Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Everdream

Emerytura
 • Zawartość

  18
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10 Dobra

O Everdream

 • Tytuł
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Życie na Wyspach kanaryjskich.

  Nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie :D
 2. Jakbym nic nie robił z moimi zębami i wszystko wyrywał, bo i tak zniszczone, to byłbym szczerbaty w wieku niecałych 30 lat. Dobrze wiadomo, że ząb kanałowo robiony jest dużo słabszy i nieodporny na np. mocne nagryzienie skwarka. Dlatego stosuje się wzmocnienie włókna węglowowmi, żeby zmocnić ten zmarnowany ząb, tak że siły przy dużych obciązeniach odpowiednio się rozkładają. Są dentyści i są dentyści. Moją robiła mi zęby 5 lat temu, chodziłem chyba z pół roku co tydzień. Wywaliłem chyba z 5-10 tys na zęby, ale mam spokój. Teraz jest w ciąży i na zwolnieniu lekarskim i poczekam aż wróci, nie pójde do innej. Jak będzie trzeba to wejde jej do domu. Specjalistka, pasjonatka, uczciwa, konkretna i jasno stawiająca sprawy, ale dość droga. Te zęby nie będą juz tak mocne jakby były całkiem zdrowe, dlatego trzeba uważać jak się je, nagryza.
 3. Życie na Wyspach kanaryjskich.

  Hmm kiedyś też narzekałem na pogodę, a teraz ? Każda pogoda jest dobra. Nawet jak ciągle pada. Piękna sprawa - pusta plaża. Jakbyście mieli cały rok słoneczną pogodę, +20, +25-35 to byście się tym znudzili. Mózg szybko adoptuje się do zmian. Jak długo cieszyliście się z nowej zabawki, nowego telewizora, ciała nowo poznanej kobiety itd. Nawet Karaiby się znudzą, powszednieją. To nieuniknione.
 4. Okazywanie zazdrości, emocjonalne reagowanie na jej zachowania - nic tak kobiety nie odpycha u faceta jak ,,neediness''.
 5. Spokojny człowiek - powitanie

  Chodziło mi bardziej o to, żeby nie uzależniać się emocjonalnie od innych ludzi. Cieszyć się towrzystwem, ale się od niego neurotycznie nie uzależniać - to jest problem. Jasne, ze jesteśmy istotami stadnymi, zależymy od siebie nawzjamem, bo jesteśmy przecież małpami. Przestudiowałem parę dobrych książek z tego gatunku. Małpa jest w każdym z nas. Dobre żarcie, bezpieczeństwo, rozrywka (gry komputerowe, imprezki), sex, status (zajebiste samochody, ubrania, domy .... , iskanie (ludzkie ploty) z kumplami, koleżankami, facebook, chaty itd - to są najwazniejsze małpie zachowania - w ten sposób żyje rownież ponad 90 % ludzi na świecie. Każdy z tych czynności, które wymieniłem to najbardziej dochodowe branże na świecie, już wiemy dlaczego Są głeboko w nas zakorzenione, tak że nawet nie potrafimy tego dostrzec. To też jest Matrix !! o którym piszesz. O tym jak co to znaczy być ,,fully human being'' mówił, pisał Abraham Maslow. Można znaleźć to w terminie : self actualization : M.in [...] Comfort with solitude. Despite their satisfying relationships with others, self-actualizing people value solitude and are comfortable being alone. In summary, self-actualizers feel finally themselves, safe, not anxious, accepted, loved, loving, and alive, certainly living a fulfilling life.
 6. Spokojny człowiek - powitanie

  Stary jesteś jak najbardziej zdrową jednostką. Nie uzależniasz swojego życia od innych osób, samotność nie jest tożsama z cierpieniem. Przyjrzyj się czym są relacje międzyludzkie, poświecaj temu uwagę czas. Większość ludzi używa siebie nawzajem, żeby uzupełnić swoją pustkę wew. Przecież nikt nie chce spotkać Ciebie ze względu na Ciebie, ale ze względu na nich samych !! Ja sam zerwałem niemal wszystkie znajomości kiedy odkryłem, co tak naprawdę znaczą te wszystkie dysfunkcjonalne relacje międzyludzkie. Kiedy zacząłem unikać kontaktów z moimi znajomymi, zacząłem się rozwijać, poświecać czas na naukę, samowgląd, zaczęły się ataki, że jestem pojebany, odjebało mi itd. To właśnie znaczą relacje międzyludzkie. Wszystko idzie dobrze kiedy spełniasz ich cholerne oczekiwania. Zostało 1,2 przyjaciół, których znam 15 lat. Zostałeś dosłownie zaprogramowany, żeby potrzebować innych ludzi. Samotność to nasza prawdziwa natura. Przyjrzyj się temu. Tak naprawdę zawsze jesteś sam, zawsze. https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-12b2d0f68987e5c093e3a95cca121829?convert_to_webp=true
 7. Wojo dla młodych.

  Jak żołnierze gineli na froncie 2 wojny światowej, to generałowie i inni wysokiego szczebla spierolili za granicę ? Tacy patrioci. Przyjdzie czas kiedy nasza świadomość rozwinie się na tyle, że na każde konflikty zbrojne i nie tylko, będziemy patrzeć z niedowierzaniem jak na palenie ludzi na stosie za czasów św.inkwizycji. To niesamowitę, że rozwinęliśmy się technicznie do tego stopnia, że wysyłami sondy poza Układ Słoneczny, a psychologicznie, mentalnie jesteśmy na poziomie małp, które napierdalają się ze sobą o terytorium, wpływy. Ludzie umierali za Polskę, która ma granice gdzie indziej niż miała wtedy. Umarli w miejscu, które było Polską, a teraz jest Ukrainą ! Teraz już tam nie ma Polski ? Gdzie z lotu ptaka, samolotu widać, że kończy a gdzie zaczyna się kraj ? Napierdalamy się całe wieki o etykietki, wytwory ludzkiego umysłu. Ktoś kiedyś fajnie powiedział : ,,Mogę walczyć za ludzkość, a nie za armię otoczoną flagą. Kiedyś mój kraj był jeden, teraz zrobiono z niego 3 i każdy ma inną flagę - szaleństwo !. Albo, że Kiszczakowi i Jaruzzelskiemu chcą zabrać pośmiertnie stopnie generalskie, a jeszcze innym nadać haha Co to zmienia ? Dla nich to już nie ma żadnej różnicy. W grobach zrównali się wszyscy i rolnik i pan prezydent.
 8. Drążek do podciągania

  Zdecydowanie 2 link !
 9. Milioner i jego historia

  To prawda. Np. Wszyscy wiemy, że papierosy, alkohol szkodzą, powodują raka itd, ale i tak koncerny zarabiają na tych używkach miliardy dolarów rocznie. Mój sąsiad pali 30-40 fajek dziennie od 20-30 lat. Jego matka zmarła na raka płuc, to powinno dać mu do myślenia, że jest duże ryzyko, że też zachoruje. Ostatnio robił prześwietlenie płuc i od razu wysłali go na komputer - bez kolejki ! Teraz chodzi jak ze sraczką, przestraszony, że on może też mieć raka płuc. Obudził się ! Myśle, że jak się okaże, że wszystko jest OK, to dalej będzie palił. Ja sam jestem idealnym przykładem, że informacja to nie to samo co świadomość, uzmysłowienie sobie czegoś na najgłebszym emocjonalnym poziomie. Ojciec zawsze mi mówił, że dlaczego ja marnuje czas na gry komputerowe, wielogiodzinne sluchanie muzyki, imprezy. A ja tylko : wez przestań ! Tysiące, dosłownie dziesiatki tysięcy godzin poszło w błoto i tysiące złotych spuszczone w kiblu na alkohol i inne używki. I co z tego mam ? Fakt, faktem, że wtedy nie miałem żadnej wizji niczego w swoim życiu. Po prostu żyłem z dnia na dzień. Ohh jak bym cofnął czas i gdybym je poświecił na rozwój własny, studiowanie psychologii, filozofii, medytacje, jak działa biznes, jak działają relacje międzyludzkie, programowanie, inżynieria, nauka języków .... jest tyle dziedzin do poznania, to już dzisiaj prowadziłbym życie, o jakim tylko wciąż marzę. Wszystkie te głupie błędy wynikają z patrzenia tylko pod nogi, natychmiastowej gratyfikacji, skupianie się na najbliższej fali, a nie widzisz, że na końcu są skały. 0 strategicznego myślenia. Dlatego tak wielu ludzi zostaje rozbitkami życiowymi. W zasadzie zdecydowane większość. Jedynie co im zostaje, to pójśc w weekend się napierdolić, żeby zapić frustrację, wymieniania swojego czasu na pieniądzę w robocie, której nienawidzisz. Tak naprawdę za wszystko w życiu nie płacisz pieniędzmi. Płacisz czasem jaki poświęciłeś, żeby zarobić te pieniądzę.
 10. Milioner i jego historia

  Oczywiście lepiej się uczyć na błędach cudzych jak swoich Dlatego tak ważne jest, żeby ciągle aktualizować się i się uczyć, nieustannie. Dzięki temu możemy ominąc pułapki, błędy, w których inni ludzi, tkwili czasem latami, tracili przy tym zdrowie, nieraz życie, albo jak ten biedny milioner. Pomyślcie co by było, gdybyśmy nie uczyli się od naszych przodków. Gdybyśmy wszystko zaczynali wciąż od nowa, nie wyszlibyśmy z jaskini. Newton myślał nad swoim przełomowymi odkryciami fizycznymi wiele lat. My dzisiaj możemy to pojąć w niecałe 5-10 minut. Wiedza to potęzna siła. Czasem wystarczy tylko wiedzieć, a uniknąć niepotrzebnych cierpień i zmarnowanego czasu. Ten czas to chyba najważniejszy w życiu. Pieniądze można zarobić, z bankruta znowu możesz zostać milionerem, ale 20 lat życia nie da się cofnąć, jeżeli się je zmarnowało.
 11. Milioner i jego historia

  ,,Wszystko jest osądem'' pisał w swoich Rozmyślaniach Marek Aureliusz. Ktoś straci nogi i będzie grał ofiarę, pił, wpadnie w depresję, rozpamiętywał do końca życia. Drugi straci nogi i powie : stało się, od płakania nogi mi nie odrosną, mimo wszystko wycisne od życia to co się da. Sytuacja ta sama, reakcja zupelnie inna. I tak jest w życiu. Nie sytuacje powodują nasze cierpienie, ale naszą reakcja na nią. Ból w życiu jest nieunikniony, cierpienie opcjonalne. Patrząc chłodno na fakty. Kobieta go oszukała, facet stracił zdrowie. Płacz, żal, żadna negatywna emocja, wspólczucie tu nie pomogą, a jeszcze zaszkodzą. Można się czegoś nauczyć. Można facetowi pomóc itd. I sam się tego w życiu cały czas uczę, zęby wszystko przyjmować ze stoickim spokojem, równowagą emocjonalną.
 12. Celem życia jest po prostu życie, zasadniczo po prostu przetrwanie. Próbujemy przetrwać w każdej sytuacji. Robi to nasz organizm, robi to nasze EGO. Wszystko co robimy to unikanie cierpienia i dążenie do przyjemności.
 13. Zemsta, jakieś oddawanie jest dziecinne i świadczy o słabości charakteru. Takie rzeczy były dobre w przedszkolu. Rzucenie długopisem ? Haha Ludzi pałką i batem niczego nie nauczysz. Czasem działa, ale na krótką mętę.
 14. Milioner i jego historia

  Dla mnie to nic strasznego tu nie ma. Wszyscy jesteśmy mniejszymi lub większymi wężami. Choćby bardzo prosta sytuacja : Masz coś do szefa, ale mu tego nie powiesz, bo się boisz, że Cię wypier.... Miałeś iść gdzieś, ale się wykręcasz nie podając prawdziwego powodu swoj odmowy. W handlu same manipulację z promocjami itd. Gdzie ta uczciwość ? Bardzo mało ludzi na nią stać. Nawet jeżeli robisz coś dla kogoś, robisz to dla własnej przyjemności, albo z poczucia winy, nieprawdaż ? Dramaty biorą się z nierealitycznej percepcji rzeczywistości. Stąd białorycerstwo, kobiety to takie niewinne, biedne, rodzina to wielka rzecz, świętość itd. Już dawno wyleczyłem się z tego jacy ludzie są wspaniali, dobroduszni. (nie twierdze, że tacy nie istnieją). Jak mówił wielki U.G Krishnamurti : Nie mamy na tyle dobrego smaku i nie jesteśmy wystarczająco uczciwi, żeby przynać, zę wszystkie nasze relacje międzyludzkie oparte są na założeniu : co będę z tego miał ?
×