Jump to content

Marden

Użytkownik
 • Posts

  185
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  40.00 PLN 

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

5,223 profile views

Marden's Achievements

Szeregowiec

Szeregowiec (2/23)

110

Reputation

 1. Niestety kwestia ekonomiczna przeważa szalę, jednak z każdym dłuższym wyjazdem doceniam swojski klimat mojego rodzinnego regionu. Ludzie też są w porządku. Zgorzkniali, lecz nie obawiam się zostawić otwartego samochodu na noc. Zabici medialnym szumem, lecz każdego da się na chwilę z tego wyciągnąć. Chciałbym wiązać przyszłość z tym terenem.
 2. Nie oglądałem filmu. Z większych akcji typa kojarzę, również szarpanki o nim coś nagrywał. Bądź co bądź, wygląda na takiego co podstawia przełyk tam, gdzie mu skapnie, tzn. utrzymuje się z tego, co mu dadzą zasięgi, więc mówi i robi wszystko, by daną grupę docelową przyciągnąć.
 3. Ostatnie dekady stoją pod znakiem ciągłego rozwoju technologicznego. To niejako odzwierciedlało postęp człowieka na Ziemi. Lecz jak dobrze wiemy, przez ostatnie dekady nie spały takie dziedziny, jak neurobiologia, psychologia. Powstała socjocybernetyka ^^ Rozwój tych dziedzin jest jednak niesymetryczny, gdyż technologia odkrywa przed nami ciągle coś nowego, natomiast dziedziny badające nas samych skupiają się na rzucaniu świateł reflektorów na to, co jest i było, a okazuje się, że ciągle istnieje w nas to co było… i to wiele tysięcy lat wstecz (wiem, że tu troszkę naciągnąłem swoje wnioskowanie i należałoby to rozwinąć). Wydaje nam się, że sięgamy coraz dalej, lecz wciąż patrzymy z tego samego miejsca. Dzisiejsze czasy wymagają na nas ciągłej uwagi na to co się dzieje wokół. Nie mamy przez to czasu korzystać z naszych ograniczonych zasobów neuronalnych i czasowych w sposób twórczy, kreatywny. Nasza uwaga skierowana została po najniższej linii oporu. Jest to świetne łowisko dla osób, którzy rozumieją, jak działa maszyna zwana człowiekiem. Jednakowoż przeciętny zjadacz chleba również posiada dostęp do materiałów, by, parafrazując pewnego jegomościa, wyciągnąć się za uszy z bagna. Nie musimy lecieć ślepo za trendami. Właśnie do mnie dotarło, że nawet jeżeli istnieje jakiś większy plan… że moje życie już jest zdeterminowane, to wciąż mam tyle woli, że mogę podjąć jakąkolwiek decyzję i mogę zrobić, co chcę. Po co się drenować z energii, narzekając na otaczającą rzeczywistość, kiedy za oczami mam swoje własne poletko i mogę je uprawiać wedle własnego uznania. Potrzeba tylko woli, by postawić się podświadomości/ programowaniu społecznemu/ ego/ wewnętrznemu krytykowi, i w końcu, światu. Brzmi łatwo? Są też zasoby, zobowiązania… Tu jest pies pogrzebany, jednak znam ludzi, którzy urządzili się w swoim małym świecie, i jest im wygodnie, i realizują się, mimo potencjału znacznie wyższego, aniżeli mój. Sam wiem, że łatwo jest to pisać, a praktyka swoją drogą… Podróż jest długa, droga wyboista, lecz poświadczyć ją mogliby niektórzy nieaktywni już na forum bracia...
 4. Statystyczny Austriak jest bardziej społeczny/światły, aniżeli statystyczny Polak. Chociaż.... co w związku z tym. W każdym razie może ta nasza niechęć do socjalizacji, robienie na przekór, czy nawet czysta głupota (wiem lepiej i chooj) coś wnoszą u nas, ale co z tego ^^
 5. Według mojego rozumowania tematu poczucia własnej wartości, powinno się przepracowywać takie sytuacje, w których okazuje się, że ma się mniejszego fiutka. Wartość autora jest postrzegana jako wartość w tamtym jednym momencie i jeżeli by zamknąć definicję na tamtej jednej dyskusji, to i tak się nie składa do kupy. O ile ogólne cechy, którymi wykazywał się poszczególny uczestnik rzeczywiście składają się na wysokie poczucie wartości (otwarcie na krytykę, umiejętność ślepej wiary w siebie, odpowiednia ekspresja), to sam wynik, który dodatkowo zależał od rzeczywistej znajomości tematu nie jest według mnie miernikiem tejże. Nie wolno dopuszczać, by oceniać coś tak istotnego, jak poczucie własnej wartości na podstawie jednej wyselekcjonowanej, życiowej sytuacji i tyczy się to zarówno na Plus i na minus (choć przy pracy nad nią spotkałem się z ćwiczeniami traktującymi w ten sposób).
 6. "Dół" Łysiak - ledwie napocząłem, a już czuć, że Mistrz Łysiak przez całe życie jak zwykle pod prąd... O wydźwięku negatywnym, ciężka. "Katar" Lem "Asertywność" Alberti, Emmons - treściwa w trafne spostrzeżenia i nastawiona na pracę czytelnika. Świetnie mi się z nią pracuje. Niedawno wpadła "Paradyzja" Zajdla - wyborna lektura. "Our Eenmy, The State" Nock - polecana tutaj - ładnie można przenieść opisywany scenariusz na naszą kartoflaną rzeczywistość. "Akademia Pan Kleksa" Brzechwa
 7. Prawda. Jednak raczej dlatego, że nie mógł popełnić medialnego harakiri przyznając rację Krzysiowi w niektórych tematach. Jako przykład: Zarzut o zajmowanie się gównotematami oraz ich "szurskie' podejście. Żeby istnieć, muszą być medialni. Żeby być medialni, muszą się zajmować takimi tematami, które płyną głównym ściekiem, a to równa się przyznaniu, że ludzie to głupcy - i mam nadzieję, że dlatego często się wygłupiają w banalnych, ale często emocjonalnych tematach. Mam też nadzieję, że za tydzień w piątek nie będzie padać deszcz.
 8. U mnie na messengerze w dostępnych też wyświetlają się laski, z którymi kiedyś zamieniłem kilka zdań, np. o kluczyk do pralni w akademsie. Dziwne.
 9. Jak to za darmo?? Przyznam, że sam nie jestem członkiem tego typu grup, ale bez przesady^^ Z obcym facetem za darmo wsiadać??
 10. W wielkim mieście - zdecydowanie parki, lasy spacerowe - ludzie się czują bezpieczniej z dala od miejsc, gdzie może ich najechać radiowóz. Z perspektywy poważniejszej operacji - zdecydowanie słabo zurbanizowane regiony turystyczne. Póki co, nie skierowano tam dodatkowych 'sił', a miejscowa milicja - nie wiem czy w ogóle istnieje. w każdym razie turystek nie brakuje i nie będzie brakowało (na przykładzie Bieszczad - byłem ostatnio, widziałem). Ogolnie to wpadłem na genialny pomysł. Dołącz na Fejsie do grupy wypadowej w góry (np. wypady w Tatry z Poznania, Kielce - Bieszczady - przejazdy) - jest ich masa i na pewno dla każdego większego miasta się taka znajdzie. Napisz, że jedziesz w Tatry, Karkonosze na wypad, weekend, cokolwiek. Dużo osób zbiera się teraz w ten sposób i uderza razem. Więc jedynie organizujesz furę. Na pewno zgłoszą się głównie Panie + możesz już na starcie zrobić selekcję na bazie zdjęć + zawsze możesz zrezygnować z usług ekipy i wędrować szlakiem samodzielnie w poszukiwaniu szczęścia, a za wachę już będziesz miał zwrócone ^^
 11. Stary, gdzie mieszkasz (w racjonalnym przybliżeniu: województwo, większe miasto w pobliżu)?
 12. No rzeczywiście kupa. Od początku roku nagonka nagonkę goni^^byle by o czym bajdurzyć gawiedź miała. Temat mocno medialny już w tym momencie - bardzo emocjonalny wątek uderzający w NASZĄ wolność. Słowo o nowych regulacjach mających usprawnić badania techniczne pojazdów. Już w tym roku chciałem nabyć samochód używany bez PT, a gdzieś podsłyszałem, że badania techniczne są od nowego roku okraszone nowymi przepisami (i rzeczywiście, np. samochód, który jeździ 30 dni bez przeglądu będzie miał 2x droższe badanie). Do meritum: Przedzwoniłem na stację kontroli pojazdów i okazało się, że wuja wprowadzili, bo to co sobie ustaliła biurwa niekoniecznie da się zaimplementować i muszą poprawiać^^
 13. Zamiast kolęd, bardziej wypada słuchać marszu żałobnego na tych świętach haha^^ Mi zajęło 18 pierwszych lat życia rozkminienie, dlaczego pewni już leciwi wujkowie "po karierach naukowych" zawsze wszystkich całowali na powitanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.