Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

TomZy

Użytkownik
 • Content Count

  126
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73 Świetna

About TomZy

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.theverge.com/2019/11/13/20962688/adidas-robotic-speedfactories-ansbach-germany-atlanta-usa-athletic-shoes Adidas właśnie zamknął swoje fabryki z robotami, które robiły buty. Powód - mała elastyczność, bo nie można na takiej linii zrobić wszystkich modeli, ani jej szybko przestawić. Oczywiście tutaj chodzi o samoloty, które to modele produkuje się latami, ale jako człowiek jesteś w stanie się szybko przekwalifikować z samolotów na np. śmigłowce, inne samoloty, jachty gdzie już mniejszych firm nie stać na takie w pełni zautomatyzowane linie montażowe. W krótkiej perspektywie nie obawiałbym się starty pracy. W dłuższej masz czas, aby nabyć umiejętności, które mogą Cię wyróżnić na rynku. Podpytaj się na fejsie, może masz jakiegoś znajomego rekrutera, który pomógłby Ci ogarnąć CV. Postaw koleżance rekruterce obiad/kolację w restauracji i Ci podpowie co zrobić.
 2. Znam taki przypadek, ale koleś był mechanikiem i prawo jazdy było mu potrzebne do wykonywania zawodu.
 3. Tytuł dopiero potem zauważyłem, ale z wyglądu dałbym lasce dużo więcej niż 18 lat. Prędzej dał bym jej ponad ponad 30 lat niż 18.
 4. Cześć, na wykopie widziałem wrzucony ciekawy film, o tym jak koleś poprosił znajomą o to, żeby w jego imieniu założyła profil na tinderze z jego zdjęciami i podzieliła się wrażeniami. Tldw: - Facet jest psychologiem w Lisbonie z wyglądem 7/10 jak dla mnie, czyli warunki sprzyjające, wykształcony, ciekawy, przystojny, duże miasto. - Koleżanka wcielająca się w rolę to prawdopodobnie historyczka, dobrze mówiąca po angielsku, wykształcona, czyli też jesteśmy ponad przeciętną - Na początku algorytm sprzyjał i profil miał po kilkanaście matchów dziennie, ale potem już nawet tylko 1 match dziennie - Mimo, że wiedziała co kobiety chcą usłyszeć to i tak nie mogła tego wykorzystać, bo wszystkie konwersacje urywały się po 0-2 odpowiedziach, co w ogóle nie zdarzało jej sie gdy sama używała tindera - Była w lekkim szoku i polecała innym kobietom spróbować, bo to zupełnie inna perspektywa.
 5. Może nie lubiła i teraz wychodzi. Może od miesiąca siedzisz w domu, mniej dbasz o dietę i smak już nie taki.
 6. Laska pracowala w marketingu i pr dla warszawskiego klubu, ktory zostal zamkniety z powodu c19. Zrobila skutecznego posta, dostala propozycje pracy w komentarzach. Radzi sobie, jest skuteczna i to bardziej niz niejedna 27-latka, a moglaby z takim wygladem ogarnac sobie bankomat.
 7. Nie mam takiego kominka, ale jeśli ma spełniać tylko funkcję ozdoby i tworzyć klimat, to wolałbym te pieniądze przeznaczyć na "inteligentny" układ oświetleniowy typu phillips hue, który można programować apką. Klimat zrobi i będziesz używał codziennie, a kominek to odpalisz 5-10 razy w roku i tyle.
 8. Dysponując tylko powyższymi informacjami posypałbym głowę popiołem i wrócił do pracodawcy. Pracowałeś tam kilka lat, więc spojrzą na Ciebie krzywo i tyle. W czasie przestoju gospodarczego spróbowałbym tak sobie poukładać pracę, żeby wolny czas poświęcać na robienie nowych rzeczy, doszkalanie się. Jak po 3-6 miesiącach nabędziesz nowych kompetencji to może dostaniesz większy hajs czy awans / będziesz miał lepsza pozycję negocjacyjną u kolejnego pracodawcy i wynegocjujesz sobie lepszą pensję, co pozwoli Ci nadrobić niską podwyżkę u obecnego pracodawcy.
 9. Wydaje mi się, że dużo teraz ryzykujesz, bo budowlanka/nieruchomości wyhamują (chyba, że chodzi o jeszcze inny sprzęt). Ja w mojej branży mógłbym się wahać w takim momencie (marketing internetowy, który w dobie koronawirusa nie radzi sobie najgorzej), ale na Twoim miejscu to już nie podjąłbym takiego ryzyka. Problemem jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, bo jak nie teraz to następna okazja nieprędko.
 10. Rozumiem, że nie masz innej pracy w zanadrzu, albo Twój niedoszły pracodawca zrezygnował z zatrudnienia. Jesteś w branży, która może zostać mocno dotknięta przez koronawirusa/spowolnienie czy raczej jest bardziej bezpieczna?
 11. Nie znam się na tym, ale popyt ze strony kredytobiorców powinien spadać, bo zaraz gospodarka walnie, a za nią pójdą zwolnienia. Masa ludzi straci zdolność kredytową. Z drugiej strony mamy jeszcze popyt inwestycyjny, który w Warszawie stanowi znaczny odsetek (strzelam ze 30% lub więcej). Dodatkowo duże zmiany imigracyjne też wpłyną na zmiany na rynku. Sam jestem ciekaw jak to się potoczy i podpytam znajomych, którzy się tym trudnią na co dzień co doradzają.
 12. Jak dla mnie cena realna. To jest 15km od centrum, czyli w podobnej odległości co np. Łomianki i miejscowości pod Warszawą. Mieszkałeś już kiedyś w podobnej wielkości klitce? Wyglądać to pewnie będzie tak: https://www.domiporta.pl/nieruchomosci/wynajme-kawalerke-warszawa-15m2/148759020. Sam jestem minimalistą i dużo przeglądam projektów zagranicznych o projektowaniu mikro apartamentów i 15m2 bez antresoli to lekki hardcore
 13. SKYN, a testowałem parę mniej znanych u nas firm, np. japońskie okamoto. Passante też dobrze wspominam. Durexów nie lubię, bo kiedyś mi trochę napędziły strachu i mam uraz psychiczny
 14. TomZy

  Gdzie ją zabrać?

  Weź airbnb za te 50-60 zł, a ona niech zapłaci za jedzenie z dowozem. Uwierz mi, że bardziej miło spędzicie ten czas niż w samochodzie w mroźną noc.
 15. TomZy

  Gdzie ją zabrać?

  Jak jesteś z nieco większego/turystycznego miasta, to ogarnijcie sobie airbnb. Ruchu turystycznego nie ma, to stawki pewnie sensowne, a za pierwsze skorzystanie z serwisu dostaje się zniżkę. Edit: W Warszawie w centrum są mieszkania nawet po 70 zł za noc bez zniżek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.