Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

gryczany

Użytkownik
 • Ilość treści

  99
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

41 Świetna

1 obserwujący

O gryczany

 • Ranga
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

857 wyświetleń profilu
 1. gryczany

  Laptop używany do 3000zł - jaki polecacie?

  Właśnie zakupiłem Lenovo Thinkpad X230 Tablet za 950 zł na allegro. Co prawda używany, ale potrzebuję laptopa małego z wytrzymałą baterią i poręcznego więc mam nadzieję, że sprawdzi się.
 2. gryczany

  Alkohol

  @jaro670 @TheShy Panowie, nie ma co się kłócić. Nie o to tutaj chodzi, by się zagryzać wzajemnie. Nigdzie nie napisałem, że moje weekendy spędzam na piciu do zalania trupem i leczeniu kaca następnego dnia. Mam duże ambicje i cele, które chcę realizować i uwierzcie mi ostatnie mi potrzebne by było rozpijać się totalnie. Chciałem sobie zrobić miesiąc przerwy, gdyż wyczytałem w jakimś artykule (nie pamiętam już gdzie, a szkoda), że na początku roku w jakimś państwie robi się taki 30 dniowy post od alkoholu. Skoro inni mogą, to i ja postanowiłem sobie zrobić przerwę. Mógłbym powiedzieć, że mam problem z alkoholem gdybym się złamał przez ten okres postu i zaczął pić. Dostrzegłem wiele plusów niepicia alkoholu i podoba mi się stan, który aktualnie mam. Co do mojej degustacji alkoholi, nie sądzę by wypicie jednej szklanki alkoholu w weekend dla wyłącznego poznania smaku doprowadziło mnie do początku alkoholizmu (a wiem coś w tym temacie, gdyż przerabiam to w dalszej rodzinie). Złożyłem przysięgę i mam zamiar się jej trzymać. Oczywiście dla wszystkich co zawitają tutaj w przyszłości z chęcią próby podjęcia się takiego wyzwania mogę powiedzieć tylko i wyłącznie, że warto. Myślę, że ktoś kto nie ma problemów z alkoholem bez problemu wytrzyma 30 dni bez picia. Dziękuję wszystkim za dobre rady. Od tego momentu przestaję obserwować mój temat, który żałuję że założyłem, bo nie wiedziałem że taka dyskusja wyjdzie na ten temat. I zaczniemy tutaj wzajemnie się przekrzykiwać, a to nie jest moim celem na tym forum.
 3. gryczany

  Alkohol

  @TheShy Właśnie jestem zdziwiony, że od razu zarzuca mi się początek alkoholizmu. Gdzie ja postanowiłem sobie coś, dotrzymałem postanowienia i tak przedłużam je dalej, bo podoba mi się ten stan. A od tego okresu dla mnie picie alkoholu ma być wyłącznie degustacją (w stylu takim jak filmik który wstawiłem parę wypowiedzi wyżej), a nie upijaniem się do nieprzytomności. Zrozumiałbym, jakbym pił tyle co moi koledzy i nie widział w tym nic złego. Zresztą nigdy nie upijałem się tak by nie pamiętać nic, jak miałem już lekki szum to mówiłem sobie stop i koniec. Jestem trochę tym przerażony, bo robi się ze mnie alkoholika. A mogłem żadnego postu nie pisać i by nie było w ogóle tematu. Święty spokój byłby...
 4. gryczany

  Alkohol

  @Janek Horsie U mnie seks po alkoholu nie przejdzie i moja dziewczyna o tym wie. 😜 Co do wódeczki to piłem ją w życiu może 3 razy i to w bardzo małych ilościach, bo mi po prostu nie smakuje. Na razie planuje dłuższy post z tego względu co pisałem wyżej. I drugi argument co przemawia bym nie pił dłuższy czas to ciężki okres w życiu. Poprawka matury i nowa praca co bedzie wymagać ode mnie dużego zaangażowania. Ale co jakiś czas mała szklanka whisky mi głowy nie urwie (chyba). Chociaż z drugiej strony trzeźwość to zajebisty stan tak jak sami mówicie.
 5. gryczany

  Alkohol

  @Pentakilo Mam w dalszej rodzinie osobę, co jest nałogowym alkoholikiem. Znam jego historię od samego początku i była ta osoba na odwyku który i tak nic nie dał. Nigdy nie chciałbym upaść tak nisko jak ta osoba i nie upadnę. Mam zdanie, że wszystko jest dla ludzi, ale w umiarkowanych ilościach. Ja i tak teraz na razie nie będę nic pił, bo jestem w trakcie leczenia atopowego zapalenia skóry. Ale ja już wprowadzę AZS w stan reemisji to chciałbym czasami nalać sobie do szklany whisky i delektować się smakiem. Mam swoje cele, pasje i wyzwania. Ostatnie co by było mi potrzebne to rozpijanie się do nieprzytomności. I tak różnię się na tle moich znajomych, gdzie alkohol leje się strumieniami co weekend, bo mają przekonanie że weekend bez kaca to stracony weekend.
 6. gryczany

  Alkohol

  @Wypas Cóż... myślę, że moja degustacja ma się opierać na piciu wyłącznie w weekend (oczywiście nie każdy weekend) w umiarkowanych ilościach, które nie spowodują u mnie stanu upojenia lecz wyłącznie poznanie smaku danego trunku.
 7. gryczany

  Alkohol

  Myślę, że jakbym miał problem z alkoholem to bym nawet nie podejmował decyzji by robić sobie przerwę od alkoholu na 30 dni i wyczekiwać łaskawie aż będę mógł po tym miesiącu się napić. Spodobał mi się ten stan na tyle, że mam zamiar nie pić na razie alkoholu, ale nie wykluczam sytuacji gdzie naleję sobie raz na jakiś czas szklankę whisky i będę się delektował jej smakiem. Dla jednego picie alkoholu to rozpijanie się do utraty świadomości, a dla mnie to wyłącznie degustacja na odpowiednim poziomie. I taki stan chciałbym już utrzymać u siebie.
 8. gryczany

  Alkohol

  @devil Przeanalizowałem obraz który wstawiłeś i chyba jestem na piciu towarzyskim, bo dalsze podpunkty typu "szukanie okazji do wypicia" u mnie nie występowały. Aczkolwiek odkąd oglądam kanał pana Tomasza Milera spoglądam na picie alkoholu inaczej. Zamiast nadmiernego picia, bardziej odpowiada mi degustowanie różnych rodzajów trunków jak wyżej wymieniony youtuber czyni. Muszę w głowie chyba przestawić myślenie, że jedna szklanka alkoholu na jakiś czas nie łamie mojego postanowienia.
 9. gryczany

  Alkohol

  @EMKEJ Po co piję? Od tego roku chcę wyłącznie dla samej degustacji i smaku. Nie dla rozpijania się, jak to ma w zwyczaju dzisiaj większość ludzi. ______________________________________________________________________________________________ Nie mam zamiaru, co weekend siedzieć i pić, bo to nie chodzi tutaj o to. Chciałbym tylko nie mieć wyrzutów sumienia, że pozwoliłem sobie na odrobinę alkoholu. Może ma ktoś z was jakieś rady? Off top: Ogląda ktoś z was youtubera Tomasza Milera? Facet fajnie opowiada o alkoholach i sam degustuje różne trunki, bez nadmiernego rozpijania się. Poniżej link
 10. Czołem Bracia! Mimo młodego wieku, potrafiłem przeginać z alkoholem i codziennie pić kilka piw. Od 2.01.2019 roku podjąłem miesiąc bez alkoholu, który zakończył się wczoraj. Jestem z siebie ogromnie dumny, że mimo chwili słabości i pokus potrafiłem odmówić sobie nalania do szklanki. Z początku sam nie wierzyłem, że wytrzymam 30 dni bez wypicia alkoholu. Dlatego chciałbym przed wami w dniu dzisiejszym przysięgnąć, że moje spożywanie alkoholu ograniczę do minimum w celach degustacyjnych i utrzymam stan który aktualnie pielęgnuje od miesiąca jak najdłużej. I zwracam się na koniec do was z pytaniem. Co mogę uczynić, aby nie mieć wyrzutów sumienia, że pozwoliłem sobie wypić odrobinę alkoholu? Zawsze miałem poczucie winy, że upadłem i wypiłem, a mogłem powiedzieć nie.
 11. gryczany

  Niemieckie samochody

  @Bonzo Volvo Grupa Wielkopolska ze zlotami w Poznaniu. Zapraszam, dużo osób przyjeżdża do nas na comiesięczne zloty.
 12. gryczany

  Niemieckie samochody

  Miałem okazję na zlocie Volvo siedzieć i w tych nowych modelach i tych z lat 90. Moim zdaniem te z lat 90 mają duszę. Gdybym miał wolne środki sam zamieniłbym moje V50 na 240 kombi. Ahh rozmarzyłem się
 13. gryczany

  Uber & Taxify

  Czołem Bracia! Od jakiegoś czasu nurtuje mi myśl w głowie, by spróbować jeździć jako kierowca ubera bądź taxify. Macie może kogoś kto tak jeździ i sobie dorabia w ten sposób? Chciałbym wiedzieć jak to wygląda od środka?
 14. Bóg Ciebie ukarze za niemęskie zachowanie i że jestem zwykły chuj i egoista. Katoliczka z niej nie była, ale takie pożegnanie to chyba pierwszy raz miałem.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.