Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Marden

Użytkownik
 • Content Count

  115
 • Donations

  40.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Świetna

About Marden

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1008 profile views
 1. Dzięki za odzew miras. Zaciekawił mnie szczególnie Niziurski. Przeanalizuję. Młody interesuje się historią, więc Pilipiuk, czy Grzesiak też mogą być w porządku. I dzięki za przypomnienie, że London napisał coś Martina Edena. Jednak już kiedyś podsuwałem mu "zew krwi", ale nie chciał. Żeby się przypodobać towarzystwu, posunął się do kradzieży rzeczy o wartości sentymentalnej. Sam się przyznał, wyznał skruchę i obiecał poprawę. Jak się nie poprawi, to zostanę niejako przyparty do muru, a istnieje pomiędzy nami więź, więc obstawiam w ciemno, że się poprawi.
 2. Witajcie, Bez wdawania się w szczegóły - chciałbym wprowadzić młodszego 14-to letniego brata w arkana samoświadomości, więc temat jest delikatny. Zależy mi na: zwiększeniu poczucia własnej wartości, przepracowaniu emocji, nauczenia spojrzenia na sprawy z innej perspektywy (bycia bardziej otwartym na świat, spostrzegawczym, asertywnym). Ogólnie ma problem z sobą i z akceptacją. Dodatkowo niestety nie czuje się w domu swobodnie, nie ma oparcia w rodzicach i chciał się z tego powodu wkręcić w "gorsze" towarzystwo, co się na nim odbiło, bo bardzo mi zaszkodził. Tak bardzo, że się opamiętał i wyraził skruchę po fakcie. W każdym razie teraz chcę mu trochę zaaranżować czas, który poświęcał na to towarzystwo. Aha, działam na odległość. Myślę, że jego umysł działa podobnie jak mój, czyli dużo wizualizacji i wczuwania emocjonalnego podczas czytania. Nie wiem, czy z tego powodu nie lepsza jest jakaś książka fabularna, bo jednak większość autorów pisze "dla dorosłych" a chciałbym, żeby "przeżywał" lekturę i mógł się niejako w przykładach, czy fabule odnaleźć. Waham się, co mu dać do czytania. Chciałbym coś w stylu "stosunkowo dobry" albo jak "ego-rcyzmy". "Martin Eden"??? ^^ "Gra Endera"?? Może sami coś przeczytaliście za dzieciaka, co zmieniło wasze podejście?
 3. W sumie szybka piłka. Po znajomych nikt nie potrafił precyzyjnie odpowiedzieć. Szukam ze znajomym mieszkania. Znalazłem przytulne dwupokojowe 38m2. Na prawdę fajnie się w nim czułem. Czynsz też spoko jak na tą lokalizację, ale zaświeciła mi się lampka - ogrzewanie z piecyka gazowego. Blok jest ocieplony. W mieszkaniu chcemy mieć ciepło. Czy orientuje się ktoś odnośnie kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym przy tym metrażu?
 4. @Strusprawa1 Na studia popełniałem referacik o etyce i doszedłem do wniosku, że nie da się całej konkretnej grupy nasycić jedną i tylko jedną. To tak w opcji autoreklamy^^ Czyli rozwój oraz świadomość kluczem do bogactwa? Zdaje się, że świadomość, czyli też roztrząsanie idącej do przodu rzeczywistości nie zawsze nadąża, czego starał się dowieść Ted Kaczyński. Jeśli jest to nadinterpretacja z mojej strony - sprostuj. Jednak samo bogactwo już ma wiele znaczeń a nikt tutaj nie jest przywiązany do jednej definicji, ale jeśli czaję, to chodzi Ci o bogactwo społeczeństwa, narodu, z uwzględnieniem możliwości/limitów jednostki (nie wszyscy mogą mieć to samo, co zresztą ująłeś, lecz niektórzy nie wymagają zbyt wiele od życia). No w sumie szukałem teraz dziury w całym, ale przymioty wybrałeś genialnie. Pociesza mnie tylko stwierdzenie, że to idea. Fakty są takie, że naszego narodu nie ma kto pchnąć na dobre tory. Kościół, który jakąś tam moc kreowania poglądów posiada - miesza się w politykę i traci resztki wiarygodności. Zresztą... szkoda więcej narzekać, bo wszystko leży :<
 5. Podzielisz się tą istotą? Rozwinięcie może być ciekawym zalążkiem dyskusji. W temacie pojawiają się głosy przeciwne reparacjom. Przeszłość, przeszłością. Wojna jest o pokój i żeby ktoś zarobił. Polanie stracili. Jeśli otwiera się szansa na zdobycie hajsu, to trzeba z niej skorzystać i to leży w interesie rządzących. Pal to licho, co z tymi pieniędzmi będzie. Wystarczy, że ktoś na górze przeliczy, jaka jest pula oraz, jakie szanse, żeby coś z niej uszczknąć. Tam na pewno nie ma sentymentów i gadania o reparacjach. I może statystyczny obywatel nic z tego miał nie będzie. Ba! Może nawet na tym straci, ale nie on decyduje. Stąd bliższa wydaje się perspektywa kogoś, kto na tym może zarobić. @rycerz76 " bogactwo bierze się z pracy. " Również proszę, byś rozwinął. Po swojej etatowej pensji tego nie widziałem.
 6. @Sceptyczny? Nie ''fakt", lecz obserwacja. Może brak mi wrodzonej skromności, jednak poczyniłem te spostrzeżenia na pożytek swój i... nieswój.
 7. Napisać to każdy może i nie od dziś wiadomo, że działają zorganizowane grupy, które działając wspólnie tworzą coś na postać trendu/większości, w myśl: kłamstwo 100 razy powtarzane... Poza tym - ile osób się wypowiada, a ile lajków ma ta strona. Ja jestem typem obserwatora i rzadko się gdziekolwiek udzielam. Obserwacja, analiza to przymioty obiektywizmu. Stąd wniosek, że jest więcej ludzi ogarniętych którzy się nie udzielają, niż osób, które często reagują emocjonalnie lub w wyniku oddziaływań (otoczenie, autorytet, trend) i wysrywają się do wielkiego ścieku, gdzie na dodatek znajdują podobnych sobie, z którymi mogą poklepać się po plecach, o co trudniej w "realu". Dodatkowo dochodzi element grupy - po co wkładać kij w mrowisko.. Co do poczucia niższości - było to poruszane i w audycjach i chyba nawet w książkach gospodarza (dawnom czytał). Pamiętajmy: Około 20% narodu, wycięcie inteligencji, podstawienie swoich ludzi i kreacja memów. Jesteśmy jak drzewo uderzone przez piorun, które straciło wiele konarów, do którego korzeni dobrały się insekty a nowe liście są infekowane przez pasożyty.
 8. Temat chyba bardziej pasujący do działu przetrwanie :D Posiadałem amazfit bip'a. Fajne urządzenie, ale dałem w prezencie - i przyznam, że dla mojego stylu aktywności się słabo nadawał (nie wskazywał tętna dla mniejszych interwałów czasowych, gdy ja głównie ćwiczyłem interwałowo^^). Za 200zł - spoko sprzęcik. Jednakże, nie posiadał on jednej funkcji, która jest dla mnie priorytetowa - nie wyświetlał plików txt, pdf, czy zdjęć :( Samsung gear s3 frontier - da się kupić w okolicy 700zł i jest on bardzo funkcjonalny - znajomy ma. Moje pytanka: 1. Czy znajdę coś na poziomie użytkowalności frontiera w niższej cenie? 2. Czy zegarki sportowe (huawei watch, amazfit gtr, stratos) mogą odczytywać wymagane przeze mnie pliki (niby nie mogą, lecz może ktoś mnie z błędu wyprowadzi)? 3. Za ile kupię urządzenie, które nie posiada funkcjonalności frontiera, ani nawet bip'a, ale wyświetla pdf'y, itp.?
 9. @Wolverine1993 nie mam jakichś olbrzymich doświadczeń z tym, jak jest "na zachodzie". Zgodzę się, że za komuny było jak było (nie wiem jak) i mogło to wpłynąć - wciąż pewnie wpływa^^ Z resztą się nie zgodzę. Nice guy syndrom ^^
 10. @Turop Możesz, na jednosilnikowcach. Po drodze jeszcze szkolenie na latanie po przyrządach lotniczych, loty nocne. Straż graniczna poszukiwała też pilotów do wyszkolenia. Możesz temat sprawdzić.
 11. Mam znajomego w Dęblinie na cywilnych. Robisz ppl(a) - koszt 22-30tys . Po trzecim semestrze specjalizacja inż. pilotaż - ok. 26 miejsc - chętnych ok. 70 osób (zależy od roku), punkty za średnią, licencję ppl(a) oraz dodatkowy nalot (max 70h łacznie). Chyba 120 godzin w ramach specjalizacji za free. I kończysz z frozen ATPL Ale narzeka, że nie spieszą się tam z realizacją tego nalotu i pewnie do magisterki będzie się szykował.
 12. Przyznaję się. Nie myśl tyle, tylko idź. To stwierdź, że jesteś dobry w łóżku. Jaki problem? Najwyżej stracisz hajs i trochu czasu. 🤪
 13. Tak sobie po łebkach przeczytałem ten wątek jeden z wielu^^ @deomi masz dużą aktywność, dużo postów i dużo... przemyśleń. Te wszystkie wątpliwości to oczywista oznaka inteligencji i pisze to serio. Może jednak pasuje wyłączyć się na chwilę i pozostawić wszystko prawu akcji i reakcji?? Tak, żeby 2+2=4 - a nóż zadziała. A tu fajny kawałeczek dla atmosfery:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.