Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Trevor

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  330
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

303 Świetna

About Trevor

 • Rank
  Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1030 profile views
 1. Pamiętam jak się z kumplami śmialiśmy że jak kobiety zbudują szałas to mężczyźni będą już rozpoczynać program kolonizacji marsa.
 2. Edit: wkleiłem link jeszcze raz ten sam bo nie zauważyłem że to odpowiedzi odnośnie filmu który zapostowałem. Chyba kręcę się w kółko Ten post jest do usunięcia.
 3. Całe życie to kryzys. Nie ma co się nakręcać.
 4. Lekko przesadził z tym żartem, ale jak to zwykle bywa w internecie najmniejsze przewinienie (liczą się intencje) urasta do rozmiarów wyprawy krzyżowej.
 5. To powiedzenie jest głupie. Lepsze jest "trzeba wiedzieć które mosty spalić".
 6. Marnotrastwo kobiecej natury, głupota i wyjątek potwierdzający regułę.
 7. Hehe w wojsku Jak kompania skończyła to cały korytarz się świecił od potu. Nadmieniam że tak pod koniec człowiek się ślizgał we własnym pocie, ale to rok temu dzisiaj bym chyba na zawał zszedł jak bym miał tak stopniowego rozćwiczenia zrobić, a robilismy tak z 20 min.
 8. To nie jest tylko wyznanie religijne. To też fundament cywilizacji zachodniej która została zbudowana właśnie w oparciu o poczucie wspólnoty (i religia miała tu olbrzymie znaczenie). Religia katolicka czy ktoś tego chce czy nie chce jest zakorzeniona w naszej kulturze. Często była czynnikiem mobilizującym do wspólnej walki czy przetrwania (PRL, II WŚ, Potop Szwedzki, wojna obronna 1920 itd.). To nie jest tak że zadeklarowani ateiści w nic nie wierzą. Wierzą że Boga nie ma i się z tym obnoszą w imię tego że chcą mieć rację to samo zadeklarowani gorliwi katolicy. To tylko łatki. Prawda jest taka że nie wiemy czy Bóg istnieje. Możemy się tylko domyślać lub gdybać. Co innego tradycje i zwyczaje (a te w olbrzymim stopniu szczególnie w Polsce zakorzenione są w religii). Nie oceniam czy to dobrze czy źle. Jest to czynnik scalający w narodzie (już w coraz mniejszym stopniu). Także patriotyzm bez religii niewiele znaczy. Jest tylko hasłami rzucanymi na wiatr, bo patriotyzm to także, a może przede wszystkim poświęcenie się dla idei (czasem nawet własnego życia). Dokonanie apostazji to takie pokazanie. Mam was gdzieś (szczególnie w mocno wierzących rodzinach), a już obnoszenia się z tym całkowicie nie rozumiem tak samo jak wiary na pokaz.
 9. No i na co ci to? Nie chcesz się bawić w katolickie obrzędy to się nie baw. To wolny kraj. Ja tam się nie spinam na to, ale jak słyszę że ktoś chce zrobić apostazje to mnie nosi. Miałem koleżankę taką feministkę co się tym chwaliła. Co to ma za znaczenie. Urodziłeś się w takim kraju w takim miejscu i w takiej rodzinie której zależy na praktykowaniu obrzędów. I teraz jesteś ty który rozważasz czy generalnie położyć kloca na to co twoje plemię wyznaje - i de facto tylko po to żeby pokazać jak bardzo masz ich wierzenia w dupie. Sam sobie odpowiedz co to zmieni. Moim zdaniem nic i nie warto się w takie głupoty bawić. Bo to głupota. Nie chcesz nie wierz i nie praktykuj. Nikomu to różnicy nie zrobi. Ale zachować się czasem wypada odpowiednio w stosunku do swoich ziomków z własnego plemienia.
 10. Im brakuje pieniędzy na te wyrąbane w kosmos programy socjalne. 500+ na 2019 rok będzie kosztować ponad 31 mld zł. 45 mld wynosi cały budżet MON. Podejrzewam że powoli likwidują obecny system emerytalny kurcząc go poprzez wykradanie z niego środków. Wiedza że mają jeszcze z jedna kadencję. Zazwyczaj rządy nie trwają dłużej niż 2 tury - ludzie chcą zmiany. Zostawią brudy swoim następcom i nam. Ich i nas mają gdzieś.
 11. Więcej można przeczytać w tym artykule. https://gloswielkopolski.pl/ofe-do-likwidacji-pieniadze-maja-trafic-na-indywidualne-konta-emerytalne-ale-nie-wszystkie-to-kradziez-mowi-byly-wiceszef-nbp/ar/c1-14023163 40 mld ze 162 mld odłożonych na kontach emerytów ma trafić do systemu. Kradzież w biały dzień po raz kolejny... To wszystko idzie na dno... Jak dla mnie szkoda słów. Kolejna banda zdrajców która na naszych karkach urasta w piórka sprzedając propagandę sukcesu. Zwykłe złodzieje i tyle.
 12. To nic nie znaczy. Inteligencja, i wykształcenie/mądrość mogą być wykorzystane niecnie zależnie od intencji. Prawda jest taka że niektórzy są bardziej podatni na wyrządzanie innym krzywdy jeśli tylko im to coś da. Myliłeś się co do swojej żony i nie miej złudzeń co do tego. Można czasem z kimś całe życie spędzić a nie znać go wcale (i żyć ciągle swoim wyobrażeniem o kimś).
 13. Cały strajk to nie tylko walka o podwyżkę. Zachęcam do obejrzenia wypowiedzi nauczycielek ze szkoły do której kiedyś chodziłem (warto poznać wypowiedzi z drugiej strony medalu). Swoją droga strasznie mnie razi że to same kobiety. Ani jednego faceta, ale o tym dość często rozmawiamy więc chyba szkoda strzępić ryja w tej kwestii: Zaznaczę jeszcze że program przygotowany przez lokalna telewizję mocno sprzyjającą władzy (dość podłej wobec obywateli). Moim zdaniem babeczki trochę racji mają odnośnie programu nauczania. To jest szkoła podstawowa.
 14. Tez uważam że to ważny temat. Myślę że coś z nami jest nie tak. Jak mamy chwile spokoju czy czasu dla siebie to uważamy że to coś nienormalnego dlatego dopada nas stagnacja. Do tej pory nie mieliśmy czasu na nawet zastanowienie się czego chcemy, co nas naprawdę interesuje, i jak ten czas się pojawia to jesteśmy zagubieni. Popadamy w marazm bo przy nadmiarze bodźców nie ma miejsca na spokojną refleksję czy pomyślenie nad tym co realnie warto zrobić. Mężczyzna musi pracować rękoma (przynajmniej częściowo) żeby mieć poczucie sensu, ale nie zasuwać jak nienormalny. Tylko wtedy to ma sens. Technologia zagłusza nasz wewnętrzny głos i tak uważamy że laska, samochód, czy kariera rozwiąże nasze problemy, a tak naprawdę póki nie poznamy siebie to nie ma o czym w ogóle gadać. Problem w tym że to jest powszechne zarówno u mężczyzn jak i kobiet.
 15. Oj zdziwiłbyś się jak to wygląda czasem. Tutaj z uśmiechem, a odejdziesz i ci tak dupę obrabiają że sobie nie wyobrażasz, ale to pewnie różnie bywa. Generalnie poziom kultury w kraju leży. Mało tego to sie uważa za coś z czego ludzie są dumni. Im większy cham tym bardziej dumny z tego że jest chamem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.