Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

kapelusznik9

Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Dobra

About kapelusznik9

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wina i cydry domowe a także trochę przerabiania mięsa tj. kiełbasa wędzenie i te sprawy- takie pragmatyczne hobby
 2. nie polecam- w dzisiejszych czasach rola czysto bankomatowa
 3. Co do legendarnej szklanki wody na łożu śmierci warto parafrazować: "- Jak chciałbys umrzeć, Tyrionie, synu Tywina? - W wieku osiemdziesięciu lat, we własnym łóżku, z brzuchem pełnym wina i kutasem w ustach dziwki - odparł." Efekt zostania bez słowa pytającego gwarantowany
 4. Winko domowe - wiesz co pijesz bez chemii i innego badziewia a do tego można spokojnie uzyskać 15 %
 5. Bardzo wyraźnie widać praktycznie na każdej mapie obrazującej zjawiska gospodarcze Europy ze przebiega wyraźna linia na Łabie która oddziela " świat zachodu" i Europę wschodnią czy środkową jak kto woli tzn dualizm gospodarczy na Łabie którego przyczynami są wg. wiki: · wielkie odkrycia geograficzne · rezygnacja ze służby rycerskiej na rzecz wojsk zaciężnych · pierwsza w dziejach nowożytnej Europy rewolucja cen (inflacja), spowodowana napływem szlachetnych kruszców a tym samym spadek realnej wartości pieniądza · dążenia szlachty do zwiększenia swoich dochodów, w Europie po zachodniej stronie Łaby poprzez zmniejszenie pańszczyzny i zawierania dzierżaw krótkoterminowych, natomiast w Europie na wschód od rzeki poprzez powiększanie folwarków, tym samym odbierając ziemie chłopom. Cała reszta naszej historii jest już skutkiem - to nie przypadek ze żadnemu krajowi z naszej części europy ( które nie załapały się na odkrycia geograficzne) praktycznie nie udało się utrzymać państwowości. Tematykę porusza dr. Jacek Bartosiak- zachęcam do jego wykładów na yt. :)
 6. GUS publikuje tu dużo fajnych informacji - niestety ostatnie z 2016 r https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-zatrudnieni-wynagrodzenia-koszty-pracy/emerytury-i-renty-w-2016-r-,10,8.html np. "Z analizy rozkładu wysokości świadczeń wypłacanych przez ZUS po waloryzacji w marcu 2016 r. wynika, że przeciętna wysokość emerytury (średnia arytmetyczna) wyniosła 2 049,15 zł, dla mężczyzn – 2 525,67 zł, dla kobiet – 1 722,09 zł. Połowa świadczeniobiorców (mediana) otrzymywała emeryturę w wysokości do 1 834,40 zł, połowa mężczyzn pobierała emeryturę w wysokości do 2 301,99 zł, natomiast połowa kobiet – w wysokości do 1 590,68 zł."
 7. Hej śledzę temat od początku - gratuluje i życzę wytrwałości jednocześnie jestem pod wrażeniem siły i determinacji. Jesteś już bliżej jak dalej wydostania się z bagna. Na co dzień pracuje w banku - jeśli masz pytania odnośnie kredytów, pożyczek ogarnięcia tematu ewentualnej restrukturyzacji czy konsolidacji służę radą.
 8. Raczej nie da sie tego zrobic zza monitora taki proces przeprowadzi notariusz w zakresie urworzenia sp.z o.o+ Twoj ksiegowy w zakresie przejscia na pelna ksiegowosc itd.
 9. Nie bardzo rozumiem kontekst ale jeżeli nie jest prowadzone przeciwko Tobie postępowanie zabezpieczające to raczej nie ma się czego obawiać. Sytuacja która opisujesz ma miejsce przy ustanawianiu zabezpieczeń wierzytelności w przypadku upadłości spółek prawa handlowego itd. wiec z tego co wnioskuje Ciebie nie dotyczy. Spółka z o.o niestety nie ma samych plusów dodatnich jak to mawiał klasyk trzeba prowadzić pełną księgowość a to kosztuje i najczęściej rośnie wraz ze skalą prowadzonej działalności, nie mniej jednak w Twoim przypadku wydaje się być najkorzystniejsza.
 10. Jak przed niczym nie chroni? Spółka z o.o ma osobowość prawną wiec jest osobnym niezależnym bytem co samo w sobie : - uniezależnia Cie od żony - działalność prowadzi spółka a nie osoba fizyczna - eliminuje znakomitą większość ryzyk związanych z osobistym prowadzeniem działalności gosp.- cale ryzyko spoczywa na spółce - wypłacasz sobie teoretyczne minimalne wynagrodzenie wynagrodzenie( i/lub robisz się prokurentem ) w minimalnym stopniu podlegające zajęciu ( przy czym jak wszyscy wiemy jest milion sposobów na pobieranie pieniędzy ze spółki w inny sposób) - możesz wnieść do niej majątek który chcesz uchronić przed wierzycielami ( abstrahuje teraz od strony podatkowej) - może zaciągać zobowiązania - z tego co wnioskuje jeżeli masz egzekucje, zaległości w BIK/BIG/KRD itd. to nie masz osobiście takiej możliwości Co do umowy to musi najlepiej podpowie notariusz bo pomimo iż można przez internet to bardziej skomplikowane i tak trzeba osobiście Jeżeli nie chcesz się narażać na egzekucję z udziałów w spółce to wyjściem jest zaufana osoba jako posiadacz udziałów , jeżeli mniej zaufana to kombinacja jako zabezpieczenie weksla + zastawu rejestrowego na udziałach w w/w spółce jako zabezpieczenie weksla ( z umową zastawu dającą możliwość przejęcia przedmiotu zastawu) ale to już kombinacje ....
 11. zależy ile jest tej ziemi ? Jeżeli parę/ paręnaście ha to można się zastanowić nad obsadzeniem ( skoro nie chcesz wydzierżawić) czymś na co są wysokie dopłaty np. rośliny wysokobiałkowe- nie kupować własnych maszyn tylko zlecić prace polowe okolicznym rolnikom i skasować dopłaty + plony. Co to lasu to wiek rębny to 60 - 80 lat - życia braknie A jeżeli mało ziemi to budować swój mały azyl - tak jak ja planuje: dom z bali , trochę ogródka trochę sadu ( jabłka, gruszki,czereśnie itp) trochę malin, porzeczek, jakieś kury i na emeryturze posiadając , dwa psy , pasywny dochód mieszkać sobie zgodnie z naturą w ciszy i spokoju
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.