Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mroczny Chałabała

Użytkownik
 • Content Count

  31
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mroczny Chałabała

 1. Autor profilu twierdzi, że rozważa rezygnację z działalności, a szkoda, bo był naprawdę dobry i jego popularność szybko rosła (pewnie dlatego spadł).
 2. Profil FB obnażający absurdy i hipokryzję feminizmu został właśnie usunięty przez FB bez podania przyczyn.
 3. W pełni się zgadzam, przy czym nie ma żadnej sprzeczności między tym, co napisane jest w pierwszym akapicie a hasłem "niech każdy żyje po swojemu". Dodam, że reakcje feministek na tradwife pięknie obnażyły ich hipokryzję: "kobiety mają prawo żyć jak chcą, pod warunkiem, że żyją po feministycznemu".
 4. Mnie takie wypowiedzi bardzo cieszą - więcej ludzi zrozumie, że feminizm to dzisiaj zaraza. Zamiast się oburzać, powinniśmy po cichu wspierać 😉
 5. Zupełnie się nie zgadzam. Taki pogląd próbują forsować radykalne feministki. Jeśli pijana kobieta nie była nieprzytomna (lub bliska nieprzytomności) i poszła z kimś do łóżka, to ciągle była to jej decyzja, za którą odpowiada ona sama, nawet jeśli facet był w 100% trzeźwy. Tak jak pijany kierowca w pełni odpowiada za prowadzenie po pijanemu. Oczywiście wykluczam sytuacje, gdy seks został wymuszony jakąkolwiek przemocą fizyczną.
 6. Przecież to nie wystarczy, trzeba obalić patriarchat, przez który ludzie śmiecą i wycinają drzewa
 7. Nie zamierzam wyjaśniać oczywistego. Żeby zrozumieć moje pytanie, wystarczy ze zrozumieniem przeczytać tekst manifestu, który jest tematem tego wątku (i jest podlinkowany na jego początku).
 8. Czy forumowicze popierający działalność panny Thunberg i jej mocodawców gotowi są zaangażować się w walkę z patriarchalnymi systemami ucisku, odpowiedzialnymi jej zdaniem za kryzys klimatyczny? Jakie kroki są gotowi w tym celu podjąć?
 9. Ale czy jedno wyklucza drugie? Myślę, że przyczyną rekordowego wskaźnika gwałtów np. w takiej Szwecji jest zarówno szersza definicja gwałtu (obecnie absurdalnie szeroka), jak i duża liczba imigrantów z pewnych kręgów kulturowych.
 10. Niech se gada te frazesy, szkoda tylko, że sensowne komentarze pod poniższym dobrym filmem zostały zepchnięte przez teksty jego fanów w stylu "Ona wogóle sie nie zna, pszeciesz feminizm to tyko ruwność kobiet"
 11. Nowe prawo w działaniu - jest tak złe, jak można się było spodziewać: https://nczas.com/2019/07/12/pierwsza-ofiara-idotycznego-prawa-27-latek-pojdzie-do-wiezienia-za-gwalt-bo-przed-stosunkiem-nie-zapytal-wyraznie-o-zgode/ https://washingtonnewsday.com/news/court-in-sweden-sentences-man-for-careless-rape-for-the-first-time/
 12. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (największa organizacja zrzeszająca psychologów w USA) oficjalnie wypowiada wojnę mężczyznom, uznając "tradycyjną męskość" za szkodliwą psychologicznie i społecznie: https://www.foxnews.com/health/american-psychological-association-deems-traditional-masculinity-harmful-could-lead-to-sexual-harassment https://www.boston25news.com/news/trending-now/traditional-masculinity-deemed-harmful-by-american-psychological-association/903599150 W nowej reklamie (antyreklamie?) Gillette piętnuje "toksyczną męskość", do której zalicza m.in. podrywanie kobiet (uwaga - wyjątkowo toksyczny materiał):
 13. Już był wątek i dyskusja na ten temat, gdy prawo zostało uchwalone (ale jeszcze nie weszło w życie). Ale warto o tym przypomnieć, bo to skrajnie antymęskie prawo - woda na młyn dla fałszywych oskarżeń. Nikt nie jest bezpieczny.
 14. Dokładnie. Nagromadzenie ideologicznych frazesów typu "kultura gwałtu", "toksyczna męskość", "patriarchat" w wypowiedziach tej osoby świadczy o tym, że większy sens miałaby dyskusja z psem lub kotem. A nawet z przydrożnym słupem.
 15. Ciekawa decyzja, rozumiem, że skoro ją podjął, to musi mieć jakiekolwiek szanse na zwycięstwo w sądzie. Jeśli ma jakąkolwiek podstawę prawną - kibicuję mu. Kiepski, a nawet chamski podryw na pewno nie zasługuje na pochwałę, ale to żadne przestępstwo, ani też sprawa, którą należy wywlekać publicznie. Swoją drogą, należy zwrócić uwagę na idiotycznie stwierdzenie Muller, że została "nagrodzona" przez "Time". Pokazuje totalny brak zrozumienia idei "Człowieka Roku" ("wyróżnienia", które, jak pisałem we wcześniejszym wątku, otrzymali m.in. Hitler i Stalin).
 16. Na szczęście ta "samokrytyka" była bardzo oględna, mimo że z niektórych nagłówków na portalach można by wywnioskować inaczej. Deneuve nie odwołała niczego z tego, pod czym podpisała się w liście, a nawet powtórzyła ponownie część z jego tez. Jej przeprosiny dotyczyły jedynie tego, że inne wypowiedzi niektórych kobiet, które podpisały list, już po jego publikacji , poszły jej zdaniem za daleko (rzecz jasna to absurd, żeby za to przepraszać).
 17. @Tomko Może przyczyna częściowo tkwi w fakcie, że Hollywood znajduje się w Kalifornii - najbardziej "postępowym" stanie USA, gdzie wierzenie kobietom - rzekomym ofiarom - stanowi dogmat, którego nie wolno podważać? Sam Weinstein był zdeklarowanym feministą i popierał wiele feministycznych inicjatyw. Tak czy inaczej, zgadzam się, że trudno wyjaśnić słabość i brak współdziałania ze strony tych mężczyzn. Czy sama ideologia może mieć taką siłę w dzisiejszym świecie?
 18. Było już trochę tych głosów rozsądku, ale jak widać ciągle za mało. Albo po prostu mózgi są tam już tak zryte przez feminizm, że nie są w stanie się przeciwstawić, bo zostaną zlinczowani... przez tych, z których wielu pewnie myśli tak samo, tylko boi się powiedzieć, albo to faktycznie jakaś zakrojona na szeroką skalę manipulacja polityczna (jedno nie wyklucza zresztą drugiego). Może to wszystko tak naprawdę początek kampanii wyborczej 2020: http://money.cnn.com/2018/01/08/media/oprah-golden-globes/index.html. A że przy okazji zniszczy się życie wielu osobom i dokona spustoszenia w relacjach damsko-męskich w całym zachodnim świecie? Gra warta ofiar.
 19. Sprawdziłem kilka nazwisk z listy sygnatariuszek i były wśród nich też kobiety przed 40-stką. To prawda, że średnia wieku jest dość wysoka, ale należy wziąć poprawkę na to, że listę podpisały liczne uczone ze sporym dorobkiem, autorytety z różnych dziedzin (m.in. - stosownie do tematu - psychologii i seksuologii), więc siłą rzeczy ich wiek nie może być najmłodszy. Oczywiście pokolenie 20-30 latek jest na pewno bardziej skażone feminizmem i trudno się temu dziwić patrząc na trendy kulturowe (o młodszych się nie wypowiem, bo niewiele na ich temat wiem). Ale widziałem też trochę młodych youtuberek krytykujących metoo i tym podobne trendy. Zapewne spora część z nich czyni to głównie dla atencji, ale jeśli zabiegają o nią w ten sposób, to bardzo dobrze.
 20. Wszyscy jesteśmy gwałcicielami Cieszę się, ale pytanie, czy prędzej lub później nie dotrze to do nas. Słyszałem już o tego typu zasadach na collegach w niektórych, "postępowych", stanach USA, ale nie słyszałem jak dotąd, żeby któryś kraj, czy nawet stan/region ogłosił tzw. "affirmative consent" oficjalnym prawem. To bardzo problematyczne z prawniczego punktu widzenia - zgoda może być werbalna lub nie, a i tak koniec końców wszystko zazwyczaj sprowadza się do "słowu przeciw słowu". Tak czy inaczej, takie prawo czyni seks prawdziwym polem minowym dla mężczyzn. Nie jestem MGTOW, ale coraz mniej im się dziwię. Przyszłość seksu na Zachodzie to roboty seksualne i pornografia, no i seksturystyka do krajów nieskażonych tego rodzaju "postępem".
 21. To prawda, warto, choć prawda może być bolesna. Jest wśród nich wykładowczyni, u której jako student miałem zajęcia. Wiedziałem, że ma feministyczne sympatie, a pomimo tego ceniłem ją (czas przeszły zamierzony). Wstyd.
 22. W sumie nic nowego. Czynienie zła na odpowiednio dużą skalę zawsze prowadziło do sławy. A osobami roku Time'a zostali m.in. Hitler i Stalin.
 23. To właśnie jeden z dowodów na to, że mężczyźni i rozsądnie myślące kobiety powinni ostro przeciwstawić się całej akcji metoo. Bierność w sytuacji bezwzględnej nagonki jest przyczynianiem się do kolejnych ofiar.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.