Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Normalny

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  1291
 • Donations

  77,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Normalny w Rankingu w dniu 2 Grudzień 2017

Normalny posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1727 Świetna

O Normalny

 • Tytuł
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

2395 wyświetleń profilu
 1. @arachill Sorry, ale potrzebna Ci terapia wstrząsowa. Na początku będzie mocno bolało ale się uzdrowisz powoli. Co do tego Turka - myślisz, że co robi? Pokazuje żonie jak zrobić kebaba na 100 sposobów? Przepraszam, ale próbujemy Cię trochę rozwścieczyć, musisz się obudzić. Wielu z nas tak spało - ja też podczas gdy pan inżynier mojej wiernej żonie pokazywał jak się ... wieżowiec stawia.
 2. Tęsknisz za nią w jakiś sposób (rozumiem) ale piękne czasy już nie wrócą. Błędem było wycofanie pozwu. Ona teraz wzbudza winę w Tobie i Twój pozew jest jej usprawiedliwieniem tego co robi. Ty się zamartwiasz a ona ma wywalone i bawi się z Turkiem. Piszesz, że nie docenia tego co robiłeś dla dziecka - one nie doceniają tego co facet zrobił tylko to co może zrobić - one są praktyczne. A jak nastolatka to może się i 40-stka i 50-tka zachowywać, zresztą tak się zachowują. Co robić? Wrócić do pozwu bez orzekania o winie (ale być przygotowanym na odparcie ataku sądowego!!!), być prawnie wolnym, dalej troszczyć się o dziecko. Żyć! Zobacz jak życie nie znosi próżni - żona odeszła a tu nagle nowa praca, nowe auto - same plusy . Tylko gdzieś z tyłu głowy pozostanie matrixowe "bo to jakoś inaczej powinno być". Jak się zachować jak ich spotkasz? Kulturalnie ale chłodno, zdawkowa wymiana uprzejmości, lekki uśmiech i poczucie, że jesteś super facetem. Nawet nie wiesz jak ich tym wkurzysz .
 3. Prywatny detektyw kontratakuje!

  Jak ten ktoś pisał? Że kogo ma? - ludzi z SPAT, Formoza, ABW, AW ...?
 4. Prywatny detektyw kontratakuje!

  A tak można?
 5. Zdrada żony - jak żyć

  Nie jestem z tych co uważają, że jeśli ktoś się nie rozwodził nie ma prawa doradzać. Na przykład tutejszy gospodarz - nie był żonaty ale dobrze prawi o małżeństwach, dzieciach z tych małżeństw oraz rozwodach. Co by doradził?- orzekanie o winie czy jego brak? - nie wiem. Nie pamiętam z audycji wypowiedzi na ten temat. Natomiast przestrzegam przed wejściem na pole walki sądowej zwanej orzekaniem o winie - w szczególności gdy są dzieci. I tyle z mojej strony w tym temacie.
 6. Nie będzie Dnia Ojca

  Nie wiem ile było samotnych matek a ile tzw. pełnych rodzin. Nie zawsze brak ojca jest spowodowany tym, że kobiecie się "odwidziało". Niektórzy odchodzą w sposób naturalny - choroba lub tragiczny - wypadek. Takiemu 4 latkowi będzie wtedy przykro obchodzić dzień ojca bez ojca. Z przyczyn organizacyjnych (ściągnięcie rodziców na uroczystość tylko raz) można te oba święta połączyć.
 7. Zdrada żony - jak żyć

  @typiarz Alimenty na ex w przypadku braku winy mogą być zasądzone do 5 lat po rozwodzie gdy pani popadnie w niedostatek. Jak ma dwie ręce i nogi i jest zdrowa ma iść do pracy. Sąd żadnych alimentów jej nie da. Orzekanie o winie to miesiące wyczerpującej walki i ryzyko, że samemu się dostanie wine. Pancia przecież będzie się bronić. Wplątanie w to dzieci jest najgorsze. Cieszyć będą się tylko prawnicy bo kasa leci za koleje rozprawy. Tak w mocnym skrócie napisałem.
 8. Nie będzie Dnia Ojca

  Dawno temu u dziecka w przedszkolu organizowany był "Dzień Rodziny". Takie połączenie Dnia Matki i Ojca. Mi jakoś to nie przeszkadzało no i jest jakieś wyjście z sytuacji - gdy tego ojca/matki rzeczywiście nie ma.
 9. Zdrada żony - jak żyć

  Jeśli się będziesz rozwodził to nie idź w jakieś orzekanie o winie. Ma być szybko i możliwie bezboleśnie psychicznie-finansowo dla Ciebie. Poczytaj forum, archiwalne wątki z działu Rozstania - tam jest wiele wartościowych wpisów i rad.
 10. Niech przytwierdzi symbole religijne z Bliskiego Wschodu i zaśpiewa piosenkę. Nergal - odwagi. Jak dla mnie powinien być sądzony o obrazę uczuć religijnych. Miałby prawo się bronić. W islamie by nie miał. @Maynard Co do muzyki -ja również. Wychowałem się na death ...
 11. @zuckerfrei Dobre na tyle, że jak mamusia zacznie szaleć to można jej podesłać link dot. konkretnych przepisów. Przepisy te jeśli wejdą może też podsunąć jej adwokat. Dla mnie te informacje są in plus mając na uwadze dotychczasowe stalinowskie przepisy w tym zakresie. Ale!!!! - zobaczymy w praktyce. Słusznie zauważa @Red_Pill - "płacisz to widzisz dziecko, nie płacisz to nie domagaj się kontaktu z dzieckiem" - czy o to chodzi MS? Co nie zmienia faktu, że mamy (matki i ojcowie) prawny i moralny obowiązek utrzymywać dziecko. Co moim zdaniem tu jest jeszcze potrzebne - prawne narzędzie (w razie potrzeby) które umożliwiłoby kontrolę wydatkowania przez matkę alimentów na dziecko które dostaje od ojca dziecka.
 12. Tu link do stron ministerialnych: https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,10525,reforma-prawa-rodzinnego--zmiany-dla-dobra.html
 13. Na dzisiejszej konferencji mówiono nie tylko o alimentach. Cytuje mój zamknięty wątek: Jak poinformował resort sprawiedliwości, wysokość alimentów natychmiastowych "ma być ustalana według jednej, uniwersalnej zasady". "Co roku będzie ogłaszana kwota przeliczeniowa, zależna m.in. od minimalnego wynagrodzenia netto i współczynnika dzietności, która pozwoli precyzyjnie ustalić świadczenie w zależności od liczby dzieci w danej rodzinie" - wyjaśniło MS. MS przekazało, że "na dziś wynosiłoby ono 460 zł na jedno dziecko, 840 zł na dwoje dzieci i 1140 zł na troje". "Dla porównania, średnia wysokość alimentów zasądzonych w 2016 r. wyniosła 577 zł, a w pierwszej połowie 2017 r. 590 zł" - dodał resort. "Niezależnie od tych zmian, proponujemy także dla równowagi rozwiązania, które będą gwarantować temu rodzicowi, wywiązującemu się ze swoich obowiązków alimentacyjnych, by mógł utrzymywać kontakt z dziećmi. Chcemy też wyeliminować zjawisko, że uniemożliwia się jednemu z rodziców kontakt z dzieckiem, zwłaszcza w sytuacji, gdy ten rodzic chce i wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec tego dziecka. Tutaj polskie prawo powinno stanąć z kolei w obronie tego z rodziców, który ma tytuł do tego, aby z dzieckiem zachować kontakt i utrzymywać relacje" - mówił Ziobro. W związku z tym - jak podał MS - "osobie, która będzie utrudniać lub udaremniać drugiemu z rodziców orzeczone przez sąd kontakty z dzieckiem, może zostać przydzielony kurator (asystent rodziny)". "Jeśli nadzór kuratorski nie przyniesie efektu, a problemów nie rozwiąże również nałożenie przez sąd kary pieniężnej, sprawa trafi do prokuratora na wniosek rodzica". Tak ode mnie. Czy nowe przepisy będą skuteczne? Czy coś zmienią? Zobaczymy. Temat który przez dziesiątki lat był omijany dziś jednak został przez władze zauważony. http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1109788,zmiany-w-alimentach-ms-wprowadza-alimenty-natychmiastowe.html
 14. Jako, że wspomniane w tytule kwestie są rozsiane po różnych wątkach scalam je w tym miejscu. Ma to też związek z dzisiejszą konferencją Ministerstwa Sprawiedliwości i zapowiedziami zmian które są czymś nowym i chyba wyczekiwanym - przez ojców ale i przez matki. Jak poinformował resort sprawiedliwości, wysokość alimentów natychmiastowych "ma być ustalana według jednej, uniwersalnej zasady". "Co roku będzie ogłaszana kwota przeliczeniowa, zależna m.in. od minimalnego wynagrodzenia netto i współczynnika dzietności, która pozwoli precyzyjnie ustalić świadczenie w zależności od liczby dzieci w danej rodzinie" - wyjaśniło MS. MS przekazało, że "na dziś wynosiłoby ono 460 zł na jedno dziecko, 840 zł na dwoje dzieci i 1140 zł na troje". "Dla porównania, średnia wysokość alimentów zasądzonych w 2016 r. wyniosła 577 zł, a w pierwszej połowie 2017 r. 590 zł" - dodał resort. "Niezależnie od tych zmian, proponujemy także dla równowagi rozwiązania, które będą gwarantować temu rodzicowi, wywiązującemu się ze swoich obowiązków alimentacyjnych, by mógł utrzymywać kontakt z dziećmi. Chcemy też wyeliminować zjawisko, że uniemożliwia się jednemu z rodziców kontakt z dzieckiem, zwłaszcza w sytuacji, gdy ten rodzic chce i wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec tego dziecka. Tutaj polskie prawo powinno stanąć z kolei w obronie tego z rodziców, który ma tytuł do tego, aby z dzieckiem zachować kontakt i utrzymywać relacje" - mówił Ziobro. W związku z tym - jak podał MS - "osobie, która będzie utrudniać lub udaremniać drugiemu z rodziców orzeczone przez sąd kontakty z dzieckiem, może zostać przydzielony kurator (asystent rodziny)". "Jeśli nadzór kuratorski nie przyniesie efektu, a problemów nie rozwiąże również nałożenie przez sąd kary pieniężnej, sprawa trafi do prokuratora na wniosek rodzica". Tak ode mnie. Czy nowe przepisy będą skuteczne? Czy coś zmienią? Zobaczymy. Temat który przez dziesiątki lat był omijany dziś jednak został przez władze zauważony. http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1109788,zmiany-w-alimentach-ms-wprowadza-alimenty-natychmiastowe.html
 15. @AR2DI2 Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Jak z perspektywy czasu oceniasz rozstanie rodziców, kwasy między nimi, konflikt o pieniądze - próbowałeś ich osądzać kto był "winny" czy masz na to wywalone teraz gdy jesteś dorosły?
×