Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

manygguh

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1141
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

manygguh last won the day on November 26 2018

manygguh had the most liked content!

Community Reputation

1106 Świetna

2 Followers

About manygguh

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Warszawa

Recent Profile Visitors

2493 profile views
 1. @Krugerrand @Rnext 1. Odnośnie złota, co sądzicie o scenariuszu, w którym USA celowo będą dążyły do dewaluacji złota, by nie pozwolić innym krajom ucieć od petrodolara? Np.: poprzez manipulowaniem cenami złota takimi sposobami jak zwiększenie podaży złota poprzez wydobywanie ich w kosmosie (Asteroid mining, mówię serio)? 2. Jeżeli kupię złoto w mennicy, to czy oprócz ceny za kupienie sztabek/monet, muszę płacić jeszcze jakieś dodatkowe opłaty? 3. Czy jestem wtedy w jakimś rejestrze posiadaczy złota i na tej podstawie mógłbym dostać list od Rządu, że jest konfiskacja i że mam oddać? Istnieje taki rejestr? 4. Przy sprzedaży takich sztabek z zyskiem, musiałbym zapłacić podatek? Jak to wtedy wtedy uwzględnić w deklaracji podatkowej i ile wynosi procentowo od zysku?
 2. Michalkiewicz w swojej notatce ujawnił, że to ma się rozpocząć po wyborach, jak już będą mieć zaklepną kolejną kadencję. Wiadomo, że przed wyborami nie będą robić żadnych szczególnych ruchów. Sprawa wyszła na jaw, więc mówią, co chcą usłyszeć ludzie. Pojawia się pytanie w jakiej formie to będzie realizowane? Powolne spłacanie w postaci niewielkiego haraczu na wiele lat, czy los Palestyńczyków, na zasadzie "Wasze ulice, nasze kamiennice" i spychanie ludzi do rezerwatu? Bo tak po prostu się nie odwalą.
 3. @Ancalagon O panie, ale zamącili! Niestety już Lech Kaczyński zgodził się na to dawano temu. Tu są materiały WikiLeaks z 2009 roku: http://www.bibula.com/?p=107879
 4. Problemem jest tu min.: 1. Celibat. U prawosławnych i protestantów można mieć rodziny i dzieci, więc aspekt biologiczny oraz instynkty rodzicielskie mogą być normalnie realizowane. KK narzuca tu presję na księży i nie ma co się dziwić, że takie rzeczy wychodzą. To tak jakby komuś zakazać srać, bo coś tam. Tu jest pierwszy problem. 2. Przymykanie oczu. JP2 jest uważany za największego papieża, ale z punktu widzenia KK był fatalny, choćby dlatego, że zamiatał sprawy pod dywan. Jego przyjaciel Marcial Maciel przez ponad 20 lat gwałcił dzieci, JP2 nie wiedział? Mając do dyspozycji najlepszy wywiad na świecie? Zamiast usunąć (nawet fizycznie) takich ludzi, zostawiało się ich w spokoju, jak gdyby nigdy nic. 3. Zbyt duża władza KK w państwie. Ziemie, majątki, wpływ na politykę. KK jest wciąż mocny i przez najbliższe 20-30 lat wciąż będzie, dopóki nie odejdzie pokolenie obecnych 50 latków +, 25 latkowie są już inni. 4. Księży się przenosi z parafii do parafii, 2-3 lata i dalej. To sprawia, że nie mają jakiejkolwiek stabilności, coś tam robią na parafii, organizują ludzi, a potem biskup ich przenosi i to co robili można sobie o kant dupy obić. To wpływa na psychikę. Ten system jest wogóle z dupy, nie dziwię się, że dużo księży pije. Nie mogą bzykać, nie mają stabilności, poczucie winy etc. Tak skonstruowany system ryje beret. 5. Nie ma próżni, wejdzie islam i wtedy nasza kultura będzie oficjalnie skończona. I tak KK zmienił kulturę ze słowiańskiej na łacińską, ale coś tam zostało. W przypadku islamu jest finito. To jak między młotem a kowadłem. Też kwestia kilku dekad.
 5. Te dziewczyny z "Chóru czarownic" na samym początku filmu to takie podrabiane feministki. Mają ogolone pachy i nogi. Podrabiańce. Swoją drogą, bardzo fajny kanał.
 6. Gdynia ma coś w sobie. Może to nawet najlepsze większe miasto w Polsce. Mnie też Warszawa już zaczyna męczyć. Jeden wielki korpokołchoz, a o dziewczynach to już nie wspominam. To miasto psuje. W Gdyni byłem tylko na weekend, ale miasto ma inną atmosferę, bardziej na luzie bez tego wyścigu szczurów. Ale w przepowiedni Ojca Klimuszko jest powiedziane, że północ Polski zostanie zatopiona, więc się jeszcze nie zdecydowałem 😋
 7. @dzikieserce A jak będziesz się rozliczał z podatków? Jak przedstawisz to w deklaracji, gdy masz dziesiątki lub setki tysięcy tranzakcji? Bo wiesz, że to trzeba zawrzeć w deklaracjach? No jasne, że dużo. Zbyt dużo. Skoro siedzisz w krypto poczytaj o Bitconnect i sprawdź, czy przypadkiem nie ma podobnego schematu.
 8. Myślę, że jednak dla zwykłych śmiertleników jest możliwość lepszej edukacji. Np.: szkoły Montessori, ale to trzeba płacić 1000 zł na miesiąc. Nie masz, to oddajesz dziecko do kołchozu.
 9. Mogę to potwierdzić, bo skończeniu szkoły wyższej miałem totalne obrzydzenie do nauki. Dopiero po 2-3 letnim detoksie, zacząłem sam się interesować nowymi rzeczami. Bez narzucania, bez oceniania itp. Widać też sporą degradację systemu oświaty (choć z oświecaniem nie ma on nic wspólnego). W czasach PRL-u progi maturalne były wyższe, bodajże 60%, a mature z polskiego oblewało się przy 3 błędach ortograficznych. Potem były jeszcze egzaminy wstępne na uczelnie. W efekcie młodzi ludzi szli na kierunki techniczne i stawali się fachowcami, lub na uniwersytety i tam tak samo. Nie było masowej produkcji magistrów, gdzie nie trzeba nic robić żeby zdać (kierunki typu ochrona środowiska, bezpieczeństwo wewnętrzne i jakieś inne pierdy) i nie było takiego deficytu w zawodach technicznych. Pytanie dlaczego? Myślę, że rnext to wyjaśnił, jeżeli ludzie poprzez system edukacji mogliby realizować swój ludzki potencjał, to byliby nie do zmanipulowania. W taki sposób elity zachowują swoją dominację, a ich dzieci otrzymują zupełnie inną edukację.
 10. Myślę jednak, że koleś jest sam sobie winny. Mamy czasy jakie mamy i robiąc takie żarty publicznie, gościu pokazuje, że nie ma instynktu samozachowawczego. Wiadomo było, że skoro feminizm postępuje i są ludzie, którzy dostają pieniądze tyklo za przeczesywanie sieci w celu znalezienia takich komentarzy, to będzie i reakcja. Jak nie jest się Klaudiuszem lub się nie ma mocnych pleców, to takie żarty publicznie nie przejdą.
 11. W Starym Testamencie jest sporo mądrych rzeczy. Ksiąga Syracha, Salomona, Koheleta. Dużo życiowych lifehacków i co robić, żeby było dobrze i czego nie robić, żeby uniknąć większości problemów jakie mogą się pojawić w życiu.
 12. Intercyzę można anulować, jak kobieta powie w sądzie, że została zmuszona do jej podpisania, bo zastosowałeś przemoc psychiczną wobec niej. Są też inne sposoby.
 13. @Saori ale na pytania od @maggienovak nie odpowiedziałaś, jak Ci tu ludzie mają pomóc?
 14. Autorze, sądząc po niku jesteś z 1992 roku? I chcesz się wiązać w tak młodym wieku i to z mężatką i to w dodatku z taką, która zdradza na potęgę? A no tak, przecież się zakochaliście, a miłość zwycięży wszystko. Oraz zeruje przebieg panny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.