Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Herbu Mizogin

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  200
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

284 Świetna

O Herbu Mizogin

 • Tytuł
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Wbijam szpile i staje w obronie kobiet :)

  Miałem kiedyś dwóch ludzi, których uważałem za bardzo dobrych kumpli. Na osobności, w trzyosobowym męskim gronie, często wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat kobiet zbliżonymi do wiedzy znanej teraz z forum czy audycji Marka. Podczas jednego z wspólnych wypadów, tyle że w mieszanym damsko-męskim towarzystwie, rzuciłem kilka ironicznych uwag adresowanych do przebywających z nami Pań. Spotkaliśmy się parę dni później, tzn. już tylko ja i kumple, gdzie usłyszałem, że ,,to było niepotrzebne'', ,,tym razem przegiąłeś'', ,,X (nazwijmy tak kobietę jednego z kumpli) cały czas mi pierdoli o tym, że obraziłeś jej koleżankę'', itd. Na pytanie czy powiedziałem coś niewłaściwego w sensie niezgodności z ich zasadniczymi poglądami czy może uważają, że moja reakcja na zaistniałą wówczas konkretną sytuację była przesadzona odpowiedzieli, że nie, ,,ale wiesz, mogłeś dać sobie spokój'' itd. Począwszy od tego momentu kontakt między nami zaczął powoli zanikać. Przechodząc do rzeczy: X w niedługi czas potem zostawiła kumpla dla naszego wspólnego znajomego - ,,grzecznego'' orbitującego typka, który podczas wspomnianej powyżej dyskusji był nawet przedstawiany jako przykład tego, który ,,potrafi się zachować'' (pruła się z nim już wcześniej). Laska drugiego z kolei kumpla zapragnęła mojego kutasa. Z czego jako ,,cham'', ,,prostak'' i ,,mizogin'' nie skorzystałem.
 2. Stalking na wykop.pl - koniec "zabawy".

  Forum istniało i będzie istnieć niezależnie od ,,dramy'', a to ze względu na jego TREŚĆ. Hejterzy z wykopu istnieli WYŁĄCZNIE w oparciu o ,,dramę'' i teraz czeka ich bolesny odwyk niebycia w internetach.
 3. Pisz tak: ,,Wymagań dużych nie mam, natomiast mam dużego kutasa i jemu możesz rzeczywiście nie podołać". Szanse: ok. 10%, w innym przypadku - bliskie zera.
 4. Nie, raczej nie dowiemy się, bo temat został założony wyłącznie na potrzeby pobycia przez kilkadziesiąt godzin w świecie fantastycznej opowieści o kimś kto w tej postaci nie istnieje.
 5. Uważasz, że Ptolemeusz, w przeciwieństwie do Kopernika nie posługiwał się tzw. metodą naukową?
 6. Piszesz, że ,,prawdziwa nauka" to taka, która stosuje metodę naukową. Jest to równoznaczne stwierdzeniu: ,,nauka, która stosuje metodę naukową, stosuje metodę naukową", bo to metoda określa co jest ,,prawdziwe", a co nie. W ogóle nie ma czegoś takiego jak ,,metoda naukowa" w liczbie pojedynczej - są co najwyżej metodY, a ściślej rzecz biorąc jest ich dokładnie tyle ile teorii naukowych.
 7. Ponura prawda o socjalizmie, czyli o czym 90% lewicowców nie wie

  ,,Wielką Rewolucją" nazywana jest rewolucja francuska.
 8. Niczego nie wyrokuję, tylko pytam: co jeśli rozbieżność między tym co mówisz a ,,prawdą" jest równie duża co odległość między literkami ,,a" i ,,m" na klawiaturze...
 9. Proza życia - kobieta na zakupach

  Brawo za temat - wiele wniosków można wyciągnąć właśnie z takich mikroobserwacji. Od siebie dodam: 1) zajmowanie miejsc siedzących zewnętrznych w autobusach przez Panie i blokowanie tym samym dostępu do teoretycznie wolnego miejsca przy oknie 2) jak mi dzwoni telefon po 20 czy w niedzielę to wiem, że na 90% jest to klientka. Jak się trafi klient płci męskiej to zawsze na wstępie przeprosi, że dzwoni o takiej porze itd., z kobiet może 1 na 10 zacznie rozmowę w ten sposób.
 10. Czyżby podświadomość postawiła te znaki? Szczególnie to ,,m" na końcu wzbudziło we mnie refleksję.
 11. Hahaha, radeq i Tomko - to było ZNAKOMITE.
 12. Dzisiaj każda wypowiedź na temat naturalnych różnic między płciami musi być jakoś ,, zmiękczona" żeby mogła doczekać się w ogóle publikacji. ,,Inteligencja emocjonalna", ,,komunikacja niewerbalna" to pojęcia sprzeczne same w sobie, rodem z domu wariatów wprowadzone do języka współczesnej ,,nauki" wyłącznie po to żeby nadać jakąkolwiek wartość zjawisku bezrozumnej kobiety.
 13. Kilka słów w przedmiocie ,,jedzenia sałaty". Byłem ostatnio, po długiej przerwie, w McDonaldsie - takim w galerii handlowej, gdzie jest zawsze mnóstwo ludzi więc i błąd statystyczny mniejszy. Co zwróciło moją uwagę, to że 90 % osób w wieku mniej więcej 15-25 lat stanowiły przedstawicielki tzw. płci pięknej. W autobusach czy tramwajach nieraz widuję młode dziewczyny z batonikami czy słodkimi bułkami, widok jedzącego cokolwiek mężczyzny jest rzadkością. Sałatki to tylko późniejsza w porządku czasu racjonalizacja Waszego obżarstwa.
 14. Krakowska Szkoła Ekonomiczna - zapomniana szkoła ekonomii z Polski

  Dobra lista, pod warunkiem, że nie traktuje się tych pozycji jak Biblii. Od siebie dodam klasyków, którzy ten styl myślenia o ekonomii kształtowali: Cantillon, Smith, Say, Bastiat.
 15. Z większością tez zawartych w wywiadzie nie sposób się nie zgodzić. Natomiast ostatnie zdania nt. długości życia i zmian ewolucyjnych, które wskutek tego muszą dopiero nastąpić to kompletny nonsens. Z badań inskrypcji nagrobnych i dokumentów wynika, że w Rzymie okresu późnej republiki i cesarstwa ok. 15% populacji dożywało minimum 60 roku życia. Niższa niż dzisiaj PRZECIĘTNA długość życia w przeszłości wynika głównie z wysokiej śmiertelności dzieci oraz wysokiego odsetka śmierci gwałtownych (np. w bitwie).
×