Jump to content

Cortazar

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2,030
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Donations

  0.00 PLN 

Cortazar last won the day on October 18 2019

Cortazar had the most liked content!

Community Reputation

2,435 Świetna

3 Followers

About Cortazar

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2,900 profile views
 1. No i wygrali ten finał. Polski zespół wygrywa Ligę Mistrzów!!! Brawo!!!
 2. Cortazar

  Wybaczanie

  Ja wybaczyłem swojemu ojcu jakiś czas temu. Od tamtego momentu żyje mi się dużo lepiej, jakiś ciężar spadł mi z piersi. Mimo, iż przytyłem nieco to żyje mi się lżej. Memy bym olał i opisał własne doświadczenia i refleksje ale ogólnie się zgadzam, że warto wybaczać i że do tego trzeba dojrzeć.
 3. Daleko, daleko w przyszłości, w tej samej galaktyce co zwykle… Dzięki szczodrości i pomysłowości Jego Cesarskiej Mości Imperatora Wielkiego Cesarstwa Incelskiego Faponiusza VIII, doszły wreszcie do druku długo wyczekiwane i wszędzie komentowane ‘Kroniki Incelskie’, a ściślej ujmując, kolejny jej odcinek traktujący o burzliwych i chaotycznych wydarzeniach w zamierzchłej przyszłości… - Czy wiadomo już jak do tego doszło? – Cesarz siedział na rozległym tronie i nie dowierzał wieściom, które właśnie nadeszły. - Niestety nie Wasza Cesarska
 4. Przyznaj się @Martius777, sam żeś powyrywał te kartki w jednym z wcześniejszych żyć, dobrze je ukrył i teraz odsłaniasz zakryte... Spryciarz.
 5. No i sam sobie odpowiedziałeś. Pora na kolejny krok. Brawo za posta i działaj. Obadaj sytuację na rynku pracy w okolicy, bliższej i dalszej. Nie wahaj się z dalszymi wyjazdami, nawet zagranicznymi. Zwłaszcza zagranicznymi bo to super mega doświadczenie, szczególnie w takim wieku. No i świetna szkoła językowa. Mieszkając z rodzicami właśnie na wyjazd bym się zdecydował.
 6. Wklejając linki z mediów społecznościowych proszę wziąć pod uwagę fakt, że coraz więcej użytkowników nie korzysta z tychże 'udoskonaleń systemu', tak że uprasza się o jakieś wstawki, tudzież ciekawsze cytaty, komentarze itp.
 7. A teraz wyobraź sobie, że to wszystko masz zaprogramowane w chipie wszczepionym w rękę lub oko... podkładasz pod czytnik.. i spoko...
 8. @Obliteraror Mi siostrzeniec już jakiś czas o tym mówił. Jarał się przy tym, że nie trzeba będzie nic nosić przy sobie, niczego się nie zapomni np przez roztargnienie. Po prostu idzie nowe i tego się nie zatrzyma.
 9. To o czym piszesz to czytanie na fiksacje. Zaczyna się na 3 fiksacje w wersie, później przechodzi na 2, a dalej to jeszcze nie wiem bo kurs trwa. Generalnie chodzi o to żeby wyćwiczyć jak największe pole widzenia. I można to robić ze wskaźnikiem lub bez, jak kto woli. Zaczyna się z, a później niektórzy od niego odchodzą, kwestia indywidualna. Ciągnięcie wskaźnika po tekście to inna metoda ale też ćwiczenie oczu. I tu znowu zaczyna się od jednej linijki na raz, później co druga i tak dalej. Gość z filmiku dobrze pokazuje i wyraźnie mówi, że to podstawy podstaw a
 10. p. Imię Tempo czytania [sł/min] Wskaźnik rozumienia [%] 1 Fabian 37470 100 2 Paweł 24980 100 3 Dariusz 24980 40 To jes
 11. Polecam kurs błyskawicznego czytania i technik skutecznego uczenia się. Obecnie korzystam z tego: https://uski-polska.edu.pl/ ( mam nadzieję, że nie łamię żadnych przepisów o reklamie) Wszystko robisz przez internet, sam sobie ustalasz czas na naukę czyli robisz kurs w takim tempie jaki Ci odpowiada. Przydzielają Ci pomoc dydaktyczną, z którą możesz telefonicznie lub mailowo omawiać problemy. Cały kurs określony został na dwa lata ale jak masz czas i chęci to wyrobisz się dużo wcześniej. Już po kilku lekcjach widać progres. Także ze swojej strony mogę polecić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.