Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Ancalagon

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1091
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Ancalagon last won the day on November 12 2018

Ancalagon had the most liked content!

Community Reputation

1451 Świetna

1 Follower

About Ancalagon

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Crissaegrim
 • Interests
  The Whole Universe

Recent Profile Visitors

3461 profile views
 1. Wypalić można się i po miesiącu, wystarczy bezsensowne klepanie głupot czy dłubanie w czymś kiepsko bez perspektyw na szybką zmianę. Odniosę się jeszcze do rozmów, 2 to naprawdę niewiele, nawet (a wręcz zwłaszcza) z tych nieudanych można wiele wynieść. Od tych lepszych firm zazwyczaj dostajesz feedback, dlaczego Cię nie zatrudnili i czego zabrakło. Rozmów kwalifikacyjnych również trzeba się niestety nauczyć, im więcej ich odbędziesz, tym większa szansa powodzenia. Osobiście uważam, że powinieneś spróbować wejść w IT jako tester manualny czy też support i potem ewentualnie rozwijać się w innym kierunku. Programista to jednak trochę wyższa szkoła jazdy i tutaj trzeba się na starcie wykazać wyraźnie wyższymi umiejętnościami. @BRK275 Akurat w artykule jak byk stoi: Służy do tego system ELA, który monitoruje karierę byłych studentów m.in. na podstawie danych z ZUS i podaje możliwe zarobki brutto osiągane przez osoby, które ukończyły poszczególne kierunki studiów. Szybko czytasz forum W sumie na początku byłeś stosunkowo spokojny, nawet myślałem, że przechodzisz jakąś transformację, ale jak widać przyzwyczajenia okazały się silniejsze ^^ Dziwię się, jak z takim delikwentem ludzie są w stanie wytrzymać w pracy, musisz się nieźle pilnować.
 2. Trochę trzeba podgłośnić, bo kiepsko słychać - zwłaszcza na początku
 3. Ja również optowałbym za Ryzen 2600, różnica w grach niby wyraźna: Warto jednak zwrócić uwagę, że testowane są jedynie momenty maksymalnego obciążenia procesora, a w przypadku gier które wymieniłeś i tak będziesz mieć duży zapas zarówno na procesorze jak i karcie graficznej. Nie wiem co prawda, jak dokładnie wyglądałoby to dla 1050 Ti (wyniki są dla 1080), aczkolwiek powinno wychodzić nieco ponad 60 fps, co przy monitorze 60 Hz sprawi, że różnica wydajności w grach i tak nie będzie mieć żadnego znaczenia. Można sobie poczytać dyskusję: http://forum.pclab.pl/topic/1274654-ryzen-5-2600-vs-9400f/ Osobiście wziąłbym zasilacz w wersji 500 W, do tego zestawu nie ma potrzeby używać czegoś mocniejszego. SSD jest oczywiście konieczny, korzystanie z systemu na HDD doprowadza mnie do szału
 4. Ja z kolei nigdy do niej nie wrócę, ale co kto woli. Wolę backend bardziej biznesowy, oczywiście w Javie @vand Spokojnie, to tylko @arch, jak zawsze w formie
 5. Bywało już na tym forum: Swoją drogą ciekawe, że twarz to każdy sprawdza, a sylwetki nie ma komu
 6. @Słowianin To ciekawe, bo ja jedyny problem miałem z tym, że ktoś był szybszy.
 7. Wyglądałbyś na dobrego kandydata do Janusza na 3/5 na frontend, tyle że jedno mi się nie podoba: Zostałby Ci praktycznie tylko React - bez frameworków JS we frontendzie nie masz raczej czego szukać, bo to podstawa. W międzyczasie zrobiłem krótki research i proszę: To wszystko z miasta Kraków, a trochę jeszcze tego jest. Wnioski wyciągnij samodzielnie. Na juniora frameworki (Angular lub React) są dopiero w zakładce mile widziane, nie oczekuje się ich znajomości, praktycznego zastosowania nauczą dopiero w pracy. Masz inżyniera, jakoś sobie nie wyobrażam, by Cię na tym poziomie odsiewali. Z ciekawości: jaka uczelnia? Litania jak na Majówce, a w poważnej firmie z powyższej listy i tak jesteś zazwyczaj przemaglowany jedynie z Javy, ponadto kilka pytań z SQL i może Springa. Oczywiście wypowiadam się z perspektywy programisty, nie wiem jak interpretować architekta w nawiasie, jego pewnie przepytywaliby ze wszystkiego. A czemu nie? Sam obecnie przesiadłem się na konsolę, jednak można to robić zarówno z IDE, jak i osobnej nakładki.
 8. Znam kobietę, której facet, świetnie wykształcony, stracił pracę i wstaje o 4 rano, rozwozi gazety. Słabo na tym zarabia, ale dla niej to dowód na to, że on się o ich związek troszczy. Tymczasem, jak podkreśla Wojtek Kruczyński: biały, heteroseksualny mężczyzna jest na tak uprzywilejowanej pozycji, że powinien wziąć na siebie wszystkie ewentualne pretensje, jakie ma do niego żona, dzieci i cały świat. Wie, które pretensje są słuszne i umie im sprostać. Wie też, jak odróżnić, które są słuszne, a które może olać. Nie wiem, z kogo oni chcą zrobić głupków, ale chyba z osobników, którzy już są dostatecznie głupi, jedynie ich w tej głupocie utwierdzając.
 9. Użyłem w nim podstawowych pojęć z grafiki 3D, które zrozumie każdy wykształcony informatyk. Aczkolwiek jest on oparty na wektorach, wobec czego matematyk czy fizyk zrozumieją go bez trudu. Taki tam matematyczny opis działania perspektywy na przykładzie. Powierzchnia Księżyca nie jest jednorodna, odwzorowanie barw też może być nieco inne. Twój "eksperyment" udowodnił tezę, której nikt nie zaprzeczał. Tu cały czas chodzi się o to, że zakładanie prostopadłego do fotografa biegu promieni słonecznych jest nadużyciem. Na podstawie samego zdjęcia nie można stwierdzić, gdzie znajduje się źródło światła. Przyjmując pewne założenia pokazałem, że może być to Słońce. Trzy gruzły + jakiś jeden większy element, coś wykombinuję. Na Twoim miejscu już zacząłbym się modlić o chmury w przyszły weekend.
 10. No to pora na małe odświeżenie kilku wątków, tak z okazji 50. rocznicy powrotu ^^ @wrotycz W zupełności olałeś model, który podważa zbyt jednoznaczne stwierdzenia: Zgodnie z przyjętymi założeniami źródła może znajdować się i 1 mld km od scenerii na zdjęciu. To akurat jest zrobione znacznie dokładniej, a kąt padania promieni słonecznych do płaszczyzny określonej przez osie YZ wynosi nie 90°, a 71,565°. Odniosę się również do tej tezy: To może krótkie zadanie: Fotograf znajduje się na płaskiej powierzchni, ma przed sobą 3 równoległe do siebie cienkie linie, obydwa końce każdej linii z osobna są równo oddalone od obiektywu. Robi im zdjęcie, pierwsza linia jest oddalona od obiektywu o 2m, druga o 4m, trzecia o 6m. Na wywołanej fotografii długość pierwszej linii wynosi 6 cm. Pytanie: Ile wynosi długość pozostałych 2 linii na zdjęciu? Wszelkie zniekształcenia optyczne oczywiście pomijamy, zresztą i tak byłyby znikome. Dla lepszego zobrazowania - sytuacja podobna do pozornej szerokości pasów stojąc przed przejściem dla pieszych. @imprudent_before_the_event Ja to rozkminiałem na zdjęciu o rozdzielczości 2048x2048, naciągnięcia pod przyjęty model są na poziomie piksela. Co do filmiku ze św. Mikołajem, a właściwie złącza pomiędzy przedłużaczem a kablem z kamery: A ja właśnie sprawdziłem to empirycznie dla 4m długości kabla, większych problemów z osiągnięciem poziomu blatu o wysokości 90 cm nie miałem. Sprawdź proszę przy jakiej metodzie szarpnięcia kabel "podskoczy" najwyżej i dlaczego w takiej sytuacji szansa na przewrócenie kamery jest naprawdę niewielka. Niektóre z pozoru dziwne zjawiska mają bardzo proste wytłumaczenia, które w dodatku można z grubsza zweryfikować we własnym zakresie. @Analconda Podobno rzeczywiście zdarzały się przypadki, że umieszczano ujęcia z treningów astronautów jako oficjalne materiały z misji. Nie zmienia to jednak faktu, że rakiety wystartowały, a na mistyfikację lądowań nic poważnego oprócz naciąganych teorii wziętych najczęściej z czapy nie wskazuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.