Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Normalny

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2224
 • Donations

  77.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Normalny last won the day on April 20

Normalny had the most liked content!

Community Reputation

3466 Świetna

About Normalny

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3719 profile views
 1. Dobrą miejscówką może być też Kościelisko ewentualnie Kiry. Znaleźć np na booking coś przy samym wejściu na szlaki. Tatry zachodnie mają swój urok. Przypuszczam jednak, że teraz jest w całych Tatrach sporo jeszcze 🌨
 2. @PUNK Polecam całą księgę Syracha Starego Testamentu. Przystępnie napisane, zdziwisz się ile tam jest mądrości. Już wtedy goście wiedzieli jak żyć i ogarniać różne tematy życia. Dziś społeczeństwo wie mniej niż tam jest napisane.
 3. Miałem okazję poznać tzw. "podział" majątku na własnej skórze. Prawdziwa lekcja życia - nauczony jestem już do końca życia. A jaka to nauka? Pisali już o tym kilka tysięcy lat temu (sami zgadniecie źródło): Ani synowi, ani żonie, ani bratu, ani przyjacielowi nie dawaj władzy nad sobą za życia, nie oddawaj też twoich dostatków komu innemu, abyś pożałowawszy tego, nie musiał o nie prosić. Póki żyjesz i tchnienie jest w tobie, nikomu nie dawaj nad sobą władzy. Lepszą jest bowiem rzeczą, żeby dzieci ciebie prosiły, niż żebyś ty patrzył na ręce swych synów. W każdym czynie bądź tym, który góruje, i nie przynoś ujmy swej sławie! W dniu kończącym dni twego życia i w chwili śmierci rozdaj [swoje] dziedzictwo!
 4. Ano właśnie, bo my tu o zumbach i pływaniu. Przejdźmy do meritum 😃
 5. Na vimeo są perełki takie jak "Miś byłeś za dobry" "Obyś cudze dzieci chował". To musi przetrwać dla następnych pokoleń.
 6. Może niefortunnie użyła słowa "trening". Pływa w te i tamte - nie tapla się w wodzie. Pływa tak jak umie. Amatorsko dla zdrowia, kondycji i przyjemności.
 7. @Mnemonic Tak, to stereotyp ale nie do końca o taki sens mi chodziło. Bardziej o zdolność do poświecenia, pewnego rodzaju miłości rodzica z zależności czy ta miłość okazywana jest synowi czy córce. Mam dzieciate towarzystwo. Widzę jak rodzice okazują zainteresowanie, jak opowiadają o dzieciach - inaczej jest jak matka opowiada o synu a inaczej jak o córce. To samo faceci. Znajoma czasem wspomni jak między nią a mężem są tarcia dot. syna - mąż zarzuca jej, że robi z syna ofermę. Ona z kolei tłumaczy mu, że to on chce z kilkulatka Herkulesa zrobić na siłę. Inna ciągle opowiada o synu. A to, że jeździ na rowerze super a to gra piłkę. Ma też córkę ale już na jej temat takich zachwytów nie ma.
 8. Jeśli historia prawdziwa to tylko pogratulować. Czepianie się, że ta czy inna kobita chodzi na zumbę jest nie mądre. Tak samo jak zachęcanie do sztuk walki. Może jeszcze MMA? Niech sobie kobitka ćwiczy co chce. Aktywność stricte kobieca i bardzo dobrze.
 9. A to nie jest tak, że w relacjach rodzinnych decyduje płeć? ojciec vs syn - dwóch samców, zwarcie, pokazywanie kto rządzi itp. matka vs córka - dwie samice, jak wyżej ojciec vs córka - księżniczka, córunia tatunia i wszystko dla niej matka vs syn - syneczek, największe szczęście mamusi ... W zależności jaki układ to taki rodzaj i wylewność uczuć.
 10. Tytuł chyba nie trafiony. Nie sądzę aby Markowi chodziło o tego typu obrzydzenie do słabości. Tylko pewien typ słabości mężczyzn i to jak jest to odbierane przez kobiety. Nie lubimy patrzeć na ludzi słabych bo to obniża też nasz nastrój. Tym bardziej jak są to bliscy bo z jednej strony poczuwamy się do tego aby im pomóc a z drugiej nie potrafimy pomóc lub po prostu nie chcemy bo to obciąża nas psychicznie.
 11. Może będzie ok. Daj znać jak w tych godzinach wygląda sytuacja na trasie dojazdowej.
 12. Góry są piękne. Może na początek tak standardowo Dolina Kościeliska, Chochołowska albo może Kalatówki a potem Hala Kondratowa (foto). Ale nie jedź tam w świąteczny bądź majowy weekend!!! Nie chodzi, że tam zapchane ale chodzi o dojazd - korki, korki, korki.
 13. Mają córkę. Wywołanie wojny trzeba byłoby przemyśleć co by ona odłamkami nie dostała.
 14. Jeśli kobieta by się uspokoiła to bym odpuścił. Jako, że się nie uspokaja to bym zastanowił się nad kwestią zniesławienia, pomówienia itd. Ewentualnie czy ma tu zastosowanie art. 238 KK - fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
 15. To żartem powiem, że powinieneś być zadowolony. Z jednej strony jesteś wolny a z drugiej strony do końca życia będziesz posiadał sakramentalną żonę. A z trzeciej strony skoro jesteście wierzący to dziwę się, że zgodziliście się na rozwód a nie na separację.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.