Jump to content

Damian

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1,605
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Donations

  400.00 PLN 

Damian last won the day on August 27 2014

Damian had the most liked content!

Community Reputation

1,082 Świetna

About Damian

 • Rank
  Starszy chorąży
 • Birthday October 30

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Trochę tu, trochę tam. Bardziej tam niż tu.

Recent Profile Visitors

6,146 profile views
 1. Jak dla mnie, żona czy stado panien, jeden uj.
 2. Popatrzyłem na Alledrogo i bufor 1000 l do piwnicy się zmieści. Gorzej z wniesieniem bo drzwi za wąskie. No ale wejściowe będę przesuwał a zabudowę wejścia do piwnicy da się rozebrać. Łazienka będzie dobudowywana z boku na miejscu łącznika (pierwszy post). Komin jest po środku i styka się z kuchnią i pokojami(dwoma). Na parterze można się ganiać w kółko. Korytarz ->kuchnia->sypialnia->drugi pokój(który zamierzam podzielić)->korytarz. Kominek właśnie chciałem wstawić w róg sypialni. Jakiś czas temu zapisałem się do takiej grupy.
 3. Dzięki za odpowiedź. O ile mi wiadomo, to w przypadku awarii sieci energetycznej wyłącza się falownik i PV nie działa. Rozmawiałem z elektrykiem i jest możliwość wstawienia przełącznika Sieć-Zero-Agregat. Mam takowy o mocy 3,5kW może w razie czego da radę.
 4. Instalacja jest zgłoszona do PGE i będzie działać na starych zasadach. Więc, zapewne nadwyżki pójdą do sieci, nie mam magazynu energii..
 5. Bracia, kupiłem stary, poniemiecki dom na Mazurach. Dom był ogrzewany piecami kaflowymi i westfalką. Powierzchnia użytkowa, na parterze to około 55m2 (korytarz, kuchnia i 2 pokoje) oraz do zagospodarowania poddasze. Da się z niego wyciągnąć jakieś 35 m2. Dom jest w połowie podpiwniczony (pod korytarzem i kuchnią). Brak łazienki, którą chcę wygospodarować z łącznika między domem a stajnią (jest tam "wygódka"). Dom jest częściowo ocieplony styropianem (poprzedni właściciel nie zdążył ocieplić jednej ściany). Na posesji jest instalacja PV o mocy 6,75 kWp. Brak bież
 6. Nie chrześcijanie a katolicy czy inni odstępcy. Głosić mają wierni. Gdzie jest napisane, że ktoś ma kogoś zastępować? Święci to wierzący.
 7. Nie ma zalet kobiet. Kobieta ma być podległa mężczyźnie.
 8. Usuwanie wersetów może i skraca czytanie ale pozbawia treści to, co Bóg chce nam powiedzieć. Jeśli podmienię Ci 100zł na 50zł, to co to będzie?
 9. Szanuję Twoją wypowiedź. Nie chodzi tu o przestawianie szyku w zdaniach ale o złe tłumaczenie konkretnych wyrazów. Co innego gdy zamienisz "I am" - Ja jestem, na "jestem ja" am I. A zamiana Ja na Ty? Mam tu na myśli np. zamianę rzezaniec(eunuch) na bezżenny( nie mający żony). Co innego nie mieć żony, a co innego nie mieć kutasa. Nie znam hebrajskiego. Ale uważam, że przekład masorecki jest OK. (jest w 99% zgodny z tekstem z Kumran)
 10. Jedno i drugie. Np. usunęli z głównego tekstu wyznanie wiary przed chrztem. Eunucha zamienili na bezżennego. Wystarczy spojrzeć na pierwsze zdanie ze starego testamentu: Bereszit bara Elohim et Ha Szamaim v`et Ha Aretz Dosłownie jest to: Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. W przekładzie katolickim, jaki ja posiadam jest: "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię". Niby niewiele. Ale skoro już tu namieszali, to co jest dalej? Nawet nie chcę mówić jak to zdanie jest ważne. Gdy to zdanie zapiszemy w piktogramach hebrajskich i weźm
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.