Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Piter_1982

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1140
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Piter_1982

 1. @Vand różnie bywa. Akurat argument, że rodzice powinni wspierać dziecko finansowo do 30 jest najgłupszym z możliwych przy rozważaniu późnego rodzicielstwa.
 2. Słowianin i tak i nie. Ziemia - przy zapowiadanym kształcie budżetu Unijnego to rolnictwo u nas dostanie i to ostro po tyłku. Lokalizacje działek może i tak, ale nigdy nie wiesz gdzie zrobi się modnie. U mnie w ciągu 15 lat zmieniło się całkowicie. Miejsce gdzie było najtańsze działki i kiła, jest teraz najmodniejsze, bo pojawił się jeden inwestor, który wychodził sobie w mieście skomunikowanie tej części miasta. Wybudowane dwie drogi, zmieniono plan obwodnicy i nagle rudery zyskały po 10 razy na wartości. Natomiast z miejsca gdzie kiedyś było najmodniejsze zrobiły się nieznośne do życia. Ceny działek spowodowały, że zniknęły stamtąd jakiekolwiek usługi. Stoją tylko domy, do których jeszcze dojazd zrobił się utrudniony po przebudowaniu innego węzła komunikacyjnego w mieście. Wszystko zależy od priorytetów i to o czym ludzie zapominają trzeba wszystko dokładnie policzyć i najlepiej zaczynać od małych przedsięwzięć.
 3. https://fakty.interia.pl/pomorskie/news-niefortunna-wizyta-starszy-pan-dlugo-czekal-na-zone-przed-ga,nId,3338287
 4. Często to są toksyny wydzielane przez bakterie. Bakterie żyją sobie w jelicie i wsuwają cukier. Trują cię oczywiście produktami swojej przemiany materii. W momencie jak odetniesz cukier zaczynają chorować i zdychać. Więc jeśli wcześniej miałeś tam farmę przemysłową to po odstawieniu cukru masz epidemię.
 5. Nie zapominaj, że każdy z tych celebrytów jest sam w sobie produktem. Nigdy nie wiesz ile w tym ściemy i budowanie wizerunku. To tak jak z LGBT, co druga gwiazdka jest teraz przynajmniej bi. ps. z drugiej strony na pewno można. W czterogodzinne ciało jest podrozdział o kulturyście, który nawet jest weganinem i prowadzi bloga.
 6. Nie ma jak Kiełbasa. Nie ta do jedzenia ;). Podręcznik. Kilka lat dawałem korepetycje i moim zdaniem nie ma nic lepszego, podręcznik pisany na postawie zestawów zadań maturalnych. https://allegro.pl/oferta/matura-z-matematyki-1-2-2018-podst-rozs-kielbasa-6956345322?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_PLA_Książki+i+komiksy&ev_adgr=Książki+i+komiksy&gclid=EAIaIQobChMIxor065Ps5QIVGeJ3Ch0WuQeEEAQYAiABEgJJWfD_BwE ps. wydaje się banalne, ale działania na ułamkach i procentach plus sprawne przekształcanie wzorów, potrafi znacząco podnieść umiejętności ucznia.
 7. Oczywiście zależy jak żyjesz, niektórym prawo jazdy nie jest potrzebne. Tylko, że to powinna być świadoma decyzja.
 8. Wydaje się, że podjąłeś już decyzję. Zabierz swoje rzeczy od niej, spakuj jej. Nie da się tego zrobić tak, żeby było miło i różowo, nawet jeśli to android. "Chcę zakończyć nasz związek. Długo o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że nie jestem i nie będę z tobą szczęśliwy." I po prostu możesz za chwilę wyjść. Wcale nie jest objawem litości zostawanie z kimś i "trwanie" przy nim jeśli się np. rozpłacze. Mnie się zdarzało zerwać przez telefon i uważam, że to też ok, jeśli Ci z tym ciężko. O wiele gorsze jest trwanie w związku w którym się nie widzisz, tym bardziej patrząc na twój wiek i sytuację. Zrób to w piątek, bo jak wiadomo alkohol nie jest rozwiązaniem (z drugiej strony sushi z Biedry też nie).
 9. Miałem podobną propozycję kiedyś, z perspektywy czasu jeszcze bardziej się cieszę, że nie przystałem na nią. Nie warto łamać prawa (za takie pieniądze ), @Mosze Red pisze bardzo dobrze. Jak kraść to miliony. Tak poważnie nie wiem w jakim wieku jesteś, ale głupie zawiasy potrafią za człowiekiem ciągnąć się latami, nawet jak dobrowolnie poddasz się karze. Tym bardziej, że przy obecnym stanie sprawności naszych sądów to za dwa lata może dojść do rozprawy. Potem powiedźmy 3 lata okres próby (minimum, jeśli jesteś małoletni), Praca, wyjazd za granicę. Co byś nie chciał robić będziesz już miał brudy w papierach. A może kiedyś zachce Ci się na radnego kandydować, albo pójść wyżej. Nie wiesz kiedy i jak Cię taki syf uderzy. Poza tym edukacja w Polsce to ściek i szambo, nie musisz jeszcze się dokładać. Potem jest narzekanie jak to u nas źle. A ktoś pisze prace tym wszystkim kretynom i idiotkom. Może przykładasz rękę do tego, że przyszły aniołek prezesa NBP zrobi sobie dyplom. ps. zupełnie na marginesie, nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby przez telefon z obcą osobą rozmawiać o popełnieniu przestępstwa i rozważać to potem na poważnie.
 10. Jak już ktoś chce być hipokrytą to od historyjki o zamku jest stwierdzenie: O wiele poważniejszą sprawą jest przyjąć gości, niż tylko zajrzeć z wizytą.
 11. Wystarczy np. obciążyć taką pokojówkę kosztami wynajem odkurzacza (specjalnego oczywiście). Wtedy i 4000 może na rękę zarabiać, a 2500 płacić za wynajem odkurzacza (albo kupić swój za 50000 od pracodawcy).
 12. Kiedy na koniec dnia siądziesz do Excela i policzysz ile kosztuje godzina pracy Ukraińca pomimo wyższej stawki wychodzi, że mniej, chociażby przez fakt, że tylko w ostateczności idą na chorobowe. Nie ma problemu, żeby przyszli w weekend. Spróbuj w piątek powiedzieć Polakowi, że trzeba zostać w najlepszym przypadku posłuchasz o wyzysku. Do tego często państwo dotuje przyjazdy Ukraińców w tej czy innej formie. To chore ale tak jest.
 13. Dwie diety z których pierwszą stosowałem i potwierdzam efekty 1. Każdy kęs przeżuwasz 20 razy przed połknięciem i po posiłku myjesz zawsze zęby (super wyrobić sobie taki nawyk, tak na marginesie). Co to powoduje. Oszukujesz niejako swój mózg. Przecież możesz zjeść co chcesz batonik nie ma sprawy, tylko potem do łazienki. Podczas spotkań nie możesz wsuwać za dużo ciasteczek, wafelków itp. które zwykle leżą na stole. Dla mnie to była plaga. Rezultat 79-72 w miesiąc przy wzroście 170. Potem dodałem ćwiczenia, na początku bałem się o kontuzję. Acha jeszcze dołożyłem spanie po 8h. 2. Stosowałem, ale krótko i nie zanotowałem wyników więc trudno mi się wypowiadać. Robisz zdjęcie wszystkiemu co jesz. Każde danie, każda przekąska i wrzucasz do osobnego katalogu na dysku i podkatalogów każdego dnia. Jak napisał autor tej metody - duża paczka M&M i dwulitrowa cola to na pewno nie jest coś czemu chcielibyście zrobić zdjęcie (podobno po pstryknięciu foty wylał napój do zlewu a czekoladki oddał komuś z rodzeństwa).
 14. Powodzenia, chociaż z mojego doświadczenia wynika, że lepiej zmieniać po jednym nawyku na raz.
 15. Jak już to mogą być jakaś panna może być dla ciebie za młoda, a nie ty za stary. Ale w przypadkach, które opisujesz wszystko jest w porządku. ps. zawsze możesz skwitować z lubieżnym uśmiechem na ustach, tak masz rację to obrzydliwe i pokiwać głową.
 16. O boksie bardzo fajnie mówi tu Michał Żebrowski, może puścisz mamie tak na marginesie to świetny wywiad. Prowadzi biznes, spełnia się jako artysta ma dzieci i młodą żonę ;).
 17. No to zgwałciłeś logikę. To klucze od wspólnej klatki, autor tylko opisał to w ten sposób, że sugeruje, że to tylko jego drzwi. @makuszy - sprawdź jak dokładnie jest z tym śladem. Nie wiem czy wystarczy zrobić zdjęcie krawędzi w powiększeniu, czy jak to się sprawdza. Kiedyś w miejscu gdzie pracowałem było włamanie, i wyszło właśnie że ktoś sobie dorobił klucz w ten sposób.
 18. 1.Jeśli dorobi sobie klucz to na oryginale zostanie ślad. 2.Jeśli to tylko twoje drzwi to zmienisz zamek jak skończy i tyle. 3. Możesz włożyć wkładkę gdzie klucze są rejestrowane i nie dorobi ich łatwo (uwaga pomimo, przy kilku markach niby bez karty nie wyrabiają to w praktyce można je dorobić).
 19. Wracając do wątku. Powinieneś się zastanowić po co Ci kobieta (wbrew pozorom ważne, bo nawet jeśli do seksu - to do bliskości czy do rozładowania napięcia a może do realizacji perwersyjnych fantazji). Potem zastanowić się gdzie taka kobieta będzie i co jej zaimponuje (czego będzie oczekiwała od faceta, to chyba bardziej precyzyjne). To, że imponujesz kobiecie nie znaczy, że zacznie cię pożądać. ps. chyba najlepszym sposobem i w miarę uniwersalnym rozpalenia samicy jest przedstawienie się jako posiadacz czegoś czego zazdrości. Powodzenie u płci przeciwnej, refleks jak ten z muchą ale i lambo albo prestiżowe stanowisko w firmie się nada.
 20. @JoeBlue ty w ogóle czytałeś o czym jest wątek?
 21. Zaskakujący w treści artykuł: https://wolnemedia.net/dziecko-powinno-byc-przy-matce-mit-niszczacy-cywilizacje/?fbclid=IwAR3GkIF1EYCqaX3GZMv0uhRz9nQps2FZhJUfJWLIeBZXKi-avj5MoaWXUhs
 22. O wszystkich niebezpieczeństwach tu wymienionych pomyślałem i jestem zabezpieczony. Karta jest do subkonta i używam go tylko przy jednej jedynej aktywności. Towar chce kupić na kartę jako osoba prywatna - ze względu na warunki umowy i właśnie promocji. Pieniądze z subkonta mogę zaryzykować, zawali mi się wiara w ludzi na jakiś czas, ale nie będzie to tragedia życiowa.
 23. Jak to wygląda, ze strony prawnej? Nie będzie mnie w kraju, a chcę skorzystaj z okazji "Czarnego piątku". Zostawiłbym kartę mojemu znajomemu, żeby dokonał zakupów za mnie. Tylko wolałbym, żeby go ktoś nie wylegitymował i aby się to brzydko nie skończyło. Oczywiście prawdopodobieństwo jest małe, ale gdyby jednak.
 24. Co do ciąży z gwałtu: 1. Przy zgłaszaniu gwałtu kobieta dostaje w szpitalu pakiet leków chroniących przed chorobami wenerycznymi i tabletkę wczesnoporonną jeśli chce. 2. Romuald Dębski (genialny ginekolog - warto posłuchać jego wypowiedzi na youtubie jest trochę materiałów, właśnie na temat aborcji) mówił, że wbrew pozorom to nie jest problem. Co jest dla niego szokiem kobiety rodzą takie dzieci i wychowują. ps. naprawdę polecam wypowiedzi Dębskiego - zrównoważone i empatyczne w całym ścieku rozszalałych fanatyków z obu stron.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.