Jump to content

Confuser

Użytkownik
 • Posts

  100
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Confuser's Achievements

Szeregowiec

Szeregowiec (2/23)

179

Reputation

 1. Dobrze, że przynajmniej wspomnieli że o "odwetowych". Skoro jest odwet to musi być za coś.. ale ludzi oczywiście z lenistwa to "coś" nie będzie interesowało. Żal.
 2. Jak ktoś chce sobie posłuchać dłuższej formy:
 3. Czytaj: Rosjanie chcąc trafić w sprzęt umieszczony pomiędzy budynkami cywilnymi "przez pomyłkę" trafiali w budynki cywilne ze względu na nieskuteczność rosyjskich systemów naprowadzania. Przynajmniej trochę przyzwoitości aby nie robić k*&^y z logiki.
 4. @zuckerfrei Oj tam, od razu dogadywanie się z Rosją - to pikuś. Według NBP samo sugerowanie że PiS ma coś wspólnego z powstaniem inflacji jest powielaniem propagandy Putina. Więc bycie w opozycji do PiS i jakakolwiek krytyka (nie)rządu musi być dobrze przemyślana
 5. Tak w ramach dyskusji - od Tim Pool, nie pierwszy raz porusza ten temat: Komentarz pod filmikiem "w punkt" It’s so obvious: 1: Open the door to assisted suicide 2: Allow “poor”, “depressed”, or “unable to get healthcare” to sign up 3: Make everyone poor, depressed, and unable to get healthcare Krok 1: otwieramy drogę do eutanazji Krok 2: Pozwalamy biednym, w depresji bądź nieuleczalnie chorym korzystać z eutanazji Krok 3: Sprawiamy że wszyscy są biedni, w depresji bądź nieuleczalnie chorzy Ja bym dopisał jeszcze: Krok 4: Profit
 6. Tak dla przypomnienia w związku z tematem - to ogólnoeuropejski trend gdzie służby "socjalne" wpierdalają się w rodzinę. Szybkie wyszukanie z gugula: https://www.tvp.info/41357585/uciekala-z-dzieckiem-z-norwegii-do-polski-by-poprosic-o-azyl-zatrzymali-ja-niemcy Teraz Polska będzie jak inne kraje zachodu - decyzją administracyjną mogą zabrać swoją państwową własność w formie dziecko.
 7. Dlatego że kolega nie ogarnia że Indie to drugi najliczniejszy kraj na świecie zaraz po Chinach i kolejna najszybciej rozwijająca się gospodarka; gdzie i owszem - ludzie może i srają na przeludnionych ulicach i jeżdżą piętrowo na pociągach, ale jednocześnie dostarczają usługi wszystkim największym korpo; gdzie równie dobrze można się spotkać na ulicy z nędzarzem albo z miliarderem. Gdzie indie są miejscem gdzie rzeczywiście rozwój widać poprzez silny kontrast. Kolega takich kontrastów nie dostrzega i dla niego jak cały kraj nie ma porcelany za kibel i hydrauliki to to nie jest kraj z którym należy się liczyć.
 8. @Kespert Nie broniąc Miedwiediewa, bo odpala mu się dosyć często i jest to język kompletnie nie dyplomatyczny - mi się osobiście wydaje że jest to robione celowo pod publiczkę, tak samo jak i u nas są ujadające pieski - to jednak wklejaj pełne cytaty bo chociażby poniższy daje więcej kontekstu: np. „Nie widzę żadnego sensu w utrzymywaniu stosunków dyplomatycznych z Polską. To państwo dla nas nie powinno istnieć, dopóki są tam absolutni rusofobowie u władzy, a polscy najemnicy znajdują się na Ukrainie”
 9. Jak na moje to dopóki jesteśmy w UE to zniesienie 500+ nam nie grozi z jednej prostej przyczyny: gdyby 500+ zniknęło bylibyśmy znowu obciążeniem dla innych gospodarke w UE - a na to nam nie pozwolą zwłaszcza na obecnym poziomie i ilości emigrantów z Polski w innych krajach UE. Już tłumaczę. Bez 500+ Polak mógł ubiegać się w kraju do którego wyemigrował o dodatek na dziecko - i praktycznie każdy kraj zachodu taki miał, czy to Niemcy, czy Francja czy Irlandia. Do tego jeszcze przepisy pozwalały na pobieranie tych świadczeń na dzieci które nie są w kraju z pracownikiem - więc Polacy korzystali. Wraz z wprowadzeniem 500+ przepisy na zachodzie też się zmieniły - można było wnioskować o dodatek na dziecko ale tylko na różnicę między świadczeniem w danym kraju a kraju pochodzenia. Więc na przykładzie - W Irlandii to było jakieś 140 euro = 630 PLN od czego odejmowało się 500+ i voila - z urzędu na dziecko dostawało się tylko 30 euro różnicy zamiast 140.
 10. Trudno mi powiedzieć jeśli chodzi o podział majątku czy kwestie orzekania o winie i podobnych - ale zakładam po szybkim przeszukaniu gugla czy yt że jest zsocjalizowane do bólu. Ale jeśli chodzi o alimenty na dziecko - jest ustalona tabela alimentacyjna, nikt go tutaj nie zaskoczy. Do tego podobno łatwiej o opiekę naprzemienną.
 11. O nie, a teraz mamy naciski by nie budować elektrownii atomowych ze strony Niemiec.. nawet bez Rosji. I 6% - rozumiem, że budżetu? Czyli - zakładamy że budżet jakoś 500 mld żeby się łatwiej liczyło = 30 mld PLN. Czyli mniej niż pomoc Ukrainie? Kurde, olejmy pomoc Ukrainie i wydawajmy nawet 10%, jestem za takim rozwiązaniem - wyjdzie lepiej dla nas. BUAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHA.. Polska z własną bronią atomową, uh, to się uśmiałem. Tia, dobre, dobre. Daj znać jak jeszcze kiedyś będziesz wciągał i pisał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.