Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mathew

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About Mathew

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie Panowie Bracia, w tym temacie pokrótce przedstawię Wam kanał noszący nazwę Wojna Idei, na który natknąłem się stosunkowo niedawno, zachęcam również do przejrzenia sobie treści na nim zawartych, oraz do wyrażania swoich spostrzeżeń i opinii na temat ów kanału. Jak mówi nam tytuł tegoż tematu, a także opis samego kanału, dotyczy on głównie anglojęzycznych wywiadów, wykładów i wypowiedzi (często znanych lub/i wyedukowanych osób takich jak Jordan B. Peterson, Karen Straughan, Joe Rogan i innych, choć główne skrzypce gra tam pan Peterson), które zostały przetłumaczone przez autora kanału na język polski, dzięki czemu teraz każdy nasz rodak, który nie opanował języka wyspiarzy w wystarczającym stopniu, może przyswoić sobie ich treść, a to właśnie ona jest tutaj ważna Ale również sam autor dzieli się z nami swoimi poglądami i spostrzeżeniami na różne tematy. Zaś o treści filmów (zarówno tych spolszczonych, pochodzących od zagranicznych twórców i osobistości, jak i tych stworzonych w pełni przez właściciela kanału) na tymże kanale można mówić godzinami, gdyż poruszają one tematy będące w centrum wielu dyskusji, które zresztą często są Braciom znane, chociażby z twórczości naszego Guru, pana Marka. Nie zabraknie więc wypowiedzi na temat: - związków damsko-męskich (także o friendzone) - wychowywania dzieci - psychologii (w tym o psychice kobiety i mężczyzny uwarunkowanej ewolucją) - kwestii męskości (związanej z nią agresji i toku rozumowania) - relacji międzyludzkich (i naszej postawy względem innych) - moralności - idei religii - polityki I wiele innych. Sądzę, że każdy z Braci, kto interesuje się tego typu tematami znajdzie tam coś dla siebie, lub już znalazł Jak można zauważyć wiele z tych tematów podobne są do tych, o których napisał/nagrał już pan Marek, jednak często są one przedstawiane nieco odmienny sposób, lub z innej perspektywy, a do tego dochodzi jeszcze różnorodność doświadczeń tych ludzi, dzięki czemu możemy spojrzeć na daną sprawę w nowym świetle. No i znajdziecie tam również takie perełki, jak niektóre z filmów pani Karen Straughan, która zresztą prowadzi swój własny, anglojęzyczny kanał. Mi osobiście najbardziej spodobał się wykład pana Jordana B. Petersona: "Dlaczego warto być niebezpiecznym": Oraz wypowiedzi pani Karen Straughan na temat feminizmu: A także na temat tak powszechnie znanego zjawiska, jakim jest friendzone: 😈 Wreszcie mogę raz na zawsze zamknąć usta tym, którzy wzbraniają się rękami i nogami przed przyjęciem prawdy na temat kobiecej natury mówiąc mi "Co Ty możesz wiedzieć o tym, co kobieta czuje i jak myśli?!", lub "Żadna z kobiet się z tym nie zgodzi!" (żarcik oczywiście). 😈 Link do kanału Wojna Idei: Click! Jaki jest Wasz ulubiony film z tego kanału? A może macie jakieś spostrzeżenia, czy opinie na jego temat, które chcecie przedstawić? Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam, Mathew.
 2. Tutaj wstawiam screenshoty smsów, które odebrałem po przekroczeniu granicy: ScreenShot 1 ScreenShot 2 A co do Plusa - nie narzekam na zasięg, aczkolwiek bywały czasem i takie problemy, choć raczej sporadyczne. Czy polecam? Szczerze, to nie mam porównania, ale od znajomych słyszałem, że można nabyć tańsze pakiety. I nie, nie reklamuję tej sieci (a przynajmniej nic o tym nie wiem panie Moderatorze).
 3. @Arox W moim poprzednim poście opisałem jedynie jak u mnie to wyglądało. Poza tym nie napisałem, że trzeba koniecznie mieć na firmę, z tego co się orientuję na prywatny pakiet powinno działać dokładnie tak samo jak w moim przypadku, oczywiście uwzględniając różnicę w samej ilości transferu, ale sam schemat i mechanizm działania powinien być ten sam. Jeżeli nadal masz wątpliwości, radzę po prostu podejść do punktu swojego operatora i poprosić o przedstawienie dostępnych pakietów oraz poinformowanie które z nich ewentualnie nie działają na terenie UE (choć jak pisałem, obecnie większość, jak nie wszystkie powinny działać).
 4. Ja mam 20GB internetu LTE z pakietu Plusa dla firm, który to transfer [danych] współdzielę z 2 innymi osobami, a tak się złożyło, że one zużywają może 3-4GB (na miesiąc), więc reszta jest dla mnie. Tyle, że... ten pakiet w pełni działa jedynie na terenie Polski, gdyż ustawa dot. zniesienia roamingu na terenie UE zakłada ograniczenia - czasowe (możesz korzystać z pakietu kraju x w kraju y, bodajże przez 4 miesiące w roku) i ilościowe [transferu] (do ~ >1,5 GB transferu na miesiąc, z kraju x w kraju y). Gdy ja objeżdżałem kilka krajów UE (po wejściu owej ustawy), to wyglądało to tak, że na Słowacji mogłem użyć ~1,5GB transferu, po przekroczeniu granicy Węgierskiej resetowało się do kolejnych ~1,5GB transferu itd. Nie pamiętam jak to działało po powrocie do danego kraju. W każdym razie szczegóły powinieneś znaleźć tutaj: Link 1 Link 2
 5. @The notorious Zgadzam się z tym co było pisane powyżej, w skrócie ludzie przychodzą i odchodzą, oni nie są pierwsi, ani nie ostatni, nie przejmuj się i nie zrażaj do nich. Bądź sobą i rób swoje jeżeli twierdzisz, że nikt z tej grupy nie wykazuje przejawów ambicji poza melanżem i graniem w gry komputerowe, choć może po prostu Ci się tak wydaje ponieważ nie poznałeś ich lepiej. Od siebie mogę Ci doradzić, że jeżeli brak Ci osób do których mógłbyś "otworzyć mordę", to przy najbliższej okazji zagadaj do kogoś kto akurat odszedł na chwilę od swojej grupki, gdyż zawsze łatwiej jest nawiązać rozmowę w cztery oczy. Polować powinno się na osobniki oddzielone od stada (a zwłaszcza na samice ).
 6. Jak widzę seriale tego typu, to aż mnie skręca. Rozumiem, twórcy starają się ośmieszyć pewne zachowania, stereotypy, ale mimo wszystko jest to na tyle sztuczne, że nie potrafię tego przełknąć. Nawet mimo tego, że jeszcze nie jestem jakoś bardzo doświadczony w relacjach damsko-męskich, widzę tu tyle błędów tego pana i słabą (bądź też bardzo dobrą, w swej sztuczności) grę aktorską, że zaczynam powątpiewać w "wyższość Homo Sapiens Sapiens nad innymi rasami".
 7. Witam wszystkich użytkowników forum, jestem zwykłym i myślę że wystarczająco normalnym młodym człowiekiem, ze swoim życiem, poglądami i problemami, ale nie owe problemy były przyczyną decyzji o rejestracji tutaj, nie będę spamował postami na ten temat, o to możecie być spokojni. Przyczyną tego że się tutaj znalazłem jest chęć wymiany wiedzy, doświadczeń i poglądów na różne tematy. Na pana Marka natknąłem się przez przypadek, ot jedna z audycji znalazła się u mnie na głównej stronie Youtube. Na początku niechętnie, lecz coraz więcej słuchałem jego głosu i po przefiltrowaniu co dłuższych nagrań, stwierdziłem iż wiele rzeczy o których mówi może być, lub jest prawdą. Lecz przede wszystkim niektóre z jego poglądów były całkowitym zaprzeczeniem tych, które nabyłem i wykreowałem dotychczas, przez co mogłem spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy. Mam nadzieję że to samo spotkam na forum, dzięki czemu będę mógł zastanowić się nad różnymi sprawami. Mam również nadzieję że za niedługo będę mógł sam o sobie powiedzieć że jestem jednym z Braci Samców. Pozdrawiam, Mateusz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.