Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

doler

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  274
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

247 Świetna

O doler

 • Tytuł
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. doler

  Parada wojskowa

  Jeszcze odnośnie Irydy. Artykuł z analizą potwierdza tezę, że projekt ten został umoczony decyzją polityczną. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/08/21/niszczenie-przemyslu-lotniczego-w-polsce/ A jak ktoś lubi dużo czytać to jeszcze to: https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/kulisy-drugiej-katastrofy-i-zamkniecia-programu-samolotu-i-22-iryda
 2. doler

  Parada wojskowa

  To jest jeden z komentarzy pod filmem, do którego linka tutaj podałeś. "Historia pokazuje, że początki zawsze są trudne, często krwią pisane. Po prostu taka jest specyfika postępu. Rosjanie nie poddali się, Włosi nie poddali się a Polacy za ciężkie pieniądze kupili gotowca M-346. Dziś Iryda byłaby już zapewne nowoczesną konstrukcją jeśli nie szkolno-bojową, to szkolną, wyposażoną w super awionikę, generującą miejsca pracy i ... bazę do kolejnych projektów. A tak ? Lata lecą a 38 mln kraj nie ma NA WŁASNE ŻYCZENIE żadnej poważnej konstrukcji technicznej (poza kilkoma prywatnymi tłamszonymi i tak na 100 sposobów urzędniczym biurokratycznym uciskiem), 3,8 mln zdrowych dorosłych obywateli w kwiecie wieku wypędzonych za chlebem za granice. Brawo Polacy. " Razem z kolegą tytuschrypus macie bierne, mało ambitne podejście. Po co coś produkować u siebie, skoro inni produkują, sprzedają i robią na tym dobrą kasę w świecie, co nie ? "Świat kupuje od kilku producentów". No tak. Kilku, którzy mają monopol na robienie na tym pieniędzy. Ręce opadają Panowie. Dobrze, że chociaż te Rosomaki mamy. Z waszym podejściem to tylko kupować od innych, dając im zarobić i samemu stać w miejscu, bez rozwoju.
 3. doler

  Parada wojskowa

  Ja się odnosiłem do wojsk lotniczych, bo o nich mam pojęcie. Na temat innego sprzętu się w ogóle nie wypowiadałem, więc czytaj dokładnie. M-345 oczywiście widziałem i to jest plus, że mamy nowoczesny samolot szkolno-bojowy. Ale poczytaj sobie o projekcie Iryda. W latach 90-tych była szansa, abyśmy mieli samolot szkolno-bojowy własnej produkcji, który mógł być hitem eksportowym. I ten projekt umarł decyzją polityczną. O co mi biega ? O brak nowoczesnych śmigłowców głównie. Mi-2, Mi-8, Mi-17, Mi-24 to złomy. Dosłownie. Pora na zakupy. Su-22 i Migi-29 również mają swoje czasy świetności za sobą. Do F-16 nic nie mam ,bo to mimo starej (ale sprawdzonej) konstrukcji naprawdę dobry samolot w tej wersji wyposażenia. Co do dylematu. Ja nie wybieram ani Rosji, ani USA. Wybieram własny kraj.
 4. doler

  Czy zaciągać kredyt na mieszkanie?

  Na Twoim miejscu bym wynajął z kimś na połowę jakieś mieszkanie. Najlepiej kumplem jakimś, a jak nie masz to samemu wynająć i poszukać współlokatora. Kredytu nie bierz, tylko kasę odkładaj na wkład własny. Mając większy wkład bank na Tobie mniej zarobi i będziesz mógł krócej spłacać własne m. 22 lata to jesteś mega młody. Wstrzymaj się z kredytem chociaż do 25 roku życia. Czy jesteś dzisiaj w stanie powiedzieć, że będziesz pracował jako kierowca TIR-a przez kolejne lata ? Zastanów się dobrze.
 5. doler

  Parada wojskowa

  Dokładnie, dlaczego USA nie organizuje parad wojskowych ? Pewnie dlatego, że nie chcą chwalić się swoim sprzętem, zwłaszcza tym, co jest nowym nabytkiem. No i jednak to są koszty. Ile PiS już przez te 3 lata wydał na parady wojskowe ? Śmieszni są. Pokazywać złom, samoloty VIP i wojska USA. Przerażają mnie Ci ludzie.
 6. doler

  Jakie zarobki są waszym zdaniem godne?

  Największym problemem jest to, że paliwo, auta, elektronika, ciuchy, chemia, wycieczki kosztują TYLE samo albo są u nas trochę droższe niż na zachodzie. Wynajem mieszkania w Niemczech też jest relatywnie tani, bo za 500 euro można dobre dwu-pokojowe wynająć, więc w zasadzie w TAKIEJ SAMEJ CENIE, co w Polsce. To jest problem tych różnic. Niemiec zarobi 1500 na rękę, ale jeszcze mu połowa zostanie. Polak zarobi 2000 złotych i 100% tej kasy wyda na bieżące wydatki. Nic nie odłoży. Niewolnictwo XXI wieku. Co do wykresu, jak patrzę na proszek Persil albo Pampersy (100% większa cena w Niemczech) to faktycznie idzie się zastanowić, czy to się nie przekłada na gorszą jakość tych produktów. Taka ciekawostka. Większość modeli Audi, BMW, Mercedesa jest o 10% droższa u nas niż w Niemczech. Zastanawiam się z czego to wynika. Co do do wysokości zarobków. Moim zdaniem dla jednej osoby 5000 zł na rękę w dużym mieście i 4000 zł w mniejszym mieście, 3000 zł na wsi. Godnie, czyli bez zbędnych luksusów, ale żywiąc się dobrze, w tym czasami na mieście, jeżdżąc na wakacje i posiadać 10 letnie auto. Do utrzymania rodziny to jeszcze +1000 zł na jedno dziecko. Czyli parka w niedużym mieście i dwójką dzieci razem około 10.000 złotych. Takie życie, że starcza im na wszystko, włącznie z kredytem na dom lub mieszkanie.
 7. doler

  Mieszkanie z rodzicami do 30-stki i po...

  Ja się wyprowadziłem około 25 roku życia i kompletnie nie żałuję. Totalnie się usamodzielniłem. Fakt, poszło trochę kasy na najem, ale to tyle, co bym zapłacił za część odsetek od kredytu. Dla mnie mieszkanie około 30ki ze starymi to wstyd. Odkładam kasę i mam zamiar zbudować dom za kilka lat, trochę poza miastem w cenie 2000 zł m2, a nie płacić deweloperom 6-9 tys za m2. Co do porównania wynajmu z braniem kredytu to: - Biorąc kredyt na 300 tys, musisz spłacić 450 tys, a więc bank zarabia na Tobie 150 tys. Mamy najdroższe kredyty hipoteczne w Europie. I jak ktoś pisał, mieszkanie nie jest Twoje, póki go nie spłacisz. Jest własnością banku. - Dobre jest to na wynajmie, że co jakiś czas możesz zmienić mieszkanie i pomieszkać w innym, innej dzielnicy itd. Dostosować to do Twoich zarobków. Jeżeli więcej zarabiasz to możesz sobie wynająć coś lepszego. I w drugą stronę. Gorzej zarabiasz to bierzesz tańsze na wynajem. Rynek najmu jest coraz większy. - Ktoś pisze, że na kredyt własne możesz urządzić jak chcesz. Te pod wynajem są w coraz lepszym standardzie i uwierzcie, ale powieszenie obrazu, dodanie jakiś własnych mebli nie będzie przeszkadzało właścicielowi. - Ktoś pisze, że właściciel może Cię wyrzucić. No jest ryzyko jakieś, ale są inne mieszkania na wynajem i czasem naprawdę warto zmienić okolicę, albo wynająć coś ulicę dalej. Ja największy plus wynajmu widzę w tym, że nie mam pętli na szyi w postaci kredytu i mogę się wyprowadzić już w młodym wieku bez posiadania odłożonej jakiejkolwiek gotówki. No i też duży plus to mobilność.
 8. tak sobie dzisiaj oglądałem paradę wojskową i ... Na ziemi przechodziły również wojska amerykańskie oraz innych narodowości. W powietrzu poza 50 letnimi Mi-2, Mi-8,Mi-17,Mi-24, Bryzami i Iskrami "polskie" F-16, które rzecz jasna są produkcji amerykańskiej (które de-facto mają też 60 letnią datę oblotu, tylko to unowocześniona konstrukcja) Poza tym w powietrzu amerykańskie Herculesy (mocno wysłużone), F-22 Raptor, miło niespodzianka, ale to nadal samoloty USA, latająca cysterna, również nie nasza, tylko amerykańska. I taka refleksja naszła. Jesteśmy totalnie podporządkowani USA. Nasze wojsko lata na złomach. Nie mamy własnego przemysłu lotniczego, poza produkcją PZL Sokoła i SW-4, który nie jest hitem eksportowym. Ludzi odpowiedzialnych za zaniechanie projektu Iryda i zaprzestanie jakiekolwiek produkcji maszyn wojskowych powinno się rozliczyć. Jedno wielkie kłamstwo ta parada i żal.
 9. doler

  Ukraina - Dlaczego ten kraj wciąż jest tak biedny?

  Ukraina to zlepek tatarów, żydów ,rosjan, rumunów itp. To kraj, w których rządzi korupcja oraz oligarchia. Do tego ogromna bieda. Pomyślcie co teraz tam się dzieje, skoro kilka mln Ukraińców trafiło do Polski lub innych krajów Europy. I PiS lekką ręką, bez większej kontroli ich tutaj wpuszcza. Ludzi, którzy mają HIV, często bandziorów i innych wyrzutków społecznych. Ja ostatnio powtarzam, że to jest koń trojański, którego wpuściła obecna partia rządząca. Skutki dla nas w najbliższych latach będą opłakane. Zamiast uprościć i obniżyć podatki, co by zachęciło Polaków do powrotu, to oni wybrali najwygodniejszy i najgorszy dla Polski scenariusz.
 10. To jest właśnie mentalność Polaków. Ten kto ma więcej to złodziej. Ręce opadają. A ile jest donosów lewaków na pracodawców. Cała polityka PiS to jedno wielkie oszustwo. Docisnąć śrubę małym przedsiębiorcom, wspierać wielkie korporacje, rozdawać pieniądze publiczne, żeby pozyskiwać elektorat, w TVP propaganda sukcesu i gra disco polo. Zero kultury i wyższego poziomu. Do tego wycierają sobie mordę orzełkiem. Każdy PiS-owiec ma polską flagę na marynarce przypiętą i często zdjęcia z patriotyczną koszulką. To wszystko po to, żeby realizować interesy pod siebie i swoje rodzinki.
 11. Ciekaw jestem, czy może istnieć przyjaźń lub bardzo dobra znajomość dwóch samców alfa. Co myślicie ? Czy nie będzie tak, że jednak jeden czegoś drugiemu zazdrości ? Np. większej ilości kasy albo powodzenia większego ? I na przeszkodzie finalnie staje np. kobieta ? Jeden i drugi mają wysoką atrakcyjność, więc teoretycznie nie powinno być zgrzytów ? Co do przykładów samców Alfa to dla mnie bez wątpliwości: Tony Soprano (James Gandolfini) Pierce Brosnan Don Draper (Jon Hamm) Jason Statham Tom Brady
 12. Nie koniecznie zgadzam się, że samiec alfa to ktoś bardzo wysoko postawiony. Często może to być facet, który ma przeciętny zawód. Bardziej tutaj chodzi o takie cechy jak pewność siebie, asertywność, oczywiście wygląd budzący respekt i pożądanie, czyli najlepiej wysoki, dobrze zbudowany. Spojrzenie jest też bardzo ważne. Przeszywający wzrok. Na pewno spokój ducha. Nie może to być osoba impulsywna, chociaż w sytuacji zagrożenia musi zadziałać bezwzględnie, nawet z opcją pozbawienia życia. Z poczuciem humoru, bo to świadczy o inteligencji. Samiec alfa to nie jest ktoś, kto kieruje się emocjami. Chłodno kalkuluje. Kobiety traktuje raczej z góry. Nie angażuje się zbytnio. Zdystansowany. Na moje oko to jest ok 2 do 5% populacji mężczyzn.
 13. doler

  Podatek od bezdzietnego singla

  Przecież obecnie całe społeczeństwo, w tym single zrzucają się w podatkach na 500 plusy, 300 plusy, mieszkanie plusy i Ukraińce plusy. Jak oni dowalą podatek dla singli to trzeba wyjść na ulicę. Kurwica mnie strzela bardziej na PiS niż PO. Tamci to byli bandyci, ale nie wycierali sobie mordy orzełkiem i żołnierzami wyklętymi. To co się obecnie wyprawia to powrót do PRL, czeka nas scenariusz Wenezueli. Socjaliści z PiSu pod dyktandem izraela i USA niszczą Polskę.
 14. doler

  Istota symbolizująca forum to...

  Ratel spoko wybór, chociaż może ze skunksem się kojarzyć. Może gepard albo puma.
 15. doler

  Istota symbolizująca forum to...

  Jestem znawcą w tym temacie. makrofagi to chybiony pomysł. Kompletnie nie kojarzą się z walką, siłą, niezależnością. Raczej środowisko biologów pewnie wie, co to jest, czyli jakieś 0,01% osób, które to forum odwiedzi. Ja bym był za właśnie jakimś drapieżnikiem. Ale może nie tygrys, bo to oklepane. Poszukać jakieś oryginalne zwierzę.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.