Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

robert_m

Użytkownik
 • Content Count

  101
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Świetna

About robert_m

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To co mnie osobiście boli w tym naszym kartonowym państwie, to stan umysłów współobywateli, którymi politycy manipulują w zasadzie przed każdymi wyborami. PIS ma znaną od lat koncepcję - i jak się wydaje niezwykle skuteczną w naszym kraju - dziel i rządź. No więc przed wyborami samorządowymi była to kwestia imigracji. Że tylko PIS jest w stanie ochronić Polskę przed zalewem imigracji - jak sytuacja w kraju wygląda każdy widzi. Imigracja ma się w najlepsze, a jej współczynnik pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza stosunek imigrantów do imigrantek, który jest jak 8 do 2. Już teraz widać, że przed bieżącymi wyborami parlamentarnymi główną osią podziału i szczucia będzie LGBT. Poza tym już w we wrześniu na konta patologii wpłynie dodatkowe 500+. Tak, patologii, bo patologią jest to, że ludzie popierają ten cały śmieszny program, który sprowadza się do tego, że zabieramy pewnej grupie X, aby dać grupie Y. "Ciemny lud to kupi..." jak mawiał klasyk, no i kupuje. Zobaczycie, jakie cyrki będą się działy, po wygranych wyborach przez PIS na jesieni, to będzie zupełnie inna Polska, i na pewno nie będzie to lepsza Polska.
 2. Dwa dni temu zjadłem na kolację 4 naleśniki z serem, 1,5h później wypiłem piwo. W środku nocy zaczęły mi się robić wzdęcia. Jestem lekko po 30stce, nigdy nie miałem czegoś takiego. Objawia się to tym, że brzuch jest twardawy (chyba od nagromadzonych gazów w jelicie), nie czuję łaknienia. Gazy oddaję w ilości około 10% dziennej normy. Jest to dosyć nieprzyjemne uczucie. Śniadania jadam lekkie (owsianka), obiady też lekkie (jakieś pierogi gotowane itd). Kolacji nie jadam, bo nie czuję głodu. Czuje, że coś mi siedzi na jelitach. Nie czuję odruchów wymiotnych. Nie mam żadnej gorączki, czuję takie lekkie osłabnie (jakieś 10-15% mniej energii w stosunku do tego co mam normalnie), być może z ograniczonej ilości posiłków. Wypróżniam się codziennie, ale w małych ilościach i nie ma takiego uczucia pełnego opróżnienia. Wczoraj zakupiłem sobie Espumisan - ale niewiele pomaga. Dzwoniłem do rodzinnego, ale stare baby pozajmowały już kolejkę, jutro trzeba osobiście się wstawić przed otwarciem, aby wyprzedzić stare baby, bo inaczej mnie nie wcisną. K$%^&a co jest? Ktoś już to przerabiał?
 3. Możesz to zrobić na co najmniej kilka sposobów. Na youtube jest sporo filmików - polecam Ci gościa który prowadzi kanał "Inteligenty Kanał Szmala". Tutaj przykładowy filmik: Gość zna się na rzeczy i w przystępny sposób opowiada jak można to wszystko w efektywny sposób ogarnąć. Można też wejść w komercyjne, już zdefiniowane systemy do sterowania. Wówczas może to funkcjonować w oparciu o https://www.sabur.com.pl/branze/automatyka-budynkowa
 4. Niech ta cała sytuacja z tym nieszczęśnikiem Marcinkiewiczem, będzie przestrogą dla wszystkich tu obecnych, do czego zdolne są kobiety i żeby umiejętnie się przed tym bronić.
 5. Ktoś kto decyduje się na jazdę motocyklem (co jest w naszych warunakch niebezpiecznym sportem), powinien moim zdaniem, obowiązkowo robić sobie cyklicznie jakieś doskonalenie technik jazdy. Powinno to być jakoś premiowane, np w postaci niższego OC. Tutaj np w formularzu: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-motocykla/kalkulator Powinno to być ujęte, a ubezpieczyciele powinni zachęcać kierowców do tego rodzaju praktyk.
 6. Co to za pani? Fajna jest jeszcze ta Pani (Rosjanka, związana z wojskiem czy innymi służbami). Ładna, sympatyczna.
 7. Chcę zakupić 3 bilety na jeden z meczy MŚ U20. Chcę pójść z dziećmi 3 i 5 lat, ale z tego co widzę, to generowane są różne miejsca (ten sam sektor, ale odległe od siebie). Jak to w praktyce wygląda? Że gdy wchodzę, to będę mógł mieć dzieci obok siebie?
 8. Ostatecznie zrobiłem tak jak mi zaproponowaliście - czyli poszedłem, wyjaśniłem sytuację. Powiedzialem jak było, że wieczorem nie było miejsc do parkowania, że przysnęło mi się trochę. Pan z SM powiedział, że mają takiego Pana który jest takim osiedlowym społecznikiem, i gdy ktoś złamie jakiś zakaz to ten od razu dzwoni. Ot po prostu takie ma hobby. Powiedział, że dziś będzie pouczenie, następnym razem mandat. Bez proszenia, lamentowania - tylko rzeczowe przedstawienie sytuacji, co przyniosło pozytywny efekt.
 9. Tu nie chodzi, że ja będę się po sądach ciągał - tylko jak to załatwić ze strażnikiem, u którego będę za jakieś 2-3h, aby się wytłumaczyć i od tego tłumacznia pewnie będzie zależało czy dostanę mandat.. Na razie mam zawiadomienie, z którego płynie informacja, abym się stawił dziś i się wytłumaczył. Później będzie decyzja - mandat czy nie. Swoją drogą wkurzyłbym się gdybym dostał madnat, bo te wszystkie osoby które łamią przepsiy np psy srające po trawnikach, auta przejeżdżające po zakazach (przed kamerami) i nic nie robią czy żule które siedzą cały dzień w centrum miasta pod kamerami, i nikt im mandatu nie wystawi. Taka dygresja.
 10. Zakaz obowiązuje od 7 do 17. Trochę mi się przyspało i o 8.00 pyłem pod autem, a tam za wycieraczką zawiadomienie, abym wstawił się do SM, bo na zakazie auto stoi. Interwencja była o 7.50. Dzwoniłem i zapytałem czy mogą anulować, ale powiedzieli, że muszę się wstawić, że przez telefon nie mogą tego zrobić. Pewnie będą dążyli do wystawienia mandatu. Jak się tłumaczyć? Dodam, że jednym z moich sąsiadów jest strażnik miejski. Myślicie, że warto jest się na niego powoływać? Że on mógłby za mnie zaręczyć. W sumie spoko gość, ale nie chcę też nadużywać tej znajomości. Wiecie jak jest.
 11. Zróbmy selekcję negatywną: PIS - socjal, ograniczanie wolności, etatyzm i większe opodatkowanie; PO - jak wyżej. Byli u władzy i się nie sprawdzili. SLD - socjal, ale przynajmniej światopoglądowo nie tak inwazyjni jak PIS i w mniejszym stopniu PO. To co boli, to komunistyczny rodowód i patologia z tym związana; Wiosna - wbrew pozorom, światopoglądowo jest mi najbliższa, ale gospodarczo to niestety nie może się udać. Socjalizm po prostu w praktyce się nie sprawdza, a oni chcą go utrwalać. Konfederacja - ehh... gdyby Konfederacja światopoglądowo była jak Wiosna i gospodarczo jak Konfederacja - byłoby idealnie. Z dwojga gospodarka jest mi bliższa, więc mogę się pogodzić z ich patologiami światopoglądowymi. Na kogo będę głosował - na Konfederację. Możecie się tutaj śmiać, karcić, dziwić - ale [email protected]#wa, nie oddam swojego głosu na socjalistów. Gwiazdowski jest mi najbliższy sercu, ale on się uparł na to, że nie przekroczy 1%. Niestety ale taką mamy ordynację wyborczą, że takie partie jeżeli nie połączą się w coś większego jak Konfederacja przegrywają, pomimo, że w praktyce ich pomysły to przepis na sukces tego biednego państwa.
 12. Dosyć dużo analizuję, co w Polsce można by zrobić lepiej - i powiem szczerze, że jest masakrycznie dużo rzeczy do naprawy. Pozwolę sobie wymienić: Podstawa to likwidacja wszystkich przywilejów emerytalnych. To jest rozbój w biały dzień, abym finansował jakiemuś 40 czy 50 lakowi emerytury. Każdy jest kowalem własnego losu i niech każdy indywidualnie zadba o swoją przyszłość,. Prawo podatkowe: zlikwidować podatek dochodowy od osób fizycznych. Wiązałoby się to z minimalizacją państwo i sprowadzenia do roli, która bardzo bym sobie życzył a więc: policja, wojsko i inne tego typu służby jak straż graniczna itd, sądownictwo oraz administracja - ale w bardzo ograniczonym zakresie. Życzyłbym sobie, aby państwo było małe, ale dobrze zorganizowane. Państwo które zarządza siecią energetyczną, elektrowniami w tym atomowymi. Państwo które posiada silną i sprawną dyplomację, a nie jak mówił klasyk dyplomatołków. Państwo które ma stabilny system prawny, a nie jest zmieniany pod wpływem bieżących nastrojów i interesów patrz. 2-dniowa aktualizacja kodeksu krnego, zaostrzająca różne kary, bo w sobotę ukazał się film o pedofilach. Parodia i cyrk w czystej postaci. Życzyłbym sobie JOW-ów, bo wówczas mógłbym rozliczać indywidualnie polityków z wywiązywania się z umowy jaką jest obietnica wyborcza -a nie to co jest teraz, że jeden z drugim to zwykłe maszynki do głosowania. Państwo powinno zadbać o sprawną komunikację drogową, kolejową czy lotniczą. Są to strategiczne rzeczy, więc państwo powinno o to dbać. Zlikwidować socjal - nie powinno być żadnego socjalu. Rolę socjalu powinny przejść fundacje typu WOŚP, typu Caritas i inne tego typu, które zrobią to znacznie lepiej niż państwo. Ktoś komu dobrze się powodzi, z chęcią wyda trochę pieniędzy na dotowanie takich fundacji, aby te mogłyby pomagać w sposób indywidualny. Służba zdrowia: wprowadzenie służby zdrowia na wzór taki jaki jest np w Singapurze, który uchodzi za najlepszy na świecie. A więc podstawowa opieka medyczna (lekarz rodzinny) prywatna (w ramach ubezpieczenia takiego jak OC dla samochodów). Państwowa powinna być jedynie ta zaawansowana opieka medyczna, lecząca nowotwory i inne poważne choroby. Jakaś tam sieć szpitali, która powinna być opłacalna z budżetu państwa. Ale w ramach tego, powinno być wprowadzone możliwość zakupu pakietów rozszerzonych, w ramach których można byłoby liczyć na indywidualną salę, jakieś lepsze menu itd. Dzięki tej kasie, można byłoby odciążyć służbę zdrowia i przeznaczyć ją np na biedniejszych pacjentów. Dlaczego tego nie wprowadzą? Bo mamy głupie społeczeństwo, które wyssało z mlekiem matki socjalizm, że każdy jest równy. Kto w nromalnym kraju widział jakieś KRUS-y? Przecież to jest finansowanie i utrwalanie biedy na wsi poprzez pieniądze reszty społeczeństwa, bo rolnicy nie są w stanie odłożyć na swoją przyszłość ułamka tej kwoty którą później otrzymują. Nie wtrącanie się państwa do takich kwestii jak eutanazja, aborcja, depenalizacja lekkich używek, możliwość posiadania broni (każdy kto ma ochotę powinien mieć możliwość się uzbroić aby bronić swojego miru domowego). Edukacja - wprowadzenie bonów edukacyjnych, likwidacja karty nauczyciela, likwidacja finansowania większości bzdurnych przedmiotów na studiach jak filozofia, europeistyka czy inne tego typu gry i zabawy. Bezwzględny rozdział państwa od kościoła. Kościół jak to Kościół niech sobie głosi swoje prawdy, ale nie powinno mieć to najmniejszego wpływu na politykę państwa. Nie powinno być żadnego finansowania kościoła z podatków. Ktoś to jest wierzącym, niech sam utrzymuje kościoł, a nie karze mi pośrednio to robić. Tak jak jest to zrobione np w Niemczech. Zlikwidować dziesiątki jeżeli nie setki tych wszystkich śmiesznych, utrudniających przepisów jak konieczność każdorazowej rejestracji samochodu przy zmianie właściciela, jak obowiązek meldunkowy i inne tego typu gówna utrudniające życie. Państwo powinno być na tyle silne, aby nie opłacało się łamać w nim prawa - ale prawo to powinno być mądre, nie ograniczające wolności osobistych, nie ograniczające wolności słowa itd. Prywatyzacja większości firm państwowych jak KGHM, jak górnictwa, jak rafinerii - to jest zupełnie zbędne z punktu widzenia państwa. Zakaz uchwalania deficytu budżetowego. Państwo powinno mieć możliwość zaciągnięcia długu tylko na wypadek wojny, na potrzeby rozbudowy armii, floty i innym tego typu kataklizmom zagrażającym istnieniu państwa. Jest tyle jeszcze rzeczy, które mógłbym wymienić ale mi się trochę nie chce. Mam też świadomość, że większość jeżeli nie wszystkie moje postulaty uzdrawiające państwo nie znajdą poklasku - dlaczego? Bo niestety większość można w łatwy sposób kupić ich własnymi pieniędzmi poprzez 500+, 13 emerytury, przywileje emerytalne górnicze, policyjne. Poprostu to się nie uda. Jak bedzie przyszłość? Niestety widzę to pesymistycznie. Zobaczcie jak rządzi PIS. Zobaczcie jak oni się wyspecjalizowali w inżynierii społecznej. Jak w idealny sposób potrafią zarządzać i kreować nastroje społeczne. Po mnie to generalnie spływa, ale lwia część społeczeństwa, które ma takie same prawa wyborcze bardzo łatwo otumanić. Zobaczcie ile już rzeczy przemycili jak konieczność rejestracji kart sim, jak jakieś JPK (podatki), jak prostacka propaganda w TV, jak w zasadzie sparaliżowanie trybunału konsytucyjnego (który swoją drogą i tak gówno robił, bo klepnął przejęcie pieniędzy z OFE czy inne rzeczy ograniczające wolność osobistą). Sądownictwo jest na gównianym poziomie, a będzie gorzej gdy przejmą sąd najwyższy, bo tego typu akcje nigdy się nie udają. Bracia, czarno to wszystko widze. Teraz jest w miarę dobrze, bo to wszystko utrzymuje wyż lat 80-tych, który się wyczerpie za kilka lat. Później będzie lipa, społeczeństwo się stażeje i będzie głosowało na takich polityków, którzy będą jeszcze więcej socjalu obiecywało. Może nie będzie drugiej Wenezueli, bo to jednak Europa a nie Ameryka Płd, ale los Grecji jest jak najbardziej możliwy. Czuję w powietrzu takie dziwne napięcie społeczne, które może jeszcze nie jest wystarczające do jakiejś większej ruchawki, ale poziom wkurwienia jest wysoki.
 13. Jeżeli miałoby to być opony z przeznaczeniem w teren, musiałyby być z oznaczeniem MT - stosowane są najczęściej, gdy jeździ się sporo zarówno po drogach utwardzanych jak i bezdrożach. Opony HT to opony które stosuje się zwykle na utwardzonych nawierzchniach: szosach itd. Chcesz mieć dobre opony, to zainwestuj w jakieś markowe typu Continental, Michelin czy Dunlop - np Dunlop Sprt Maxx RT 2: https://www.sklepopon.com/model-opony/dunlop-sp-sport-maxx-rt-2 Trochę się cenią, ale będziesz z nich zadowolony.
 14. Obecnie jestem zarejestrowany jako bezrobotny. Mam opcję wyciągnięcia trochę kasy z PUP-u na uruchomienie działalności i zakup niezbędnego sprzętu, ale nie chcę zrobić głupiego ruchu, który później w sądzie zostanie wykorzystany przeciwko mnie, dlatego analizuję temat i rozkładam go na czynniki pierwsze, bo moja była - uuu bracia, ona nie odpuści. Nie chcę aby było też tak, że jestem zarejestrowany jako bezrobotny, bo sąd uzna, że specjalnie unikam zatrudnienia na czas rozprawy. Wiecie jak jest, tam jest uznaniowość. Więc pomyślałem sobie, że jakaś forma zatrudnienia byłaby już lepsza niż jej brak. Że się staram, szukam pracy, że zarabiam jednak pewną kwotę powyżej minimalnej, ale kolorowo z zarobkami nie jest. Niestety, ale trzeba wykazać się pewną przebiegłością i umiejętnością wyprzedzania tego co może się wydarzyć.
 15. Z chęcią otworzyłbym DG, ale boję się, że sąd uzna, że prywaciarz = milioner.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.