Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

rejdi

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  343
 • Donations

  50.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

169 Świetna

About rejdi

 • Rank
  Kapral
 • Birthday 01/23/1994

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1367 profile views
 1. Szkoda, że taki język nie przemawia do kobiet. Do nich trzeba walić prosto z mostu i dosadnie. U mnie w 80% personelu biurowego to pracownice. Zdarzyło mi się powiedzieć przy wszystkich do jednej żeby zamknęła ryj na przykład a jak ktoś mi coś wypomina to mówię że mam to w dupie. Nie muszę się produkować i to wystarcza. Trochę agresywnie i chamsko ale nie mam ochoty na jakieś wymyślne odpowiadanie na ich zaczepki. Natomiast jeśli dla mnie są ok (a przez 80% okresu są), ja tym samym się odwdzięczam.
 2. Inwestując długoterminowo na przykład w akcje, dofinansowuje się spółkę, która dzięki zdobytemu kapitałowi może poszerzyć swój rynek zbytu, zatrudnić nowych pracowników, zaopatrzyć się w większą ilość aktywów obrotowych potrzebnych do produkcji - nie dość, że inwestor daje coś od siebie to jeszcze ryzykuje stratą tego kapitału, jeśli polityka firmy nie wypali, bądź kapitał własny będzie przeznaczany w większej mierze na dywidendy a nie na rozwój spółki, który zwiększa jej wycenę. Reasumując, inwestor w jakimś stopniu się przyczynia do poszerzania produkcji i zwiększenia zatrudnienia (bo jednym z głównych celów każdego przedsiębiorstwa jest generowanie ponadprzeciętnych zysków). Tak, więc nie korzysta na wyrobach innych ludzi, tylko daje im zatrudnienie (inwestor ma pośredni wpływ w produkcji). Kupując obligacje rządowe z miare rozsądnymi stopami procentowymi też przykladamy w jakimś stopniu cegiełke, jeśli rząd wykorzystałby te pieniądze w celu pobudzenia gospodarki i wsparcia przedsiębiorców. Ja bym odrzucił taka hipotezę, jako błędna. Pod spekulacje bardziej mi podchodzi masowe zajmowanie krótkich ekspozycji w walucie lokalnej w przypadku wzrostu inflacji i znacznego pogorszenia się sytuacji gospodarczej. Jednak taki atak spekulacyjny łatwo jest powstrzymać podwyższając stopy procentowe. Do tego można dodać krótkoterminowy handel instrumentami pochodnymi (chyba, że zabezpieczamy pozycję przed stratą wynikająca, ze zmiany kursu walutowego w przyszłości - takie kontrakty typu forward, futures przydają się obu stroną transakcji, gdzie przedmiotem jest eksport lub import znacznej ilości towarów). W tych dwóch przypadkach byłbym skłonny się zgodzić z Panem Karoniem. Każdy krótkoterminowy handel jest dla mnie spekulacją.
 3. Z tego co pamiętam to miałem na maturze jeszcze obliczyć obwód trójkąta wpisanego w koło (dobre określenie kąta sin, cos, tg, ctg :)).
 4. Do tego logarytmy, ciągi, prawdopodobieństwo, analiza geometryczna. Żeby się przygotować to jednak troche czasu trzeba poświęcić.
 5. No w gruncie rzeczy też nie. Ale wielkość kredytu zależałaby od moich preferencji zarobkowych i to ja bym ją ustalił - jak najmniejszą, aby jak najbardziej się odciążyć w przyszłości. To mam zerwać z laską? Pewnie 90% tego forum by mi to doradziło. Wiecznie też byśmy nie wynajmowali - narazie każde z nas mieszka z rodzicami. Laska ma rownież odziedziczyć mieszkanie po wujku w Warszawie - jak w takim przypadku jest z intercyza? Warto ją zawierać, czy nie? Zakładając, że pochodzę z ubogiej rodziny i kończę studia z miarę atrakcyjnego kierunku. Jeszcze mam mnóstwo czasu, aby wszystko przemyśleć. Jak się na tym nie przyjadę to dobrze a jeśli tak to będę miał nauczkę na przyszłość. Warto też zrezygnować z relacji i nie zapobiegać, tylko wtedy to chyba nikt już by się nie wiązał (jak to brzmi okrutnie).
 6. Zaryzykuj a co mieliby Cię pobić? Możesz uratować mu życie.
 7. Umów się z nim na piwo 1/1. Może przyjdzie i uda Ci sie go zrobić, że jednak popełnia błąd. Pokazesz mu to forum wtedy i wskazesz mu, aby nie pokazywał temu swojej kobiecie.
 8. Po co tak droga ziemia. Ziemie na obrzeżach miasta można kupić za 15-20k. Po co przepłacać?
 9. Przeczytałem temat i powiedziałem swojej lasce żeby zapomniała, że weźmie ze mną jakikolwiek kredyt przed ślubem. Ciekawe kiedy będzie kupczyć dupką. Chyba jej zrobie detoks na sex - dzień jutrzejszy i kolejny.
 10. To byłby chyba temat 2020 roku na forum, jeśli by dobrze przygotować i oprawić. Napewno forum zyskałoby na sławie.
 11. Osobiście byłem mężem zaufania w KWW Grzegorza Brauna podczas wyborów na prezydenta Gdańska. Zazwyczaj jeśli chodzi o proporcje to większość uczestników biorących udział w wyborach to osoby w podeszłym wieku. Ja tam byłem oczywiście w charakterze osoby dbającej o praworządność przeprowadzanych wyborów. Możliwości do sfałszowania wyborów było nadmiar Oczywiście dostałem instrukcje pełną uwag na jakie powinienem zwrócić uwagę, ale ze względu tego, że członków komisji jest aż 5 to trudno było zwrócić uwagę na wszystkich zwłaszcza, że musiałem być tam obecny od godziny 6 rano do 1 w nocy.
 12. Ja bym nie mógł złożyć przysięgi bo gdybym ją złamał czułbym się jak osoba, która pożyczyła określoną ilość pieniędzy i ich nie oddała. Takiego słowa się nie łamie (ludzie przysięgli pewne rzeczy i jak było trzeba oddawali za nie życie). Ja nie jestem gotowy na taką postawę bo jestem zbyt słaby psychicznie, aby jej sprostać. Mogę sobie zakładać, że czegoś nie zrobię lub coś zrobię, ale nie przysięgać.
 13. Sprawdzona metoda. Po pierwszej 10-minutowej sesji widać wyraźne odświeżenie ciała i umysłu oraz wyrzut endorfin. Można czuć na początku mrowienie w całym organizmie i lekkie zawroty głowy wywołane faktem, że nadmiar wciągniętego powietrza do płuc nie ma się gdzie akumulować. Ale nie przestajmy kontynuować. Naprawdę fajny wstęp do medytacji.
 14. Trudne do realizacji w Polskich warunkach z przekonwertowanym umysłem większości mężczyzn.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.