Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Gaindalf

Użytkownik
 • Zawartość

  62
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

35 Świetna

O Gaindalf

 • Tytuł
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czy tyjąca koleżanka ma brać leki czy lepiej nie?

  Dlaczego zrobiła badanie w kierunku boreliozy? Była ugryziona przez kleszcza, czy tylko tak podejrzewa?
 2. Kredyt vs wynajem

  @scrufa Myślę, że dopóki szczerze nie poczujesz się na dobrym torze w poniższych obszarach, to mieszkanie w kredycie będzie tematem zastępczym dla tego, co naprawdę powinieneś robić. IMO wynajem w najmniejszym standardzie, jaki jesteś w stanie zaakceptować + inwestowanie w przyszłość. zdrowie praca relacje finanse
 3. Stalking na wykop.pl - koniec "zabawy".

  Poważnie o to pytasz? Auto to przedłużenie domu - jesteś w swoim pojemniczku na swoich warunkach. Osiedle i każde inne "zewnątrz" to jakby drugi świat.
 4. Najpopularniejsze kierunki studiów - spostrzeżenia

  Znam kilka przykładów (w tym najbliższy - własny), które przeczą Twojemu twierdzeniu. Piszesz tak, bo to wiesz, czy tylko tak Ci się wydaje?
 5. Koszule męskie

  @herodotrk Wielkie dzięki Poza kilkoma parami spodni, mam jeszcze nieopracowany garnitur z Suit Supply, więc końcowa uwaga szczególnie przydatna. Co do tematu - polecam koszule od Osovski. Dzięki nim polubiłem kołnierz półwłoski. Materiał jak dla mnie mistrzowski.
 6. Koszule męskie

  Poleć proszę. Mam kilka drobnych poprawek do zrobienia, a po tym co moja najbliższa krawcowa zrobiła z kardiganem, nie mam ochoty sprawdzać, co zrobi z koszulami;)
 7. Wstyd mi

  @GluX Chętnie - z mojej strony, tygodniowe wyprzedzenie w 99% przypadków wystarczy.
 8. Dudeizm

  Odnosząc się tylko do części tematu - jestem mocno za ideą stworzenia siebie. "Odnajdywanie" mocno mi grawituje do niekończących się, nie mających przełożenia na działanie rozkmin. W kwestii "Liczy się tylko tu i teraz" Szkodliwe podejście z kilku powodów: - Brak celu i planowania najpewniej sprawi, że będziesz dryfował zamiast cokolwiek osiągnąć. - Sugeruje, że lepiej uciekać od emocji, zamiast je przeżyć i uwolnić. Jeśli nie zrozumiesz danej lekcji, to najpewniej będzie ona powracać w przyszłości. - Sugeruje, że wszystko znajdziemy w Teraz, podczas gdy z analizy przeszłości często dowiemy się więcej. Po co odcinać się od takiego zasobu wiedzy? - Może prowadzić do założenia, że będąc w Teraz = będę szczęśliwy. Błąd. Będziesz jedynie obecny. Bajkowa wizja teraźniejszości jest możliwa tylko po odłączeniu od ewolucyjnego poziomu umysłu. Potrzebujemy go w celu naprowadzania i dbania o różne potrzeby i wartości. - Zdaje mi się, że zakłada iż emocje same w sobie stanowią jakiś problem. Tymczasem, jest to kwestia osobniczej interpretacji. Generalizacje są potrzebne, ale w tym stwierdzeniu jest jej (jak dla mnie) zbyt wiele.
 9. Poziom hormonów

  @GluX Nie. Nie polecam. Wyjaśnię na pw
 10. Poziom hormonów

  @GluX Mógłbyś rozwinąć temat? W jaki sposób została zdiagnozowana nieprawidłowość? Jaki miała charakter (strukturalny/funkcjonalny)? Pytam, bo sam szukam dietetyka, który zaoferuje mi coś więcej niż CBL, wiadro ślepo dobranych supli i przetłumaczone artykuły na swoim fanpage. Może jest ktoś, kogo jesteś w stanie polecić? @RRRR_WWWW IMO SHBG może, ale nie musi być przyczyną Twojego stanu. Odpowiada za wiązanie 45-65% całkowitego testosteronu. Do pełnego obrazu potrzebowalibyśmy poziomu albuminy i CBG (35-55%). Tu już przeklejam: Z bezpieczniejszych środków, mógłbyś zastanowić się nad Provironem, ale IMO 100 razy lepiej zadbać o zdrowy poziom stresu i w międzyczasie szukać przyczyny. Daj proszę znać, jak coś w kontekście progesteronu się dowiesz.
 11. Kłótnia z amebą.

  @carl93m Masz jakieś porównanie z 8-12oz modelami Fairtex, King, Hayabusa, Masters, Dragon lub Everlast? Szukam jakiegoś modelu z dobrym czuciem uderzenia na tarczy i worku - nie będą używane do sparingów. Dla przykładu w Kingach czułem, jakbym bił przez poduszkę. Najpewniej wezmę Ring to Cage, Cleto Reyes lub nawet Winnings (choć tu już rozpusta max), ale może dam jeszcze szanse Yokkao (choć podobno w samej Tajlandii mówią o nich, że więcej tam jakości w marketingu niż w wykonaniu).
 12. Inwestor z Honorem

  Dobre pomysły ma każdy. Ja je mam. Ty je masz. Dziewczyna w porannym autobusie też je miewa. Jednak jak już masz pomysł, następnym krokiem jest wziąć się do pracy i po prostu go wykonać. Może teraz powiesz "G, wiem, ale to takie trudne". Dobra, więc co Cię powstrzymuje? Serio, co konkretnie? Bądź ze sobą szczery - skoro już zdecydujesz się TO zrobić, to musisz odpowiedzieć na to pytanie. Może musisz rzucić pracę? Pożyczyć pieniądze? Zatrudnić kogoś do zaprogramowania aplikacji? Niezależnie czy chodzi o czas, czy pieniądze, musisz to ogarnąć. Nie zrozum mnie źle. pomysły i przemyślenia są ok. Zawsze powtarzam "Pomysły to chuj, liczy się wykonanie" - i dużo ludzi się obraża, bo czasem naprawdę trudno wpaść na dobry pomysł. I nie mylą się. Ale dobrych pomysłów jest mnóstwo. Od groma. Jest za to znacznie mniej dobrych wykonań. Bo wykonać jest trudno. Widziałem masę ludzi, wykonujących przeciętne pomysły, żeby zbudować wspaniałe życie. Jest tak wiele biznesów zarabiających setki tysięcy na totalnie średnich ideach. Chcesz przykład? Agencja marketingowa. Pomysł poniżej średniej. Ale działa - bo ja zadziałałem i wykonałem go. Twoje pomysły są warte mniej niż myślisz. Przestań je tak cenić. Urzeczywistnij je. Wpraw w życie. Posmakuj i dotknij. Weź się do roboty i pozwól pomysłom ewoluować. Wykonać. Luźniutkie tłumaczenie z https://www.garyvaynerchuk.com/why-i-love-mediocre-ideas/ Serio, jeśli pomysł jest dobry, to dlaczego nie miałbyś tego zrobić sam? Ile pieniędzy potrzebujesz? Czy na starcie potrzebna jest więcej niż 1 zaangażowana osoba?
 13. Kłótnia z amebą.

  Jaki konkretnie model? :>
 14. Analiza bioenergetyczna

  Czytam właśnie "Narcyzm" i już teraz jestem pewien, że poznam kolejne książki Lowena. Sam intuicyjnie stosuję różne formy powrotu do ciała - przez boks po ...taniec :)) Napisz, proszę 1. Pracowałaś z kimś tą metodą? 2. Znasz osoby/miejsca, gdzie można dobrze zgłębić temat? 3. Jak widzisz miejsce analizy bioenergetycznej w relacji do innych metod pracy z ciałem - np. oddychanie holotropowe, tapping, TRE? 4. Jaką kolejność poznawania książek Lowena polecasz?
 15. Lęk przed utratą pracy - czy to normalne?

  @ciekawyswiata W szerszej perspektywie czasowej, najlepszą strategią będzie stać się na tyle dobrym w tym co robisz (i miał zgromadzone odpowiednie zasoby), żebyś zawsze (jak najczęściej) mógł odejść. Wiem, że to bardzo ogólne, wymaga czasu, wysiłku i nie rozwiązuje teraz sprawy, ale to chyba najpełniejsza odpowiedź. W takim ujęciu, Twoja wolność będzie funkcją łatwości, z jaką możesz powiedzieć "NIE". Fajny stan. Tak doraźnie, to nic nowego - obserwuj te myśli, zauważ że to nie Ty. Odnajdź w sobie wartość, do której humory szefa nie mają najmniejszego dostępu - rdzeń, którego żaden człowiek nie może uszkodzić. Nie przejmuj się :> EDIT Odpowiadając na pytanie z tematu - tak, to jak najbardziej normalne. Ale nie musisz tak żyć.
×