Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

t0rek

Użytkownik
 • Zawartość

  131
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

57 Świetna

O t0rek

 • Tytuł
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Fachowa literatura o BDP

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/56540/uratuj-mnie-opowiesc-o-zlym-zyciu-i-dobrym-psychoterapeucie
 2. Poczytaj o suplementacji niacyną (witamina B3) - http://www.pepsieliot.com/dlaczego-szpitale-psychiatryczne-milcza-na-temat-niacyny-czyli-witaminy-b3-2/ Na allegro są wersje w odpowiednio końskich dawkach
 3. Ile kosztuje Twój outfit? Filmik.

  Biedne, smutne, przeokrutnie zmanierowane dzieciaki na ego-tripie, które próbują sobie w ten sposób odbić braki w samoocenie i miłości rodziców.
 4. Znajomość z Ukrainką

  No nie aż tak - friendzone z obywatelstwem w tle Dla mnie najważniejszy czynnik tutaj to sposób rzekomego zerwania z Dimą.
 5. Wyczuwam trochę podśmiechujki w stylu "ścisłowiec drze łacha z nieścisłych bzdur" Też nie traktuję psychologii jako naukę, ale z innego powodu. Uważam, że podejście naukowe nie jest najwyższą formą poznawania świata i w takich tematach jak psychologia, duchowość itp. jej redukcjonizm zawsze będzie mocno ograniczający. Do tego zaawansowana psychologia/okultyzm/gnostycyzm/podświadomość to zawsze wiedza przydatna władzy do zarządzania ludem - po co ją mają popularyzować poprzez naukę? No więc załóżmy, że param się zabawą w takim stylu, że ta "wiedza" to coś pomiędzy [totalna losowość] a [totalny pewnik]. Dodatkowo poprzez różne teorie można dostrzec w sobie jakieś cechy/mechanizmy, których się wcześniej nie widziało. Stanowi to jakby zbiór inspiracji do pracy nad sobą, ale również pozwala ćwiczyć intuicję, przewidywać ruchy innych. Czy reszta tej teorii musi być zawsze prawdziwa, jeśli mi pomógł jej skrawek? To chyba nie jest instytut matematyki, nie mówiąc, że tutaj mieszamy trochę prawdopodobieństwo (przyczynowość) z podejściem "matematyczno"-mentalnym.
 6. Wszystko jest kwestią podejścia. Jeśli podchodzisz do tego na zasadzie, że szukasz gotowej recepty w stylu "to jest tak i tak, ta teoria o tym mówi i została udowodniona w 1958 roku przez tego i tego, więc mogę teraz to rozgłaszać, bo mam rację wg nauki" - to faktycznie bez sensu. Podchodząc bardziej samorozwojowo można też uznać, że to jak jest po prostu JEST. Każda teoria psychologiczna to jakaś tam mniej lub bardziej "kanciasta" mentalna próba opisania tej rzeczywistości. Jak w powtarzanym często "mapa nie jest terenem". Zagłębiając się w te różne teorie - "mapy" można ten "teren" lepiej zrozumieć i np. lepiej przewidywać. Osobiście wolę poznawać różne teorie i je sobie intuicyjnie integrować, rozkminiać skąd są te różnice itd. niż być wyznawcą jednej konkretnej.
 7. Oczami Mężczyzny - co to ku*wa jest?

  Nie ma co panikować - skoro "Matrix" odpowiada kreowaniem takich portali, to znaczy, że drugi biegun (czyli nasz) urósł w siłę.
 8. Czy lubicie obnosić się hajsem?

  Niech zgadnę... Panna nauczyła się, że gość w koszuli TH = kasa, klasa, dziwki, zajebisty gust, bogactwo (forumowy klasyk dodałby, że od osoby/mediów z wysoką SMV). Teraz Ty (ze swoją SMV) robisz jej dysonans poznawczy, gdzie kwestionujesz jej kryteria (a co w domyśle zbiła pewnie "eee, nie stać go, to się wymądrza") - no to wiadomo, że wybierze własną rzeczywistość, a nie Twoją.
 9. @MoszeKortuxy A z którego singla społeczny Matrix i przemysł mają więcej pożytku?
 10. @self-aware IMO tak koło 2012/2013 się zaczęło jak zaczęła być (przynajmniej w Polsce) mania na Crossfit.
 11. Trochę to mi się skojarzyło z etapami żałoby (akurat tak wygooglowałem, bo pamiętałem zarys idei). Podobnie jak etapy prawdy itd. - dość popularny schemat. "Kryzys męskości" powtarzany przez panie to dla mnie poziom pierwszy - zaprzeczenie/wyparcie ("Ze mną jest wszystko cacy, to ICH wina"). Tak jakby mainstream robił tak, żeby zbyt szybko tego nie przepracowały i nie poszły dalej.
 12. Jeśli się zdecydujesz - polecam żebyś sobie przeczytał od razu książkę "Uratuj mnie" o terapii borderki.
 13. "Czuję się wewnątrz taka brudna, zła i nieczysta, że kompulsywnie wykonuję te eligijne rytuały, żeby uspokoić mojego wewnętrznego krytyka" - tak to widzę. Oczywiście nie na świadomym poziomie
 14. Nie wiem czy to kwestia odwagi czy nawyków. Wielu ludzi paraliżuje strach w takiej ekstremalnej sytuacji, a też nigdy nie wiesz czy taki Sebix (a tu parę sztuk) nie zasadzi kosy w żebra przy próbie obrony. Dla mnie już w 2 sekundzie pokazał, że będzie kiepsko - totalnie się zatrzymał i pokazał uległość. Jak bym reagował? Nie zatrzymywałbym się w ogóle. Może i przez wielu ludzi będę odbierany za buca, ale generalnie jak spaceruję po mieście, to lubię ten swój wewnętrzny stan spokoju i bardzo ozięble reaguję na wszelakie zaczepki dziwnych ludzi.
 15. Pytanie czy to jest najważniejsze i warte tej rzeźni, która może nastąpić. Dla mnie warto tylko dla doświadczenia, nie dla samego bzykania.
×