Jump to content

Normalny

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2,509
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8
 • Donations

  77.00 PLN 

Normalny last won the day on April 20 2019

Normalny had the most liked content!

Community Reputation

4,137 Świetna

About Normalny

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

7,122 profile views
 1. "Nowe dane ze szwajcarskiego kantonu Zurych pokazują, że około 50% wszystkich zgonów związanych z Covid19 miało miejsce w domach spokojnej starości lub domach opieki. Niemniej jednak nawet tam około 40% wszystkich osób z dodatnim wynikiem testu nie wykazało żadnych objawów. Mediana wieku zgonów z wynikiem dodatnim w Szwajcarii wynosi obecnie około 84 lat". https://www.srf.ch/news/regional/zuerich-schaffhausen/corona-uebersicht-zh-und-sh-schlieren-als-zentrum-der-forschung-im-kampf-gegen-corona (mam nadzieje, że mi dobrze przetłumaczyło - @azagoth ewentualnie zweryfikuj
 2. A u nas można będzie użyć szalika lub chusty - dla cząsteczek koronawirusa 0,1 mikrometra do tak jakby próbować łapać muchę przez siatkę na ryby. Pytanie - dlaczego te maseczki, chusty i szaliki obowiązywać będą od 16.04 a nie od np. dziś?
 3. Może chociaż bez duszy na ramieniu da się na spacer teraz wyjść: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-policja-wypisuje-mniej-mandatow-nowe-wytyczne-6499081606826113a "Szefostwo policji wydało nowe zalecenia dotyczące nakładania kar za złamanie przepisów dotyczących gromadzenia się podczas epidemii koronawirusa. Mandaty mają być ostatecznością i mają być przyznawane w przypadku poważnego naruszenia zasad".
 4. Tak. Zgadza się. Aha ... i choroby współistniejące. "To zazwyczaj choroby kardiologiczne, układu odpornościowego, układu oddechowego, onkologiczne, metaboliczne, choroby nerek, cukrzyca albo otyłość. W połączeniu z koronawirusem, mogą przesądzać o losie pacjenta." https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-208-osob-nie-zyje-kim-byli-co-o-nich-wiemy-aktualizacja-11-kwietnia-2020-4514590
 5. Stan na dziś i na teraz - 208 zgonów z powodu wirusa od początku prowadzenia tych statystyk czyli jakiś miesiąc. Średnia liczba osób, która umiera dziennie w Polsce to około 1100 osób. Dziennie. https://www.politykazdrowotna.com/48211,umieralnosc-w-polsce-najczestsze-przyczyny-zgonow
 6. W Czechach po świętach wraca normalność - tłumaczenie Google ze strony rządowej Czech: " ...rząd ... postanowił częściowo złagodzić swoje rygorystyczne środki zwalczania epidemii. Od wtorku ludzie będą mogli ćwiczyć samotnie bez masek na twarz. W czwartek niektóre sklepy, które były do tej pory zamknięte, będą mogły zostać ponownie otwarte. Niezbędne podróże poza Czechy będą dozwolone od wtorku, 14 kwietnia ..."
 7. @Esmeron @Hatmehit Staram się pisać jako praktyk a nie teoretyk. Może wy macie inne praktyczne doświadczenie natomiast moje jest takie jak wyżej napisałem. X lat temu moje dziecko miało komunię. Cieszyło się bo ładne stroje, medalik, bo koledzy i koleżanki razem ... no bo w końcu prezenty. To też pewne doświadczenie społeczne potrzebne w rozwoju każdego człowieka - również dla kilku latka. Teraz ma to gdzieś i nie chce chodzić nawet na religię. Jego/jej wybór - ja to akceptuje. Może kiedyś do kościoła wróci - może już nigdy. Nie moja sprawa.
 8. A może to dziecko jak będzie miało parę lat spyta - mamo a dlaczego my nie chodzimy do kościoła? Ja chciałbym pójść z koleżankami i mamp potem pójść do komunii. Mamo przykro mi jest jak dzieci mi dokuczają bo ja nie chodzę. Że ty nie chodzisz to ok ale może ja bym chciała iść. Mamo dlaczego mnie nie ochrzciłaś? Ewentualnie może też powiedzieć później, że prawo kanoniczne ma w dupie i chodzić nigdzie nie będzie. Dzieci to nie nasza własność. Ze względów społecznych bym ochrzcił a potem samo zadecyduje.
 9. Nie zryją. Tak jak większości z nas i Tobie też nie zryło. Ja bym ochrzcił. Będzie dziecko dorosłe to zadecyduje czy chce w tej wierze żyć i nią się kierować. Jeśli nie będzie chciało to się z tego wypisze bardziej lub mniej formalnie.
 10. Nie serio. Ironicznie. Przykład 32 letniej ofiary na Covid19 - https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10310792/nie-zyje-32-letnia-kobieta-zakazona-koronawirusem-szpital-w-lancucie-wydal-oswiadczenie.html Przyczyną śmierci kobiety było „zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową”. „Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO” – poinformował szpital.
 11. Szwajcaria nie wstrzymała budowy sieci 5G. https://whatnext.pl/szwajcaria-nie-wstrzymala-budowy-5g-wanda-buk/ @azagoth Możesz w dwóch zdaniach opisać tą konferencję prasową?
 12. 2019 r. - ofiara wypadku samochodowego (zarażona grypą) umierała z powodu wypadku samochodowego. 2020 r. - ofiara wypadku samochodowego (zarażona covid 19) umiera z powodu koronawirusa. Tyle jeśli chodzi o statystyki ... przepraszam "statystyki".
 13. Szacunek, że pan Minister to powiedział głośno. Z sąsiedniego alternatywnego wątku wkleję tylko ten cytat jednego z naukowców: "....Osobiście uważam tę epidemię w Covid za pokrewną epidemii zimowej grypy. W tym przypadku w ubiegłym roku mieliśmy 8000 zgonów w grupach „zagrożonych” ..."
 14. Opinia pana profesora John Sydney Oxford (angielski wirusolog , profesor Queen Mary z University of London. Jest wiodącym ekspertem od grypy , w tym ptasiej grypy i hiszpańskiej grypy z 1918 r. Oraz HIV / AIDS - wg Wikipedia): Osobiście powiedziałbym, że najlepszą radą jest spędzanie mniej czasu na oglądaniu wiadomości telewizyjnych ..... Osobiście uważam tę epidemię w Covid za pokrewną epidemii zimowej grypy. W tym przypadku w ubiegłym roku mieliśmy 8000 zgonów w grupach „zagrożonych”, a mianowicie ponad 65% osób z chorobami serca itp. Nie sądzę, aby obecny Covid przekroczył tę li
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.