Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

tomek25

Użytkownik
 • Content Count

  176
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

152 Świetna

About tomek25

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Skąd takie wnioski? To nie jest żaden wiarygodny dowód Lub w obliczu kryzysu amerykańsko-chińskiego i ograniczenia możliwości dealowania z Rosją gospodarka niemiecka musi się przekształcić na nowe tory. Więc chwilowo wyhamowała. A czy byłeś w czasie hibernacji w latach 2007-2012 gdy EBC drukował na potęgę? Chyba pamiętasz coś działo. Wszyscy trąbili że trzeba zaciskać pasa etc. Potem przyszedł kryzys krymski i wszyscy zapomnieli o tym finansowym. Jeśli zakładamy że lada moment będzie kryzys = ceny nieruchomości są obecnie sztucznie napompowane. Więc po oficjalnym ogłoszeniu będzie zjazd na rynku nieruchomości a właściwie przywrócenie ich do warunków rynkowych. Budowa nowych mieszkań będzie ograniczona bo i popyt na niego będzie ograniczony.
 2. Tylko Panie @Ksanti - potem Twoja rówieśniczka po 10 latach bolcowania ma np 28 lat (studia 18-28) zjedzie na zadupie ze stolicy bo wypieprzyli ją z roboty i nie ma na nią popytu z klubach. Zaczyna się grzecznie ubiera mówić ładne rzeczy chodzić do kościółka i miała tylko jednego chłopaka rok ale jej nie wyszło Ugadniesz czy ta cicha myszka co szuka stabilizacji nie była ostatnie 10 lat hedonistyczna kretynka jak to tak nazywasz
 3. @azagoth - generalnie wiem do czego pijesz i też mocno nie przyklepałbym tego co pisze @Panther (lecz nie mam też prawa tego obalać). Jestem gdzieś pomiędzy wami. Jednak co do Twojego dodatku dot tzw. reputacji która była ważna przez dziesiątki pokoleń wstecz odkąd się rozmnażamy (Marek wielokrotnie to wyjaśniał) to teraz dziewczyna wyjeżdżająca do dużego miasta może mieć za przeproszeniem w dupie coś takiego jak opinia społeczna. Dlaczego? Dziewczyna wyprowadza się zazwyczaj 100-300km od miejsca zamieszkania do wielkich aglomeracji. Nikt jej nie zna w nowym miejscu pobytu: sąsiedzi pracodawca koleżanki są świeżo poznane rodzice nie wiedzą gdzie jesteś i co najważniejsze co robisz W każdej chwili może zmienić miejsce pracy i zamieszkania bo przypominam to wielka aglomeracja. Także nawet jakby coś poszło po reputacji to da się to odratować. Zjeżdżając na swoją mieścinkę możesz opowiadać wszelkiego rodzaju kity o tym jedynym któremu jesteś wierna o wspaniałej pracy i życiu w stolicy etc. Dam przykład z życia. Moja była która wyjechała do wojewódzkiego miasta na studia (pierwotnie miałem z nią jechać) powiedziała mi później coś takiego (wynikła dyskusja po co to parcie do wielkiego miasta przecież nasze miasto 20k mieszkańców jest nawet spoko). Wiesz jaki był główny argument? "Jakbym sprowadzała co tydzień w piątek i sobotę innego chłopaka to jakby to wyglądało? Sąsiedzi by patrzyli, mama i w ogóle" W aglomeracji jesteś wyrobniczą kropką systemu. Nikt nie patrzy skąd jesteś, z jakiej rodziny, z kim sypiasz z iloma osobami itp. Jeśli ktoś się krzywo patrzy zmieniasz otoczenie i powielasz schemat. Jeśli wiesz, że Twoja opinia społeczna nie ulegnie zszarganiu to nawet dobra dziewczyna mając postępowe wzorce koleżanek i możliwości które oferuje jej wielkie miasto może zmięknąć (tzn odpali się jej prawdziwa natura). Pozdrawiam.
 4. Marku - ale tak uczciwie i bez emocji. Powiedz proszę co my możemy dostać od Chin? Coś co będzie bardziej wartościowe niż stałe zakotwiczenie się tutaj wojsk amerykańskich. Chyba że uznajemy obecność stałych wojsk USA jako sowiecką okupację naszego kraju (z czym się nie zgadzam). Pamiętajmy też że tego typu działania hamują (odrobinę ale hamują) różnego rodzaju zapędy Niemiec w kierunku Polski.
 5. Potwierdzam. Nie wierzę że najbogatszy człowiek na świecie dałby się skroić z połowy majątku. Panowie bądźmy poważni.
 6. @vand - Właśnie to samo słychać od Pań jak się dobrze przyciśnie. Przecież dycha to standardowa kwota aby utrzymać się na poziomie z dwójką dzieci. Przecież to coś normalnego. BTW w mojej opinii jest to wierutną bzdurą i widzę że sam sobie kopiesz grób podpisując się pod tego typu stwierdzeniami https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tyle-zarabia-sie-w-Polsce-Mediana-plac-ok-2500-zl-na-reke-7557767.html Zobacz jak wygląda mediana płac w PL. Te mityczne 10k czyli 2400 euro zarabia mój kolega pracownik fabryki w.........Niemczech w ..... najbogatszym regionie Niemiec (moim zdaniem Niemcy to top3 najbogatszych krajów świata nie uwzględniając dziwadeł typu Luksemburg Monako). Plus mediana płac z GUS https://pbs.twimg.com/media/DPTloI0X0AA8YI7.jpg
 7. Co raz częściej słyszę o tym magicznym 10k od Pań. Gdy próbuję uzyskać skąd akurat taka liczba to nie uzyskuje odpowiedzi. Macie Panowie skąd ten pomysł na 10k (a nie 7 czy 8 czy 12 czy 15). ?
 8. Właśnie bardzo mnie to zastanawiało co jest za sufler w tle przy kamerze co dopowiada mu co ma mówić. Klasyczna wojna dwóch samic o dostawcę zasobów. Być może ta kobieta jest w porządku (nie będę jej skreślać bo jej na oczy nie widziałem) ale różnie może być. Przypuszczam że nowa kobieta może być też prowodyrem tej agresji (wojna sądowa , filmy youtube) bo zwyczajnie boi się o swoje dziecko i zasoby na nie (czy to coś złego ? nie- ale tak pewnie jest). Pozdr.
 9. @Rnext - słowa klucz komunikacja i manipulacja. Dlaczego słabsze kobietki mają przewagę w wielu aspektach? Bo potrafią manipulować. Tygrysy i niedźwiedzie nie potrafią manipulować. Oby nie było akcji w której prowodyr zrobi z siebie poszkodowanego + ma plecy w firmie (niektórzy tak kozaczą i pomiatają bo są np prawą ręką dyrektora lub też kluczową postacią która utrzymuje firmę w ryzach swoimi despotycznymi zachowaniami). Autorowi życzę wszystkiego dobrego aby sprawa rozeszła się po kościach. Na przyszłość najlepiej stosować kobiece triki. Po co się bić (zostają ślady) - skoro autor jest stalkerem to albo grasz w jego metody (podk..wiasz go psychicznie) lub też jeśli przegrywasz w grę to się zwalniasz. Pracy na prawdę jest teraz dużo. Nasi rodzice zarabiający X lat temu 700 złotych i przywiązani przymusowo do jednego miejsca pracy bez możliwości wyjazdu za granicę nam zazdroszczą. Autor musi obowiązkowo udowodnić że nie on pierwszy uderzył a się bronił. Jeśli sprawa dziwnym trafem będzie wywrócona kota ogonem to może mieć z tego tytułu problemy. Tutaj zgadzam się z Tobą @Rnext że lepiej być ostrożnym w naparzaniu się na pięści (totalna ostateczność jak wojna w polityce) gdy można stosować różnego rodzaju manipulacje lub też się po prostu zwolnić.
 10. @koksownik pozazdrościł koledze jak widać.
 11. Dołączam się do opinii. Może jakiś odpowiedzialny samiec a nie samica? Niekoniecznie druga samica będzie lepsza (chyba że szukamy tej jedynej asystentki to warto próbować aż do skutku).
 12. Polecam serdecznie. Wciągnąłem dwa sezony w kilka dni.
 13. Tak jak pisze Marek. Uwierz mi że to bardzo dobra cecha. Też tak mam. W dłuższym terminie posiadasz rzeczy które naprawdę potrzebujesz. Nie rzeczy na które napaliłeś się pod wpływem impulsu a potem z nich nie korzystasz. Niegłupi pomysł. Warto tylko zadbać o to abyś wydzielił sobie fragment ziemi pod ten dom dla siebie (możesz przecież nawet rodzicom zapłacić- zależy jak tam ci się układa). Żeby nikt postronny nie mógł przejąć Twojego dobytku. Zgodnie z zasadą czyja działka tego dobytek. Pamiętaj o tym. Z autem to zależy ile chcesz wydać. Jeśli dojeżdżasz codziennie do pracy to lepiej nabyć nowe auto (jeśli posiadasz środki a posiadasz) za 60000 niż sportowego rozbitka z Niemiec za 30000. Dużo mniej problemów docelowo. Wszystko zależy od tego jakie auta Cię interesują. Dziś na rynku można dobrać wszystko co chcesz tylko trzeba szukać i co najważniejsze.......mieć kasę na stole (a Ty ja masz i bardzo dobrze). Z zakupem auta przemyśl bardzo dobrze jakie auto jaki silnik jaki typ. Obstawiam że masz kilkaset K na swoim posiadaniu. Pamiętaj że pieniądze to są tylko zamienniki. Nie musisz ich wyrzucać w błoto. Kupuj mądrze. Nowe auto którym pojeździsz 10 lat lub mały domek ze swoją prywatnością na świeżym powietrzu to coś złego? Moim zdaniem to ułatwienie Twojego codziennego życia. Rekompensacja trudów jakie poniosłeś. Pamiętaj też o dobrych ubraniach, perfumach, zegarku. Ja pracując zdalnie w domu staram się zwracać uwagę ostatnio na takie rzeczy. Mianowicie jak Cię widzą tak Cię piszą. Zrekompensuj swoje poświęcenie ostatnie kilku lat tym żeby mieć teraz wygodne życie oraz być w grupie szanowaną osobą. Jeśli ktoś postawi mi obok siebie Mietka na rowerku i gościa dobrze ubranego w aucie o wartości 50-100k i powie że społeczeństwo obu ich ceni tak samo to się myli. Wydawaj ale mądrze i rozważnie. Powodzenia!
 14. Pani była zlecona do odpalenia akcji metoo. Teraz trzeba odpalić Panią (zrobiła swoje i może zniknąć). T.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.