Jump to content

starsky

Użytkownik
 • Posts

  54
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,676 profile views

starsky's Achievements

Kot

Kot (1/23)

10

Reputation

 1. Hej, co posiadasz:)? Mam granie w odchudzanie.
 2. Przeczytałem dziś życzenia udostępnione przez znajomą, a brzmiały one tak „wszystkiego najlepszego ósmy cudzie świata” 🙂. A więc tak:).
 3. Ciekawy temat. Również ciekawią mnie wypowiedzi innych osób. Postaram się jutro coś więcej skrobnąć.
 4. Cześć, Możliwości tego jak zacząć programować jest sporo, ale opiszę swoją drogę do tego jak zacząłem pracować jako programista. Mam 37 lat, skończyłem liceum techniczne. Naukę programowania zacząłem na własną rękę jakieś 3 lata temu. Bez wcześniejszego backgroundu. Wyglądało to tak, że próbowałem uczyć się z tutoriali, zakupiłem kilka książek. Szło mi średnio muszę przyznać. Bez składu i ładu. Obecnie jestem po indywidualnym kursie programowania, który trwał 1,5 roku. Od początku kwietnia pracuję jako programista w bankowości. Łatwo nie jest, ale ja twierdze że się da. Radę jaką mogę Ci dać to zacznij od zapisania się na kurs. Dlaczego kurs a nie zacząć od tego co można znaleść w necie za free? Nie jest tak łatwo uporządkować materiał który jest ogólnie dostępny. Są osoby, które w dosyć przystępny sposób przekazują wiedzę. Podchodzą indywidualnie do osoby. Nikt nie każe płacić z góry za cały kurs. Daj sobie na początek kilka lekcji, sprawdź i spróbuj. Dodam, że to moja osobista rada. Oczywiście zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam
 5. Dzięki panowie. Zapłacę rachunek. Przyjmuję tą nauczkę z pokorą. Nie jest mi łatwo, bo nie mam żadnego pola manewru, po prostu niemoc. Mentalnie słabo to znoszę, widocznie sporo pracy przede mną.
 6. Cześć Chciałbym opowiedzieć historię ku przestrodze, chociaż może to wydarzyło się przez moją naiwność i ja jestem za to wszystko odpowiedzialny. Kilkanaście dni temu przeprowadziłem się do innego państwa, zamykając wszystkie sprawy w dawnym już miejscu zamieszkania. Wynajmowałem tam dom i mieszkałem z dwoma 38 letnimi facetami, którzy mają rodziny w Polsce. Relacje nasze były powiem szczerze średnie, nie było między nami przyjaźni, raczej znajomość pomimo kilku letniego wspólnego mieszkania. Wszystkie rachunki w domu były na mnie, w ostatnich dniach przepisane na innego współlokatora. Dwa dni temu przyszedł rachunek za gaz, który oscyluje na kwotę 1000€. Byłem w nie miałym szoku. Skontaktowałem się z dostawcą gazu by wyjaśnić sytuacje. Okazało się, że to korekta licznika, która nie była robiona od czasu jak się tam wszyscy wprowadziliśmy czyli od 4 lat. Poinformowałem już byłych współlokatorów o rachunku i o odpowiedzi zwrotnej dostawcy gazu. Zapewne już wiecie co się wydarzyło🤨. Zostałem sam z rachunkiem. Zaczęło się tłumaczenie z ich strony, że oni dużo podróżowali do rodzin, że nie pracowali zdalnie tak jak ja, że ja grzałem najwięcej w domu… Generalnie smród niesamowity. Żaden z nich nie poczuwa się do odpowiedzialności by dopłacić do rachunku. Tłumaczyłem im bez bluzgów dlaczego tyle jest do zapłaty. Trzymam emocje na wodzy pisząc z nimi o tym. Czuję się z tym fatalnie. Straciłem szacunek do tych osób. To faceci, którzy mają żony i dzieciaki, gdzie ich wartości? Spory strzał w moją twarz. Nie mogę wrócić do byłego miejsca zamieszkania bo to spory dystans około 2500 km. Chętnie bym to zrobił i chciałbym spojrzeć im w oczy. Piszę o tej historii ku przestrodze, chociaż zapewne popełniłem sporo błędów. Ta sytuacja nauczy mnie sporo. Proszę Was o rady co w tej sytuacji zrobić? Mam bardzo małe pole manewru. Zadzwonię do właścicieli domu, który wynajmują i opowiem z kim mają do czynienia. Wydaje mi się, że to wszystko co mogę zrobić. Proszę Was o opinie, może coś ze mną jest nie tak?
 7. Oglądam od początku i jeszcze bardziej uświadamiam sobie to w jakim kierunku idzię temat, z ktorym utożsamiany jest Gonciaż. Brak określonego zdania, konkretnego swojego zdania, przekazu. Spoko hejtpark i brawo Stanowski.
 8. Bracia oglądacie Kanał Sportowy? Czwartkowy Hejtpark Stanowski+Gonciaż 😎. Może będzie wzmianka o grze😅
 9. Cześć Bracia, piszę do Was w temacie podwójnego opodatkowania w Polsce. Obecnie mieszkam w Irlandii, gdzie planuję zakup mieszkania. Plan jest taki by za jakiś czas po kupnie wynająć mieszkanie i wrócić do polski. Chciałbym by pieniądze z wynajmu zasiliły mój budżet. Nasuwa mi się pytanie odnośnie podwójnego opodatkowania od wynajmu nieruchomości w Irlandii, czy podatku od przychodu z tytułu wynajmu nieruchomości. Może ktoś z Braci orientuje się w temacie? Albo gdzie uderzyć po informacje? Będę wdzięczny za pomoc:)
 10. Warto się zmusić do podciągania, jeśli słabo u Ciebie z tym ćwiczeniem to spróbuj na początek powolnego opuszczania się. Ćwicz cały gorset, który trzyma sylwetkę w pozycji pionowej, jest sporo ćwiczeń core.
 11. Dzięki za ten post @Messer. Niby to wszystko już było, ale dalej warto drążyć ten temat. Powoli obserwuję to co się dzieje z młodymi i nie tylko młodymi dziewczynami, jest tak jak w tym poście wypisz wymaluj. Wpadaj tutaj w ramach w wolnego czasu. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.