Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

PewnySiebie

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1136
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

634 Świetna

About PewnySiebie

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1760 profile views
 1. Nie miałem takiej sytuacji, więc co się stanie ? zacznie się bardziej starać czy zlewać?
 2. Mówi się w moich rejonach na Krakusów "centusie". Może w tym jest problem? za mało kasy łożą na księżniczki? haha
 3. Ja czytałem, że w Krakowie jest znacznie więcej kobiet niż mężczyzn, więc teoretycznie powinno być łatwiej. Ale z drugiej strony obserwuje na fb, że znajome ze szkoły, które mieszkają w Krakowie nadal szukają księcia z bajki. Dziwny teren ten Kraków.
 4. Dziwię się że w tym wieku kobieta zdradza i w ogóle ma okazje do zdrady.
 5. Jej oszczędności wystarczyłyby na płot , a Tobie tak dowala. By się kobieta wstydziła za takie teksty!
 6. @Tatarus A Ty często używasz garnituru i jak się sprawuje? po jakim czasie wymieniasz?
 7. Na tym forum kilka razy już trafiłem na posty Pana Sławomira. Oczywiście po jakimś czasie zostały skasowane, bo były nieprzyzwoite, ale chodzi o to że były one długie i ten człowiek poświęca naprawdę sporo czasu na hejtowanie. Skąd on tyle ma wolnego czasu to ja nie wiem...
 8. @Tatarus Kwestia priorytetów i ile kto ma kasy. Jak ktoś tylko dwa razy w roku ubierze garnitur na normalne polskie wesele, to moim zdaniem bez sensu ładować w to dużo kasy.
 9. Uważam że jest to pozytywna postać, ponieważ w KK jest teraz mocno lewicujący. Myślę, że to inteligentny człowiek, który wykorzystuje tę organizację do własnych celów.
 10. Wynika to z faktu, że koszt selekcji takich osób (czyli zatrudnienie osób w budżetówce i utworzenie systemu informatycznego który to kontroluje) byłby znacznie droższy niż wypłacanie osobom, które dużo zarabiają.
 11. Eksperci wypowiadają się w ten sposób o dodatkach tworzyw sztucznych do garnituru: Ale nie przekreślałbym całkowicie sztucznych i syntetycznych domieszek, bo mają też swoje zalety. Oczywiście wszystko z umiarem. W garniturach o fasonie slim bardzo dobrze sprawdzają się tkaniny z dodatkiem elastanu (zazwyczaj od 2 do 5%). Znacząco poprawiają komfort, szczególnie w pozycji siedzącej. Z kolei niewielka domieszka poliestru lub poliamidu (5-10%) wzmacnia i uelastycznia włókna wełny, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na tarcie, pilingowanie i zagniecenia, a przy tym nie pogarsza znacząco cech wełny takich jak higroskopijność czy przyjemny chwyt. Na przykład przy spodniach od garnituru Cafardini pokazywanego w ostatniej sesji, zmechacenia na spodniach pojawiły się już po dwóch założeniach, mimo tego, że tkanina była od topowego producenta (Loro Piana). To dobry przykład pokazujący, że nie zawsze najlepszy skład surowcowy sprawdza się w praktyce. Zasada, która ma sens w wielu innych branżach („im droższy półprodukt, tym lepszy produkt”), w branży odzieżowej i obuwniczej nie zawsze się sprawdza. Podobną historię usłyszałem od firmy Lancerto, której sztandarowym produktem jest linia garniturowa Business Mix, w której klient osobno wybiera rozmiar marynarki i spodni. Jest to typowy garnitur do pracy, dostępny w kilku podstawowych kolorach (granat pokazywałem w tej sesji). Początkowo szyto go z tkaniny o składzie 100% wełna, jednak okazało się, że klienci używający tych garniturów bardzo intensywnie wracali z reklamacjami dotyczącymi przetartych spodni i rękawów na łokciach. Firma poprosiła producenta tkaniny o przygotowanie alternatywnych materiałów, które będą dawać ten sam komfort co wełna, ale będą znacznie trwalsze. Po kilku miesiącach testów zdecydowano się zmienić tkaninę 100% wełna na 90% wełna + 10% poliester. Liczba reklamacji bardzo mocno spadła, a klienci nie odczuli negatywnych cech włókien syntetycznych. Okazało się, że dobra włoska wełna była zbyt delikatna dla klientów tej marki. źródło: https://mrvintage.pl/2017/02/czy-wlokna-sztuczne-syntetyczne-samo-zlo.html
 12. Na pole kempingowe jest budżet! https://cdn.xl.thumbs.canstockphoto.pl/młody-mężczyzna-całowanie-kobieta-znowu-leżący-w-namiot-obrazy_csp45418789.jpg
 13. Garniak granatowy dopasowany. Moim zdaniem warto z domieszką sztucznych tworzyw, bo mniej się gniecie, a jeśli chodzi o prestiż to mało kto się zna na materiałach, chyba że na ślub do rodziny królewskiej idziesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.