Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Cortazar

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  812
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

692 Świetna

O Cortazar

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ciekawe, że dwa spotkania w ciągu 10 lat wywołało u Ciebie nagłą chęć pomocy... Mieliście w międzyczasie jakieś inne kontakty? Tel, skype, jakiekolwiek? Kiedy był ostatni kontakt i jaki? O czym wtedy rozmawialiście? Czy był wtedy pijany/cyknięty? Jaki masz cel w tym żeby mu pomóc? (poza tym, że to ojciec) Czy wiesz (a nie wydaje Ci się, że wiesz) jakiej pomocy on oczekuje od Ciebie? (o ile w ogóle oczekuje) A teraz masz zamiar? Nie zrozum mnie opacznie i wcale nie musisz tutaj odpowiadać na zadane pytania. Sam sobie na nie odpowiedz a być może sam dojdziesz do właściwych rozwiązań. Osobiście unikam jakiegokolwiek kontaktu z osobami pod wpływem środków odurzających, co nie znaczy, że potępiam. Człowiek wtedy nie jest sobą, nie kontroluje ciała, nie wie co mówi, co robi, jak się zachowuje. I najciekawsze jest to, że po otrzeźwieniu nie pamięta co się wtedy działo, także może mówić cokolwiek ale i tak nie będzie tego pamiętał. Po pijaku jest szczęśliwy i kocha wszystkich miłością szczerą i prawdziwą (a jakże) a po otrzeźwieniu się pyta: 'że co?'
 2. Cortazar

  Słuchawkowe społeczeństwo.

  To teraz odwróć pytanie i się spytaj czy chciałbyś, żeby wszyscy dokoła Cię zaczepiali i o wszystko się pytali? Czy z każdym spotkanym człowiekiem chcesz zamienić słówko, pogadać o wszystkim i o niczym? Zaraz by się pojawił temat: 'O co tym wszystkim ludziom chodzi? Non stop się do mnie odzywają, pytają się itd.' W dobie smartfonów i milionów aplikacji ułatwiających życie nie ma już potrzeby pytania o godzinę, jak dojechać, gdzie co jest itp. Wkładasz nos w telefon i się dowiadujesz, słuchając przy okazji muzyczki. Nie ma potrzeby zawracać innym gitary swoimi problemami. Dla mnie to zawsze było krępujące żeby zaczepiać przypadkowo spotkanych ludzi i pytać ich np jak gdzieś dojść. A przecież nie podejdziesz do przypadkowej osoby na ulicy i nie spytasz: 'Panie co pan sądzisz o lądowaniu człowieka na księżycu?' Chcesz mieć interakcje z ludźmi? Proszę bardzo... Są od tego kluby, kawiarnie, discoteki, itp. Równie dobrze można zadać pytanie po co komu samochody, przecież jest komunikacja publiczna. Ja w takim przypadku ruszam tylko ustami nie wydając żadnych dźwięków... Prędzej czy później zdejmują słuchawki.
 3. Jak sama nazwa wskazuje 'były/była' to czas przeszły, coś skończonego, coś co było i już nie ma. Sprawa załatwiona. Nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki. Niestety jest sporo ludzi, którzy tego nie rozumieją ale do wielu spraw trzeba po prostu dojrzeć mentalnie. Nie i nie. Mam wywalone na to. P.S. Zoooośkaaaa.... wróóóóóóóóć....
 4. Osobiście bym wybrał tą opcję.
 5. Mimo wszystko spróbuj się czasem zrelaksować, odpocząć, wyluzować, żeby Cię stres nie zeżarł.
 6. Takich ludzi są tysiące jeśli nie miliony... Nie widzę tutaj nic czym można by się było jakoś specjalnie przejmować. W około rok ogarnąłeś wiele rzeczy - wielki szacun, bo wielu ludziom zajmuje to więcej czasu. Wyjście z biedy niesie w sobie dwa aspekty - fizyczny i mentalny. Ty ogarnąłeś ten pierwszy, pozostał Ci ten drugi. To, że chcesz się zająć działalnością charytatywną wynika z poczucia winy. Mam wrażenie, że 'wsiąkłeś' w biedę i jak już zaczynasz z niej wychodzić to czujesz się winny z tego powodu. Zostawiasz tam innych niejako na pastwę losu. Nie masz czasem wrażenia, że jesteś im (biednym, pokrzywdzonym) coś winien? Tutaj jest Twój główny cel do rozpracowania. A Ty im chcesz jeszcze pomagać... No normalnie matula Terenia... No niestety w życiu jak na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania... Lepiej zwolnić przed pasami i przepuścić pieszego niż mieć go później na przedniej szybie... Każdy idzie własną ścieżką przez życie, czasem przez jakiś czas pokrywa się ona ze ścieżką innej osoby ale zwykle nie trwa to zbyt długo. Można też iść czyjąś ścieżką i wielu tak robi. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. Z drugiej strony nikt 24/7 nie jest takim 'po prostu normalnym i dobrym człowiekiem'. Tacy nie istnieją. 'Wszyscy kłamią' jak mówił dr. House. Witamy wśród żywych! Właśnie załapałeś się do ekskluzywnego grona mieszkańców tego świata. Mamy tutaj taki klub, który zrzesza ok 7 miliardów ludzi. Podsumowując... Popracuj nad pewnością siebie, poczuciem winy, znajdowaniem szczęścia w codziennych sprawach, kreowaniem myśli. Ze swojej strony mogę polecić Ci książki Davida Hawkinsa, szczególnie 'Technika uwalniania'. Już samo to, że tak wiele rzeczy i spraw ma na Ciebie negatywny wpływ powoduje Twoje negatywne emocje, które najwyraźniej Tobą rządzą. A powinno być na odwrót.
 7. Cortazar

  Kręcą was pończochy?

  Tylko takie...
 8. Tutaj oficjalna strona szczytu: http://cop24.katowice.eu/pl Około 30 tyś. delegatów ze 196 krajów. W szczycie klimatycznym mają wziąć udział wysoko postawieni na świecie urzędnicy i władze wielu państw. Pojawić się ma m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, lecz i prezydent Bangladeszu Abdul Hamid czy prezydent Malediwów Ibrahim Mohamed Solih. A także gwiazdy i celebryci - na COP-ie ma pojawić się podobno sam Leonardo DiCaprio, amerykański aktor. Szczyt klimatyczny wiąże się z podwyższonym ryzykiem, dlatego na czas tego wydarzenia teren Spodka oraz MCK będzie eksterytorialny (czyli wyłączony tymczasowo spod polskiego dowodzenia) i zarządzany przez służby bezpieczeństwa ONZ. Imprezę ma zabezpieczać 8 tys. policjantów i 500 funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Do tego trzeba doliczyć służby zagraniczne, w towarzystwie których pojawią się rządzący z wielu państw. Na teren ten nie będą miały wstępu osoby postronne, w tym mieszkańcy. Od 22 listopada do 16 grudnia przywrócono kontrolę graniczną w strefie Schengen (granica z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz porty lotnicze i morskie). MSWiA wprowadziło też na okres COP-u zakaz noszenia broni i przewożenia materiałów niebezpiecznych. Niemożliwe jest też zorganizowanie zgromadzeń, z wyjątkiem jednego - Marszu dla Klimatu, który 8 grudnia o godz. 12 odbędzie się w Katowicach. Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/cop24-katowice-8-faktow-o-szczycie-klimatycznym-pytania-i-odpowiedzi/ar/13685086 Oczywiście jak zawsze społeczeństwo podzielone jest na zwolenników i przeciwników... Dla nas, tutaj w Polsce, górnictwo i węgiel to nie jest tylko i wyłącznie akademicka dyskusja na szczycie klimatycznym, ale to jest rzeczywistość naszej gospodarki, nasza przyszłość. oraz Raport IPCC, międzynarodowego zespołu naukowców działających przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, jednoznacznie pokazuje, że żeby zatrzymać katastrofę klimatyczną, musimy odejść od spalania paliw kopalnych, w pierwszej kolejności od węgla – przekonuje w rozmowie z oko.press Paweł Szypulski z Greenpeace Polska. https://www.spidersweb.pl/2018/12/szczyt-klimatyczny-w-polsce.html Trochę podzielone ale też na temat: Memów wklejał już nie będę bo za dużo tego w necie... Co o tym całym szczycie sądzicie?
 9. Kiedyś potrzebowałem to miałem nawet cztery. Obecnie nie potrzebuję więc nie mam. Ot i cała filozofia.
 10. Cortazar

  Nauka języka niemieckiego...

  @Msafer Zaintrygowałeś mnie, będę czekał na Twój poradnik.
 11. Raczej na odwrót: Ludzie nie potrafią wymagać od siebie tego czego wymagają od innych. Szkoda gościa, ma miękkie serce to musi jeszcze bardziej utwardzić dupsko. A pańcia jeszcze nie raz go wykorzysta, a przy najbliższej okazji znowu go zdradzi.
 12. @Nefertiti To tzw. oczywista oczywistość. Lecz faktycznie dla nielicznych. @t0rek Ciekawa ta koncepcja z wiekiem dusz. W moim przypadku byłoby nawet coś na rzeczy. Do 35 roku życia można by powiedzieć, że szalałem, robiłem mnóstwo ryzykownych rzeczy, czasem nawet wbrew sobie, ot była możliwość to ok mimo braku entuzjazmu, byleby spróbować. Później się jakby uspokoiło i unormowało. Masz może coś ciekawego do poczytania w tej kwestii?
 13. To chyba jedyne prawdziwe zdanie z Twojej strony w tym wątku. Nic się tu kupy nie trzyma, zbyt wiele sprzeczności, totalny chaos w opisywaniu, argumenty z d..y... No i można kończyć wątek... i żyli długo i szczęśliwie...
 14. Pożycz go od tego kolegi i wypróbuj na sobie. Jak stwierdzisz, że działa to sobie kupisz.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.