Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Ramzes

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1141
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ramzes

 1. Jestem za tym by zacząć ten proces. Licząc się z tym ,że to zwyczajnie potrwa. Jakie są problemy prawne, społeczne i inne tego nie wiem. Dlatego lepiej zacząć ten proces i zrobić go dobrze bez 50 poprawek i precedensów. Piszę to ze swojej perspektywy. Czyli brak broni i pozwoleń a jedynie parę k naboi pod okiem instruktora. Nie znam się na szczegółach więc się o nich nie wypowiadam.
 2. Uważam ,że warto prawo było bardziej liberalne. Ale zdaje sobie sprawę,że być może jest to dłuższy proces. 5 lat lub nawet dłużej by przygotować wszystko dookoła zjawiska posiadania broni. Tak by było przygotowane służby sądy i społeczeństwo. Ten proces może wymagać rozwiązania po drodze wielu patologi co uważam za pozytywny aspekt sprawy. Dlatego dlatego liberalizacja jak najbardziej ale nie w 2020. Bo jest to pewnego rodzaju rewolucja. Coś ala zmiana ruchu drogowego w Szwecji z lewo na ruch prawostronny.
 3. @Analconda blizny mogą skutkować dolegliwościami bólowymi. Nie jesteś w stanie pociąć się w taki sposób ,który będzie wiarygodny. Osoba ,która widziała ofiary nożownika to rozpozna. (coś jakbyś gadał,że rozstępy masz od noża). Gdy zrobisz sobie tatuaż to wciąż są miejsca na świecie gdzie cię wyproszą z przestrzeni publicznej basen/sauna itp. Gdy będziesz "wyglądał groźnie" to osoby uczciwe i serdeczne będą omijać cię szerokim łukiem. W takim wypadku twój krąg towarzyski będzie bardzo ograniczony (jakościowo). Gdy będziesz miał wypadek, potrzebował stopa czy cokolwiek innego to nie dostaniesz pomocy. Tak niektóre tatuaże są fajne. Ale nie wpływają na szacunek do danej osoby. Tworząc swój wizerunek na kształt bandyty może się okazać,że wkleją ci przestępstwo ,którego nie zrobiłeś. Z jakich względów uważasz wizerunek bandyty za korzystny?
 4. Ramzes

  Janusze w beemwe

  Co do ułanów to szkoda byśmy jako Polacy powielali szkodliwy mit. Swoją drogą ułani gdy atakowali piechotę to Niemcy zazwyczaj albo uciekali albo byli wybijani przez naszych do czasu pojawienia się wsparcia. Co więcej w założeniach taktycznych ułani byli również wyposażeni w miny, broń przeciwpancerną i granaty. https://pl.wikipedia.org/wiki/Szarże_kawalerii_polskiej_na_niemieckie_czołgi A dla tych co nie lubią czytać: Co do tematu. To ja również zaobserwowałem ,że najbardziej agresywnie jeżdżą osoby w słabszych wersjach silnikowych zresztą podobnie jak handlowcy. Być może po części by zarobić na droższe auto wymagany jest większy poziom dyscypliny i zorganizowania. Tańsze auta poza możliwością rozrabiania to też super narzędzie do taniego przemieszczania jak i szlifowania techniki jazdy. Co do samych BMW to starsze modele dobrze znoszą doładowanie, teraz są również szybkie automaty. Są to klocki z których można poskładać auto mogące być szybsze w określonej sytuacji od motocykla.
 5. Ostatnio na śniadanie jem omlety z białkiem: -prosta baza, można wykonać na jej bazie wytrawne odpowiedniki.
 6. Niekoniecznie. Kasa oczarowanie może działać na przygodne znajomości (podobny efekt napalenia co ciało). Tutaj był fajny temat, który warto sobie odświeżyć: Czasem gdy kasa i pozycja się zgadza a panna poniżyła faceta to zamiast go rzucić to zwiększa ilość przemocy psychicznej.
 7. Racja. Ale pieniądze mogą dużo pomóc w poprawie wizerunku. Tak samo osobowość i kasa dają pole do wielowymiarowej stymulacji. Znacznie bardziej różnorodniej niż sam wygląd. To może działać gdy dobierzesz partnerkę o podobnej atrakcyjności fizycznej. Ty jesteś 5 to babka 5-6 tka. Nawet jeśli 10-15lat młodsza. Branie się za 10tki w takiej sytuacji to trochę jak leasing na który kogoś nie stać. @SzatanKrieger twoja w tym twoja głowa by zweryfikować motywy. Czasem lepiej być z kimś brzydszym ale takim ,który się nam podoba i go lubimy niż:
 8. Przysięga zaangażowania. W celu wyszkolenia na miarę możliwości najlepszych jednostek. Akumulacja zasobów jak i transport kultury i wartości. Ty nie rozumiesz tej "szczerości". Ona szczerze kochała i szczerze przysięgała. Być może nawet miała jakieś plany i nadzieje z tym związane. Potem natomiast szczerze cię nienawidzi i ma dość. I tak wiem ,że to nie jest szczerość ale spory % pań ją postrzega w ten sposób. Potem dokładają do tego adekwatną narrację.
 9. @leto ja to rozumiem. Tylko potem w trakcie takiego małżeństwa masz babcine przytulenie na ślubie i 9 miesięcy nie ma seksu w ciągu 1 roku. Moim zdaniem ludzie powinni się sobie podobać i się lubić. Resztę spraw realizować na miarę swoich talentów i możliwości. Małżeństwo skutkiem haju to głupota. Ale tak niski poziom zainteresowania to początek wszelakiej patologii.
 10. 11:03-12:57 kobieca definicja małżeństwa Też zwróciłem uwagę na tą wypowiedź w temacie. Bardzo ważne jest poznać poziom zainteresowania i motywy dlaczego ktoś z nami jest. Być może uda się uniknąć takiej sytuacji innym dzięki wiedzy z forum.
 11. @alicja95 jaki cel takie kryteria. Rób tak by tobie było dobrze. I póki nie oszukujesz to ok. Tylko czy druga str. uwierzy to inna sprawa.
 12. Nie ma co się czepiać cyferek ile to dużo. Natomiast warto być świadomym pewnych procesów i wyciągać z nich wnioski. Każdy wybiera to co lubi z tego co jest dostępne. Ponosi konsekwencję swojego wyboru. Zresztą pogadajcie z pijanymi kolegami czego chcą od przyszłej żony..
 13. Ale ty będziesz gorszą partnerką. Pochodzisz na randki to zobaczysz. (inne podejście) Zresztą jak ktoś miał trochę więcej do czynienia to nie zadaje tak naiwnych pytań. Czasem socjalizacja związkowa wychodzi na plus a innym razem niszczy psychikę. W ogólnym rozrachunku znaczenie podobne do stylu wychowania czy też relacji panujących w domu. Całokształt przekłada się na gorszą jakość związku. A i kolejne relacje dają mniej satysfakcji, poczucia bliskości.
 14. @Hatmehit równie dobrze partner można dać przedramiona równolegle do głowy co zmniejszy zakres ucieczki. Plus do tego zmiana rytmu tak by fale nie nakładały się i będzie romantico.
 15. @Reczu mała szansa na stabilny związek. Spora szansa ,że wróci do ex lub pójdzie dalej gdy trafi się ktoś bardziej rokujący. Jest również spora szansa,że w trakcie poznawania się zrobi z tobą wszystko co robiła z ex lub się nie zgadzała. Podsumowując najprawdopodobniej związku dłuższego niż rok nie będzie. Będzie bardzo bujać i nabierzesz sporo doświadczenia. Czy jesteś na to gotowy? Oceń sam.
 16. Chciałem wiedzieć czy twoje twierdzenie było oparte na wiedzy historycznej czy też uprzedzeniach. W islamie zasady małżeństwa i rozwodu negocjujesz w kontrakcie. Może się okazać,że mąż owszem wyrzuca w domu ale ma zobowiązanie finansowe przewyższające wartość lokum itp.(kupisz sobie 2 po rozwodzie) Co więcej często w tamtej kulturze często roztrwania się majątek by męża nie było stać na 2 żonę.(można zastrzec brak kolejnych żon w kontrakcie) Co więcej czasem również taki Pan potrzebuje zapłacić kasę rodzicom za zawarcie małżeństwa. Dyskryminacja owszem występuje ale wynika z niskiej pozycji negocjacyjnej. Coś ala monopol w gospodarce. W Polsce przez jakiś czas był zwyczaj czwarcizny. (1/4 majątku dla córki). Było to prawo,które w niektórych sytuacjach było dyskryminujące a w innych było przywilejem. Niezależnie czy dzieci było 2 czy 9 córki dostawały 1/4 po ojcu i równą część po matce. Wprowadzenie czwarcizny było uzasadnione tym,że mężczyzna idąc na wojnę potrzebował się zaopatrzyć we własnym zakresie. Faktycznie kobieta zazwyczaj nie dziedziczyła domu czy ziemi, nie mogła nią zarządzać a to co dziedziczyła wchodziło w skład posagu. (lub równowartość) I dwa pytania pytania do zastanowienia: Jeśli kobieta nie miała własnych pieniędzy to kto za nią płacił? jeśli kobieta nie miała osobowości prawnej to kto odpowiadał za popełnione przez nią przestępstwa? Sam nie znam odpowiedzi na zadane pytania. Tak samo kwestie dziedziczenia i posiadania w dużej mierze były określane prawem lokalnym/tradycją lokalną. Dlatego też nie można jednoznacznie określić czy w przeszłości ta dyskryminacja występowała czy też nie. @deomi Faktycznie posiadanie wspólnie nieruchomości jest kolejnym łańcuszkiem związku i może hamować rozwodowe zapędy. Ale równocześnie zwiększa prawdopodobieństwo przemocy partnerów względem siebie jak również ewentualny rozwód będzie bardziej burzliwy. Ja wychodzę z założenia by było jak najmniej kwestii spornych w razie rozwodu by sobie dalej układać życie i wychowywać dzieci. Jak ktoś nie chce być z nami to będzie robił pod górkę we wszystkim. Czasem gdy partner prowadzi firmę to dobrze by dom był małżonki i intercyza. To ograniczy roszczenia względem domu gdy partner prowadzi interesy i przesadzi. To czy skorzystasz z łańcuszka czy też nie to zdecyduj na podstawie własnej sytuacji. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Niezależnie co wybierzesz to życzę ci by ten łańcuszek nie był potrzebny. A ona nie wchodzi 6 miesięcy po podpisaniu? W każdym razie zobaczymy jak hiszpanka się przyjmie i w jaki sposób zmutuje.
 17. A kiedy to było? I co z tego wynikało?
 18. A jaka jest różnica między związkiem partnerskim a konkubinatem?
 19. Jeśli dobrze sobie radzicie finansowo to niech jedna osoba kupi mieszkanie. I po rozstaniu nie będzie dymu. Osoba ,która nie jest właścicielem wyprowadza się i tak będzie uczciwie. Oczywiście jeśli możecie sobie na to pozwolić.
 20. Dobrze gada, warto się zapoznać z całością działań pomijając nieszczególne fragmenty.
 21. Wybierz markę co naprawia uczciwy mechanik nie partacz w twojej okolicy. Potem podpowiemy model. Zwłaszcza,że to narzędzie pracy.
 22. Z tego co mi wiadomo to oprócz rydwanów również byli łucznicy piesi. A sam faraon miał straż przyboczną wyposażoną w łuki (krótkie?). Nie wiem na ile to zgodnie historycznie ale nie wydaje mi się by straż przyboczna potrzebowała strzelać na 150 m i dalej? Więc może łuk krótki z założeniem uzyskania szybkostrzelności na dystansie do 20-30m. (naciąg 6-15kg) A po późniejszym wytrenowaniu posiadanie zgodnej historycznie broni. Dodatkowo większe barki optycznie zmienią proporcję i talia będzie się wydawać jeszcze węższa. A tutaj coś mi się w mózgu pomieszało i chyba źle zrozumiałam. Spieszyłem się i stąd taki niefortunny skrót myślowy. Mam koleżankę, która waży poniżej 40 kg. I potrzebuje pomocy w kwestii zakupów cięższych rzeczy. (mleko, woda, proszek do prania itp). Tutaj tabelka,która daje obraz w jak dziecko rośnie: https://stylzycia.polki.pl/choroby,wzrost-i-waga-dziecka-powyzej-pierwszego-roku-zycia,10305283,artykul.html Dziecko trzeba nosić, sadzać itp do 3rż i miło by tego typu obowiązki nie były nadmiernie wyczerpujące. Owszem większość ma to gdzieś lub narzeka. Tak rozbudowany harem był jednym z czynników przez który były problemy z sukcesją władzy.Co o tym myślisz? Na razie pracuję w ciszy i nawiązuję stosunki dyplomatyczne.
 23. Może część z nich została odrzucona ze względu na wiek. Dlatego to może być drażliwy temat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.