Jump to content

Shark

Użytkownik
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  100.00 PLN 

Community Reputation

392 Świetna

About Shark

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja się przychylam do tego co powiedział @Król Jarosław I. To, że w mediach głównego syfu pełno artykułów tego typu to jest raczej efekt a nie przyczyna. Już naście lat temu, za czasów studenckich, spotkałem się z szokującym mnie wtedy pruciem się pań. Obrabianie kilku knag na jednej imprezie, walenie się z sąsiadami z akademika, prucie się z kolegami/współlokatorami chłopaka, "chciałabym spróbować z murzynem", "15-stu to jest standard", pijana laska znaleziona leżąca (!) na chodniku (studentka 2 kierunków), dziewczyna ruchająca się z czadletem podczas gdy jej chłopak siedział z resztą towarzys
 2. Dobre, najpierw piszesz a potem dwa razy doprecyzowujesz, że "w Polsce" i jeszcze ta Białoruś i Indie. No tak, zawsze znajdzie się kraj i czas z którym jeśli się porównamy to będziemy "mistrzem świata". Podałem szereg przykładów dlaczego dzisiaj jest gorzej niż było choćby 10-15 lat temu (i na świecie i w Polsce), przykładów, które zignorowałeś żeby porównywać obecną sytuację z głęboką komuną w Polsce czy nie wiem, epoką brązu. Sorry ale są tacy co w 2013 kupili po 5 mieszkań i teraz robią life coaching ale jak ktoś dopiero zaczyna dorosłe życie teraz to ma przerąbane.
 3. Ale pierdoły. Najwspanialszy czas, że z dnia na dzień ci mogą zabronić wychodzić z domu, zamknąć twój biznes, zabronić podróżowania po świecie i wyjazdu z kraju, wzrost kosztów życia to element polityki każdego rządu w każdym zakątku świata, w zasadzie nielicznych stać na tak podstawowe rzeczy jak dom/mieszkanie, co chwilę nowy podatek, różne regulacje zabraniające korzystania i rozporządzania prywatną własnością, itd., itp. Nie wspomnę już o ogólnym spierdoleniu kobiet, rynku matrymonialnego i sądach rodzinnych. Ostatni trend to również "cancellowanie" czy wręcz zamykanie ludzi za "hejt spicz
 4. TL;DR wypowiedzi @Granatowy: "bądź ekstrawertykiem a będziesz miał dziewczynę i przyjaciół"
 5. Shark

  SMV kobiet

  Ale wy oceniacie wygląd tych pań czy to na ile trafiają w wasze gusta (<wasz typ>/10)? Bo wydaje mi się, że to drugie. W ogóle takie tematy to https://www.twitch.tv/nicolepeachy/clip/SuccessfulPowerfulWolfBrainSlug-7UyRReSQBO65Summ
 6. Przytoczę cytat z przedmowy Jana Fijora do książki "Mit Skandynawii": To jest zapewne jeden z aspektów. Myślę, że dzisiaj wielu ludzi ma poczucie, że to wszystko nie ma sensu. Zauważcie, że w większości rozwiniętych krajów dziej się to samo. Ludzie pracują coraz więcej, posiadają coraz mniej. Relacje międzyludzkie przestają istnieć, poszczególne osoby coraz bardziej się izolują a ewentualne kontakty przypominają bardziej handel wymienny (ja lubię chodzić do drogich restauracji a ty potrzebujesz poruchać to jesteśmy teraz parą, itp.). Nie ma lokalnych społeczności, sąsiedzi często się n
 7. Ale te statystyki mają być w pokoleniu dziadków, rodziców, naszym? U mnie na żadnym z tych szczebli nie było rozwodów. W moim pokoleniu jest 33% żyjących w małżeństwie, 33% w związkach nieformalnych, pozostałe 33% w pojedynkę. Dzieci z mojego pokolenia jak narazie brak. Spodziewam się, że około połowa z tych co wymieniłem będzie miała dzieci. Reszta niekoniecznie. Moi rodzice w moim wieku już mięli dwójkę.
 8. Nie używam ani Ubera ani Bolta ale jak byłem jakiś czas temu w Polsce to wyjątkowo założyłem konta żeby odsyłać ludzi do domu po imprezie - na zmianę Bolt/Uber/Bolt/Uber. W Bolcie niemal wszyscy kierowcy to były jakieś Mahmady, Asimy, Ahmedy, itp. Trochę jaja ale musi ich być sporo w tym biznesie skoro tyle razy się trafił książę ze wschodu tamtej nocy. Oczywiście jeśli, któryś z nich się okaże dzikusem to wina braku szkolenia a nie kultury no i szkolenie załatwi sprawę.
 9. Gdzie te 10-20 lasek tygodniowo? To chyba jak się jest imprezującym studentem albo min. 2 dni w tygodniu w klubie. A może jak ci mistrzowie PUA, spędzając weekend w galerii na zaczepianiu panienek? A może Ty gdzieś idziesz, ona idzie w przeciwnym kierunku i "stop. wyrywkowa kontrola dokumentów". Śmierdzi mi kolejną radą ekstrawertyka-imprezowicza w stylu "wystarczy być przystojnym ekstrawertykiem-imprezowiczem" a jak nie jesteś to "problem jest w twojej głowi stary".
 10. Ilość znajomych singielek jest funkcją wieku. Od około 25 r.ż. singielki praktycznie nie występują bo stosują metodę "na zakładkę". Myślę, że nie ma to nic wspólnego z sytuacją ekonomiczną czy poczuciem bezpieczeństwa. Jeśli jakaś pani jest sama to najczęściej jest dzieciata i nie potrzebuje faceta bo ciągnie różne świadczenia. Niezależnie od sytuacji osobistej, również często widuję pomoc rodziców. W skrajnym przypadku laska kończy studia i pyk, mieszkanie.
 11. Kumpel mi kiedyś powiedział, że próbuje odzyskać wkład własny za mieszkanie, które wziął na kredyt z ex. Taki prywatny program "mieszkanie bez wkładu własnego".
 12. @manygguh To, że Klapa miesza to nic dziwnego ale Ty cytujesz mnie mówiącego o akcji od 4:17 a teraz się okazuje, że Twój komentarz dotyczył 0:50. A Klapa w 0:50 oczywiście pomylił stopy z inflacją. Poza tym co jest bardziej prawdopodobne? To że inflację we wrześniu będziemy mięli koło 16% (z 15.6% obecnie) czy że stopy we wrześniu będziemy mieć koło 16% (z 6.5% obecnie)? Najważniejsze, że obiecał babie, że mamy koniec podwyżek stóp w tym cyklu. Inflacja w celu.
 13. " - W tej chwili mamy najwyższe stopy procentowe. W tej chwili. I najwyższą inflację - 15.5. - Czyli nie będzie większej [pewnie stopy]? - Jeśli będzie to jedno 0.25 - Dobrze. Mam nadzieję, trzymam za słowo. - No to proszę trzymać " Czego nie rozumiesz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.