Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

gryczany

Użytkownik
 • Ilość treści

  54
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Dobra

O gryczany

 • Ranga
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

715 wyświetleń profilu
 1. gryczany

  W trakcie NoFapu - pytania

  Jak się czujesz po tych 3 miesiącach? Gratuluję wytrwałości.
 2. Trochę starocie, ale to moim zdaniem są najlepsze lata jak chodzi o muzykę.
 3. gryczany

  Wojska Obrony Terytorialnej

  Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Oczywiście moje zdrowie to priorytet, z którego nie zrezygnuję. Byłem po prostu ciekaw jak to wygląda od środka, w końcu media zawsze opiszą taką jednostkę wyłącznie w samych dobrych superlatywach. A mnie interesowała opinia z pierwszej linii.
 4. gryczany

  Wojska Obrony Terytorialnej

  Jak chodzi o moją kondycję medyczną to jestem zdrów jak ryba, z wyjątkiem mojego wzroku. Typ jaskry, który u mnie diagnozują powoduje przy nadmiernym wysiłku wysyp barwnika do oczu co powoduje zatkanie kanalików odpływowych. Później wzrasta ciśnienie oka i tak o to zabija włókna nerwu wzrokowego co powoduje nieodwracalną utratę wzroku powoli w znacznym stopniu. Można zatrzymać chorobę odpowiednim leczeniem do końca życia. Aczkolwiek w moim przypadku odpada jakakolwiek siłownia, ciężka praca fizyczna i czynności co powodują u mnie wzrost ciśnienia w oku. Jak na razie od ponad roku mam wyniki bez zmian, co mnie ogromnie cieszy ale do końca życia będę musiał się badać i pilnować by nie pogorszył mi się stan oczu. Może nie chcę tyle co wstąpić, lecz dostałem zaproszenie i jestem ciekaw jak to wygląda od środka. Jeżeli by mi się spodobała idea i zdrowie moje by mi pozwoliło, to nie zmieniając swojego trybu życia (praca, nauka) spróbowałbym swoich sił. W końcu próbować można
 5. gryczany

  Wojska Obrony Terytorialnej

  Bez odbycia służby nie mam co próbować startować do WOT? 😕
 6. gryczany

  Wojska Obrony Terytorialnej

  Interesowało by mnie jeszcze jak to wygląda z punktu zdrowotnego. Jak już wyżej wspomniałem jestem diagnozowany (od 1,5 roku) pod kątem jaskry barwnikowej. Mogą mnie odrzucić na samym początku?
 7. Witam bracia Czy jest tu ktoś może kto należy, bądź zna kogoś kto należy do WOT? Dostałem parę dni temu list z zaproszeniem do dołączenia do WOT, który tworzą na terenie Wielkopolski i chciałbym orientacyjnie wiedzieć jak to wygląda od środka :). Zasadniczej służby wojskowej nie miałem i ciekawi mnie czym różni się WOT od obowiązkowej służby, jakie mają za zadanie takie jednostki itp. Oraz jeżeli jestem diagnozowany przez okulistę pod kątem jaskry barwnikowej (wyniki jak na razie mam dobre, bo nie mam zmian żadnych) to mogą mnie na samym początku odrzucić?
 8. By się okazało, że moje wyniki okulistyczne są bardzo dobre i nie ma żadnych wzmianek o chorobie.
 9. Jak chodzi o portfel to polecam Tobie Fast Budget. Jak używałem Androida to korzystałem właśnie z niej i miałem kontrolę nad finansami. Teraz przeniosłem się na iOS i używam kontomierz. Jak miałbym porównać obie aplikacje, to do zarządzania z poziomu smartfona polecam bardziej Fast Budget. Jeżeli jednak chciałbyś tylko wprowadzać na smartfonie wszystkie wydatki, a cała resztę robić na komputerze to polecam Kontomierz.
 10. gryczany

  Wideorejestrator dla kierowcy

  Dla mnie jak chciałbym spojrzeć sobie w lusterko wsteczne to tylko wyłączam pogląd wszystkich kamer. Miałem poprzednio inną kamerkę i byłem bardzo nie zadowolony. Ta spełnia moje oczekiwania jak chodzi o nagrywanie jak i również używanie samego lusterka wstecznego.
 11. gryczany

  Wideorejestrator dla kierowcy

  Cześć, nie wiem jaki jest Twój przedział finansowy na kamerkę, ale ja posiadam kamerę Navitel MR250 ( kamera przód + tył, a jak podłączysz do świateł cofania to masz kamerę cofania po załączeniu biegu wstecznego). Co prawda nie jest tania, ale nagrywa bardzo dobrze w nocy i dość długi przewód pozwolił mi zamontować kamerkę z tyłu. Jeżeli byś miał jakieś pytania odnośnie tej kamery to uderzaj na pw. Pozdrawiam
 12. gryczany

  Pływanie, a budowa sylwetki.

  Wzrok jest dla mnie priorytetowy, dlatego zmieniłem pracę na taką gdzie nie wykonuję żadnej pracy fizycznej. Dbam o oczy biorąc witaminy i odpowiednie suplementy (chroniące układ nerwu wzrokowego - który jak wiadomo wysokie ciśnienie niszczy ) i nie dźwigam czegokolwiek co czuję sam po sobie że w głowie mi ciśnienie podnosi. Doinformowałem się u paru okulistów, że pływanie nie powinno mieć żadnego wpływu na moje oczy, lecz sam po sobie mam ocenić podczas wysiłku czy odczuwam wzrastające ciśnienie. Myślę, że zarzucę sobie pływanie 2-3 razy w tygodniu dla poprawy kondycji. Reszty ćwiczeń nie będę ruszał gdyż i tak najbardziej kręci mnie właśnie pływanie. Jedynie chciałem wiedzieć, czy regularnie pływając przy mojej budowie (174,58) jestem wstanie cokolwiek spróbować wyrzeźbić, czy raczej całe życie będę chuderlak.
 13. gryczany

  Pływanie, a budowa sylwetki.

  Właśnie o taką sylwetkę mi chodzi. Nie chcę być napakowany jak już w poprzednim poście wspomniałem.
 14. gryczany

  Pływanie, a budowa sylwetki.

  Dziękuję wszystkim za odpowiedź i pomoc. Pora poczytać i wziąć się za robotę.
 15. gryczany

  Pływanie, a budowa sylwetki.

  Jestem świadom tego. Nawet jeśli wyłącznie bym biegał i pływał mogę jakąś sylwetkę zbudować?
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.