Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

radeq

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  2157
 • Donations

  100,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1395 Świetna

O radeq

 • Ranga
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

2781 wyświetleń profilu
 1. Po poście @Horus odnośnie LRO wróciłem jeszcze do filmu powyżej, bo była tam scena, gdzie koleś analizował zdjęcia lądowania apollo 11 i wyszło mu, że to co jest na zdjęciach LRO jest 3x większe niż realne wymiary lądownika. Pobawiłem się w photoshopie i wychodzi, że wymiary na zdjęciach zgadzają się z rzeczywistymi. Zarówna dla podziałki 200 metrów: jak i 50 metrów
 2. Wywalić, za samo pisanie tutaj już dawno powinna zostać wywalona.
 3. radeq

  Gdzie szukać cichodajek?

  99% lasek to cichodajki, także wszędzie je znajdziesz.
 4. Na moje oko został on wyrenderowany a następnie jakość została pogorszona żeby ukryć szczegóły co by było ciężej mistyfikację poznać, a w marketingu trochę siedzę w obróbce video i grafiki.
 5. Nie wiem, za dużo gdybania i zakładania, jest ciągłość materiałowa więc jakieś prawdopodobieństwo przewodzenia drgań jest, jakie nie wiem.
 6. Taki, że jeżeli istnieje inny ośrodek znajdujący się w próżni, to ten ośrodek może przenosić dźwięk - podłoże, ludzkie ciało, skafander itd.
 7. Widać, że nie czytasz moich postów. Zrób eksperyment ze słuchawkami.
 8. Nie masz pojęcia o czym mówisz odnośnie wielkości fizycznej i nikogo nie neguję. Zresztą sama nasa mówi, że potrzeba czegoś do transportu dźwięku, wieś skoro ktoś uderza młotkiem w metal, to dźwięk/wibracje przechodzą przez rękę i mogą dotrzeć aż do mikrofonu. Wystarczy poruszać mikrofon żeby nagle bardzo głośny dźwięk z głośników się wydobył, bo dotyk generują więcej wibracji niż sama fala w powietrzu. No i drugie zdanie mówi o dźwięku powyżej gruntu, a jak mam nadzieję wiesz, sejsmografy wyłapują "dźwięk" rozchodzący się w ziemi. W sumie też były takie eksperymenty na księżycu, gdzie detonowano ładunku żeby zbadać jego wnętrze. A ostatnie zdanie jak dla mnie jest zbytnim uproszczeniem dla dzieci, że w sytuacji bez mikrofonu i głośników, drugi astronauta nie usłyszałbym odgłosów uderzeń mimo że przecież wibracje powstały ale poczuć na stopach już jak najbardziej.
 9. Przecież prędkość dźwięku w ludzkim ciele jest jakoś 5x większa niż w powietrzu...
 10. Podłącz do kompa słuchawki douszne, włącz muzę, puknij delikatnie kabel ze słuchawek (ale nie paznokciem) i powiedź co usłyszałeś. Następnie ściągnij słuchawki i zrób to samo, tym razem nic nie usłyszysz. Magia czy spisek producentów słuchawek? https://www.snopes.com/fact-check/false-stanley-kubrick-faked-moon-landings/ A spokesman for Kubrick’s widow also proclaimed that “[t]he interview is a lie, Stanley Kubrick has never been interviewed by T.Patrick Murray the whole story is made up, fraudulent and untrue.”
 11. Masz na myśli te skomplikowane rozważania i rozbudowane eksperymenty, żeby prostą rzecz udowodnić?
 12. Bo jesli kulka przebywając droge ku ziemi - przestanie przyspieszać - to będzie oznaczać, że mamy do czynienia z przyspieszeniem zmiennym. To tylko był taki przytyk w Twoją nieznajomość praw fizyki jakie mają miejsce na Ziemi, bo po jakimś czasie siła tarcia ze względu na dużą prędkość będzie na tyle duża że zrównoważy siłę grawitacji i kulka przestanie przyśpieszać. Dlatego dojebałem się tego, gdyż powiedziałeś że najdokładniej zmierzyć przyśpieszenie im wyższy jest komin, a prawdą jest że najlepiej zmierzyć przyspieszenie przy niskich wysokościach bo tarcie ma wtedy mniej do gadania.
 13. Brak przyśpieszenia = stan nieważkości. Prędkość stała ma miejsce w nieważkości, czego na ziemi nie ma, czyli pozostaje zmienna = przyśpieszenie istnieje.
 14. No to weź @Bonzo teraz 1 centymetrowy kawałek papieru i zmierz nim długość boku dywanu w pokoju albo ściany (sumując te centymetry), a potem weź rozwijaną miarę i znowu zmierz, co będzie dokładniejszą metodą? i szybszą? Nie wiem po co tak utrudniasz, przecież żeby wyliczyć przyśpieszenie potrzebna jest prędkość początkowa, czyli zero i prędkość końcowa (czyli do wzoru wchodzi po prostu prędkość końcowa) i całkowity czas spadania. Nie prawda. Skoro ciało nie jest w ruchu na starcie to nie może być mowy o ruchu jednostajnym, co innego gdyby kulkę zrzucić z wyższej wysokości i po jakimś czasie zacząć dopiero mierzyć.
 15. No właśnie @wrotycz i @Bonzo macie chyba problem z podstawami fizyki. Także wytłumaczcie po co więcej tych czujników? Po co sobie utrudniać?
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.