak dużo robimy żeby nam sie wydawało, że nie jest proste. Jak bardzo względne są relacje między ludźmi. I jak czas szybko spierdala!
 2. Ale uderzali również punktowo, jak desant na lotnisko. Myślę, że zakładali szybką kapitulację Ukrów. Zresztą nie tylko oni, bo przecież padła pamiętna wypowiedź Niemców do ukraińskiej dyplomacji, że nie pomogą, bo wytrzymacie może z kilka dni. Drugi raz nieopłacalne. Może przekalkulowali, że gra niewarta świeczki. Hitler też się uparł na Stalingrad jako bastion naczelnego wodza ZSRR. Dlatego jeśli ktoś mi pisze, że Amerykanie nie walczą na Ukrainie, to w zasadzie dalsza dyskusja jest bezcelowa. Sam wywiad nie dostarczy takiego zasobu wiedzy i doswiadczenia jak fizyczna konfrontacja, nawet pośrednia. Putin o tym doskonale wie. Dodatkowo teraz z najjaśniejszym Chińczykiem mogą układać plany ewentualnej konfrontacji na Pacyfiku i roku natowskich sojuszników w tejże. Zgoda. Nawet ta wojna pokazała, że wciąż walka pozycyjna nie odeszła do lamusa, ale też pokazała jakie spustoszenie mogą robić zabawki zwane dronami, skutecznie rażące całe kolumny pancerne. A skąd drony i ich komponenty? Nie, nie z Ameryki, Ameryka tam nie walczy. Według największego latała na ziemi, Ukraina sama ciągnie tę wojnę 😂 Jeśli Ukraina jest taka mocna to pic co ciągle transze kolejnych miliardów wsparcia, kolejne konwoje sprzętu. No bądzmy poważni, nie chowajmy przed tą oczywista wiedzą głowy w piasek niczym struś... prawa... 😉
 3. Amerykanie są na Ukrainie co najmniej od 2014 roku. Dziesiątki miliardów w gotówce, zbrojeniu, szkoleniach, wywiadzie, rozpoznaniu to wcale nie obecność w wojnie. Nie wiem jak Tu pojmujesz współczesne pole walki, ale dzisiajsza wojna zaczyna się przy komputerach, to nie Średniowiecze, że w walce brały udział dwie ustawione na przeciwko armie. Gdyby nie oczy, uszy i forsa NATO Ukraina wytrzymałaby może z miesiąc. Ja wiem, że Ciebie to bardzo boli, Ciebie to osobiście dotyka, stąd takie emocjonalne reakcje. Proszę doczytać trochę o współczesnej wojnie, zaoszczędzisz kompromitacji.
 4. Operacja Blitzkrieg Kijów się nie udała, była logistycznie wyczerpująca, Ruscy się zdziwili skala pomocy NATO - to raz. Dwa, ostatnio gdzieś słyszałem ciekawa wypowiedź, że Ruscy szybko się uczą i adaptują do warunków bitewnych. Po co mają przeć na Kijów i się wykrwawiać do zera? Pozbedą się zaległego sprzętu, kryminalistów i poborowego barachła, w tym czasie rozbroją częściowo NATO i zdobędą bezcenną wiedzę jaki jest potencjał sojuszu, jak reaguje, jak jest skonsolidowany, jak propaganda dzieli członków NATO i co można na tym ugrać. Bez tej wojny nigdy nie zdobyliby takiego doświadczenia. To nie są nieudacznicy, przypominam tylko, że walczą nie tylko z bananowymi członkami NATO ale z samą Ameryką.
 5. Tu nie chodzi o paranoję, tylko pewne zbiegi okoliczności, poszlaki. Jasne, że to może być odpał debila i sprawa bez inspiracji agenturalnej, ale trudno nie łączyć faktów, które się nałożyły, bo Fico nie tylko nie zgadza się z militarnym wsparciem Ukrainy przez NATO, ale swoimi wypowiedziami godzi również w interesy wierchuszki pandemicznej, a to już biznes najwyższego szczebla. Prawdy jak zwykle się nie dowiemy, można sobie w ciepłych kapciach pogdybać.
 6. A kto to wie, ale jego wypowiedzi miały ton, który można odebrać jako antysystemowy, jeśli przyjąć że system (Zachód) popiera zaangażowanie w wojnę na Upainie. W orędziu do narodu wprost powiedział, że Slowaccy żołnierze nie pojadą na Upainę choćby on miał stracić stanowisko. Co ciekawe chłop to nie taki antysystemowiec jak nasz słynny antysystemowe Kukiz, bo już wcześniej Fico odważnie przeciwstawił się agendzie pandemicznej nazywając traktat pandemiczny "bzdurą". Tak więc szarpnął ostatnie fasadowe problemy cywilizacji zachodu. Dowodów nie dostaniemy, ale przesłanki pozwalają zakładać kto skorzystał na "wypadku" pana Fico. W końcu nie od dziś wiadomo, że w szalenie liberalnym Zachodzie można mówić tylko to co można mówić, a nawet jeśli mówisz to czego niedobra jest mówić, to będą konsekwencje.
 7. A no tak. Jak może być inaczej. Nie ma co rozmyslać, takie fajne czasy, że chwilę poczekasz i masz podane co i jak mysleć. Co ciekawe Fico, paradoksalnie, sam próbował mysleć, wychodziło mu to trochę inaczej niż oficjalnie można myśleć w temacie Ukrainy, no i pechowo doznał wypadku. Przypadek? Nie... Ruscy, Ruscy dobrzy teraz na wszystko, jak covid jeszcze do niedawna. Ja pierdole...
 8. A ja przekornie - czy to czasem nie wyłącznie u Ruskich takie metody się stosuje??? Toć według kilku forumowych piewców krystalicznie prawilnego Zachodu takie środki perswazji publicznej na zachód od Buga są nie do pomyślenia? Czy jednak do kanonu dobrych bomb, misji pokojowych, przypadkowych rakiet, dołączamy również... dobre zamachy o zgrozo po naszej stronie barykady cywilizacyjnej.
 9. A reszta nieważna, za resztę też możesz zapłacić Master Card 😉
 10. Polce nie przeszkadza, aby tylko wypłatę przynosił 10tego 💪😂
 11. 😂😂😂 No ba! Chłop jest nawet nie z Ameryki, ale z Hawajów! 😲 Chłop wygląda jak rasowy dzikus barbarzyńca z filmów! Chłop gra w filmach! Takie portfolio nad Wisłą oznacza jedno:
 12. Spokojnie, od czego jest wojna co resetuje "trudne kwestie".
 13. W Siemianowicach to akurat zaniedbanie, znajomy z tego rejonu (strażak) już lata temu mówił, że były zgłoszenia, no i kwestia czasu jak kolejny raz będzie się palić.
 14. No i wszystko zgodnie z prawem natury - jak nasza władza kreuje zagraniczną politykę, tak jest traktowana, zachowujemy się jak wasale i taką pozycję dostajemy.
 15. Może nie tyle chamie, ale już sługo narodu jak najbardziej! W zasadzie nic się nie stało, to nie pierwszy przypadek w historii świata, że sługa dostał od pana.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.