Jump to content

meghan

Użytkownik
 • Posts

  1,053
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  50.00 PLN 

Profile Information

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

11,478 profile views

meghan's Achievements

Starszy chorąży

Starszy chorąży (11/23)

1.1k

Reputation

 1. Ciąg dalszy testowania tegoż żelu. Kurde. To cholerstwo zżarło?plastik na dnie podajnika do tabletki. Mycie dalej oceniam super, ale dno podajnika na tabletkę jest tak zjechane, jakbym przetarła ten plastik papierem ściernym. Wniosek - nie kupować!
 2. @Pater Belli Obszerny, ciekawy opis Twojej perspektywy, masz lekkie pióro. A co z celami, które nie potrzebują rozległego opisu? 😎 Dla przykładu: W ciągu najbliższego pół roku chciałbym: - nauczyć się gotować trzy nowe dania makaronowe; - zrobić porządek w kolekcji płyt winylowych, z czego 3/4 chcę sprzedać, bo potrzebuję pieniędzy na kolejny cel: kupno auta. Jak oceniasz język, który jest krótki, jasny, bez emocji?
 3. Kolego, Należy przypomnieć, że na kobiecość i męskość muszą być warunki. 😎 Ktoś z racji dzieciństwa, doświadczeń, fizjologi jest mniej kobiecy/męski, no to sory, niech nie liczy na męskiego/kobiecego partnera. To się Ciebie tyczy, jak i mnie. Ty siedzisz z babochłopem, ja z "chłopcem".
 4. Bardzo podobają mi się kuchnie z dawną kuchnią, czyli z piecem kaflowym. https://www.kafel-kar.pl/ Ostatnio widziałam piękną kuchnię (od A do Z, całe pomieszczenie) zrobioną przez ww firmę. Niestety z grupy fb'kowej zniknął post pięknie wykonanej kuchni. Śledzę grupę na fb (rzemiosło zduńskie): https://www.facebook.com/groups/343537357974149/?ref=share O, , znalazłam! https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0xfHxUWk1TPBkZXtQoRKc4DuSZoDanYRepYSjdFh581fwFCXcWniJZKxYhg1onjXvl&id=100064042720092 Ta kuchnia jest przepiękna!
 5. @Rnext Dzięki za namiar! Mnie się marzy taka na stałe, może w formie niskiej meblościanki, ale od strony kuchni drzwiczki. Dlaczego? Wyjmuję talerze, szklanki na blat tej wyspy i każdy zabiera talerze. Praktycznie! Inspiracja: https://allegro.pl/oferta/kuchnia-styl-nowoczesny-z-wyspa-12619531292 Myślałam, żeby od strony salonu byłaby wyspa zrobiona również pod barek, bo ktoś usiądzie przy tym i będzie pitolił do kogoś, kto krząta się w kuchni. 😂 Rozładuje to trochę ruch przy stole i w sumie rozluźni atmosferę. Moja ciocia, która zza oceanem żyła, sprowadzając się na stare lata do Polski, pobudowała dom rodem z filmów! W kuchni ma tak ogromną wyspę kuchenną, jak z katalogu! System szuflad, półek w tej wyspie! Wow! Fajnie zobaczyć, jak ktoś może sobie pozwolić na dobry, prawdziwy mebel, z pomysłem i funkcjonalnością! Miałam rozpisać się o topografii w kuchni. Jak dla mnie... Lodówkę, zlew, długi blat, płytę, piekarnik, muszę mieć w jednym ciągu. Po drugiej stronie kuchni może być spiżarnia/ściana/szafa. Kubki w okolicy czajnika, tak samo herbaty/kawy. Szklanki w sumie okolicy lodówki, bo napoje u mnie raczej nawet poza sezonem są w lodówce. W jdenym ciągu mąki/kasze/przyprawy. W jednym ciągu gary. Bardzo podoba mi się system organizerów w szufladach. Ciekawy materiał! W kuchni mamy ciche szyny. Są pieruńsko drogie, ale fajne, bezpieczne dla dzieci. Na filmiku jedynie mnie przerażają drzwiki z wypukłej, drewnianej faktury! Powierzchnia mebli i płytek kuchennych ma być gładka! Czyszczenie ma być szybkie! A nie jechane na szczotkach, patyczkach, myjkach... Ruchome stoliko-półki we wąskie wnęki: https://www.amazon.pl/VASAGLE-serwowania-kuchenna-brązowo-czarny-LRC032B01/dp/B08QYTHSHF Kupowałam ją za 40 zł... Bardzo praktyczna.
 6. https://www.facebook.com/reel/3412409442382943?s=yWDuG2&fs=e 😂🏍️
 7. Ok. No to może coś w temacie serwisu. Szukam dobrej, dużej tacy na serwis. Parametry w przybliżeniu i w szerokim objaśnieniu. Mam do zaserwowania/odebrania na małej, rodzinnej posiadówie np.ok.12 kaw, więc 12 filiżanek, 12 talerzyków, sztućce, papierki... Nie interesuje mnie bambusowe tworzywo. Najlepiej plastik, z chropowatą powierzchnią, z uchywatmi (łatwo się czyści i talerze nie latają po tacy). Patrzę w Interenty, łażę po sklepach i szukam takiej. W typową kelnerową, okrągłą paterę się nie bawię. Na razie wystarcza mi głęboki, kwadratowy koszyk, ze sklejki i wikliny. Wygodna ta dziadyga, ale za mała, bo muszę na dwa razy znosić graty. Mam hopla na punkcie serwisu. Nienawidzę paniki, pośpiechu, zimnych dań wtedy, gdy są goście. Jeśli zostałabym w domu rodzinnym, to robię przebicie z kuchni do salonu, łączę to w jedno pomieszczenie na rzecz tak naprawdę serwisu. Nawet myślałam, by w przebiciu zrobić wyspę/blat. Mam wtedy na czym układać dania, część towarzystwa pewnie sobie usiądzie przy takim "barze". Liczę się z tym, że każdy z gości przy takiej topografii widzi majdan w kuchni, ale szczerze - nawet w trakcie posiadów na bieżąco sprzątam, więc ta kwestia mnie nie martwi. Bo w gotowaniu również jest ważna lokalizacja wszystkiego. Tutaj też warto pochwalić się własnymi pomysłami na organizowanie przestrzeni w kuchni! O tym, to może jutro. 🙂
 8. Action jak zwykle się poleca! Odświeżacz do tkanin: https://www.action.com/pl-pl/p/2577837/odswiezacz-do-tkanin-refresh/ Wczoraj spryskałam pościel i moje ubrania w zabudowanej garderobie. Na pościeli wyczuwalny, ale za to w garderobie pięknie pachnie. Wcześniej wspomniałam, że można zrobić swój odświeżacz do tkanin: Płyn do płukania rozrobić z wodą (pół na pół), dać do dozownika ze zraszaczem/rozpylaczem.
 9. @Lambert Piszę z pełną odpowiedzialnością - zadbaj o swoje emocje. Piszę to z podobnego doświadczenia, co Twoje. Nie rozmawiam z mężem o seksie, o dzieciach (raczej o ich braku), nie inicjuję seksu, nie zachęcam męża do badań. Jestem obok tego, robię swoje, jedynie muszę się dogadać w kwestii najbliższych ważnych spraw (m.in.narodziny jego bratanicy). U Ciebie to kwestia dziecka, codzienności będzie musthave w komunikacji z żoną. Polecam audycje Jacka Masłowskiego i do tego... własną psychoterapię, pójść samemu, bez żony i nie nakłaniać jej na wspólne sesje terapeutyczne. Pozdrawiam @maria Kiro lubi tu wchodzić w polemikę (mniej czy bardziej zasadną), to nie głupi chłopak. Potraktuj jego gadanie jak wygadanie się mniej lubianej koleżanki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.