Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Gromisek

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  476
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

381 Świetna

About Gromisek

 • Rank
  Starszy Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2258 profile views
 1. @Soprano Nie ma sprawy i nie musisz bulić za nauczyciela 50-100zł/h .
 2. @Imbryk Discord jest bardo przejrzysty i łatwy w użyciu. Ogólnie stworzono go do gier, ale nawet w biznesie go używają, bo to bardzo dobra platforma i stabilna. Można wideokonferencje na niej mieć, live stremy prowadzić, czy dzielić ekran. Ogólnie służy do pisania i komunikacji głosowej. Serwerów najlepiej szukać przez tą stronę: https://disboard.org/pl/search?keyword=learning&sort=-member_count i szukaj po ilości użytkowników. Z reguły czym więcej, tym aktywniejszy VC (voice chat). Jak jesteś zainteresowany w innych tematach, to z łatwością znajdziesz inne społeczności temu poświęcone. Np. ja należę do kilku serwerów, gdzie dużo gada się o polityce i filozofii. Level up, bo po angielsku. Unikaj Polskich serwerów, bo tam nic ciekawego nie ma i najlepiej szukać takich, gdzie jest dużo aktywnych osób. Najlepiej należeć do 3-5(lub więcej serwerów), bo ze względu na strefy czasowe niektóre serwery są puste w naszych wieczornych/porannych godzinach. Resztę jak czegoś nie wiesz np. skonfigurować, to pisz priv. lub szukaj Tutoriali na Yt. Pełno ich.
 3. Ściągasz discorda, wchodzisz na serwer językowy (omijaj te o tematyce gier, bo tam dużo nastolatków i trolii) i zaczynasz mówić. W 2 miesiące tym sposobem wyćwiczyłem się do poziomu, gdzie bardzo szybko nawijam i mam marginalne przerwy, a mało tego nawet pisownia i gramatyka mi się znacząco poprawiła. Pozdrawiam.
 4. U mnie na zaocznych są ludzie po 40 i dają sobie radę. Także czemu nie? Tak jak bracia pisali, czas i tak minie.
 5. Może dodać jakiś pasek informacyjny na górze forum, który będzie przypominał o livie + fajnie jakbyś 1 minutowy klip nawet wrzucił na główny kanał informujący o livie (wielu jutuberów tak robiło, gdy strimowali na twitchu, żeby zaangażować więcej osób, a potem usuwasz filmik, żeby nie śmiecił i wszystko). Spodobała mi się bardzo nazwa sklepu. Także dużo sukcesów w zmianach.
 6. Co z sytuacją, gdy ktoś ma problem ze wzrokiem, lub stawami kolanowymi/skokowymi? Także takie zakazy jak tam są opisane są naprawdę dyskryminujące wg. mnie, bo to już nawet nie chodzi o wygląd a o zdrowie i ogólny komfort. W drugą stronę zgadzam się z zakazem zbyt mocnych makijaży w pracy, bo to wg. mnie nie w porządku.
 7. @Mattheo Ja kupiłem fiszki B2/c1/c2 ze strony fiszki.pl. Jestem zadowolony. ok. 3000tys fiszek z ~5k słówek.
 8. Wchodzisz na serwer discord poświęcony nauce języków i gadasz z ludźmi o życiu. Najlepsza darmowa praktyka jaką można gdziekolwiek znaleźć. Uczysz się również rozumieć różne akcenty, a nie perfekcyjny akcent pana z BBC. Dodatkowo literatura anglojęzyczna zamiast Polskiej. Na początek warto zacząć od tytułów, które już czytałeś w języku ojczystym. Można oglądać netflixa z napisami (ang), to łatwiej zrozumiesz i osłuchasz się dodatkowo. Kolejną opcją wzbogacenia słownictwa są fiszki językowe. Począwszy od tych darmowych po analogowe (30zł za zestaw np. b2/c1/c2 etc.). Kolejną wspaniałą aplikacją jest dualingo. Jeżeli masz więcej kasy, to na portalu typu italki możesz znaleźć sobie lektora (native'a w ang to banał znaleźć). No i są tam ludzkie ceny w miarę. Pozdrawiam.
 9. Idź do wenerologa i nie radź się wujka google... Czym szybciej tym lepiej i mnie komplikacji potem. Jedyna wartościowa radą jakąkolwiek można Ci dać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.