Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kapitan Horyzont

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1347
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kapitan Horyzont

 1. Golę się pod pachami. Krótkie owłosienie w tym miejscu jest akceptowalne, długie zdecydowanie nie.
 2. Ciekawe, ale to jednocześnie świadczy o tym, że 1. Kościół w Polsce nie był wszechmocny 2. Tolerancja religijna dotyczyła nie tylko szlachty, ale i chłopstwa.
 3. Może nie będzie żadnych rozpraw? Ci, którzy mają nieczyste sumienie ogłoszą, że składają pozew, po czym go złożą albo nie, a może złożą tak, aby sąd go odrzucił. Sądy są przecież polityczne, nieprawdaż?
 4. Przyznaję, że nie zapoznałem się dokładnie z jego twórczością, dlatego pytałem tutaj. Zacząłem oglądać jakiś filmik i poczułem, że to strata czasu- jakieś ględzenie o niczym. Żeby pouczać innych w takim wieku to naprawdę trzeba sporo przeżyć, ten gość na takiego nie wygląda.
 5. Ile ten koleś ma lat? 25? Jeśli tak, to ja w jego wieku byłem gówniarzem i gówno wiedziałem o życiu.
 6. Nie. Po prostu pani z bogatym bagażem doświadczeń jest statystycznie znacznie gorzej rokującą kobietą do związku. Natomiast przy jednorazowych przygodach kwestia sprowadza się jedynie do kwestii zdrowotnych.
 7. Dygresja- z tego, co wiem, to PO się postawiła. Sondaże wskazywały jej zwycięstwo i że to ona będzie dyktować warunki. Po porażce byli w takim szoku, że stanęli okoniem.
 8. Polecam poranki z Karoliną Korwin-Piotrowską.
 9. Polityka rachunku sumienia? To jakaś nowość. Moim zdaniem powody są inne - sojusz sił postępu z islamem, z dla mnie nie do końca czytelnych powodów. A drugi powód to strach przed zamachami. Muzułmanie są pewni siebie i prą naprzód. Możesz mieć rację. Ale... może to po prostu świat jest przeciętny, co wynika z przeciętności większości ludzi? Nauczyciele? Też mają wyższe wykształcenie, a większość z nich się do niczego nie nadaje. Podobnie mierni inżynierowie, psycholodzy (sporo o nich na forum - bracia płacą kasę a efektów brak), tzw. fachowcy. Większość ludzi coś tam robi, ale nawet w swój długo wykonywany zawód robią co najwyżej przeciętnie. Dodajmy do tego produkty - przemysłowa żywność, buty z pseudo-skóry, mieszkania budowane ciasno i szybko, byle taniej. Chcesz wyskoczyć ponad przeciętność? Musisz albo zrobić to sam, poczytać, nauczyć się, poświęcić czas itp., albo znaleźć kogoś, kto to robi naprawdę dobrze. I zapłacić mu 2-3 razy więcej, niż stawka rynkowa.
 10. Zarzut o uprawianie gimnastyki odrzucam. Chodzi mi raczej o pokazanie, że rzeczy nie są czarno-białe. I w dodatku próbuję zmieścić się w kilku akapitach. Dlatego ten drugi cytowany akapit jest dość kuriozalny, jakbym tego nie wiedział albo kogoś usprawiedliwiał. Po raz kolejny widzę jakieś ogromne emocje bijące z Twoich postów.
 11. Dzięki, ale co oni właściwie robią? Uczą życia, emanują pozytywną energią, leczą na odległość, a może uczą gry w szachy?
 12. Dość prozaiczne. Dla mnie Kościół instytucjonalny to przede wszystkim proboszcz. Jak jest ok, to jest z grubsza ok. W poprzedniej parafii było dwóch starszych proboszczów, jeden zmarł, wierni go bardzo szanowali, nie słyszałem o ekscesach. W nowej jest ksiądz w średnim wieku. Wydaje się ok. Po pierwszym filmie miał kazanie - zero szukania spisków, był przybity, wyglądało to szczerze. Hierarchów widzę głównie w telewizji. Być może, podobnie jak w typowym korpo, oderwali się od rzeczywistości. Będzie ksiądz na kolędzie, poruszę temat.
 13. A nie masz wrażenia, że polska narracja historyczna jest jednak uczciwsza, a ewentualna dyskusja bardziej otwarta? Nie znam programów nauczania historii w innych krajach, powiedzmy, naszych bliższych i dalszych sąsiadów, coś jedynie czytałem, słyszałem, ale każdy kraj ma jakąś historię do opowiedzenia. U nas ukazują się różne książki, są dyskusje, kto chce ten się dowie.
 14. Żongluje wybranymi fragmentami, a jednocześnie zachęca wiernych do regularnego czytania? Skąd wziąłeś te 5%, przynajmniej dla NT? Cykl trwa 3 lata, w tym czasie przerabiane są kolejne fragmenty Ewangelii, do tego Listy. Niedziele, święta- trochę się uzbiera.
 15. Hitler był politykiem, do pewnego momentu bardzo skutecznym. Mógł mówić różne rzeczy. Pomimo cenzury i dyktatury rząd Hitlera dbał o popularność wśród niemieckich robotników. M.in. organizował różne akcje dożywiania Niemców na święta. Pisał o tym Gotz Aly w "Państwie Hitlera". Co do napisu - oczywiście znałem go wcześniej. Wg Wikipedii jest to stara, pruska tradycja, którą wprowadził Fryderyk I. Umieszczał ten napis na sztandarach i elementach wyposażenia wojsk. Tradycja przetrwała w armii do 1945 r, a w zachodnioniemieckiej policji do lat 70 -tych. Jasne, ostatnio ktoś wrzucał wątek o gościu okradzionym przez nowo poślubioną żonę na milion złotych. Prokuratura się bardzo sprawnie sprawą zajęła. Wymiar sprawiedliwości w Polsce od zawsze kulał. Mam kumpla, biznesmena, od dawna zasadą jest nie dać się oszukać, bo na sprawiedliwość w sądzie nie ma co liczyć. Bez przesady, po co takie uproszczenia? Biblia jest czytana, np w kościele na mszy. A że nie każdy katolik czyta ją samodzielnie? To prawda, ale pomyśl, ilu Polaków zna swoją historię, choćby z grubsza? To jest raczej kwestia kto czyta a kto nie czyta. Wg mnie jest to temat na dłuższą dyskusję, ale ja za mało wiem na ten temat. Czytałem dawno i zostały mi jedynie wrażenia. W tym momencie skomentuję tylko, że konkordat został podpisany w 1933 r. Czyli na długo przed wojną i jej okropnościami. Po drugie, Niemcy czasami dochowywali jednak umów, m.in. relatywnie dobrze potraktowali polskich jeńców wojennych w 1939 r, a kościoły w Polsce miały pewną autonomię, jak sądzę właśnie wskutek konkordatu. Dzięki temu ocalało wielu Żydów. Hitler również nie zajął Watykanu, choć podobno kazał opracować plan.
 16. Nie słyszałem o tym, możesz podać źródło? I drugie pytanie - co z tego wynika?
 17. Wiara w Boga zakręciła się wokół nazistów? Co to za sformułowanie? Cytujesz Wikipedię, ale dalej jest fragment jasno mówiący o tym, że Hitler nie był człowiekiem wierzącym (a przynajmniej nie był chrześcijaninem, w jakieś swoje wizje może wierzył). Był natomiast politykiem i musiał dbać o popularność, a przynajmniej zachowywać pozory. Tutaj jest artykuł, który omawia sprawę dość dokładnie (sądząc z treści Wiki, jest tam cytowany albo jego autor edytował treść notki) : http://web.archive.org/web/20121105112613/http://www.trinitarians.info/ateizm/art_271_Czy-Adolf-Hitler-byl-katolikiem_.htm @SSydney czytałeś Ewangelię Jezusa? Skąd bierzesz swoje stwierdzenia? O psie Jezus mówi np. wystawiając kobietę na próbę, trzeba doczytać dalej i to staje się jasne. Episkopat niemiecki sam przyznał się do złej postawy w trakcie wojny i to jest fakt. Nie znaczy to, ze wszyscy biskupi popierali nazizm, większość po prostu chowała głowę w piasek. A polski Kościół? Chyba trudno sformułować tezę, że też współpracował z nazizmem. Idziesz na skróty, stawiasz proste zero-jedynkowe tezy. Historia i prawda o niej są bardziej skomplikowane i o wiele ciekawsze.
 18. Błagający postępową i oświeconą Europę o interwencję w Polsce nie zdają sobie sprawy, że jesteśmy dla nich białymi murzynami do wydymania i niczym więcej.
 19. Znałem małżeństwo Polaka z Francuzką. Mieszkali w Polsce o tu wychowywali dzieci. Pani na poziomie, choć nie typowa seksbomba, uroda raczej dyskretna. Nie wiem dokładnie, czym się pan zajmował, ale robił świetne wrażenie- kulturalny, zawsze nienagannie ubrany, facet z klasą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.